• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شبکه اجتماعي مفيد يا مضر؟

آیا شما از موافقان باز شدن شبکه های اجتماعی جهانی هستید؟

• رای‌دهندگان
    23
  • شروع کننده موضوع

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
همه ميدونيد که امروزه توجوامع مختلف استفاده ازشبکه هاي اجتماعي خصوصا بين جوونا زياد شده و حتي بخشي از زندگيشونو تشکيل ميده وساعات زيادي ازعمرشونو توي اونا ميگذرونن مخصوصا فيس بوک:D
به نظرتون اين چه تاثيري درزندگي واينده اونا داره؟ ايامفيده؟ايامضره؟چرا؟

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات
پاسخ : شبکه اجتماعي مفيد يا مضر؟

بحث بسیار خوبیه به نظر من...
من خودم از نزدیک دیدم که این جور شبکه ها چقدر اثار مخربی روی دوستام گذاشته
ولی خودم هم با کلی از دوستام تو این شبکه ها بعد از مدت ها ارتباط پیدا کردم. دوستان ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان که یا رابطه هامون قطع شده بود یا داشت کمرنگ می شد.
الان دیگه ادما وقت نمی ذارن که به هم زنگ بزنن یا سر بزنن و البته من خودم فکر می کنم که این ارتباط کمترین مزاحمت رو برای افراد داره و اسون تر از بقیه اس.
اگه ادم زنگ بزنه کلی استرس داره که الان که من می زنگم سر کلاس نباشه طرف یا خواب نباشه یا ...
سر زدن هم که خوب وقتی دوست من توی یه شهر دیگه یا توی یه کشور دیگس من چطوری با اون ارتباط داشته باشم غیر از اینترنت و شبک های اجتماعی؟؟
یه سری از دوستای من هم از طریق شبکه های اجتماعی اشنا شدم و واقعا فکر می کنم این دوستی ها کاملا به نفعم بوده و این دوستام هم ادمای خوبی بودن...
از طرف دیگه هم خب دنیای مجازی خیلی تقلب و اینا توش زیاده و ممکنه ادم گول یه سری چیزا رو بخوره..

پس کلا به نظر من به نحوه استفاده فرد ربط داره اگه خوب استفاده کنی و حواست باشه به همه چیز می تونه برات مفید باشه...
ولی برعکس اگه درست ازش استفاده نکنی می تونه بدبختت کنه...

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

الان کسی نظری ایده ای چیزی نداره؟
حتی شما دوست عزیز؟؟؟؟

AV LAVIGNE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

خوب میشه با رعایت قانون از خیلی آثار مخرب جلوگیری کرد
البته من با ف@ی@@ل@تر کاملاً مخالفم
اما وقتی صفحه اول یک سایت نوشته اگر شما به سن قانونی نرسیدین این سایت را ترک کنید خوب ترک کنین
البته آدما کنجکاو تر می شن

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اولاً نکته ای که هست من فکر می‌کنم فرهنگ و جنبه استفاده از این شبکه‌های اجتماعی تو ایران به شدت پایینه. دلیلش هم شاید محدودیت‌هایی باشه که وجود داشته و داره.
تو ایران خیلی کم پیدا می‌شن کسایی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده مفید کنند. (از یاهو 360 اون زمان گرفته، تا فیسبوک و همون سمپادیا.نت خودمون) تو کشور ما فیسبوک برای مثال،‌ شده فقط یه وسیله برای گذروندن وقت.

بعدم اینکه به نظر من سن کسی که تو یه شبکه‌ای عضو می‌شه خیلی تاثیرگذاره. کسی که سنش کمه، تجربه‌اش کمتره، اطلاعاتشم کمتره. خیلی راحتتر آسیب می‌بینه.

pishi maloose

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
تهران

be nazare man estefade az fb o shabake haye ertebat jamei age az rahe dorost bashe kheyli ham mofide.man khodam kheyli az dostaye dabestanamo to fb peyda kardam.be nazaram in mardome iranan ke az hame chi soe estefade mikonana hata fb. :-? :| :)

×به نظر من استفاده از فیس بوک و شبکه های ارتباط جمعی اگه از راهه درست باشه خیلی هم مفیده. من خودم خیلی از دوستای دبستانم رو توو فیس بوک پیدا کردم. به نظرم این مردمه ایرانن که از همه چی سو استفاده میکنن حتی فیس بوک.

لطفا فارسی تایپ کنید.

