مشکلات کنکوری‌های ۹۲

koka

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
mashhad
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از شواليه سبز :
بچه ها یه سوال . درساتون رو مدرسه تا عید تموم میکنه؟ بعد عید میرید مدرسه ؟ تا کی ؟
مدرسه ما نهایتا درسی دو جلسه بعد عید نیاز باشه اما مدرسه لج کرده باید بیاید :(
درسای ما تموم میشه یعنی الانم تموم شده تقریبا.....خب مدرسه بگه چیکار بهشون دارین شما نرین نمیتونن بیان به زور ببرن شما رو که تهش میگن انضباط کم میدیم که بگن اصن مهم نیست....ما بعد عید دیگه مدرسه نمیریم

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از fantasy :
هشدار!
یکی بهم میگفت قبل امتحان چند نخ سیگار بکش، حافظه ت رو فوق العاده میکنه. ولی خوب! من سیگاری نیستم! نمیخوام هم بشم!
بعدش فهمیدم که درست هم هست. یعنی نیکوتین اون اول کاری، تاثیر مثبتی توی حافظه داره ولی بعدا که آدم بهش معتاد میشه، تاثیرش رو از دست میده.
بچه ها، سیگاری نشین یه وقت! جدی میگما!
منبع اینجانب در این باره: ویکیپدیای فارسی!
معلم زیستم که دکتره راجع به این قضیه گفت که خیلی کمک میکنه به ذهن ولی خب ضرر های خیلی زیادی هم داره!!! می گفت یکی از دانشجو های پزشکی که می خواست واسه تخصص امتحان بده یه مدت یه قرصی مصرف میکرد که بیدار بمونه و تمرکزش رو بالا ببره بعد از اینکه امتحان داد شبش افتاد مرد!!!!! ولی رتبه ی خیلی خوبی اورد و تخصص چشم پزشکی قبول شد!!! :D

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

این مهم نیست نهایتا گواهی فوت میگیرم نمیرم دیگه اما مشکل اینه که همه دبیرا با ما بودن پریروز مدرسه باهاشون صحبت کرده همه میخوان یکم بذارن بعد عید بکشنمون مدرسه . زبان در حدی دیگه داره لفتش میده که جلسه ای یه ریدینگ میخونیم . تست تالیفی سراسری همه چی هم میزنیم باز بیکاریم! بقیه بیاین بگین ببینم این مشکل ماست یا همه اینجورن ؟ البته یه چیزیم هستا . اینکه کلا از جو بچه ها جدا شیم . سه ماه تنها . باعث افت ساعت مطالعه و بی انگیزگی نمیشه ؟ زود زود نظر بدین خواهشا میخوام برم گواهی فوت بگیرم نرم بعد عید

• لایک
امتیازات: ghezi

koka

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farz
شهر
mashhad

مگه شما الان چون دوستات میخونن درس میخونی که بعدش ساعت مطالعه ت بیاد پایین :-?....من شخصا فک میکنم دوستامو نبینم خیلی بهتر میتونم درس بخونم...
خب شما به دبیراتون تذکر بدید دائما که ما بعد عید نمیایم

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

نه خب اینطور که نه ولی خب الان میری مدرسه بچه ها از درس میگن و اینا . بعد کلا تو چهارمیا جو خرخونیه . جوگیر میشی میای میخونی .
یه چی دیگه حالا
طبقه پایین سلف سرویس و خالی کردن بچه های چهارم برن اونجا بخونن . بعد خیلیا قراره عید برن اونجا . من شخصا با همچین جایی شدیدا مخالفم که همه با هم دوستند . آخرتابستون یه ماه رفتم بزرگترین ضربه سال کنکورم رو خوردم و بدترین پسرفت رو داشتم

یه چیز دیگه . تست که میزنم خب اشکال هم خواهم داشت و کلی تست هم الان مشکل دارم . به نظرتون بعد عید نرم بعد اردیبهشت هر درسی چند جلسه خصوصی بگیرم رفع اشکال کنم ؟؟؟؟؟

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

ما هم تقريبا تا عيد درسامون تموم ميشه (بجز يكي دوتاشون) ولي گفتن برا امتحان مستمر بايد بيايد! كه اونم رو هم شايد يه هفته بريم...

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها نظرتون نسبت به عنوان تاپیک چیه؟ :)

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

به نقل از شواليه سبز :
بچه ها یه سوال . درساتون رو مدرسه تا عید تموم میکنه؟ بعد عید میرید مدرسه ؟ تا کی ؟
مدرسه ما نهایتا درسی دو جلسه بعد عید نیاز باشه اما مدرسه لج کرده باید بیاید :(

مال ماهم تمومه دیگه بعد عید نمیریم البته به جز ریاضیات که معلم جدا از مدرسه واسمون گرفتن اونو بعد عید 2 روز در هفته باید بریم

