• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از شــــــــــیرین :
من مشکلم اینکه خعلی کندم کلی برنامه میریزم ولی به نصفشم نمیتونم برسم
هروزم به جز 5شنبه و شنبه تا 1مدرسه هستیم دیه اصلا نمیتونم درسایه پایه رو دوره کنم :(
از نظر حجمی به برنامه نمیرسی؟ یعنی مثلا نمیتونی به اندازه کافی درس ها رو پیش ببری یا اینکه ساعت مطالعت اونقدری که برنامه ریزی کردی نمیشه؟

برنامه مدرستون چیه تو تابستون؟ فقط پیش دانشگاهی؟

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از محمّد :
از نظر حجمی به برنامه نمیرسی؟ یعنی مثلا نمیتونی به اندازه کافی درس ها رو پیش ببری یا اینکه ساعت مطالعت اونقدری که برنامه ریزی کردی نمیشه؟

برنامه مدرستون چیه تو تابستون؟ فقط پیش دانشگاهی؟
نع سومو درارن کار میکنن با پایه
کلا خعلی با وسواس درس میخونن مثلا با دوستم شروع میکنم اون تموم کرده من کلیش مونده

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از dark-night :
اینجا باید بگم ؟؟؟!!!- واقعاً نمیدونم – ( فکر کنم اول نصف پستای اینجام ، اینو مینویسم :D )

1) کتاب دین و زندگی 2 ، برای بعضی کادراش ننوشته ، بیشتر بدانید و یا ... (مشخص نکرده چیی هستن) تو پاورقی گفته ، تدریس شن اما تو امتحانات پایانی لزومی نداره ازشون سوال بیاد . (مثلاً درس 2 )
از اینا ممکنه سوال کنکور طرح بشه ؟
-------------
2) از "جمع جملات دنباله های حسابی و هندسی" برای رشته ی تجربی سوال طرح میشه یا نه .... ؟؟؟
------------
3 ) کتاب ادبیات و زبان فارسی که گرفتم ، جامع هست و بصورت مبحثی کتابا رو بررسی کرده .
و میتونم بگم ، به نکات برگزیده اشاره کرده نه همه مطالبی که باید دونست .
مثلاً تو برنامه گزینه 2 اومده درس 1 و 2 ادبیات 2 .....
برا ادبیات ، جزوه ی درست و حسابی هم ندارم ، به نظر شما ، باید برم دوباره کتاب بخرم ؟ و این بار مقطعی ؟( این جوری مطمئن تره ،فکر کنم) :-?

پیشنهادی دارین ؟؟؟

1. کتاب دینی عوض شده و من واقعاَ نمی دونم ولی رو متن کتاب درسی خیلی زوم کنید مخصوصاَ که این کتاب های دینی اولین ساله که داره تو کنکور میاد.
2. بله میاد. البته بگم تصاعد که پای ثابن کنکوره امسال ازش سوال نیومد.
3. زبان فارسی من از جزوه ی معلممون استفاده کردم تا جایی که شنیدم زبان فارسی سبطی توضیحاتش خیلی اضافیه.
آرایه نیز همچنین. یعنی تو کلاس یاد گرفتم + جزوه معلم
4. قرابت کتاب سبطی خیلی خوبه.
5. لغت املا هم من سبطی رو پیشنهاد می کنم
6. تاریخ ادبیات به نظرم خودت خلاصه نویسی کنی بهتره اینجوری هم بهتر یادت می مونه هم اینکه کتاب های توی بازار دیده شده که بعضاَ غلط دارن و به شدت زیاد می نویسن (مثلاَ مال انسانیا رو هم می نویسن یا آثار یا نویسنده های محذوف رو هم میزارن میمونه و یا کتاب یه اثر طرف رو گفته میان تمام آثارش رو می نویسن) اصلاَ واسه تاریخ ادبیات کتابی توصیه نمیشه.
7. موقع خوندن واژه نامه به این نکات دقت کن:
الف) تمامی معانی و توضیحات یه واژه رو بخون مثلاَ حرز = بازو بند ، تعویذ بعد طراح ها معمولاَ میان اونی که به ذهن نمیرسه رو تو گزینه ها میزارن
ب) اگه واژه جمع بود و شکل مفردش رو نوشته بود باید شکل مفرد رو بلد باشی و اگه جمع رو مفرد ترجمه کنه غلطه
ج)معنای واژه با ساخت دستوری اون واژه و یا خصوصیات معنایش باید تطبیق کنه مثلاَ جاری = روان ساختن و روان شده غلطه یا مثلاَ تازی = عربی (صفت) و ترجمه آن به صورت عرب (اسم) غلطه
د)اگر مقابل یه واژه توضیح دستوری یا زبانی داده شده بود باید بدونی مثلاَ جلوش می نویسه مجازاَ ...
ه) واژه هایی که شباهت آوایی دارند دقت بشه مثلاَ مینو و مینا

