• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا مارک؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : اگر لباس من مارک نباشه در و همسایه چی میگن؟!

من که واسم اهمیت نداره اگر مارک دار نپوشم ملت چی میگن ، اصلا به بقیه ربطی نداره ، مهم زیبا و تمیز بودنه که ممکنه با یه لباس که مارک دار نیست هم بوجود بیاد...
برای خود لباس های مارک دار به نظرم هزینه شون الکیه ولی اگر بخوایم جنس رو در نظر بگیریم ، هر چقدر پول بدی همون قدر آب میخوری (؟!)

usboy

کاربر حرفه‌ای

دركل خيلي جذابو خوبه كه آدم گرونترين لباساي كشورو بپوشه
اما بنظر من چيزي كه مهمتره شخصيت و فرهنگ و شعور اون فرده تا لباسش
اصن مهم نيست كه همسايه چي ميگه
همسايه ديگه كيه كه بخواد نظر بده

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فک کنم تو این تاپیکی که بالا اشاره شد بهش هم پست دادم قبلا. :D
نمیدونم ولی خب خودِ من معمولا سعی میکنم مارک باشه لباسام ، شاید اگه میخواست مارک نباشه تعدادش بیشتر بود ولی خب من اینجوری بیشتر میپسندم. نه به خاطر اینکه به قول شما در و همسایه (!) چیزی نگن ، کلا اینجوری راحت ترم.
به نظرم سلیقه ایه ، خب شاید هم یکی به نظرش بی اهمیت باشه مارک پوشیدن ولی در مورد ِ من اینجوری نیس.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به هر حال خوبه آدم لباس خوب و گرون بپوشه . ولی نباید اونقدر هم نباید به اون اهمیت بده..یعنی نباید افراطی برخورد کنه
بعضیا که کمبود دارن می خوان با پوشیدن لباسای گرون به خودشون شخصیت بدن...
البته منظورم این نیست که هر کی برند بپوشه عقده ایه! سوءتفاهم نشه! :D

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

من به شیک بودن لباسم اهمیت نمیدم تا به مارکش حرفای بقیه برام مهم هست یه چیزی بگن خوب امکان ناراحت بودنم زیاده ولی به هیچکس طرز پوشش و انتخاب من مربوط نیس :-"

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Hydrus :
به هر حال خوبه آدم لباس خوب و گردن بپوشه . ولی نباید اونقدر هم نباید به اون اهمیت بده..یعنی نباید افراطی برخورد کنه
بعضیا که کمبود دارن می خوان با پوشیدن لباسای گرون به خودشون شخصیت بدن...
البته منظورم این نیست که هر کی برند بپوشه عقده ایه! سوءتفاهم نشه! :D
آره نميدونم جريان چيه؟؟؟
من قيافه عمم داغونه :-&
قدشم كوتاهه :-&
بعد ماهي يكبار يه كمد فكر كنم ميريزه بيرون =))

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
پاسخ : چرا مارک؟

اگه مارکُ ب خاطرِ این بپوشیم که کیفیت مد نظرِ و خب مثلن توی یک سری چیزا اگه آدم چیز باکیفیتُ مطمئنی نخره (مثل کفش یا عینک یا چیزای دیگه) ممکنه یه مشکلی پیدا کنه، خوبه. چون بلخره اون مارک ی اعتبار داره، ینی اکثرن میدونن که باکیفیتِ و استاندارده. ما نگران نیستیم که حالا بعدن خراب نشه (و خب مارکا گارانتی دارن. :د) . یه دلیل خوبه دیگه ـم طراحیُ تنوع ـه. مثلن ی مارکِ خاص میاد ی سبکُ برمیدارهُ از ی طراح خوب ـم اگه کمک بگیره، محصولاتش خوشگل میشن و مردم میخرن. ی دلیلِ دیگه ـم اینه که وقتی ی برند مشهور میشه، میتونه سرمایه گذاری ـشو بیشتر کنه تو برندش و امکاناتش و کیفیت رو افزایش بده و مردم ازش میخرن. هر برندم معمولن تو ی ویژگی از بقیه بهتره، اینجوری آدم راحت تر جنسِ مد نظرشُ پیدا می کنه. بعضیام صرفن ب خاطرِ علاقشون ی برند خاصُ میخرن. ست کردن شاید دلیلش این هم باشه!

مارک پوشیدن ب این دلایل خوبه نه فقط برای این که بگیم آره ، مام پول داریمُ مام لباسِ مارک دار میپوشیم، بدونِ این که حتا نگاه کنیم که اون چ خوبی ـی داره و فقط دنبال این باشیم که ی مارک روش خورده باشه. آدم که نباید ب خاطرِ پز دادنُ حرف مردم لباس بپوشه که. هرجوری خودش دوس داشت لباسشُ انتخاب کنه.

