• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درگذشت سینا مسیح آبادی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
ان شاء الله "علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"
سلام
سینا مسیح آبادی دانشمند مرکز شهید بهشتی نیشابور و دانشجوی دانشگاه Texas A&M
آقای سینا مسیح آبادی در اثر سانحه دلخراش تصادف در آمریکا به رحمت خدا رفت. دوستی که نابغه صدایش می کردیم و براستی اینگونه بود.

مو به تن آدم سیخ می شود وقتی بدانیم که او در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی صنایع با رتبه یک در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شده بود و سپس با گرفتن بورسیه کامل از دانشگاه Texas A&M که از بهترین دانشگاههای دنیا می باشد برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد.

مادر عزیزیش برای دیدار فرزند به آمریکا رفته بود و سینا نیز خوشحال از ملاقات مادر پس از دو سال و اندی مشتاقانه به سمت فرودگاه در حرکت بود. او که چند روزی بیشتر از سالروز تولدش نگذشته بود با تحویل سال نو مشتاقانه انتظار مادر را می کشید و مادر نیز صد البته مشتاق تر و آن حادثه ی دلخراش اتفاق افتاد ...

ولی وای وای وای، خدایا از گفتنش هم مو به تن آدم سیخ می شود، .......

خدا روحش را غرق شادی ابدی کند و برای خانواده اش طلب صبر می کنم. واقعا خود را صاحب این غم می دانم.

نثار روحش فاتحه ای...

%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7.jpg

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
یک مصاحبه که با ایشون انجام شده ...

- اول خودت رو یه معرفی بکن و موفقیت هایی رو که بهش رسیدی بگو.

* من سینا مسیح آبادی هستم دانشجوی سال اول کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه شریف. در کنکور سراسری سال 82رتبه 134 منطقه دو شدم و صنایع شریف را انتخاب كردم و در کنکور كارشناسي ارشد سال 86 رتبه ام یک شد و دوباره برای کارشناسی ارشد مهندسي صنايع دانشگاه شریف رو انتخاب کردم. همچنین از فارغ التحصیلان مرکز شهيدبهشتي هستم.

- و همچنین درحال حاضردبیر کانون دانش آموختگان سمپاد.

می خواستم ببینم که رتبه یک آوردن و به طور کلی در سیستم آکادمیک و کنکور موفق بودن تاثیری در آینده فرد و یا دید مهندسی داره یا نه این مقوله ها کاملا از هم جداست؟

* در مورد رتبه یک بطور خاص که نمی شه چیزی گفت. اگه بخوام در مورد کنکور صحبت کنم، مثلا تو رشته ای مثل رشته خودم دروسی که تو کنکور وجود داره یه سری دروس پایه است و جزء حداقل هایی است که یک مهندس صنايع باید بهش تسلط داشته باشه. کنکوری خوندن اصولا چیز جالبی نیست یعنی کسی بهش علاقه مند نیست ولی در مقطع کارشناسی ارشد یه مقدار کنکور فرق داره می شه گفت یه مقدار مفهومی تره و به اون شدت نیاز به خوندن صرف نداره ولی اون زمانی که مجبور می شی برای کنکور وقت بذاری تا بتونی یه رتبه خوب بیاری مانع می شه که به بقیه فعالیت هات برسی.

برای اینکه مهندس خوبی باشیم چیزی به اسم کنکور لازم نیست اما برای آینده کاری تو كشور ما خیلی لازمه.

- اصلا تعریفت از یک مهندس خوب چیه؟

* یک مهندس خوب کسیه که بتونه از داشته های تئوریش تو عمل استفاده کنه. چون کار مهندس اصولا کاربرد تئوری در عمله. که البته فکر می کنم در این زمینه خيلي ضعیفیم.