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

ممنون از همه!
یه سوال که دقیقا نمیدونم قبلا پرسیده شده یا نه!
ولی میگن تمرینای کتاب رو برای درسای ریاضی و فیزیک و هندسه حل کنین
کل متن کتابای فیزیک رو بخونین
یا مثلا بقیه فصول فیزیک 1 بجز نور و عدسی رو هم بخونین!
سوال من اینجاست که این کار رو بکنم اگه واقعا لازمه؟چون کتاب خوندن بنظرم قصه خوندنه بیشتر!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

نع سومو درارن کار میکنن با پایه
کلا خعلی با وسواس درس میخونن مثلا با دوستم شروع میکنم اون تموم کرده من کلیش مونده
تو مدرستون پایه کار میکنن بعد نمیرسی تموم کنی؟ شما مگه مستقل درس میخونی؟ اگر مدرستون کار میکنه با برنامه مدرسه پیش برو و درس هرروز رو همون روز بخون. میرسی. اصلا اونقدرا سنگین نیست که نرسی ! تازه تابستونه. تو دوران کنکور وقت کم آوردنها از ترم دوم پیش به بعد تازه شروع میشه.
وسواس نداره درس خوندن. درس رو تو مدرسه درس میدن شما بیا تو خونه شروع کن به تست زدن. درس هرروز رو همون روز بخونی مشکلی پیش نمیاد. لازم نیست خیلی زیاد روی درسی متمرکز بشی. از هر مبحث به تعدادی تست بزن که درس خوب یادبگیری و سعی کن تست های تکراری از یک نوع زیاد نشه.
درس رو هم تنها بخون. با دوستت نخون. اینکه با دوستت بخونی جز ایجاد حساسیت و ناراحتی برای تو فایده ای نداره.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من زنگ زدم با پسر عمم مشورت کنم گفت اصن به هیشکیو هیچی کار نداشته باشمو تو تابستون مباحث پایم رو تموم کنم و از مهر تا عید هم درسای چهارم رو بخونم و بعد از عید هم جمع بندی!!!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از close :
من زنگ زدم با پسر عمم مشورت کنم گفت اصن به هیشکیو هیچی کار نداشته باشمو تو تابستون مباحث پایم رو تموم کنم و از مهر تا عید هم درسای چهارم رو بخونم و بعد از عید هم جمع بندی!!!
پیش و پایه به هرحال باید خونده بشن. یا پیش رو اول بخونی بعد پایه یا پایه رو بخونی بعد پیش یا اینکه هردوش رو همزمان پیش ببری. انتخاب راه بستگی به شرایط فرد داره مثلا برنامه مدرسه یا برنامه آزمون هاش. هرقدر این دوتا بیشتر باهم خونده بشن بهتره چون وقتی شما یکی رو میخونی میگذاری کنار از فضای اون درس دور میشی و کم کم یادت میره. همون طور که درس های دوم یادت رفته. تا عید تقریبا 90 درصد درس ها رو میشه تموم کرد و بعد عید کار اصلی شروع میشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از close :
درسارو به هیچ وجه تا عید تموم نکن!
همین :)

