• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

بچه هااين چه سواليه آخه؟؟؟يادتون نميره؟مگه قراره الان که خونديدببنديدشب کنکوربازکنيد!
من خودم زبان فارسيوگذاشتم واسه بعدعيد!بعدعيدهم نخوندم!!!سوالاي کنکورزبان فارسيم نزدم!يعني ادبياتموماکزيمم 60درصدزدم!!واگه زبان فارسي ميزدم چي؟؟
بچه هاهمه درساروبخونيد!همه رو!!!!نزاريدبعد!هرچقدبيشتربخونيدتسلطتتون بيشتره! شمايي که عمومي روگذاشتيدبعد!پس ديگه بهونه نبايدداشته باشيدواسه اختصاصي!درحد100کارش ميکنيد؟؟؟؟
اشتباه بزرگيه!که متأسفانه بچه هافک ميکنن درسته!!!

AliReza_k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی "1"
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
علم و صنعت(I.U.S.T)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( م شيمي خودمون) :
ببينيد بچه ها توصيه من اينه كه درست نيس كه ي سري درسا رو حتي اگه عموميه بزاريد بعد عيد تازه شروع كنيد.
همين قبل عيد همه رو بخونيد،منتهي حواستون بايد باشه كه نيازي نيس عمومي هارو با وسواس بخونيد و اختصاصيهارو تا حد خوبي كار كنيد كه ديگه اگه چيزي اونور عيد بمونه ازش نميشه تسلط عالي روش پيدا كرد.
درست مثل وقتي ميمونه كه شما ميخواين ميخي رو به ديوار بكوبيد.اگه يك دفعه چكش رو بزنيد ميخ كج ميشه،بايد ميخ رو كم كم با ضربات ارومتر چكش وارد ديوار كرد(مثال جناب پوردستمالچي-اول تابستون پارسال)

ثنا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
شیمی و زیست

به نقل از شواليه سبز :
یه سوال دیگه
دین و زندگی واسه کتاب جدید که امسال عوض شد چه کتابی خوبه؟ کتاب دین و زندگی پایه ای چاپ شده که مطابق با کتاب جدید باشه؟
یه سوال هم از کنکوری های پارسال
من تا الان فیزیک یک و دو و ترمودینامیک سوم و حسابان به جز قسمت تابع رو خوندم الان دارم هندسه و جبر و شیمی و از عمومیا فقط عربی رو میخونم . آزمون ها فقط قلمچی میرم. ولی با برنامش خیلی پیش نمیرم . عمومیا رو اگه الان بخونم بعد عید یادم نمیره همش؟ آخه من از یکی از کنکوری های امسال خودمون پرسیدم گفت تابستون فقط عربی رو خوب بخون و ادبیات قسمت هاییش که حفظی نیست رو بخون و سعی کن شمّ ادبیت رو ببری بالا . نظر شماها چیه؟
دینی زندگی تخته سیاه خوبه... ولی من توصیه میکنم کتابو بخور :Dتا اینکه کتاب کمکی بگیری. سعی کن کم کم عمومیارو بخونی نه یادت که نمیره باید خوندنت مداوم باشه بعد عید فقط با تست مرور کن. اصن مهم نیس که با کانون باشی مهم اینه که بتونی تمام درساتو باهم و به موقه تموم کنی...

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

ممنون . این کتاب تخته سیاه مطابق کتاب جدیده؟ کتاب سوم عوض شده ها امسال . چهارم هم عوض میشه امسال . چهارم که هیچ باید وایسیم کتاب بیاد بعد واسه سوم میگم . کتابی که مطابق کتاب جدید باشه میخوام . سوال مهمم اون حسابان بود که کسی جواب نداد . :D لطفا یکی جواب بده

کسایی که گاج رفتن میگن سوالاش به نسبت سایر موسسات به کنکور خیلی شبیه تر بوده ؟ درسته ؟ نظرتون چیه یه سری آزمونای گاجو بنویسم یا همشو . حتی اگه به برنامشم نرسم سوالاشو بررسی کنم؟؟ کسی هست که گاج رفته باشه ؟؟؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از شواليه سبز :
ممنون . سوال مهمم اون حسابان بود که کسی جواب نداد . :D لطفا یکی جواب بده

کسایی که گاج رفتن میگن سوالاش به نسبت سایر موسسات به کنکور خیلی شبیه تر بوده ؟ درسته ؟ نظرتون چیه یه سری آزمونای گاجو بنویسم یا همشو . حتی اگه به برنامشم نرسم سوالاشو بررسی کنم؟؟ کسی هست که گاج رفته باشه ؟؟؟
من آزمونای گاجو دادم. البته آزمون اصلیم و برنامه ش کانون بود. به نظر منم سوالای گاج خوبه. فکر کنم هنوز طرح بیمه معدل داشته باشه. همشو ثبت نام کن و هر چقدر تونستی بررسیش کن.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از nilOoOfar :
من آزمونای گاجو دادم. البته آزمون اصلیم و برنامه ش کانون بود. به نظر منم سوالای گاج خوبه. فکر کنم هنوز طرح بیمه معدل داشته باشه. همشو ثبت نام کن و هر چقدر تونستی بررسیش کن.
طرح بیمه معدل رو فک کنم دیگه نباشه. الان زنگ زدم گاج . حرف از تخفیف زدم گفت آناناس!!