به نقل از شواليه سبز :
این مهم نیست نهایتا گواهی فوت میگیرم نمیرم دیگه اما مشکل اینه که همه دبیرا با ما بودن پریروز مدرسه باهاشون صحبت کرده همه میخوان یکم بذارن بعد عید بکشنمون مدرسه . زبان در حدی دیگه داره لفتش میده که جلسه ای یه ریدینگ میخونیم . تست تالیفی سراسری همه چی هم میزنیم باز بیکاریم! بقیه بیاین بگین ببینم این مشکل ماست یا همه اینجورن ؟ البته یه چیزیم هستا . اینکه کلا از جو بچه ها جدا شیم . سه ماه تنها . باعث افت ساعت مطالعه و بی انگیزگی نمیشه ؟ زود زود نظر بدین خواهشا میخوام برم گواهی فوت بگیرم نرم بعد عید

اخ اره منم خیلی به ابن فک میکنم من تنها میشم نمیتونم درس بخونم خوب :Dاصلا یه جوری میشم
گواهی فوت که نمیخواد بگیری همینجوری نرو دیگه :D

یه مشکلی دارم اساسی خیلی میخوابم نمیدونم چی کار کنمممم :((

به نقل از شواليه سبز :
نه خب اینطور که نه ولی خب الان میری مدرسه بچه ها از درس میگن و اینا . بعد کلا تو چهارمیا جو خرخونیه . جوگیر میشی میای میخونی .
یه چی دیگه حالا
طبقه پایین سلف سرویس و خالی کردن بچه های چهارم برن اونجا بخونن . بعد خیلیا قراره عید برن اونجا . من شخصا با همچین جایی شدیدا مخالفم که همه با هم دوستند . آخرتابستون یه ماه رفتم بزرگترین ضربه سال کنکورم رو خوردم و بدترین پسرفت رو داشتم

یه چیز دیگه . تست که میزنم خب اشکال هم خواهم داشت و کلی تست هم الان مشکل دارم . به نظرتون بعد عید نرم بعد اردیبهشت هر درسی چند جلسه خصوصی بگیرم رفع اشکال کنم ؟؟؟؟؟
کاری که ما قراره انحام بدیم اینه که واسه یه درسایی مثه ریاضیات اینا هرچی مشکل داریم یه هفته با معلمای مد نظر قرار بذاریم 2 3 ساعتی بریم مدرسه رفع اشکال
الکی پول خصوصی بدی که چییی

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-<
رشته دانشگاه
داروسازی

من روز قبل از آزمون همیشه افسردگی می گیرم =((
حافظه بلند مدت اصلا واسه من تعریف نشده انگار! :|
زیستو نگاه می کنم فقط تشخیص می دم که خوندم اینا رو! آشنا می زنن :D شیمی دینی همه چی کلا :((
مثلا دیروز فیزیک رسیدم به تشدید هر کاری کردم نشد تستشو حل کنم :-< دوباره درسنامشو خوندم :-s
راهی برای خودکشی سراغ دارید؟ L-: =((

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از صــــدف :
زیستو نگاه می کنم فقط تشخیص می دم که خوندم اینا رو! آشنا می زنن :D شیمی دینی همه چی کلا :((
مثلا دیروز فیزیک رسیدم به تشدید هر کاری کردم نشد تستشو حل کنم :-< دوباره درسنامشو خوندم :-s
دیگه اینجوریام نیست.....
من خودم روز قبل آزمون هیچ مطلب جدیدی نمیخونم و فقط یادداشتایی که برداشتمو یه نگاه میندازم..
:)

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از صــــدف :
با فاصله بخون . یعنی پشت سر هم فیزیک نخون تمومش کن بذار کنار! 200 تا تست داری واسه دو هفته به 5 دوره 40 تستی تقسیم کن . اول مثلا ضریب 5 ها رو بزن برو تا آخر فرداش بعدی ضریب 5 ها . اول فاصله یک روز باشه . بعد بکن دو روز فاصله . بعد 4 روز .... و در آخر یه آزمون کلی تو وقت استاندارد 4 شنبه بزن دیگه یادت نمیره چند ماه بعدشم فقط یه یادداشت نگاه بندازی حله. واسه آزمون کلی هم اگه تو درسی قوی هستی آزمون میگیری 90 و بیشتر میزنی فایده نداره . وقتتو کمتر در نظر بگیر تا غلط بزنی اشکالاتت بیاد رو . هی زمان رو به مرور زمان کمتر هم بکن.

shahid

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
13
دانشگاه
علوم تحقیقات تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

بچه ها من یه مشکل بزرگ دارم اینقد واسه ما ت این2 هقته کلاس گذاشتن و این هفته هم قراره بزارن که من اصلا نمیرسم بخونم :(( :((چی کار کنم؟؟؟ :(( :(( :((