AV LAVIGNE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

همه ی شبکه های اجتماعی که به خوبی فیسبوک نیستن ناجور هم هست

farzad.e

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد معماری و انرژی

من هم فکر میکنم مهم ترین ضررش نا امنی و سو استفاده هایی هست که با عکس و اطلاعات افراد صورت میگیره.
و فایدش هم معلومه ! ارتباط با افرادی که ددوست هامونن ولی بهشون دسترسی نداریم.
تو ایران که ما جوونا امکانات مختلف برای تفریح نداریم. من اینجا گزینه هام برای تفریح خیلی محدوده مثل سینما ، فوتبال ، گردش و ...
ولی تو خارج طرف هاکی روی یخ هم میتونه بره چه برسه به چیز های دیگه ! به خاطر همین تو ایران استقبال از این شبکه های اجتماعی زیاده!!!

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

هر چیزی مزیت و عیب های خودش رو داره! اینو که همه قبول دارن! فقط باید تشخیص بدیم که عیبهاش به مزیتهاش می ارزه یا نه!
شبکه های اجتماعی اگر خوش بین باشیم هدف از ساختشون ارتباط بین آدمهاست!
یعنی شما می تونید از دوست های صمیمیتون گرفته تا یک پیرمرد توی آفریقای جنوبی رو به وسیله ی این شبکه ها باشون در ارتباط باشید!
حالا مشکل کجاست ؟
اینکه با بالا رفتن کمیت، کیفیت میاد پائین! یعنی نسلهای قبل از ما ؛ چون این وسائل رو نداشتن ارتباطشون نزدیک تر و اصلا از یه جنس دیگه بوده! دید و بازدید بیشتر.
البته مشکل نیست ، به نظر خیلی ها برداشته شدن ِ تعارف ها و حفظ ظاهر بی معنیه. توی نت می تونن خودشون باشن.
اما به همون اندازه ای که ادمها می تونن به خودشون توی نت شبیه شن می تونن متفاوت باشن! یعنی می تونن یه شخصیت ایده آل که فقط میخوان که باشن رو ترسیم کنن و شما با اون ایده آله در ارتباط باشید.

به هر حال ... اتلاف وقت و اینها هم که هست!
:-?

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نظر من هرچیزی یک هم سود داره و هم ضرر ، بستگی به شخصی داره که ازش استفاده میکنه. مثلا چاقو ، همیشه باهاش آدم کُشت و هم میشه سالاد درست کرد.
شبکه اجتماعی هم به همین شیوه س. صرفا بستگی داره که من چه هدفی از ساختن اکانت تووش داشته باشم ، ارتباط با دوستایی که نمیتونم از نزدیک باهاشون در ارتباط باشم؟ یا اینکه صرفا وقتم رو بگذرونم و یا خیلی چیزای دیگه.
اما به نظر من افرادی که با هم از نزدیک ارتباط دارن(مثلا هم کلاسی) بهتره از نزدیک با هم در ارتباط باشن اینجوری هم دلی بیشتره و جالب به نظر نمیرسه با دوست صمیمیت از پشت مانیتور حرف بزنی.

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

اثرات مثبت داره اثرات مخرب هم داره .....
اما اثرات مخربش بیشتر هست.............
در ایران واسه استفاده از شبکه های جمعی و ارتباطی فرهنگ سازی نشده.......
شاید بخاطر همین اثرات مخربش تو کشور ما بیشتر باشه......
البته آدم اگه جنبه داشته باشه بیشتر اثرات مثبتشو میبینه تا منفی...

CC.CO-ED

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نیشابور
شهر
نیشابور

متاسفانه این ک مردم جنبه ی استفاده از شبکه های اجتماعی رو ندارن نه تنها شبکه های اجتماعی،خیلی چیزای دیگه [-(
مثلا الان بزرگ ترین چیزی ک فکر بعضیارو مشغول میکنه اینه ک چ عکسی رو بذارن تو فیس... [-(خب جامعه ای ک فکر جووناش در همین حده چ جوری میخواد پیشرفت کنه؟البته این راجع ب همه درست نیست.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

بیشتر مردم جنبه ی استفاده از سبکه ها رو ندارن.
در ضمن به نظر من فرهنگ ما با این فیس بوک و کلوب و این جور چیزا نمی خوره چون اکثریت جامعه ما به سنت گرایی علاقه دارند و بیشتر دوست دارن سنتی زندگی کنند تا مدرن

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نظر من بزرگ ترین مزیت فیسبوک و شبکه های اجتماعی اینه که مردم رو ترغیب می کنه تا در مورد اندیشه ها و علایقشون صحبت کنن و کم تر توی لاک خودشون باشن. مثلا من نمونه از افرادی رو می بینم که توی زندگی واقعی به شدت محافظه کار هستن و جرات انجام هیچ کاری ندارن اما توی فیس بوک جرات می کنن کمی در مورد عقایدشون در قالب های مختلف صحبت کنن. به علاوه نظر سنجی ها و ...فرصت خوبیه برای محک زدن اون چیزی که توی جامعه می گذره. به علاوه شبکه های اجتماعی و پل ها فرصت خوبی برای شناختن دنیا بدون پیش داوری که اکثرا ما ها در مورد ملیت ها انجام می دیم فراهم می کنه.

