• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

هر چه قدر کسیو از چیزی منع کنه بیشتر واسه کشفش حریصه
ما انقد که از بچگی گفتیم دخترا از پسرا جدا یا دخترا بر علیه پسرا وضعمون اینه هیچ وقت یاد نگرفتیم دربرابر هم کار نکنیم هممون با هم واسه ی هدف کار کنیم
خدایی این شعره یادتون نیس پسرا شیرن مثه شمشیرن دخترا موشن مثه خرگوشن .... چه قدر سره همین شعر با همکلاسیای مهد کودکتون دعواتون شد و بحث کردین هان ؟ اصن ینی چی این حرفا اینا همه زیر ساخت فکری داره به نظرم
من نمیگم ولمون کنن به امان خدا نه کنترل روابط خوبه که فاجعه به بار نیاد ولی ما هنوز یاد نگرفتیم درس حسابی واسه کار و درس و مسخره بازی مرز بذاریم حالا جدیدا مردم ادعای روشن فکری دارن هی میخوان این کارو انجام بدن بچه هارو راحت بذارن که از اول در برخورد با جنس مخالف راحت باشن بدتر گند میزنن یدفه ای که نمیشه این که تو یه برهه ای از هم جدا باشن بهتره ولی نه دیگه بیان پیش دبستانی و دانشگاهو هم جدا کنن که طرف یهو وارد جامعه میشه تو کارش با جنس مخالف ارتباط داره اون موقس که هنگ میکنه و گاهی دچار توهمات فانتزی میشه
کشور ما از اول با همچین فرهنگی نبوده پس اجراش ممکنه بسیار زیانبارتر باشه پس همینی که هستو بدتر نکنیم سعی کنیم اول زیرساختای فکری نسلای بعد و درست کنیم .

Erfanshakourzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۵تهران
شهر
تهران
دانشگاه
وtehranو harward وsharifوoxfordوberekli
رشته دانشگاه
فقط برق شاخه الکترونیک
پاسخ : (بدون موضوع)

همونطوركه يسنا كفت بايد به فكر نسلاي بعدي بود اكه الان اينكار رو بكنن يه نسل به كند كشيده ميشه+توجرا ميري مدرسه؟ميري درس بخوني.جه فرقي برات ميكنه دختر بغلت بشينه يا بسر؟برفرض محال مختلط شد به جي ميرسيم؟بعضيا ميكن فرهنكش توكشورما نيست،دوست عزيز برو امار دختراي دبيرستاني حامله اون كشوري كه فك ميكني فرهنكش رو دارن نكاه كن.بابا قبل حرف زدن فك كنيد دوستان.به نظرمن تو دانشكاه جدا كنن يه صدمه جدي به جامعه ميرسه سن ازدواج بالا ميره و هزار تا بدبختي ديكه.كلا حساسيت ايجاد نكنيم رو اين مسئله بهتره:)

منتقد

مهمان

به نقل از LORD CRSM 7 :
اگه بشه.عالی میشه.
خیلی خوبه چون همه یه هو خرخون میشن!"!!!!!
من که آرزومه!!!!حداقل اکثر بچه های مدرسه ما با من موافقن.
پس از حرفم خجالت نمیکشم.
پستایی از این قبیل تو تاپیک زیاد بود
اما این دیگه اوجش بود
دوست عزیز من بجای شما خجالت کشیدم؟
یعنی ما نوجوانان ایران کشوری با این همه سابقه بخاطر اینکه درس بخونیم باید دختر کنارمون بشینه یا پسر از جنس مخالف؟ واقعا اینجوریه؟
واسه خودمون تاسف میخورم
آخه چی قراره اضافه بشه با این کار؟ من سودشو نمیبینم و واقعا هم منطقی نداره
حتی کشورای خارجی هم دارن این مدارسو که مختلط بودن جمع میکنن و نظامشون دار عوض میشه
مشکلات عمده ای بوجود میاره یعنی خیلی بزرگ و سود که نداره هیچ سر تا پا مشکله
من اگر قراره بخاطر نشستن جنس مخالف کنارم درس بخونم همون بهتر که نخونم

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

حذف

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

این فقط یک نمونست:
اون روز ازمدرسه بردنمون کتابخونه....از طبقه ی سوم(نشریات)طبقه ی دوم(سالن مطالعه برادران!) دیده میشد!
بچه ها هی سالن نشریاتو دور میزدن :D
بهتره بگم یه عده اومده بودن پسرببینن نه کتاب!
وپسرها هم بجای مطالعه از پایین دخترارو نظاره میکردن....

حالا خودتون نتیجه ی مختلط شدن مدارسو حدس بزنین...