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از محمّد :
تو مدرستون پایه کار میکنن بعد نمیرسی تموم کنی؟ شما مگه مستقل درس میخونی؟ اگر مدرستون کار میکنه با برنامه مدرسه پیش برو و درس هرروز رو همون روز بخون. میرسی. اصلا اونقدرا سنگین نیست که نرسی ! تازه تابستونه. تو دوران کنکور وقت کم آوردنها از ترم دوم پیش به بعد تازه شروع میشه.
وسواس نداره درس خوندن. درس رو تو مدرسه درس میدن شما بیا تو خونه شروع کن به تست زدن. درس هرروز رو همون روز بخونی مشکلی پیش نمیاد. لازم نیست خیلی زیاد روی درسی متمرکز بشی. از هر مبحث به تعدادی تست بزن که درس خوب یادبگیری و سعی کن تست های تکراری از یک نوع زیاد نشه.
درس رو هم تنها بخون. با دوستت نخون. اینکه با دوستت بخونی جز ایجاد حساسیت و ناراحتی برای تو فایده ای نداره.
خوب مدرسه همه چیزیو که نمیگه یه اشاره میکنه و میره من باید بیام تو خونه بخونم اونوقت وقت نمیکنم تست بزنم

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب مدرسه همه چیزیو که نمیگه یه اشاره میکنه و میره من باید بیام تو خونه بخونم اونوقت وقت نمیکنم تست بزنم
آخه این چه حرفیه؟؟؟؟ مگه کنکور یه هفته دیگه است که نرسی!!! باور کن بعدا میفهمی چقد وقت داشتی!! چقد !!!!
همه اینا فقط و فقط با یه برنامه ریزیه درست و بجا حل میشه !!!!!

Ehsan.T

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

بچه ها من دارم دیوونه میشم :-\ هر روز یه برنامه میریزم فرداش شک میکنم که نکنه اشتباهه . این فکرها و این برنامه ریزی هایی که اجرا نمیشند وقتمو هدر میده . ~X( یکی میگه دینی و ادبیات رو الان بخون . یکی میگه الان نخون بجاش از اختصاصی های پیش هرچی میتونی بخون . اونا رو تو سال بخون .
یکی میگه دوم و سوم رو به موازات هم ببر جلو . یکی میگه اول یکیشو تموم کن بعد برو سراغ اون یکی .
یه روز تصمیم میگیرم تابستون تو هیچ آزمونی شرکت نکنم . یه روز تصمیم میگیرم برم قلمچی . یه روز گزینه دو .
و خیلی چیزای اینجوری .
واقعا نمیدونم چجوری باید فکرمو آزاد کنم آخه انتظار خودم و همچنین اطرافیانم از من خیلی زیاده . #-o

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Ehsan.T :
بچه ها من دارم دیوونه میشم :-\ هر روز یه برنامه میریزم فرداش شک میکنم که نکنه اشتباهه . این فکرها و این برنامه ریزی هایی که اجرا نمیشند وقتمو هدر میده . ~X( یکی میگه دینی و ادبیات رو الان بخون . یکی میگه الان نخون بجاش از اختصاصی های پیش هرچی میتونی بخون . اونا رو تو سال بخون .
یکی میگه دوم و سوم رو به موازات هم ببر جلو . یکی میگه اول یکیشو تموم کن بعد برو سراغ اون یکی .
یه روز تصمیم میگیرم تابستون تو هیچ آزمونی شرکت نکنم . یه روز تصمیم میگیرم برم قلمچی . یه روز گزینه دو .
و خیلی چیزای اینجوری .
واقعا نمیدونم چجوری باید فکرمو آزاد کنم آخه انتظار خودم و همچنین اطرافیانم از من خیلی زیاده . #-o
اکثر اونایی که بهت توصیه میکنن تجربیات خودشون دارن میگن،تو ببین سبک درس خوندنت به کدوم یکی از اونا نزدبیک تره و با توجه به روحیات و توانایی هات از تجربیات اونا استفاده کن و بهترین گزینه رو انتخاب کن نه اینکه بخوایی همه کارایی که اونا میگن و انجام بدی
احتمالا در مورد برنامه هم خیلی جزئی داری برنامه ریزی میکنی به نظر من بهتره که یه برنامه کلی رو در نظر بگیری و بر اساس اون برنامه جلو بری .
در مورد آزمون ها هم بهتره که گزینه 2 شرکت نکنی(توی تاپیک گزینه 2 توضیح دادم)
در مورد انتظارات بقیه هم بهتره بهشون اصلا فکر نکنی بهتره که هدفت و خودت انتخاب کنی هدفت باید واقع بینانه باشه که شامل فاکتور های زیادی میشه از جمله توانایی ها ،علاقه،استعداد،دانشگاهی که مد نظرته ،رشته تحصیلی،جایگاه اجتماعی،درآمدی که میخوایی بهش برسی...؛وقتی که هدفت و انتخاب کردی با توجه به اون هدف تلاش میکنی وقتی نا امید شدی اون هدف برات عامل محرک میشه تو این دفعه داری به خاطر خودت تلاش میکنی نه به خاطر حرفای بقیه حتی اگه به هدفت هم نرسی تو تلاشت و کردی و این یعنی استرست خیلی کم میشه (به قول المپیادی ها تلاش مهمه نه طلاش یعنی اونا استرس طلا ندارن)
یه کاری هم که میتونی بکنی اینه که مثلا هدف تو نرم افزار شریفه توقعات بقیه رو میتونی بیاری پایین تر و وقتی باهات حرف میزنن بهشون بگی کاش تهران قبول شم این خیلی بار استرس و کم میکنه چون تو هم داری برای هدفت تلاش میکنی و هم انتظارات بقیه رو کم میکنی

