• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اندروید یا آی اُ اس

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اندروید یا آی اُ اس

به نقل از AV LAVIGNE :
مگه اسم اندروید 4.1 jelly bean نیست ؟
نکنه فرهنگستان گفته به جیلی بین بگین جیلی بیلی ؟؟!!!

چرا هست ما تو فارسی بهش میگیم جیلی بیلی :D ( آبنبات ژله ای ! )

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

به نقل از cannibal :
جلی بین x: x: x: x: x:
ینی یه روز میشه منم...؟؟؟؟ 8->
ایس کریم سندویچ حتی !

در کل ای او اس خیلی بهتره ...
چیه این اندروید...
بسیار تکراری (:|

شما تاحالا با ای او اس چه قد کار کردی؟؟؟؟؟ ای او اس خسته کننده تر از اونیه که فکرش رو میکنی

• لایک
امتیازات: TMNT

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

به نقل از mhl-hacker :
شما تاحالا با ای او اس چه قد کار کردی؟؟؟؟؟ ای او اس خسته کننده تر از اونیه که فکرش رو میکنی

دستگاه هایی که ای او اس دارن کنسول بازی به حساب میان ...
خیلی کارایی هام داره چرا میگید خسته کننده س؟
فقط کار کردن باهاش یکم پیچیده س...

اما کدوم اندرویدی کنسول بحساب میاد؟ پرهیجان ترین بازیش انگری برده :-&
اما من هنوز نسخه های جدید انرویدو از نزدیک ندیدم ... نمیدونم
نمیگم اندروید بده ، فقط میگم نسخه های قدیمیش واسم تکراری شده :D

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

به نقل از cannibal :
دستگاه هایی که ای او اس دارن کنسول بازی به حساب میان ...
خیلی کارایی هام داره چرا میگید خسته کننده س؟
فقط کار کردن باهاش یکم پیچیده س...

اما کدوم اندرویدی کنسول بحساب میاد؟ پرهیجان ترین بازیش انگری برده :-&
اما من هنوز نسخه های جدید انرویدو از نزدیک ندیدم ... نمیدونم
نمیگم اندروید بده ، فقط میگم نسخه های قدیمیش واسم تکراری شده :D

اولا این که ای او اس خیلی راحته و خودش به خودی خود هیچی نداره و هر کاری می خوای بکنی باید برنامش رو بریزی ..... شما داری یه گوشی که سی پی یوش 600 و اندرویدش قدیمیه رو با ای او اس 5.1 مقایسه می کنی؟؟؟؟؟ من الان با گوشیم بازی های اچ دی می کنم و آخ نمیگه من با 4 اس دختر عمم داشتم دارک نایت بازی میکردم به 1 ساعت نکشید .. بخاطر کرکش بهش فشار اومد و از بازی اومد بیرون ..... آی او اس خوبه در صورتی که جیل نشه و به گیفت 100 دلاری داشته باشی و هیچ برنامه و بازی کرک شده نریزی..... دوما : کی گفته آی او اس کنسول بازیه؟؟؟؟ بهترین پلتفرم برای بازی در ام دبلیو سی 2011 و2012 اندروید شناخته شده

sezar1997

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهدjust

iosخیلی کمتر از اندروید ححجم cpuرو اشغال می کنه و سیستم عامل معرکه ایه همچنین در اکثر برنامه ها و بازی ها شاهد کیفیت برتر اجرای اون ها در iosهستیم مثلا وقتی با ایپد real racing بازی می کنی واقا با کیفیته که این کیفیتو تویه هیچ تبلت و گوشی اندرویدی پیداش نمیکنیدمخصوصا حالا با اومدنios6شاهد بهترین سیستم عامل هستیم

Saeid1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد صدوقى
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

مگه اندرويد چي داره كه اينقدر طرفدار داره؟

سرعت گوشي رو زياد مي كنه ؟ زياد كه نمي كنه هيچي كمم مي كنه .
خوشكلم كه نيست .
من موندم كه بعضيا چجوري مي تونن اندرويد و با آي او اس مقايسه كنن!

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

شاید دلیل این که طرفدارای ios کمتره اینه که محدودت میکنه ینی حس میکنی تو قفسی و فقط باید از همون امکاناتی که به تو میده استفاده کنی نه فراتر از اون که به قول بچه ها بعد از یه مدت شاید خسته کننده شه!
این جمله که اندروید خوشگل نیست ینی چی؟ :D
گوشی که نیست قیافه رو در نظر بگیری راهم برات گذاشتن.ناسلامتی الان اندروید 5 هم هست میشه ارتقا داد
الان هر چیزی که میاد نسخه ی اندرویدش هم بیشتره هم کاملاً دردسترس!همیناس که زیاد میکنه طرفداراشو+کلی دلیل دیگه

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ب نظرمن اندرويد از نظر آزادي عمل و اينا خيلي بهتره !درسته اپليكيشن هاي ios پيشرفته ترن ولي خوب بازم بايد گفت كاربراشو محدود ميكنه تا حدودي اختيارات بالا اما محدود خوب هركسي ميتونه ب اينا تن بده ميتونه استفاده كنه ارش! :|

• لایک

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

امکانات محدود آی او اس جوریه که اصلا آدم رو اذیت نمی کنه. من به شخصه باهاش کنار اومدم و بسیار هم راضی هستم.
شما اگر مثلا آندروید داشته باشید، غیر از ماه اولی که گوشی رو می خرید خداییش حوصله می کنید هی دستکتاپش رو انگولک کنید و بازی و اینا بریزید و باهاش ور برید؟!

