• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایران!زندگی!خانواده!پاکی!

• شروع کننده موضوع

ماهان بابل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 اصفهان
شهر
اصفهان
با سلام

من تو این تاپیک هر هفته یه موضوع میذارم...خودتون ببینید روال کار چیه دیگه!

یه چند تا نکته تو این هفته در مورد وحدت و ... به ذهنم رسید که گفتم شاید بد نباشه بگم

اول این که برای بیشتر افراد واژه وحدت مردم یا وحدت ملی خیلی تکراری شده و اونقدر تو گوشمون خوندن که وحدت رو حفظ کنید که آدم دیگه خسته شده...مثلا خود من وقتی میدیدم یکی داره میگه ما باید وحدتمون رو حفظ کنیم تا کشورمون حفظ شه یا بهش میگفتم برو بابا یا گوشمو دروازه میکرد! اما این هفته یه مقدار در موردش فکر کردم و به نتایجی رسیدم که نظرم رو عوض کرد. اول اینکه هممون قبول داریم که جنگ نرم مدت هاست داره بر ضد کشورمون و جوونامون انجام میشه و همگی (هم ما این وریا هم اون وریا) قبول داریم و اقرار کردیم که ما تو این جنگ ضرر های زیادی کردیم و اونا هم پیش روی هایی داشتن...اما بچه ها...هدف اصلی اونا از جنگ نرم از هم پاشوندن خانواده ها و جمع گرم و صمیمانه آن است.(یه بخشی از این رو میشه از سریال هایی که میسازن برداشت کرد.)یعنی اگر خانواده ها و مهر و محبتی که توی یه خانواده هست از بین بره جامعه مثل پوشال،پوچ و توخالی میشه....اما حالا ما چه کار میتونیم بکنیم و از دستمون بر میاد؟

ببینید من قبول دارم که توی خانواده ممکنه بعضی حرفا،کار ها یا بحث ها یا هر چیز دیگه باعث اعصاب خوردیمون بشه...مسایل بسیاری باعث ایجاد یه همچین اتفاق هایی میشه...علاوه بر این ممکنه از طرف پدر،مادر،خواهر یا برادر مورد ضلم قرار بگیریم!...اما بچه ها بیاید مقابل این مسایل لبخند بزنیم...بیاید کاری کنیم که کانون خانواده گرم و محکم باشه.....هزار و یک راه هم برای این کار وجود داره....ببینید....اگه هر کس این پست رو بخونه،تصمیم بگیره که بره خانواده اش رو به نوعی ایمن کنه(یعنی کانون خانواده رو گرم و استوار کنه) اون وقت کلی خانواده داریم که کانونشون پایدار و زنده است. حالا اگر هر خانواده بتونه تا حدی که میتونه کانون فامیل رو گرم کنه اونوقت کلی فامیل که شامل بسیار بسیار خانواده است داریم که کانونش زنده است...حالا فرض کنید دو تا فامیل با م دوست باشن....میدونید چه اتفاقی میفته؟؟؟!!!

ضمنا بچه ها....سعی کنید به برادر و خواهر ها،دوستان،کوچکتر ها و همه یاد بدید این کار رو...سعی کنید فرهنگ سازی کنید...نه با زبان بلکه با عمل....اگه این اتفاق بیفته مطمئن باشید خدا همراه تک تک مردم و پشتیبان ملت میشه...رحمت خدا بر ما بیشتر میشه....دوستی ها عمیق میشه....کلی از مشکلات جامعه مثل بیکاری،اعتیاد ،ازدواج،طلاق و... تا حد بسیار زیاد رفع میشنو از همه مهم تر جامعه آماده میشه برای ظهور امام زمان(عج)!!! میدونستید امام زمان فقط دنبال 313 یار میگرده تا ظهور کنه؟؟!!......همه ی این ها به ما بستگی داره....پس بیاید همت کنیم و از همین حالا هدفمون رو مشخص کنیم.....

من تو این تاپیک در مورد مسایل دیگر هم باز مینویسم.....لطفا در مورد چیزایی هم که گفتم خوب فکر کنید...اگه مسئله دیگه ای به ذهنتون رسید حتما در میون بذارید.