• لایک
امتیازات: MTHR
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Ehsan.T :
و خیلی چیزای اینجوری .
ببین یه چیز کلی!
الان شما احتمالا با کلی آدم مشورت کردی و ذهنت پره از حرفا و توصیه های همه!
اما کاری که باید بکنی تا آخر اینه که یه نفرو که شرایطش بهت نزدیکترینه، انتخاب کنی و قبولش داشته باشی و تا آخر دیگه فقط با همون یه نفر مشورت کنی و به حرفش گوش بدی و طبق حرفاش بری جلو.
اگر غیر از این باشه قشنگ قاطی میکنی تا آخر!
پس قبل از اینکه شروع کنی به خوندن اون یه نفرو انتخاب کن و به حرفش اعتماد کن :)

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Ehsan.T :
و خیلی چیزای اینجوری .

سردرگمیه محض :) فقط و فقط به خاطر بی برنامگیه ...
حرف مهسا رو به شدت لایک میکنم ، واقعن حرف قشنگی زد ، فقط " یه نفر " ... حالا در کنار حرف مهسا اینارو هم از من بشنو ...

سال کنکور ، معروفه به سال انسجام درسی ... انسجام درسی و منظم بودن و بعد درست خوندن و تست زدن ...
امسال یه سری طبقه بندی باید داشته باشید ، من بعضی توصیه هامو میکنم ، امیدوارم به دردتون بخوره :

1- پیش بینی موفقیت و انتخاب یه آزمون :
همتون الان دنبال یه آزمون خوب میگردید و از این و اون و سال بالایی و فارغ التحصیل و اینا میپرسید که قلمچی برم یا گزینه 2 یا گاج یا فقط سنجش بدم ... خب کاملن معلومه که شما دوست دارید یه آزمونی رو شرکت کنید ، که از همه نظر تا جنبه ی بالایی شبیه کنکور باشه ... این حق شما هم هست البته ... پس از الان برنامه های تمامی موسسه هایی که آزمون برگزار میکننو بگیرید و نگاه کنید .... در چه برهه ی سال ، چه مباحثی رو کار میکنه ، چند بار بعضی درس ها توش مرور میشن و این نکات مهمی که شما رو توی کنکور از بقیه متمایز میکنه ...
قدرت پیش بینی داشته باشید ، ما الان خیلی از کنکوری های هر سالو میبینیم که از تیر ماه میشیننن میگن ما اووووووه اینقد وقت داریم که 2 تا آزمون گزینه ی 2 و قلم چی رو با هم بدیم ... نه عزیز دلم ، اینطوری نیست :) ... اینقد ایده آل نباشید ، قدرت داشته باشید پیش بینی کنید که با توجه به وضعیت 2 سال اخیر درسیتون کدوم موسسه و آزموناش میتونه شما رو بیشتر موفق کنه ... از نظر یه نفر ممکنه قلم چی بهتر باشه ، از نظر یه نفر ، گزینه ی دو و .... اما نظر شما از همه ی اینا مهمتره ... یکی ممکنه از قلم چی رتبه ی خوب آورده باشه ، یکی از گزینه ی دو ... اینا همه به خود فرد بستگی داره ... تمامی این موسسه ها ، آزموناشونو در جهت موفقیت شماها برگزار میکنن ، این شماهایید که انتخاب میکنید کجا برید ...
پس با فکر و تمرکز ، انتخاب کنید ...