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از داروساز آینده :
بیمه معدل چیه؟
گویا دیگه چیزی نیست :D قبلا میگفتن بالا 19 باشه معدلتون شرکت تو آزمونا رایگانه

به نقل از شواليه سبز :
طرح بیمه معدل رو فک کنم دیگه نباشه. الان زنگ زدم گاج . حرف از تخفیف زدم گفت آناناس!!
خب پس در این صورت سوالاشو از دوستات که شرکت میکنن گیر بیار. اگه آخرشم موفق نشدی سوالارو گیر بیاری و بررسی کنی بیخیال کلا! سوالاش خوب هست ولی حالا نشدم مهم نیس.. فقط آماده ت میکنه با سوال جدید چطور برخورد کنی.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

اگه واقعا سوالاش خوبه ثبت نام میکنم . دین و زندگی و حسابان رو یکی بگه :D

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از داماد مسعودی :
آزمونای گاج :
عمومیاش چرنده(حداقل جامعاش چرند بود)اختصاصیاشم متعادل نیست یکی آسونه یکی سخت
کی گفته چرنده؟
عالیه سوالاش...
بخصوص شمی و دینش...
سوالای کانون ک پفکه...مقابل گاج
تازگیا ب نتیجه رسیدم ک از گز2 هم سوالاش بهتره
فقط جامعه ی آماریش خیلی کمه...

به نقل از شواليه سبز :
نسبت به سوالای کنکور خیلی سخت تره. کسی کتابی که بتونه مشکل منو حل کنه سراغ داره؟ کتاب کلاس رمزینه حسابان رو شنیدم خوبه کسی داره ؟ چجوره؟
آموزش حسابان الگو واقعا خوبه...
حسابان خیلی سبزم اصن خوب نیس ی غوله الکیه!

× دو پست متوالی شما ادغام شد ... لطفا قوانین انجمن را رعایت کنید ... نـِــگـیــنــــِ - راز

• لایک
امتیازات: n.r

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

عربی شاید به نظر به اندازه ی دینی و تاریخ ادبیات حفظی نیاد ولی از همه درسا راحت تر فراموش میشه. ینی مثن اگه از قبل هیچی از معتلات ندونی و امروز بشینی کامل بخونی و یاد بگیری و بذاریش کنار باید حافظه ی فوق العاده ای داشته باشی که دو هفته دیگه یه چیزایی یادت باشه. من خوندن قرابت هامون سبطی رو بسیار توصیه میکنم واسه این روزا. اگه کمی شم ادبی هم داشته باشین کتاب لذت بخشیه واسه خوندن. تستاش هم بسیار استاندارد(مثل کنکور)ه. خلاصه اینکه میتونه حدود 8 تا سوال(اگه درست یادم باشه) قرابتتون رو تضمین کنه. راستی اینم بگم که این کتاب همه قسمتاش بدرد بخورن و واسه کنکور سراسری ساخته شدن.

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی میدونه بانک تست قرمز چیه.خوبه یا نه.مال کدوم انتشاراته واسه زیست هر پایه چی خوبه؟

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از محمد_پ :
آموزش حسابان الگو واقعا خوبه...
حسابان خیلی سبزم اصن خوب نیس ی غوله الکیه!
آموزش الگو رو تو سال خوندم تقریبا دو جلدشو . تست میخوام !! کتاب حسابان و ریاضیات پایه ی رمزینه محمد مهربان چجوره؟ تست بگید لطفا .
و یه خواهش دیگه . این که کسی که کتاب معرفی میکنه بگه تو چه سطحیه مثلا رتبه کنکورش چند شده اگه کنکور داده . اگه نداده کانون میره بگه حسابان چند میزنه معمولا. یکی که تو سطح خودم باشه . من ترازم حدود 6500 ایناس حسابانم 50 !