باتشکر.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : ایران!زندگی!خانواده!پاکی!

خب دوست عزیز یعنی دولت های دیگه بیکار اند و نشسته اند و نقشه می کشند تا خانواده های ایرانی را از هم بپاشند؟ (:|
نمی گویم تاثیر ندارند اما به این شدت که شما می گویید نیست.

الان یک نوجوان((مثلا من)) با پدر و مادرش دچار تنش شود سر موضوعی مانند درس" تقصیر آمریکاست لابد. :-??

یک سوال...وقتی همه خوب باشند جامعه چه نیازی به امام مهدی دارد؟ مگر بدی ها پایان یافته اند...؟

بهتر نیست که همگی در مباحث شرکت داشته باشیم؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نـــیـــــرمـــــان :
خب دوست عزیز یعنی دولت های دیگه بیکار اند و نشسته اند و نقشه می کشند تا خانواده های ایرانی را از هم بپاشند؟ (:|
نمی گویم تاثیر ندارند اما به این شدت که شما می گویید نیست.
منم تا حدودی با مطالب MahanBabol موافقم.من خودم اصلا به ترانه علاقه مند نیستم.چرا؟چون مضمون اکثرشون خیانت هست.خودشم با ترانه ها یه جور نشونایی رو هم میگن که اگه یکی این نشونا رو تو یکی دیگه ببینه فک میکنه میخواد خیانت کنه!

به نقل از نـــیـــــرمـــــان :
یک سوال...وقتی همه خوب باشند جامعه چه نیازی به امام مهدی دارد؟ مگر بدی ها پایان یافته اند...؟
خوب رو شما میدونین کیه؟؟تو این زمونه بتونی لااقل ایمانت به خدا رو حفظ کنی لااقل خدا رو منکر نشی هنر کردی!!
یه سری به دانشگاه ها زدین؟مارو شنبه بردن دانشگاه کلا در تعجبم.بتونی تو دانشگاه(که محل کسب علم هستش و به گفته پیامبر اگه تو ثریا هم باشه باید دنبالش بری) بتونی خودتو حفظ کنی هنرمندی!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

خب ایشون گقتند همه سعی کنیم خوب باشیم تا امام ظهور کنن. بنده هم گفتم وقتی همه خوب و با ایمان باشند امام بیایند چکار کنند؟چه کسی را نجات دهند؟
معذرت میخوام این قسمت رو ادامه ندهیم بهتره چون بحث مذهبی می شود.

• شروع کننده موضوع

ماهان بابل

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1 اصفهان
شهر
اصفهان

چرا ازبحث دور میشید؟؟!
من اصلا تو این تاپیک کاری با ظهور امام زمان ندارم...من فقط یکی از تاثیرات یک جامعه با سلامت رو گفتم...بهتر بود که یکم با دقت تر اون متن رو میخوندید اون وقت میفهمیدید که بحث من ربطی به مذهب نداره...همون طور که از اسم فروم پیداست..."جامعه شناسی"

در مورد اون حرفی هم که گفتید"یعنی آمریکا و...نشستن نقشه میکشن تا خانواده هارو از هم بپاشونن" یا "دعوا توی خونه سر درس زیر سر آمریکاست"...توجه کنید 1.منظور من کشور خاصی نبود...2.یکی از تاثیرات مهم جنگ نرم از هم پاشوندن خانواده هاست....بیبینید...اگه از همین الان به ازای هر بحث یا مساله ای که تو خانواده پیش میاد خودتون رو تمرین بدین تا بتونید باش کنار بیاید و بتونید خانواده رو هر چی بیشتر شاداب نگه دارید اون وقت موقع بروز مسایل جدی تر که تو آینده پیش میاد شما و خانواده تون به نوعی "آب دیده" شدید....فکر کنم منظورم واضح تر شد نه؟! ;))

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

خب بنده معذرت خواهی کردم! گفتم بحث مذهبی نشود؛ ادامه ندیم.
باشه اصلا حرف شما.
آب دیده شدیم..آماده ایم برای آینده و مشکلات بزرگتر!
الان جای بحث اش کجاست ؟

بالا