- کلا توصیه ات به بچه ها نسبت به کنکور ارشد چیه؟

* کنکور ارشد به پایه فرد خیلی بستگی داره به نظر من تاثیر پایه قوی تو کنکور ارشد از کارشناسی خیلی بیشتره و تاکید، بیشتر روی مفاهیمه. به خاطر همین هرکس با توجه به اولا جایی که دوست داره قبول بشه و حدود رتبه ای که می خواد و با توجه به توانایی هایی که از خودش سراغ داره و پایه ای که حس می کنه نسبت به بچه ها داره؛ باید برنامه درسی اش رو میزون کنه. اما نمی شه یک فرمول خاص داد که چی خوبه و یا چی بده! در کل می شه گفت کنکور ارشد نسبت به کارشناسی درس خوندن کنکوریش خیلی کمتره.

- می شه از صحبتهات نتیجه گرفت که کنکور ارشد ماحصل تلاش های فرد از اول دوره کارشناسیه و چیزی نیست که بشه خیلی سریع و کوتاه مدت بهش رسید؟

* البته به طور کوتاه مدت رتبه ارشد رو خیلی می شه جابجا کرد ولی اگه رتبه خیلی خوبی بخوایم ،مثلا تک رقمی، حرف شما درسته. اما با یک برنامه کوتاه مدت هم می شه از سطح قبول نشدن به قبولی رسید.

- شرایط زندگی خوابگاهی ممانعتی برای درس خوندن ایجاد نمی کرد؟

* تو زندگی خوابگاهی مواقعی که لازمه زیاد درس بخونی و یا دوست داری زیاد درس بخونی نمی تونی. محدودیت های زیادی وجود داره. البته هم خوبی داره و هم بدی ولی در مجموع به نظر من مانع پیشرفت نیست. اما خیلی وقتها به طور کوتاه مدت ایجاد اشکال تو برنامه می کنه ولی در بلندمدت خیلی مشکل خاصی ایجاد نمی کنه.

- تو کنکور ارشد چه فاکتورهای دیگه ای غیر از خود آدم ممکنه دخیل باشه؟

* یکیش ممکنه منابع باشه که خوشبختانه الآن برای همه وجود داره و در دسترسه. اما اگه بخوایم فاکتورای لازم رو بگیم: پایه قوی، هدفمندی درس خوندن و برنامه ریزی درست. که البته این برنامه ریزی ممکنه خیلی کلی باشه و برای هرکس فرق می کنه. البته یه سری عوامل هم عوامل تاثیرگذار روز کنکورن که خیلی هم شاید موثر نباشن.

- برنامه آینده ات چیه؟ ادامه تحصیل؟ موندن یا رفتن از ایران؟

*در حال حاضر به ادامه تحصیل فکر می کنم و چیزی که الآن تو ذهنمه اینه که برم و تو یه دانشگاه معتبر ادامه تحصیل بدم.

- این رفتن برگشتن هم داره یا نه؟

* از الآن اظهار نظر کردن راجع به همچین چیزی منطقی به نظر نمی رسه. اما چیزی که الآن فکر می کنم اینه که می خوام برگردم چون حس می کنم تعلقات خیلی زیادی به اینجا دارم حداقل 24 سال از زندگیم رو اینجا گذروندم! و شخصیت آدم تو همین دوران شکل می گیره.

- با وجود مشغله زیاد چه عاملی باعث شده تا تو کانون دانش آموختگان سمپاد همکاری بکنی؟

* به نظر من آدم باید پیوندهاش رو با شهرش و دوستان دوران گذشتش حفظ کنه. هرچند که مشغله اش زیاد باشه یا خیلی دور باشه. کانون یکی از وسایلی است که می شه باهاش این دوستی ها رو حفظ کرد.

- تعریفت از موفقیت چیه؟ و خودت تو این تعریف می گنجی یا نه؟

* موفقیت به نظر من در درجه اول نسبت به خود فرد تعریف می شه بعد نسبت به اجتماع تعریف می شه. یه سری موفقیت ها رو شاید بشه موفقیت های مطلق در نظر گرفت فرضا قبول شدن تو یه دانشگاه خوب برای هر کسی یه موفقیت محسوب می شه. ولی خیلی از امور به ظاهر جزئی ممکنه موفقیت تلقی بشه. تصوری که خود آدم از خودش داره و جایگاهی که برای خودش در آینده متصوره! به نظر من هر کاری و هر قدمی که در راستای رسیدن به تصویر ذهنی خود آدم از خودش باشه و قدم مثبت به اون سمت باشه موفقیته. حالا بعضی از قدم ها بزرگترند بعضی ها کوچکتر.