+ مارک ایرانیِ خوب؟ اِکو! : دی و کفش ـای طبیِ ایرانَم خوبن.

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خب من تو اون تاپیک هم گفتم مارک پوشیدن رو دوس دارم و تعداد لباسام هم ترجیح میدم کم باشه ولی مارک مثلا فقط دو یا سه تا پیرهن داشته باشم ولی زارا باشه همش.
ولی یه چیزی که خیلی مهمه اینه که مطمئن باشی چیزی که میخری مارکه.
الان یه اتفاقِ بدی که داره میفته اینه که فروشگاه های متفرقه و با اسمِ مارک داره زیاد میشه. مردم هم به اشتباه جنسِ تقلبی و بی کیفیت رو با قیمت ارزونتر میخرن بعد همین باعث میشه یه تصورِ بدی از مارک تو ذهنشون بمونه.
ب نظر من لازمه مردم کلا آشنا باشن با جنسِ اصل و غیر اصل که مثلا طرف نره 200ت آدیداس بخره بعد که خراب شد کل آدیداس رو ببره زیرِ سوال. آدیداس اصل زیرِ 300 و خورده ای نیس اصن!
لباس و کلا کالایی که واقعا اصل باشه کیفیتش خیلی بیشتر از کالا های عادیه. من واقعا تفاوت بینشون رو حس کردم.
بنابراین به نظرِ من کلا باید سعی کنیم با یه دیدِ دیگه نگاه کنیم به مارک. متاسفانه قیمتِ چرتِ کالاهای مارک تو ایران باعث شده مردم حس تنفر پیدا کنن به مارک.
البته همه چی هم نیازی نیس مارک باشه ب نظرم. بعضی چیزا خوبه باشه ، کفش ، ساعت ، پیرهن اینا.
به نقل از طهورا :
استادمون میگفت تو کشورای دیگه پول میدن به بعضی ها تا با یک تابلونوشته تو خیابون راه برن و تبلیغ شرکتشونو بکنن (اینو حدود 10-15 سال پیش گفت) حالا ما مجانی که نه بلکه پول بدیم تا تبلیغشونو بکنیم؟!
من تا حالا نشنیده بودم اینو. :-?
استادتون به نظرم یا اطلاعاتش خیلی کم بوده یا فقط یه چیزی دیده و حکمُ صادر کرده.
تو این مورد خدا رو شکر با چشمای خودم دیدم که اینطوری نیس و شما هم مطمئن باش که اینطوری نیس.
+
در موردِ تولیدات وطنمون و این چیزا . این که بیایم بگیم هر چیز داغونی رو بخریم چون مال وطنمونه اشتباهه به نظرم. نایکی و آدیداس و ریبوک و... اولش این نبودن که. یه ایده ی خوب داشتن و یه فکر خوب . حالا ب اینجا رسیدن.
تولید کننده های ایرانی کارشون بد نیس ولی خلاق نیستن متاسفانه. اگه باشن خب مارک کشور خودمونُ میخریم.

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

تو تلوزيون خودمون نشون ميداد بعضي دانشجو ها اون ور براي كسب درامد ميزارن رو صورتشون نقش مارك رو بكشن...

بخوان لباسشونو بپوشنون نميدونم :-/

ولي به نظر منم اومد كه اون ادما از روي مد اجازه دادن كه رو صورتشون نقاشي بكشن...عين چيزاي خيلي جالبي كه تو كشور خودمون مد ميشه... :-" :-"

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

واسه من که فرق نمی کنه.
جامعه ی ما مریض همین پز دادنشه. مثلاً چه فرقی داره لباسی که قیمتش بر فرض 50 تومن هست در پایین شهر، بری در بالای شهر همون لباسو با قیمت 5 برابرش به خاطر کلاسش بخری؟!
تفاوت اینجاس که در پایین شهر اجاره ی مغازه کمه واسه همون قیمت پایینه ولی در بالای شهر اجاره ی مغازه از سقف قرارداد بازیکن ها هم میگزره - مثلاً من 1 ماه شنیدم در لاله پارک تبریز مغازه 17 میلیون تومان اجاره میده - و قیمت به طرز فجیع بالا میره.