2- مدرسه ... خوب یا بد :
خیلی از شماها از الان یا یکی 2 هفته ی آینده مدارستون ، شروع میشه ... اگه از الان دارید میرید مدرسه ، تا حدودی با بعضی از دبیراتون آشنا شدید ، که روند درسیش چطوره ، چیکار میخواد بکنه ، یه برنامه ی کلی از طول سال هم احتمالن براتون گفته ، اگه کم کم با این کلاسا و دبیرا رفتید جلو و فهمیدید بعضی از کلاسای مدرسه واقعن بدردتون نمیخوره ، الکی وقت تلف نکنید و نرید سر کلاس و برید به فکر اون درستون باشید ... نمیدونم میخواید خودتون بشینید بخونید ، با دوستاتون معلم بگیرید ، کلاس برید ، هر چی ... فقط به فکر این باشید که اگه کلاس مدرسه رو نرفتید ، یه جورایی توی اون درس باید خودتون خودتونو بکشید بالا ! ....

3- برنامه ی درسی :
خب تا الان فک کردید به اینکه آزمون کجا شرکت کنید ، مدرسه ها و کلاساتونو چجور شرکت کنید ... حالا ببینیم بهترین برنامه ای که شما میتونید داشته باشید چیه ...
خب قاعدتن یه برنامه ای لازمه که هم درسای مدرسه توش جا بگیره ، و هم آزمونی که میخواید بدید ... برنامه ی آزمونتونو بزارید جلوتون ، با توجه به روزای هفته و تواناییهای ساعتیتون برای مطالعه ی دروس ، یه برنامه بنویسید ( یا از یه مشاور ، یا از دوستتون ، یا از یکی از فارغ التحصیلای 91 ای به قبل کمک بگیرید که توی نوشتن برنامه کمکتون کنن ، بالاخره اونا همشون یه پیرهن بیشتر از شماها پاره کردن :) ... پس میتونی به یکیشون اطمینان کنیو تا آخر راه باهاش بری جلو)
حواستون به این باشه ، که برنامتون فقط هدفش رسیدن به یه رتبه و تراز بالا توی آزموناتون نباشه ... شما دارید میرید مدرسه ... پس موفق بودن بین همکلاسی هاتون خیلی خیلی مهم تر از آوردن رتبه و تراز بالا تو آزموناتونه، چرا ؟ چون اعتماد به نفس میده بهتون ... شما اگه جایگاهتون رو توی مدرسه پیش دوستاتون از دست بدید ، دیگه اون تراز و رتبه ی بالای آزمونا از نظر من اونقدر مهم نیست ... پس ، هم مدرسه و هم آزمون ...

4- درس بخونم ... تو خونه ... یا کتابخونه :
بعضی از دوستان ، ادعا دارن که توی خونه نمیتونن درس بخونن ... حالا چه بسا که خیلیا خواهر برادرای کوچیکتر دارن یا یه سری مشکلات هست و حالا هر چیزی ، اگه نمیتونید توی خونه درس بخونید ، کتابخونه رو پیشنهاد میکنیم امتحان کنید ... خب فضای کتابخونه ، یکم خشک تر و رسمی تر از خونه است ، اگه رفتید و دیدید میتونید با این فضا اخت پیدا کنید که چه بهتر ، ولی اگه نشد ، به فکر یک جای مطمئن برای درس خوندن باشید ... هر جایی باشه ، فقط باشه که بتونید درس بخونید :) ...

Ehsan.T

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

از راهنمایی های همتون ممنونم .

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از Ehsan.T :
و خیلی چیزای اینجوری .