منتقد

مهمان

به نقل از naz moon :
این فقط یک نمونست:
اون روز ازمدرسه بردنمون کتابخونه....از طبقه ی سوم(نشریات)طبقه ی دوم(سالن مطالعه برادران!) دیده میشد!
بچه ها هی سالن نشریاتو دور میزدن :D
بهتره بگم یه عده اومده بودن پسرببینن نه کتاب!
وپسرها هم بجای مطالعه از پایین دخترارو نظاره میکردن....

حالا خودتون نتیجه ی مختلط شدن مدارسو حدس بزنین...
کاش این قضیه مطرح نمیشد الان دوستان میان و میگن این بخاطر اینه که از اول مختلط نبوده و جنبه نداریم
در صورتیه که باید بگم این دقیقا نشان از این هست که دو جنس مخالف چقدر نسبت بهم دیگه کشش دارن و اختلاطشون آسیب زاست

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

به نقل از ناطق :
کاش این قضیه مطرح نمیشد الان دوستان میان و میگن این بخاطر اینه که از اول مختلط نبوده و جنبه نداریم
در صورتیه که باید بگم این دقیقا نشان از این هست که دو جنس مخالف چقدر نسبت بهم دیگه کشش دارن و اختلاطشون آسیب زاست

خب این دوستان باید بدونن ازاول مختلط بودن ممکنه تورفتار یکم تاثیر داشته باشه ولی احساس همینه و تغییرناپذیر...و این احساس بالاخره یه زمانی خودشو تورفتار نشون میده

منتقد

مهمان

به نقل از naz moon :
خب این دوستان باید بدونن ازاول مختلط بودن ممکنه تورفتار یکم تاثیر داشته باشه ولی احساس همینه و تغییرناپذیر...و این احساس بالاخره یه زمانی خودشو تورفتار نشون میده
و کیست که در این معنی بیندیشد... #-o

koko azad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
گیلان
رشته دانشگاه
معماری

بابا بچه هامون جنبه ی معلم مرد متاهل هم ندارن حالا به هم سن خودشون رحم می کنن؟(البته واسه پسرا هم همینطور)
ولی دانشگاه دیگه فرق میکنه ، دختر و پسر تو دانشگاه باهم آشنا شن بهتره یا تو خیابون؟

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از koko azad :
بابا بچه هامون جنبه ی معلم مرد متاهل هم ندارن حالا به هم سن خودشون رحم می کنن؟(البته واسه پسرا هم همینطور)
ولی دانشگاه دیگه فرق میکنه ، دختر و پسر تو دانشگاه باهم آشنا شن بهتره یا تو خیابون؟

چی میگی بابا همون طور که معلم زن جای مادر ادمه معلم مرد هم جای مادر نه ینی جای پدر ادمه حالا مجرد یا متاهل 18 ساله یا 40 ساله فرق نداره
کجا همه این جورین یه تعداد انگشت شماری انقد بی جنبناااااااا
در کل ما از اول فرهنگشو نداشتیم زیر ساخت فکریشم نداشتیم اجراش این جا جز فاجعه چیزی نداره

منتقد

مهمان

به نقل از yasna.m :
چی میگی بابا همون طور که معلم زن جای مادر ادمه معلم مرد هم جای مادر نه ینی جای پدر ادمه حالا مجرد یا متاهل 18 ساله یا 40 ساله فرق نداره
کجا همه این جورین یه تعداد انگشت شماری انقد بی جنبناااااااا
در کل ما از اول فرهنگشو نداشتیم زیر ساخت فکریشم نداشتیم اجراش این جا جز فاجعه چیزی نداره
درست گفت نفر قبلیتون
نمونش شهر ما
یک معلم مرد فرزانگان تدریس میکرد چند ساعت هم علامه
چنان اوضاع بد و نا امید کننده ای بوجود اومد که نگو و نپرس

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ناطق :
درست گفت نفر قبلیتون
نمونش شهر ما
یک معلم مرد فرزانگان تدریس میکرد چند ساعت هم علامه
چنان اوضاع بد و نا امید کننده ای بوجود اومد که نگو و نپرس

خوب این دیگه از ندید بدید بازیه و گر نه باید همونجوری باشه که گفتم

منتقد

مهمان

به نقل از yasna.m :
خوب این دیگه از ندید بدید بازیه و گر نه باید همونجوری باشه که گفتم
خب ببینید فرهنگ آرمانی که ما انتطار دایم همیشه با فرهنگ واقعمیون یکی نیست
گاهی کارایی که انجام میدیم دقیقا خارج از فرهنگ آرمانی هست
نمونش همین

psp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشاا.. بعدا

یه رقابت تو درس پیش میاد برای درسی هم مفیده.
اما خب شاید یکی دوست نداشته باشه تو یه مدرسه مختلط باشه.
باید جفتش باشه

gh4.farzanegan2

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان2
شهر
تهران

من هم موافقم و هم مخالف. موافق چون شاید با این کار یه ذره از بار عقده ای بودن جوونا نسبت به جنس مخالف کم شه. مخالف چون امروزه که مختلط نیست ملت خودشون رو این جوری خفه کردن وای به حال روزی که مختلط شه. به نظرم خوبه این اتفاق بیفته با فرهنگ سازی و یک سری شرط و قانون.

