• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روش های درس خواندن به طور کلی و مرور مطالب

• شروع کننده موضوع

mehrdad.gfaa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی n
شهر
تهران
این تاپیکو برای این زدم که بعضی اوقات ادم روشی رو استفاده میکنه ولی بعدش میفهم بهترشم هست و خوبه که ادم بدونه بقیه چجوری یه کتاب رو میخورند و تست میزنند.لطفا پاسخ هایتان را در این موارد بدهید(کلا هم منظور من کلی هست چون ممکنه اگه ریز بشیم هر درس خواندنش فرق کنه):
1-چگونه یک کتاب را شروع میکنید؟
2-ابتکار ها در زمینه خواندن که خواه الا ن هم ازش استفاده میکنید و خواه نه
3-چگونه تست ها را میزنید؟روی کاغذ همه رو بعد حل در چک نویس مینویسید؟در کتاب یا برگه تست علامت میزنید؟از کتاب هایی مثل تیک ناک گاج استفاده میکنید؟
4-چه بازه هایی را برای مرور در نظر میگیرید؟
5-مرور را چگونه انجام میدهید؟روخوانی دوباره،حل سوال ها دوباره،خواندن رئوس مطالب و توضیح دادن سرفصل ها برای خودتان،استفاده از خلاصه نویسی و مرور خلاصه هاویا روش های دیگر؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
من خودم کتاب رو که میگیرم اول میخوانم و حین خواندن (برای مرور نه) زیر مطالبی که یه تست خوب ازش طرح میشود خط میکشم و در اخر با مروری اجمالی در همان بازه ی مطالعه ی اولیه تست ها رو میزنم و تستایی که غلط میزنم رو تما سرفصلشو میخونم و علامت میگزارم.بعضی اوقات هم از نکات تستی یک خلاصه ی مختصر که هم مطالبو یادم میاندازه و هم موضاعات مهم را نشان میدهد مینویسم و اون رو مرور میکنم و بعضی اوقات هم کتابو(برای خرکاری اضافه)میخونم دوباره____در مورد مرور هم مطلبی خواندم که بازه هارا این طوری بیان میکند:
اول:یک روز پس از مطالعه ی اصلی---ماندگاری:یلزده روز
دوم:یازده روز " " " " --- " :یک ماهو یازده روز
سوم:یک ماهو یازده روز " " " "--- " :پنج ماهو یازده روز
چهارم:پنج ماهو یازده روز" " " "--- " :هفده ماهو یازده روز
پنجم:هفده ماهو یازده روز" " " "--- " :سه سال
ششم:دوسال " " " " --- " :هشت سال
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
در ضمن حتما بگید تستارو چه جوری میزنید.به نظرتون تیک تاک خوبه؟

بالا