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

ببینید اندروید تازه الان داره به چیزی میرسه که آی او اس سال 2007 بهش رسیده بود (مچ بودن سیستم عامل با سخت افزار ) . ولی بعد از استیو آی او اس رشد چشم گیری نداشته .. تا وقتی استیو بود هر ورژن جدید که میومد یه چیز جدید هم باهاش میومد . اما تیم کوک تو آی او اس 6 خیلی نو آوری نکرده . ودر ضمن ظاهر ساده اون باعث میشه که وقتی 5 دقیقه باهاش ور بری دیگه خستت کنه .... اینم که میگن برنامه های آی او اس بیشتره حرف بی سندیه چون تعداد دولوپر های اندروید به دلیل اوپن بودنش خیلی خیلی بیشتره و برنامه ها و بازی هایی که شرکت هاهم میدن بیرون برای جفتشون میدن .. من موست وانتد رو روی چیپ nVidia Tegra3 بازی کردم و روی A5 هم بازی کردم به جرات میگم گرافیکش توی انویدیا خیلی خیلی بیشتر بود ...
در کل همیشه به اطلاعات روی کاغذ اکتفا نکنید .... 180 درجه با واقعیت فرق داره چون شرکت های موبایل میرن به شرکت های بنچمارک پول میدن . نمونه ی بارزش سامسونگ .......... گوشی ها رو بذارین بغل هم اونوقت مقایسه کنید

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

در مورد تنوع و اينا ك گفتين خوب اندرويد open هستش و ب برنامه نويساي مختلف اين امكانو ميده ك برنامه هاي متنوعي برا نسخه هاي مختلفش بنويسن! ( واس اينكار فك كنم از Android SDK استفاده ميكنن :-?)
اما آي او اس متنش باز نيس و فقط ب برنامه نويساي خودش اين اجازه رو ميده ك برا آي او اس برنامه بنويسن.! خودتون قضاوت كنين ك تنوع كدومشون بيشتر ميشه!
خوب حالا ب نظر يكي خود كاركناي اپل برا خسته كننده نبودن(!) اي او اس كافين ميره محصولاي اپلو ميگيره خوب هر كيم اينجوري ارضا نميشه ميره اندرويد ميگيره! :|

آخه متنوع بودن و خسته نكننده بودنم شد معيار واسه مقايسه كردن دوتا سيستم عامل!

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از xfactor :
در مورد تنوع و اينا ك گفتين خوب اندرويد open هستش و ب برنامه نويساي مختلف اين امكانو ميده ك برنامه هاي متنوعي برا نسخه هاي مختلفش بنويسن! ( واس اينكار فك كنم از Android SDK استفاده ميكنن :-?)
اما آي او اس متنش باز نيس و فقط ب برنامه نويساي خودش اين اجازه رو ميده ك برا آي او اس برنامه بنويسن.! خودتون قضاوت كنين ك تنوع كدومشون بيشتر ميشه!
خوب حالا ب نظر يكي خود كاركناي اپل برا خسته كننده نبودن(!) اي او اس كافين ميره محصولاي اپلو ميگيره خوب هر كيم اينجوري ارضا نميشه ميره اندرويد ميگيره! :|

آخه متنوع بودن و خسته نكننده بودنم شد معيار واسه مقايسه كردن دوتا سيستم عامل! L-: :-"
برای نوشتن برنامه تو هیچ کدومشون نیاز به کارمند اون شرکت بودن نیست ، ولی برای انتشار برنامه روی مارکت هر جفتشون لازمه که developer رسمی اون شرکت باشید.

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از s!na :
برای نوشتن برنامه تو هیچ کدومشون نیاز به کارمند اون شرکت بودن نیست ، ولی برای انتشار برنامه روی مارکت هر جفتشون لازمه که developer رسمی اون شرکت باشید.

آندروید به معنای واقعی “باز” (=Open) است، یعنی برنامه نویس می تونه از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کنه. اما برا اي او اس تو بعضي قسمتها ديگه آزادي عمل واسه هر كسي وجود نداره!
خوب انتشار برنامه هاي يه سيستم عامل رو ماركت خودش امتياز خاصي ميخواد ك اونم فقط ب دولاپر ها داده ميشه و حرفي درش نيس!
البته هر چند ميگيم تنوع و اينا ولي فعلا اپ استور تعداد برنامه هاش از فروشگاه اندرويد بيشتره!