یکی از بزرگترین معایبش اینه که تجاوز به حریم خصوصی افراد به نام آزادی بیان و دانش جمعی خیلی راحت صورت می گیره. مسلما منظور من بیان شدن حقایق اجتماعی و یا محیطی مناسب برای افشاگری سیاسی که گاهی لازمه نیست. منظورم استفاده ی نادرست خبرنگار های زرد و یا پاپارازی ها از شرایط نسبتا آزاد شبکه های اجتماعی برای افشاگری های خصوصیه که خب هم جو شبکه ی اجتماعی رو به هم می زنه و هم به نوعی به حریم خصوصی افراد تجاوز می شه.
جدا از این که صرف وقت در شبکه های اجتماعی باعث می شه که ما از فعالیت ها و تفریحات دیگه عقب بمونیم و اون چیزایی که همه مون می دونیم.

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل
شبکه های اجتماعی جهانی و تاثیرات آن

با سلام
میشه گفت یک تصمیمی که جامعه برای امروز جوانان و یا به قول خودشان آینده جوانان گرفته فیلترینگ سایتهاست من با فلسفه فیلترینگ کاری ندارم ولی میدونم این فیلتر شبکه های اجتماعی دنیا رو هم شامل میشه(فیس بوک تویتر)
میخواهیم در این تایپیک بدونیم
1آشنا شدن با شیوه زندگی دیگران(چه ایرانی چه غیر ایرانی) چقدر میتونه برای من جوان ایرانی مضرباشه؟
2چه اثری در خبررسانی وآگاهی افراد داره؟
3ودر کل تجربه خود رو از ورود به این شبکه ها بیان کنید؟
ممنون میشم اگر حضور یابید

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل
پاسخ : شبکه های اجتماعی جهانی و تاثیرات آن

چند روز پیش که شبکه فیلترینگ کشور بهم خورده بود حجمه ی افراد به سوی شبکه های اجنماعی افزایش یافته بود و افراد به شوخی می گفتند
فیس بوکو ظریف آزاد کرد ...........و در جایی دیگر روحانی مچکریم
در واقع این پیام ها حاکی از نیاز امروز جامعه به اینگونه شبکه هاست

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

به نظر من خیلی مفیده ! تو این دنیای شلوغ با هزینه های بالا که دیگه مهمونی ها اونچنان اصلا نمی بینیم!! مردم یه جایی همو میبینن! به نظرم از این لحاظ خوبه!
راستش من اصلا دلیل فیلترینگش رو نمی دونم!

pegahO_o

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
اهواز

چه فیلتر کنن چه نکنن با استفاده از ف/ی/ل/ت/ر/ش/ک/ن خیلی راحت میشه وارد شبکه های اجتماعی شد
پس اگه فیلتر نکنن خیلی بهتره......
به نظر من هم استفاده خوب میشه کرد هم بد دیگه بستگی به کاربر داره........ :)

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از نـ ـی ـما :
به نظر من خیلی مفیده ! تو این دنیای شلوغ با هزینه های بالا که دیگه مهمونی ها اونچنان اصلا نمی بینیم!! مردم یه جایی همو میبینن! به نظرم از این لحاظ خوبه!
راستش من اصلا دلیل فیلترینگش رو نمی دونم!
در مقدمه ممنونم به خاطر حضورتون
شاید گفت این ندیدن ها خود یک مشکل بزرگ اجتماعی است پس اگر به خاطر ندیدن ها میرویم شبکه های اجتماعی سخت در اشتباهیم ولی میشه اینطور در نظر گرفت امروز روایط اجتماعی فراتر از دید و بازدید های ماست امروز افراد متوجه شدند که می توانند با عقاید و فرهنگهای گوناگون در کنار هم به بحث و گفتگو بشینند بدون اینکه واهمه ای از همدیگر داشته یاشند به نظر من این آشنا شدن مهمترین مزیت دنیای اجتماعی اینترنت هست اما در مورد فیلتر هم بحث فراوان است که در یک مورد می توان به ایجاد مشکل در دسترسی راحتر دانست در واقع ما ایرانی ها باید به مشکلات عادت و مشکلات یک جنبه مشترک همه ما باشد