منتقد

مهمان

به نقل از psp :
یه رقابت تو درس پیش میاد برای درسی هم مفیده.
اما خب شاید یکی دوست نداشته باشه تو یه مدرسه مختلط باشه.
باید جفتش باشه
[/quote
باز هم بحث تکراریه افزایش رقابت
تو صفحه های قبل بحث شد
یک نگاه بندازید
رقابت شاید بوجود بیاد ولی تاثیر منفیش انقدری هست که این یکم تاثیر به ظاهر مثبت به چشم نیاد

• لایک
امتیازات: N.Y.M

most wanted

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران

اگه بچه ها ایران از جنس مخالف وا3 خودشون یه غول نساخته بودن فایده داشت

ولی الان فایدش از ضررش بیشتر نیست

این رقابت ی ام که میگید اثر اون غول است وگر نه دختر با پسر تو درش تفاوت نمیکنه

میکنه؟

• لایک
امتیازات: N.Y.M

DaughterOfDeath

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نظر من، در حال حاضر، جامعه هنوز آمادگي مختلط شدن مدارس رو به طور كامل نداره.
الان اين قدر دخترها و پسر ها همديگه رو نديدن و از همديگه غول ساختن كه مختلط بشه معلوم نيست چي بشه...

اما اگه شروع كنن و بچه ها رو از سن دبستان به يه مدرسه بفرستن، اين جوري بچه ها آمادگي ذهني بيشتري پيدا ميكنن. چن از ان سن كه هنوز مسائل جنسي براشون معنايي نداره همديگه رو ميشناسن و ياد ميگيرن.

واقعا الان خجالت آوره دخترها و پسرها جنس مخالف رو آدم فضايي ميبينن! :| هيچ دركي از شخصيت همديگه ندارن.

درضمن درباره كشش طبيعي جنس مخالف و اين كه اين هزارجور بدبختي رو باعث ميشه ( :|) جامعه اي مثل ژاپن رو در نظر بگيرين كه با حفظ فرهنگش (كه فرهنگ ملي ايران و ژاپن خيلي به هم شباهت داره، البته اگه آدمايي رو كه فرهنگ خودشونو يادشون نميادو در نظر نگيريم) ، مدارس مختلط هم داره و رابطه بينشون هم كاملا سالمه. لزومي نداره فكر كنين حتما همه در حالي كه آب از لب و لوچه شون آويزونه زل بزنن به همديگه!
و دوستي بين دختر و پسر هم، اگه هردوشون درك صحيحي از اين كه وارد چي ميشن داشته باشن، هيچ ايرادي نداره!

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

نه مختلط نشه بهتره چون خیلیا جنبه ندارن من امروز تو خیابون صحنه ای را دیدم که قشنگ دهنم چسبیده بود کف ماشین ...
یه سری دختر دبیرستانی داشتن تو سرویس با رانند سرویس (احتملا 22-23 سالشون ) شوخی می کردن اونم نه شوخی عادی ها افتضاح ...
و متاسفانه من تو مدرسه ای که راهنمایی بودم از این جور آدما زیاد دیدم و ادم صاف و ساده کمه خیلی کمه بهتره مختلط نشه به مشکلاتش نمی ارزه

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

به نقل از tinaradvand :
نه مختلط نشه بهتره چون خیلیا جنبه ندارن من امروز تو خیابون صحنه ای را دیدم که قشنگ دهنم چسبیده بود کف ماشین ...
یه سری دختر دبیرستانی داشتن تو سرویس با رانند سرویس (احتملا 22-23 سالشون ) شوخی می کردن اونم نه شوخی عادی ها افتضاح ...
و متاسفانه من تو مدرسه ای که راهنمایی بودم از این جور آدما زیاد دیدم و ادم صاف و ساده کمه خیلی کمه بهتره مختلط نشه به مشکلاتش نمی ارزه
خوب فك نميكني به خاطر اينكه صبح تا شب پسر نميبينن اين رفتارو دارن؟ من اسم اينو ميذارم "نديدگي".

در اصل شايد اولاش چون همين مساله رو دارن يه ذره افراط باشه ولي بعدش واقعا همه چي ميره سر جاش

بالا