- قسمت دوم سوالم؟

* در مجموع از فعالیت هایم راضی بودم شاید می شد بهتر هم باشم ولی در کل ناراضی نیستم.

- خب سینا جان من دیگه سوالی ازت ندارم. اگه حرف خاصی مونده که می خوای بگی من در خدمتم.

* حرف خاص... یه چیزه که فکر می کنم لازمه بگم. درس فقط یکی از جنبه های نه چندان مهم زندگیه. مهم هست ولی نباید جنبه اصلی زندگیت بشه. به عنوان یک کل می شه گفت درس یک وسیله است، یک هدف نیست. مثلا می شه به وسیله درس به این هدف که علاوه بر این که از یک سطح مناسب زندگی برخوردار باشی و لذت شغلی داشته باشی بتونی به بقیه هم کمک کنی و مفید واقع بشی برسی.

- ممنون از وقتی که بهم دادی.

* خواهش می کنم.

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : درگذشت سینا مسیح آبادی

این واقعه ماله دقیقا چه تاریخیه؟ :(

• شروع کننده موضوع

Rubiker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
ان شاء الله "علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
ان شاء الله "پزشکی"

به نقل از علی سینا :
این واقعه ماله دقیقا چه تاریخیه؟ :(
بعد از عید بود ... تاریخ دقیق رو به زودی میگم

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

خبر مال فروردين سال ٩٠ هست

جو رو بيشتر از اين متشنج نكنين خواهشا...

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

وبلاگ نیشاپور که تو بیست و هفتم فروردین 1390 این مطلب رو منتشر کرده. بیش از یک سال پیش.

خدا رحمتشون کنه. چیزی نشنیده بودیم.

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

The name of a 26-year-old Texas doctoral student killed in a traffic accident was released Saturday, April 2, 2011 , a day after the wreck on F.M. 1774 in Grimes County.

Sina Masihabadi, who was studying industrial engineering at Texas A&M, came to College Station after receiving a bachelor's degree and master's from Sharif University of Technology in Tehran, Iran.

According to Department of Public Safety Trooper Will Kettler's report, around 4:20 p.m. Masihabadi was driving a 2010 Chevrolet four-door south on F.M. 1774, eight miles south of Plantersville, when his vehicle entered a side skid and crossed into the northbound lane of traffic.

The driver of the second vehicle, Crystal Lynn Sechelski, of Navasota, was traveling north, saw Masihabadi's vehicle, and left the roadway, pulling her 2009 Chevrolet SUV to the right to avoid crashing.

According to the report, Masihabadi's car continued to slide and collided with Sechelski's vehicle.

She wasn't injured in the accident. Masihabadi was pronounced dead at the scene at 5 p.m.

The posted speed limit on that stretch of road is 70 mph. Masihabadi was wearing his seatbelt, according to the report.

His body was taken to the Travis County Medical Examiner in Austin for an autopsy.

It was unclear late Saturday what caused his vehicle to skid across the roadway, but an investigation is ongoing, DPS officials said.

According to an A&M website, Masihabadi had worked as a teaching assistant in the Department of Industrial and Systems Engineering since his arrival at the university.

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

قبرشونم توی شاه فضل هستش اومدید نیشابور به یادش باشید دیه :-<

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

این تاپیک باید خیلی وقت پیش زده میشد که نشده
الان وقت مناسبی نبود بچه ها از درگذشت مسعود کم ناراحت نیستن :-<

jamjam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

خدا رحمتشون کنه :(
روحش شاد!
:((

• لایک
امتیازات: TMNT

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

واقعا متاسف شدم، انشاءالله خداوند به خانواده شان صبر ببخشد.
روحش شاد باد.
آمین یا رب العالمین.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

آخه چرا.....؟