به نقل از pegahO_o :
چه فیلتر کنن چه نکنن با استفاده از ف/ی/ل/ت/ر/ش/ک/ن خیلی راحت میشه وارد شبکه های اجتماعی شد
پس اگه فیلتر نکنن خیلی بهتره......
به نظر من هم استفاده خوب میشه کرد هم بد دیگه بستگی به کاربر داره........ :)
ممنونم از حضورتون
در مورد فیلتر کردن و ورود به اینگونه شبکه ها حق با شماست در واقع میشه به راحتی با استفاده از اینترنت پرسرعت وارد اینگونه شبکه ها شد اما سوال اینجاست به چه علت ما باید هنجارشکنی یا قانون گریزی کنیم ؟پاسخ به این سوال یک جواب واحد دارد من با این منطق که من میتوانم به تنهایی برای زندگی خودم تصمیم بگیرم و کسانی که برای من قانون نویسی میکنند یا مرا نمیشناسند یا نمی خواهند مرا بشناسند

در مورد استفاده درست از هر شبکه ای یا در کل هرچیزی نیاز به بستر سازی و فرهنگ سازی آن مورد است الزاما این فرهنگ سازی باید در محیط اجتماعی آن جامعه صورت گیرد که متاسفانه این امر هم اکنون فقط در جهت دور کردن ما از این شبکه انجام شده و نتیجه ای معکوس هم به دنبال داشته

×پست متوالی شما ترکیب شد. لطفاً پست متوالی ارسال نکنید.