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از z.n1994 :
کسی میدونه بانک تست قرمز چیه.خوبه یا نه.مال کدوم انتشاراته واسه زیست هر پایه چی خوبه؟
مال انتشارات تست قرمز(یا خط قرمزه) دیگه. نویسندشم اشکان هاشمیه که کتاب پیش دانشگاهی مبتکرانم داره. پیش نهاد من زدنش بعد کتابای دیگه س. یعنی فعلا رو بانکو سبزو اینا وقت بزارید.

واسه زیست کتابای زیادی هست که اکثرا بچه ها تعداد زیادیشو تا کنکور کار میکنن... بیشتر ترتیب زدن مهمه...هر کتابی یه خوبیایی داره مثلا معمولا زیست خیلی سبز حرف بقیه کتابا رو نقض میکنه :D (البته من بیشتر از همه دوسش داشتم) واسه الان پیشنهاد من تانک :D آرامفره و بعدش خیلی سبز.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

درسنامه ی سبز دوم شما را تا حدودی اشباع میکنه از نکات!!!!!! حتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــما همراه کتاب درسی مطالعه بشه!!!!!
دبیر زیست ما میگفت زیست الگو قوی ترین کتاب حال حاضره! من خودم ندیدمش و نمیتونم نظر بدم!!!!!!

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از شواليه سبز :
آموزش الگو رو تو سال خوندم تقریبا دو جلدشو . تست میخوام !!
کتابِ آبی کانون؛خوبه ولی گاجِ سفید بهتر...
باش معمولا کانونو 70 ب بالا میشه زد...
البته ریاضی پایه ده استادم خوبه...
رمزینه رو نمیدونم
آقا یکی کمکم کنه:
اولِ رمضون جوگیر بودم روزی 6 ساعت میخووندم البته صت تا افطار الان اصن 2 ساعتم نمیتونم!
از افطارم ب بعد ک م3 خرس میخورمو میخابم
اصن نمیشه چیکا کنم؟
:(( :(( :(( :((

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

بعضي از مبحثا هستند كه هرچي ازشون تست مي‌زنم نتيجه‌اي كه فكر مي‌كنم رو نمي‌گيرم مخصوصا فيزيك و رياضي. انتظار 100 ندارم ولي وقتي رياضي اين آزمونو كامل خوندم چرا بايد 60 بزنم؟ :-/ اونم رياضي 2! توي تمرين مشكلي ندارم خيلي از سوالا به نظرم آسون ميان ولي توي آزمون اصلا انگار سبك سوالا با چيزايي كه من خوندم فرق مي‌كنه. در ضمن خيلي از سوالا هستند كه با اطمينان مي‌زنم ولي غلطن (اين ديگه فاجعس :D )
كمك لطفا :D

*راستي گزينه2 مي‌دم

*يه مشكل ديگه :D
سرعتم توي عربيو فيزيك خيلي كمه! يعني هميشه به آخر زبان يا ديني نمي‌رسم. تاحالام نشده توي يه آزمون بيشتر از 3تا شيمي بزنم :-" براي عربي و فيزيك حدودا 15 دقيقه بيشتر از وقت آزمون لازم دارم!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

منم عربی این مشکلو داشتم . این راه تضمینی جواب میده . تمرین تمرین تمرین. لازم نیست تند تند تست بزنی . مثلا معتل رو میگم که به نظر من به نسبت از بقیه سخت تره و امروز تو کانون بود :D اول سال با قواعد اعلال و اینا حل میکردم . وقت گیر بود. انقدر فعل های مختلف صرف کردم و تمرین کردم تا دیگه ملکه ذهنم شد . سوال رو بدون اینکه بدونم چرا دقیقا و گزینه ها رو تحلیل کنم میزنم ; Dاین راه حل واسه معتل ها . اما بقیه مباحث . من فوت و فن عربی خیلی سبز رو میخونم توش یه سری نکات داره که بوسیله اونا همه چیو میشه تشخیص داد. با اونا فک کنم دیگه عربیو کمتر از وقتشم میشه زد . من معمولا عمومیا 15 تا 20 دقیقه وقت اضافه هم میارم {-8

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

الان بین فیزیک پایه گاج و الگو کدومش رو توصیه می‌کنید؟ کلا فیزیک پایه چی توصیه می‌کنید؟ چرا؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پویا م :
الان بین فیزیک پایه گاج و الگو کدومش رو توصیه می‌کنید؟ کلا فیزیک پایه چی توصیه می‌کنید؟ چرا؟
فیزیک پایه دوم من الگو زدم و سوم سبز.
خب سوم سبز که مشخصه سطح سوالاش بالاتره و جدید تره و مفهومی تره سوالاش.
در مورد الگو و گاج نظری ندارم :D یعنی الگو سطح سوالاش خوب بود ولی زیاد با گاج پایه که فقط سوالای کنکور و آزموناس تفاوتی نداره.

بالا