• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

sajed

کاربر فوق‌فعال
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

سلام دوستای خوبم که بعد دوازده سال درس خوندن دارین به مرحله ی آخر و سخت ترینش که مرحله ی غولشه میرسید.!!!! :(( h-:
فقط میخواستم به عنوان یه برادر بزرگتر بهتون بگم اصلا خودتونو محدود نکنین به درس خوندن. حتما به کارهای مورد علاقتون هم بها بدین.
مشکلی که خیلیا دارن اینه که همش فکر میکنن وقت کم دارن و نمیرسن بخونن و بقیه خیلی جلوتر از اونهانو ..... خیلی فکرای آزاردهنده دیگه.
بذارید خودمو مثال بزنم. من تو قلم چی که آزمون میدادم تقریبا تا عید یک روند کلی رو پیش گرفته بودم و اون این بود که بعد یک آزمون که دوهفته فرصت داشتم برنامه ریزی میکردم واسه درس خوندن اما وسطای هفته ی اول فکر اینکه وقت کمه و تموم نمیشه اینقد روم تاثیر میذاشت که گاهی اوقات نصف برنامرو هم اجرا نمیکردم. اما یه چندبار آخر دوهفته به خودم اومدم دیدم ای داد بیداد چقدر وقتای خوب و مفیدی رو از دست دادم که اگه استفادشون میکردم حتی بیشتر از برنامه ی کانونو میرسیدم اجرا کنم و بعد عید همینکارو کردم و خیلی از عقب موندگیامو جبران کردم. بعد کنکورم دیدم خیلیارو که فکر میکردم از من جلوترن اما به واقع خیلی عقب تر بودن و رتبه هاشون نشون میداد واقعیتهارو. جهت اطلاع هم باید بگم رتبه ی من 1000 منطقه2 شد.

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Pegah_A :
سلام نگین جان
من کتاب برای املا کلک معلم رو دارم ولی اصلا راضی نیستم ازش ، چون لغاتش طبقه بندی شده نیست و قاتی پاتی و فقط به ترتیب الفباست
این کتاب خیلی سبز که گفتید طبقه بندی شده ست ؟

املای سبطی!!!! عالیه :)

کلمه خیلی سبز : درس به درسه ! تازه کلماتی رو که آخر کتاب هست رو * دار کرده خیلی خوبه کلا

من ادبیات رو درس اول زدم تو کنکورمون 84 . به نظرم جواب میده.... با اینکه من زبان فارسی رو قصد داشتم حذف کنم و همایش و قرابت سبطی و از این حرفا رو هم نخونده بودم. اینو گفتم که بدونید در حدی هست که جواب بده

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

بچه ها درسته میگن که هرکی که تو یه رشته ورزشی تو کشور مقام بیاره کنکور سهمیه داره؟

به نقل از نــــگــــ◕‿◕ـن :
چه ربطی داره؟؟؟؟
المپیادیا هم (به جز طلا) پدرشون درمیاد تا سهمیشون اعمال شه چه برسه به ورزش!!!!!!!!!!! :|

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از negi :
برای دینی فقط متن کتاب کافیه؟یا این که باید از توی کتاب تستا هم درسنامشون رو بخونیم؟

من نظرمو جاهای دیگه هم گفتم:
فقط کتاب درسی!

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ؟dr.gh :
خب میشه این روش مفهومی خوندنتو بهمون بگی نگین جون؟؟

چه طوری این جوری میخوندی؟؟من که فیزیکم :((حرکت شناسی :-&

مثلا واسه حرکت شناسی من همیشه فقط با سرعت متوسط حل میکردم تا جایی که یادمه ! نهایت تلاشمم میکردم که یه ترفند جدید بزنم ...