• لایک
امتیازات: nsasa

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از xfactor :
آندروید به معنای واقعی “باز” (=Open) است، یعنی برنامه نویس می تونه از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کنه. اما برا اي او اس تو بعضي قسمتها ديگه آزادي عمل واسه هر كسي وجود نداره!
خوب انتشار برنامه هاي يه سيستم عامل رو ماركت خودش امتياز خاصي ميخواد ك اونم فقط ب دولاپر ها داده ميشه و حرفي درش نيس!
البته هر چند ميگيم تنوع و اينا ولي فعلا اپ استور تعداد برنامه هاش از فروشگاه اندرويد بيشتره!
برای بیشتر از ۹۰ درصد برنامه ها عملا فرقی نمیکنه که کد کسی که مینویستشون بتونه کد کل سیستم عامل رو از پایه بیلد کنه یا نه.

• لایک

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نظر من آندروید یه خوبی که داره اینه که امکاناتش بهتره.مثلا:
1-مثل ios واسه ریختن برنامه ها محدودیت سیستم عامل نداره(البته من مطمئن نیستم من خودم iosی هستم)
2-خیلی نیاز به کارهایی که ios میخواد نداره(jailbreack و یا unlock و ...)
ولی در عوض ios هم جوریه که از تمام ظرفیت cpu به طور کامل استفاده میکنه واسه همین همیشه cpuهای اپل کمتر از androidهاست ولی در محاسبات ازشون کم نمیاره
راستی یه خوبی دیگه ایی که android داره اینه که رو موبایل های متنوع تری اومده و مثل اپل فقط یه سری خاص ندارنش

در کل نمیشه ایندو را کامل مقایشه کرد و بگیم کدوم بهتره ولی هر کدوم خصوصیات خودشونو داره

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

ویژگی های برتر اندروید:
اتوماسیون ، کیبرد جایگزین ،ویجت ، صفحه اصلی سفارشی ،حافظه (مربوط به خود تلفن)،نصب ساده نرم‌افزار،پشتیبانی از فلش و طبیعتا باز بودنش

m@h$en

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
اونم واستا فعلا!!
دانشگاه
انشاالله تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

بدون شک ios 6 از آندروید بهتره!!اما خیلی از امکانات ios تو ایران پشتیبانی نمیشه!!!تو ایران آندروید بهتره,اما در کل ios 6 حتی از آندروید 4.2 سرتره.
چون داورا بیشتر به این موارد توجه میکنند:
1.پشتیبانی و همخوانی با سخت افزار
2.مدیریت حافظه ی رم
3.روان بودن
4.سرعت پاسخگویی به دستورات
5.و راحتی کارکرد برای کاربر
با جمیع این موارد ios 6 کمی از آندروید 4.2 برتر بود!!!

m@h$en

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
اونم واستا فعلا!!
دانشگاه
انشاالله تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

آیفون با وجود یک پردازنده ی 2هسته ای 1.2 گیگا هرتزی سریعترین گوشی شد!!!در حالی که نوت 2 با یه پردازنده ی 4 هسته ای 1.6 گیگا هرتزی از آیفون 5 یکم کند تر بود!!
یکی از مهم ترین دلیلا این بود که آیفون از سیستم عامل ios 6 استفاده میکرد.

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

ما هی میگیم نره شما میگین بدوش ...... بابا به اطلاعات روی کاغذ اکتفا نکنید حرف سایت های دیگه مثل سی نت و مای گجت رو نزنید ... حرف هاشون حتی به واقعیت نزدیک هم نیست ....گجت ها رو بذارین کنار هم اونوقت مقایسه کنید

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

صد در صد ios
البته تو ايران شرايط فرق داره... سرعت نت پايينه، فيلتر بودن خيلي از سايتا واسه دانلود و اينا
و اينكه اندرويد بازار رو داره كه توش تنوع زياده! ولي خب ios سيب چه رو داره كه تنوعش نسبت به بازارچه خيلي كمتره!
كه واس اين قضيه هم اپ استور هست! به شخصه تاحالا هم چيزي نبوده كه نتونم پيدا كنم توش!
فقط مشكلش اينكه سرعت اينترنتت بايد خوب باشه كه فقط اپ استور رو بتوني باز كني! ولي بازار اين مشكلاتو نداره! حتي با نت ايرانسلم باز ميكنه به راحتي
و اينكه در عين سادگيش پيچيده اس! بايد واس همين اپ استور و اينا اپل ايدي درس كني و بكم دردسر! كه اونم باز نت خوب ميخواد! ( لازم به ذكره كه من خودم كه نتونستم اپل ايدي رو بسازم، زحمتشو lof كشيد :-")
در كل اگه سرعت نتت بالاس، حتما ios

بالا