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

لباس مارک دار رو ترجیح میدم ولی نه اونقدر که همش بخوام لباس مارکدار بخرم

فک نکنم با پوشیدن لباس مارکدار خیلی پرستیژ آدم بالا بره چون خیلی از لباسای مارکدار خدا وکیلی با لباسای معمولی خیلی فرق ندارن و آدم نمیتونه تشخیص بده . پرستیژ یک آدم به رفتارش ربط داره نه لباسش

خیلی به لباسای مارکدار ایران نمیشه اعتماد کرد ولی خب احساس میکنم جاهای مخصوص بعضی برند ها مثل adidas یا Levi's یا جاهای دیگه جنساشون اصل باشه :-? بازم نمیدونم

بعضی از این لباسا خداوکیلی ارزش پولی که بهشون میدیم دارن و مثلا کفشای adidas رو میشه واقعا تا مدت طولانی استفاده کرد . ولی خب در این مورد که میشه با اون پول استفاده بهتری کرد هم شکی نیست

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

مانتو که مارک نداره :-" شلوارم که مارکش دیده نمیشه با مانتو :-" شال و اینام :-? ندیدم من ===> پَ در و همسایه در موردِ لباسِ من چیزی نمیتونه بگع ;;)

paramore

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيــرـــــتان فرزانــگان يـــك
شهر
تهران

من برام زياد فرقى نداره كه لباسام مارك دار باشه يا نه. به نظرم بيشتر لباس هاى مارك دار فرق چندانى با لباس هاى بدون مارك ندارند. اگر هم بخوام پول بيشترى بدم و يه لباس مارك دار بخرم، از ايران نميخرم چون به اجناسى كه تو ايران هست اصل نيست و خريدن يه لباس مارك دار گرون از ايران، پول دور ريختن ه.
اينكه مردم راجع به من و لباس هام و ... چى فكر ميكنن هم اصلاً برام مهم نيست.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

در و همسایه ما که فوش میدن :D

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ! ๖ۣۜAmir ! :
جامعه ی ما مریض همین پز دادنشه.
جدی ؟
به نقل از ! ๖ۣۜAmir ! :
مثلاً چه فرقی داره لباسی که قیمتش بر فرض 50 تومن هست در پایین شهر، بری در بالای شهر همون لباسو با قیمت 5 برابرش به خاطر کلاسش بخری؟!
تفاوت اینجاس که در پایین شهر اجاره ی مغازه کمه واسه همون قیمت پایینه ولی در بالای شهر اجاره ی مغازه از سقف قرارداد بازیکن ها هم میگزره - مثلاً من 1 ماه شنیدم در لاله پارک تبریز مغازه 17 میلیون تومان اجاره میده - و قیمت به طرز فجیع بالا میره.
الان بحثِ پایین شهر بالاشهره مگه ؟
اتفاقا اصلا اینجوری نیس. بحث در موردِ مارکه. شما تشریف بیارید تهران یه میدونی هس به اسم منیریه. نه بالاشهره نه جای با کلاسیه اصن.
از بالای میدون تا پایینش حداقل 20 تا فروشگاه ِ مارک های مختلف هس. از آدیداس و ریبوک و اسیکس و اِکو بگیر تا زاگس و مارکای لوازم دیگه.
مارک رو ب خاطر کیفیتش و زیباییش میخرن نه فروشگاهی که اونو عرضه میکنه.
به نقل از Macy :
از ايران نميخرم چون به اجناسى كه تو ايران هست اصل نيست و خريدن يه لباس مارك دار گرون از ايران، پول دور ريختن ه.
میتونی بگی چون قیمت دلار رو قیمت واقعی اون جنس تاثیر میذاره ارزش نداره خریدنش. ولی این حرفِ بالات درس نیس.
آدیداس و نایکی و... نمایندگی های رسمی هم دارن تو ایران.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

حرف مردم برام هیچ اهمیتی نداره چون در دروازه رو میشه بست ام دهن مردمو نه :-"
ولی
من کلا لباس مارک برام مهم نیس، اما کفش اساسا برام اهمیت زیادی داره ترجیح میدم مارک باشه صرفا هم برای پز و ... نی خودم علاقه دارم کیفیتش بهتره

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

هرچی میخوان بگن،بگن من حاضر نیستم به خاطر حرف مردم تیپ و قیافه مو عوض کنم همش لباسای مارک بپوشم،لباسی رو می پوشم که خودم دوسش داشته باشم
البته مارک بعضی از لباسا و کفشا مهمه مثلا کفش والیبال، فوتبال یا...
ولی من معتقدم ارزش آدم به مارک لباساش نیس

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

اصلا مهميتي ندارد! :D هركي هرچي دل تنگش خواست بگويد من حرفي ندارم اونقد بگو تا بتركي ولي تاحالا مورد اينجور حمله ها قرار نگرفتم... :-"واسمم اهميت نداره در و همسايه چي ميگن مگه ما واسه همسايه ها زندگي مي كنيم؟؟؟ ^-^ :-?? :)

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

در و همسایه بیخود می کنه چیزی بگه !
به کسی چه ؟!
من هر چی صلاح ببینم می پوشم !

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94

کت پوست مار بپوشم و لباسای مارکدار بپوشم ...
که چی بشه؟
شاید یه لباس مارکداری باشه که اصن توش راحت نباشم
من که واسه مردم و در و همسایه زندگی نمیکنم که حرفشونم برام مهم باشه
اصن در و همسایه غلط ... استغفرالله :-w

بالا