داشتن یه برنامه ی بد بهتر از اینه که 20 تا برنامه ی ولو خوب داشته باشی یه برنامه که از نظرت بهتره رو انتخاب کن با همون برو جلو

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از برانول :
ممنون از همه!
یه سوال که دقیقا نمیدونم قبلا پرسیده شده یا نه!
ولی میگن تمرینای کتاب رو برای درسای ریاضی و فیزیک و هندسه حل کنین
کل متن کتابای فیزیک رو بخونین
یا مثلا بقیه فصول فیزیک 1 بجز نور و عدسی رو هم بخونین!
سوال من اینجاست که این کار رو بکنم اگه واقعا لازمه؟چون کتاب خوندن بنظرم قصه خوندنه بیشتر!
چرا هیچکس سوال منو جواب نمیده؟

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از برانول :
چرا هیچکس سوال منو جواب نمیده؟
برای هندسه بعضی مسائل کتاب زیاد تکرار شده و البته قضایا مهمی تو بعضی تمرین ها هست ! پیشنهاد میکنم بخونین !
فیزیک تمام مطالب مهمش الان تو کتابا کمک آموزشی هست ! مسائل فیزیک بد نیس و تو کنکور ها بوده !
البته خودتون وقتی بخونین میتونین تشخیص بدین کدوم مهمه کدوم نه ! بعضی مسائل بیشتر باسه زنگ تفریحِ ولی بعضی هاش خوبه !
همین امسال یه تمرین کتاب از حسابان اومده بود من گفته بودم محاله چنین چیزی بیاد ولی اومد ! ریاضی یه چند تا از کتاب بود

کلاً بخونین زیاد وقت نمیگیره ! 80 درصد مسائل کتاب یا ارزش کنکوری ندارن یا مسخرن ولی اون 20 درصد مهمه!

mavara

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

ما برنامه ی مدرسه مون سنگینه ولی فکر میکنم کامل و کافیه....فقط دینی نداره... :-?
همین برنامه قراره تا اخر سال باشه...فقط 5شنبه جمعه تعطیلیم...به نظرتون کافیه؟؟
یعنی من با برنامه مدرسه پیش برم خوبه؟؟
ماه رمضون هم که مدرسه نیس دینی بخونم!!
میگن ایه های دینی حفظ کنی بهتره #-o

سوال دیگه:خیلیا پیشنهاد میدن همه کلاسارو بری....اما باتوصیف من از این معلم بگین چکار کنم؟؟
معلم زبانمون جزوه چاپ شده داره وسرکلاسش همونو میگه و به گفته های خودش کامل کامله واسه کنکور...ولی سرکلاسش شوخی و خندس....زیادی بی ربط میگه!!!
کلاساش خوبه...ولی تگرانم اون وقت بهتر استفاده شه :-?
+اصلا میشه سرکلاسی نرفت؟؟ :D
ینی معلم چجوری حاضره قبول کنه؟؟
مستمرچجوری میده؟؟ :|

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از M.Sh :
ما برنامه ی مدرسه مون سنگینه ولی فکر میکنم کامل و کافیه....فقط دینی نداره... :-?
همین برنامه قراره تا اخر سال باشه...فقط 5شنبه جمعه تعطیلیم...به نظرتون کافیه؟؟
یعنی من با برنامه مدرسه پیش برم خوبه؟؟
ماه رمضون هم که مدرسه نیس دینی بخونم!!
میگن ایه های دینی حفظ کنی بهتره #-o

سوال دیگه:خیلیا پیشنهاد میدن همه کلاسارو بری....اما باتوصیف من از این معلم بگین چکار کنم؟؟
معلم زبانمون جزوه چاپ شده داره وسرکلاسش همونو میگه و به گفته های خودش کامل کامله واسه کنکور...ولی سرکلاسش شوخی و خندس....زیادی بی ربط میگه!!!
کلاساش خوبه...ولی تگرانم اون وقت بهتر استفاده شه :-?
+اصلا میشه سرکلاسی نرفت؟؟ :D
ینی معلم چجوری حاضره قبول کنه؟؟
مستمرچجوری میده؟؟ :|
در مورد آیه های دینی بهتره که حفظشون کنی
در کورد مستمری هم بستگی به معلمش داره مثلا شیمی به من 10 داد :D

بالا