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

رهبری در فیس بوک و ضرورت رفع فیلتر آن
افتتاح صفحه رهبر معظم انقلاب در فیس بوک بازتاب گسترده ای در جهان پیدا کرده است. بر اساس تحقیقاتی که کرده ام، این صفحه مرتبط با دفتر معظم له است و در دنیای مجازی، این صفحه مثل خیلی از اتفاقات این دنیا، جعلی نیست. هم چنان که حضور شخصیت های حقیقی مهم دیگر دنیا در فیس بوک قبلا مورد توجه محافل رسانه ای جهان قرار گرفته بود. آخرین آنها حضور رسمی پاپ در این صفحه بود. این دنیای جدید را که از نظر جمعیت بعد از چین و هند، پر جمعیت ترین مجموعه انسانی است، نمی شود نادیده گرفت. آمار ایرانیان مقیم این عرصه مجازی اگر چه دقیقا مشخص نیست، اما قطعا ملیون ها ایرانی در داخل و خارج پای این تریبون دو طرفه نشسته اند. هم حرف می زنند و هم حرف میشنوند. خصوصیت فیس بوک این است که نمی توان در آن تنها شنونده و یا گوینده بود. در حقیقت به صورت طبیعی فیس بوک نماد تعبیر شده ی رویای دهکده جهانی است. به عنوان یکی از کاربران قدیمی و پر جمعیت فیس بوک، این حضور را به فال نیک می گیرم و از اینکه ارتباط ایرانیان با عالیترین مقام رسمی ایران در این صفحه تسهیل میشود خوشحالم. من معتقدم این حضور برای مسئولان سیاست گزار اینترنتی و مخابراتی کشور لوازمی دارد که باید به آن توجه نمایند. مهمترین آن به اعتقاد من رفع فیلتر شدن این صفحه است. ارتباط گیری با بالاترین مقام کشور از سوی کسانی که در این آب و خاک مانده اند، با فیلتر شکن اهانت به رهبری و مردم ایران است. هم چنان که قبلا هم نوشته بودم، حتی اگر رهبری معظم در این صفحه حضور پیدا نکرده بودند، باز هم اعتقادم بر این بود که فیلتر کردن فیس بوک به نفع مردم و جوانان و حتی اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران نبود. در این مجموعه جهانی عمدتا فرهیختگان و اهل علم و سواد حضور دارند و برای نسل فرهیخته ایرانی که بیشتر آنان در داخل کشور هستند و قله های بزرگ علمی را هر روز فتح می کنند، شایسته نیست که در این مجموعه جهانی با فیلتر شکن حضور پیدا کنند. علاوه بر این، حتی اگر از نگاه افراطیون عقیدتی و اخلاقی هم به فیلتر کردن صفحه فیس بوک نگاه کنیم که معتقدند این ارتباطات نسل جوان را در معرض تزلزل های اخلاقی قرار می دهد - همچنان که به این نکته در مصاحبه ها اشاره کرده اند- بازهم فیلتر کردن فیس بوک از همان پایگاه فکری هم بیشتر باعث قرار گرفتن جوانان در معرض تزلزل قرار می دهد. زیرا اولا کسانی که از این صفحه ارتباطی برای رفتارهای غیر اخلاقی استفاده می کنند، بسیار اندک است. اما فیلتر کردن صفحه ای که به هر حال با همین شرایط فیلتر میلیونها ایرانی در آن حضور دارند، باعث میشود همه آنان به خاطر رفتن به صفحه فیس بوک امکان سرزدن به همه سایت های غیر اخلاقی و یا سیاسی ای را که مورد نظر نظام جمهوری اسلامی نیستند، به راحتی به آنها می دهد. در حقیقت فیلتر کردن فیس بوک، بسته تشویقی است که فیلتر کنندگان در اختیار همه مخاطبان ملیونی فیس بوک قرار می دهند تا رفتن به سایت های غیراخلاق تسهیل شود. قطعا این کار که عملا در حال اجراست، مورد نظر مراقبت کنندگان جبهه اخلاقی نیست که بارها ادعای آن را داشته اند. حتی دریک فضای تعاملی به جای فیلتر کردن کل این صفحه، امکان فنی فیلتر کردن صفحه های غیر اخلاقی در داخل فیس بوک هم وجود دارد. با هر نگاهی و با هر ایدئولوژی ای فیلتر کردن صفحه ای که میلیونها ایرانی در آن وجود دارند، نتیجه ای جز تسهیل غیر اخلاقی شدن مخاطبان فیس بوک را ندارد. دلیل دیگری که بعضی از سیاست گزاران سیاسی و امنیتی برای فیلتر کردن فیس بوک دارند، نگرانی از این اجتماع بزرگ مجازی است که بنا به نگاه آنان میتواند باعث مدیریت شدن خبری آنها از سوی دشمنان انقلاب اسلامی باشد. و این میتواند خطر امنیتی برای کشور درست کند. برای این هدف هم فیلتر کردن فیس بوک کار مفیدی نیست. زیرا اولا اگر فیس بوک فیلتر باشد، حاضران در این صفحه بیشتر از هر زمانی میتوانند افکار نیروهای معاندان جمهوری اسلامی را بشنوند. زیرا وقتی این صفحه در داخل ایران فیلتر است، بیشترین افراد حاضر در صفحه ایرانیان، کسانی خواهند بود که مقیم خارج هستند و طبعا در بین آنان نظرات مخالف جمهوری اسلامی بیشتر است. اما اگر برای حضور در این صفحه مانعی وجود نداشته باشد، خیل نیروهای داخل کشور هم در این صفحه حضور پیدا خواهند کرد و توازنی بین طرفداران و منتقدان نظام برقرار می شود. این تجربه در خود اینترنت هم به وقوع پیوست که با حضور گسترده نیروهای مختف ونحله های گوناگون فکری، همه جزئی از دنیای مجازی شدند و حتی در حوزه دفاع نظامی مثل سپاه و بسیج هم جهت گیری سایبری بسیار پر رنگ شد. نکته سوم اینکه وقتی میلیون ها ایرانی در فیس بوک هستند، و عملا از ان استفاده می کنند، قانون گزاران و تعیین کنندگان سیاست مجازی باید حرمت امامزاده قانون را به عنوان متولیان این بخش نگه دارند. به خصوص وقتی در این صفحه فیلتر شده بسیاری از شخصیت های نظام از قدیم حضور داشتند و به همین دلیل حضور پیج رهبری معظم انقلاب وظیفه حقوقی سیاست گزاران این حوزه را خیلی سنگین تر می کند. حضور رهبری و بسیاری از شخصیت های فعلی حکومت و نیز شخصیت های دینی و اخلاقی در فیس بوک نباید از مسیر غیر قانونی فیلتر شده صورت گیرد. حضور رهبری در فیس بوک را باید خوش آمد گفت و از این اقدام که نشانه همراهی رهبری کشور با تکنولوژی و فضای دنیای فعلی است باید تقدیر کرد. هم اداره کنندگان این صفحه رسالت مهمی دارند و هم کسانی که صفحه معظم له را لایک می کنند وظیفه سختی دارند که به دور از سخافت ها و بی ادبی ها و اهانت های رایج، امکان باز ماندن این تریبون دوطرفه بین مردم وعالیترین مقام کشور را فراهم نمایند و اداب آن را رعایت نمایند.
برگرفته از سایت محمد علی ابطحی

بالا