آینه ها !موج ! نوسان و ... که میخاستم بخونم 50 تا شکل میکشیدم ! هر دفعه یکی از نتغیر ها روو تغییر میادم و امتحان میکردم .... این جا هم اگه سوال بپرسید تو تاپیک فیزیک سعی میکنم جواب بدم (خیلی هاشو یادم رفته بدبختانه نیاز به نگاه داره تا کلیات بحث دستم بیاد)

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از AraSh_HaShemi :
سلام بچه ها
به من چهارتا کتاب معرفی کنید
اول جامع فیزیک۱٬۲ تست ترجیحا کتابش جمع و جور باشه
زبان جامع ۲-۳-۴ فقط تست
دیفرانسیل درسنامه بجز ماشاا... رضوی
دیفرانسیل تست
همین
سلام
برای فیزیک گاج سفید
مبتکران یا خیلی سبز زبان
دیفرانسیل درسنامه های مبتکران
تست اندیشه فایق-بیست ازمون مبتکران
به من چهارتا کتاب معرفی کنید باشه
اول جامع فیزیک۱٬۲ تست ترجیحا کتابش جمع و جور باشه فیزیک پایه انرژی اتمی (البته ف3 رو هم شامل میشه ) و فیزیک سفید گاج (اگه حالشو نداری فقط ستاره داراشو بزن )
زبان جامع ۲-۳-۴ فقط تست خیلی سبز
دیفرانسیل درسنامه بجز ماشاا... رضوی
دیفرانسیل تست
همین

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها
پستای اضافه حذف شد بقیه مطالب مرتبط هم ادغام شد . صورت سوالات رو قرمز کرد که اگه حالشو ندارین کل متن رو بخونید راحت باشه :-" (;

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

یه سوال دبگه
خیلی سبز هم امسال دیفرانسیل داده
کسی دیده؟خوبه؟خیلی سبز یا مبتکران؟

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از AraSh_HaShemi :
یه سوال دبگه
خیلی سبز هم امسال دیفرانسیل داده
کسی دیده؟خوبه؟خیلی سبز یا مبتکران؟
من یه چیزی بگم ولی فکر کنم خیلی ها مخالفت کنن !
کلا تا اونجایی که من کتاب های اختصاصی خیلی سبز رو دیدم ، یه ذره سخته! یعنی بد نیستا ! ولی خوب سطحه بالاس تستهای تالیفیش !
برای دیفرانسیل اگر آموزشی بخوایی رمزینه نوشته ی مهندس مهربان خوبه .
برای تست هم به نظر من این گاجه جدید خوبه . طوسی رنگه !
این کتاب اندیشه فایق هم تست های تالیفیه خوبی داره گویا !

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

به نقل از 1024 :
من نظرمو جاهای دیگه هم گفتم:
فقط کتاب درسی!
كتاب درسي شرط لازمه نه كافي ..اگر چه با تكيه به كتاب به طور عمومي بشه 3/4 سوالات رو روشون به تسلط برسيم اما بايد به نكات تركيبي هم دقت داشت كه خودمون به تنهايي نميتونيم همه اين نكات تركيبي رو بيابيم .... به نظر من تست تاليفي اصلا خوب نيست گيج كننده است فقط تست هاي كنكور اخير
.............................................
كتاب زرد عمومي قلمچي كه مال 3 سال اخيره با اون زرد جمع بندي 6سال اخير يكيه يا نه(اخه پشتيبانم گفت يكي هستن من شك دارم...)؟؟؟؟

s@mba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دماوند

به نقل از ؟dr.gh :
اگه یه زنجیره پلی پپتیدی 5 اسید امینه داشته باشه

چند تا کدون تو ساختنش شرکت کردن؟؟چند کدون در جایگاه P و چند کدون در جایگاه A قرار گرفتن؟؟