یه مشکل دیگم دارم اینه که موقع در خوندن حوصلم سر میره :((

• لایک

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از شواليه سبز :
با فاصله بخون . یعنی پشت سر هم فیزیک نخون تمومش کن بذار کنار! 200 تا تست داری واسه دو هفته به 5 دوره 40 تستی تقسیم کن . اول مثلا ضریب 5 ها رو بزن برو تا آخر فرداش بعدی ضریب 5 ها . اول فاصله یک روز باشه . بعد بکن دو روز فاصله . بعد 4 روز .... و در آخر یه آزمون کلی تو وقت استاندارد 4 شنبه بزن دیگه یادت نمیره چند ماه بعدشم فقط یه یادداشت نگاه بندازی حله. واسه آزمون کلی هم اگه تو درسی قوی هستی آزمون میگیری 90 و بیشتر میزنی فایده نداره . وقتتو کمتر در نظر بگیر تا غلط بزنی اشکالاتت بیاد رو . هی زمان رو به مرور زمان کمتر هم بکن.
برای مرور درسی مثل فیزیک فقط خلاصه ای که برداشتیم رو باید بخونیم یا تست هم بزنیم؟؟

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از صــــدف :
ینی بدترین چیزی که می تونه سراغ یه کنکوری بیاد از اینجور بی امیدی هاست!خودت فکر کن ببین درست ترین راه حل چیه!هیچکی به اندازه ی خودت که ترو نمی شناسه!
به نظر من یه دفتر بگیر و نت ور دار بعد به خودت قول بده اخر شب هرچی اون روز توی دفترت نوشتی رو بخونی!5 شنبه های قبل ازمونم هر چی که توی اون 2 هفته نوشتی بخون!اینجوری می فهمی که اکثر چیزا یادت مونده فقط حس می کنی یادت نی! ؛)

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از نیــــــــــــــــــما :
برای مرور درسی مثل فیزیک فقط خلاصه ای که برداشتیم رو باید بخونیم یا تست هم بزنیم؟؟
خلاصه خوبه و لازم. اما فیزیک نیاز به تست هم داره واسه دوره. تستهایی که علامت دار کردی خوبه . واسه هر فصلی یه چیزی مثل آزمون های آخر فصل جوکار عالیه . هر فصلی میخوای دوره کنی آزمونشو میزنی .
البته یه چیزی دیدم جدیدا اونم خیلی خوبه. هفت چیز فیزیک . خلاصه گفته مباحث رو و از هر مبحث از هر تیپ سوالش یه دونه گذاشته واسه دوره خوبه

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

من تا حالا عمومى تست كار نكردم يعنى خيلى كم كار كردم ،نصف دين و زندگى ٣ و پيش تستاى كنكور، عربى بعضى مبحثاش تستاى كنكور، زبان هر چى سر كلاس زدم، ادبياتم فقط املاى هامون سبطى رو خوندم با بيست تا تست، يه ذره قرابت معناييش رو هم تابستون خوندم، زبان فارسى هم يكى دو تا مبحث تست كنكور، آرايه هم هيچى!

من الان عيد بشينم مث آدم زرد عمومى كار كنم كافيه؟
موندم چيكار كنم

• لایک

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از فهــــــــیمه :
من تا حالا عمومى تست كار نكردم يعنى خيلى كم كار كردم ،نصف دين و زندگى ٣ و پيش تستاى كنكور، عربى بعضى مبحثاش تستاى كنكور، زبان هر چى سر كلاس زدم، ادبياتم فقط املاى هامون سبطى رو خوندم با بيست تا تست، يه ذره قرابت معناييش رو هم تابستون خوندم، زبان فارسى هم يكى دو تا مبحث تست كنكور، آرايه هم هيچى!

من الان عيد بشينم مث آدم زرد عمومى كار كنم كافيه؟
موندم چيكار كنم
چقدر من اینجا با بچه های مختلف تفاهم پیدا میکنم! :D
چرا کانون اینقدر میگه زرد عمومی رو تو عید کار کنین؟ما که هنوز عمومی رو کامل نخوندیم :-\

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از ghazal! :
چرا کانون اینقدر میگه زرد عمومی رو تو عید کار کنین؟ما که هنوز عمومی رو کامل نخوندیم :-\
مگه کانون میگه زرد عمومی کار کنید؟؟!!! خب زرد عمومی رو تو آزمون جامع هایی که میدیم خرداد میزنیم دیگه! نــــــــــه؟

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

به نقل از شواليه سبز :
مگه کانون میگه زرد عمومی کار کنید؟؟!!! خب زرد عمومی رو تو آزمون جامع هایی که میدیم خرداد میزنیم دیگه! نــــــــــه؟

کانون که آره میگه همش
خب به نظرت برا من که عمومی تست کار نکردم ، از الان به بعد همین زرد عمومی بهترین انتخاب نیست؟ :-?

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نقل از ghazal! :
خب استدلال کانون اینه که اولا با تیپ تست ها آشنا بشین و بدونین چجوری بخونین درسارو دوما اینکه یه سری چیزا مث ریدینگ و کلوز زبان یا درک مطلب و ترجمه عربی و قرابت و آرایه ادبیات نیاز به خوندن نداره!! سوما اون درس هایی که خوندی رو میتونی بزنی چون جلوی سوالا پایه رو نوشته!!!

بالا