یکم میشه راجع به اینا توضیح بدین؟/ :-? :-/

ریبوزم چندبار حرکت کرده مثلا؟؟
ببین مگه هر آمینو اسیدی از ترجمه یک کدون به رشته پلی پپتیدی اضافه نمیشه؟ پس رشته ای که 5 آمینو اسید داره 5 تا کدون واسش ترجمه شده و ششمین کدون یه کدون پایان بوده که ترجمه تموم شده.......
خب حالا 6 تا کدون هست کدون آغاز فقط وارد جایگاه p میشه پس 5 کدون وارد جایگاه A شدن ( با احتساب کدون پایان)
کدون پایان فقط وارد جایگاه Aمیشه پس فقط 5 کدون وارد جایگاه p میشن...
ببین اگه یه رشته پلی پپتیدی توی جایگاه p یا بعد از پایان ترجمه بهت دادن میای تعداد پیوند های پپتیدی رو میشماری میشه تعداد حرکات ریبوزوم...اگه رشته پلی پپتیدی رو توی جایگاه A نشون دادن تعداد پیوند های پپتیدی رو منهای یک می کنی میشه تعداد حرکات.....
مثلا توی این مورد شما چون 5 تا آینو اسید داریم پس 4 تا پیوند پپتیدی داریم حالا اگه ترجمه تموم شده باشه ریبوزم 4 بار حرکت کرده اگرم که این رشته پلی پپتیدی توی جایگاه A باشه میشه 3 بار حرکت .....
کلا یه چیزی هم هست که وقتی ریبوزم حرکت nام خودشو انجام بده کدون n+1 توی جایگاه P هست و کدون n+2 توی جایگاه A هست
مثلا واسه این رشته پلی پپتیدی که شما گفتی درست بشه باید کدون 6 ام که کدون پایانه توی جایگاه A پس ریبوزوم 6=n+2 درنتیجه n میشه 4 پس ریبوزوم 4 بار حرکت کرده......
هههووووووووووووووووووووووووووففففففففففففففففففففففففف
هر چی بلد بودم گفتم
امیدوارم فهمیده باشی

dr.gh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

گلوله ای را در شرایط خلا از سطح زمین رو به بالا پرتاب میکنیم و گلوله بعد از زمان t به زمین بر میگردد.اگر سرعت اولیه ی گلوله

را دو برابر کنیم زمان رفت و برگشت گلوله چند t می شود؟؟

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از soheilkahkeshan :
.............................................
كتاب زرد عمومي قلمچي كه مال 3 سال اخيره با اون زرد جمع بندي 6سال اخير يكيه يا نه(اخه پشتيبانم گفت يكي هستن من شك دارم...)؟؟؟؟

زرد عمومی توش سوالای ۳سال اخیر همه ی رشته ها(ریاضی تجربی انسانی هنر زبان) رو داره ولی ۶سال کنکور فقط واسه رشته ی خودته

s@mba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دماوند

به نقل از ؟dr.gh :
گلوله ای را در شرایط خلا از سطح زمین رو به بالا پرتاب میکنیم و گلوله بعد از زمان t به زمین بر میگردد.اگر سرعت اولیه ی گلوله

را دو برابر کنیم زمان رفت و برگشت گلوله چند t می شود؟؟
میشه 2t دیگه....
طبق فرمولv=gt+ V وقتی میرسه اوج سرعتش صفر میشه پس v=gt( این v منظورم سرعت اولیه س ) حالا تو سرعت اولیه رو 2 برابر کن
میشه 2v=2gt..این t فقط زمان رفت گلول س چون زمان رفت و برگشت یکسانه پس کل زمان و برگشت هم 2 برابر میشه
به همین سادگی...به همین خوشمزگی.....پودر کیک رشد

• لایک
امتیازات: dr.gh

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی

من همچنان نمیتونم مدت طولانی درست سر آزمون بشینم!
الان امتحان داشتم باز گردنم گرفته!آخه میزو صندلی های حوزه های آزمون و مدرسه و اینا ناجوره!تو خونه مشکلی ندارم،میشنم آزمون شبیه سازی میکنم ok همه چی.اما میرم سر آزمون وسطای امتحان اینقد گردنم درد میگیره که کلا تمرکزم از بین میره! :|
چی کار کنم آخه؟!؟!

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نرگس :
الان امتحان داشتم باز گردنم گرفته!آخه میزو صندلی های حوزه های آزمون و مدرسه و اینا ناجوره!تو خونه مشکلی ندارم،میشنم آزمون شبیه سازی میکنم ok همه چی.اما میرم سر آزمون وسطای امتحان اینقد گردنم درد میگیره که کلا تمرکزم از بین میره! :|
چی کار کنم آخه؟!؟!
اینو من یه جا دیگه جواب ندادم احیانا؟ :-? :-" چاره ای نیست . تو در شرایط آزمون تو خونه آزمون بده! بعد یه مدت حل میشه . کاملا عادت میکنی

s@mba

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دماوند

به نقل از نرگس :
چی کار کنم آخه؟!؟!
از این گردن بند ا هست که اینایی که آرتروز گردن دارن می بندن از اونا ببند بعد آزمون بده شاید موثر باشه...

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

دوستان من یه کتاب تست ادبیات (نوبل) گرفتم صرفا به خاطر حجم کم ! اما سوالاش مال سال 86 به قبل هست یعنی چاپ 87 و قیمت 5800!!! حالا موندم سوالای ادبیات تو این 5 سال خیلی تغییر کردن که بخوام تغییرش بدم?یا به همین میشه اکتفا کرد? یه سوال دیگه! من حقیقتش تنبلی کردم و دیر شروع کردم برا خوندن به همین خاطر میترسم تا ازمون بعد قلم چی(12 ابان) نرسم حداقل عمومی ها رو بخونم.برا همین با همون ساعت عادی درس خوندن(40 -45 ساعت در هفته) که از همین فردا میخوام شروع کنم درس بخونم یا هر جور شده عمومی هارم برسونم?بچه ها قبلا تو تایپک های دیگه متذکر شدن که نرسیدن به برنامه ازمون یعنی حذف!حالا موندم چیکار کنم?!

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از mn13 :
دوستان من یه کتاب تست ادبیات (نوبل) گرفتم صرفا به خاطر حجم کم ! اما سوالاش مال سال 86 به قبل هست یعنی چاپ 87 و قیمت 5800!!! حالا موندم سوالای ادبیات تو این 5 سال خیلی تغییر کردن که بخوام تغییرش بدم?یا به همین میشه اکتفا کرد? یه سوال دیگه! من حقیقتش تنبلی کردم و دیر شروع کردم برا خوندن به همین خاطر میترسم تا ازمون بعد قلم چی(12 ابان) نرسم حداقل عمومی ها رو بخونم.برا همین با همون ساعت عادی درس خوندن(40 -45 ساعت در هفته) که از همین فردا میخوام شروع کنم درس بخونم یا هر جور شده عمومی هارم برسونم?بچه ها قبلا تو تایپک های دیگه متذکر شدن که نرسیدن به برنامه ازمون یعنی حذف!حالا موندم چیکار کنم?!
بله دقیقا عقب موندن یعنی حذف . ولی شرایط شما هم خوب یکم اورژانسیه :D عمومی ها رو کامل حذف نکن ولی به این شویه ای که میگم یه نگا بنداز روشون ! خیلی خیلی موثره
مثلا ادبیات: شما واسه این که یه ادیبدان بشی به تدریج نیاز داری یعنی باید با یه برنامه روتین و منظم ( مثلا با روزی 1 ساعت ادبیات خوندن تا کنکور ادب رو قوی کنی !
ولی واسه آزمونی که میخوای بدی :
1) در آمد های کتاب ادبیات رو بخون
2)لغات آخرکتاب که مربوط به همون درس خودتونه
3) تاریخ ادبیات
بیشتر املای کنکور مربوط به پیش 2 اِ . یعنی یه کنکوری اولش فک میکنه قراره از یه چیز خارج 4 چوب سوال بشه ولی واقعا اینطوری نیست .... تو همین تاپیک یه سری توضیح دیگه هم دادم بخونش
عربی: یه نگاه روی قواعد ( حتی اگه 0 درجه ای) + لغات درس
دینی : روزنامه وار بخون ! ( پشت گوش ننداز ! بزرگترین اشتباه بچه ها اینه که میگن چه کاریه الان که وقت نداریم سرسری بخونیم میذاریم بد دقیق می خونیم ! ... هیچ وقتم اینطوری نمیشه معمولا :D )
زبان هم به همین ترتیب : یه نگاه سریع روی گرامر ! + لغات درس

• لایک
امتیازات: mn13

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه