• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا مارک؟

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای
پاسخ : چرا مارک؟

+
چرا مارک نه؟! :-"

+
خودم زياد به مارك اهميت نميدم ( فقط چيزايي كه ميخرم سعي ميكنم مارك باشه.. :-" ) بعد ولي فاطيما بيشتر چيزاش ماركه بعد الان ديه اگه غير ماركم بپوشه همه فك ميكنن ماركه و كلي پولشو داده.. :))

فـ ـاطـ ـ يما!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من صرفا به مارك اهميت نميدم ولي وقتي ميرم فروشگاه چيزايي كه مي پسندم مارك دار در مياد..اون ديگه دست ِ من ني!
چون به خود مارك فكر نمي كنم ُ فقط زيبايي برام مهم ِ و اينكه بهم بياد...!
ولي يه بار يه مانتو از يه توليدي ِ ايران گرفتم خيلي خوب بود...هنوز دارمش..اما مامانم نميذاره بپوشم هرجا!

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
ﭘﺎﺳﺦ : ﭼﺮﺍ ﻣﺎﺭﮎ؟

این بده که بخاطر مارک مورد پسند باشه اما همونطور که فاطیما گفت لباس مارک خود به خود خوب و مورد پسنده
برا همین مطرحو محبوب هستش
چون شیک مرقوب مورد پسند و در کل سر آمد بوده محصولات شرکت مارکش جا افتاده

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من بستگی به کاربردشم داره مثلا کسی که تو اون امتحان دوئه شیش دیقه مدرسه هم کم میاره برا چی میره کفش مخصوص رانینگ میخره؟! بعد دیگه اینکه به نظر من کفش و لباس مارک دار بالای 200 تومن رو تو ایران خریدن اصلنِ اصلن عاقلانه نیست مخصوصا الان که همه چی گرون شده :D

از طرف دیگه خب جنس بعضی از مارکا خوبه مثلا کفش آدیداس رو میشه و باید هم بشه 3-4 سال پوشید

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از نسترنّگار :
از طرف دیگه خب جنس بعضی از مارکا خوبه مثلا کفش آدیداس رو میشه و باید هم بشه 3-4 سال پوشید

یکی از دوستام دو تا کفش آدیداس خرید. یکی 213 تومن اون یکی هم همون 200 تومن اینا. هیشکدوم به سه ماه نکشیدن :|

همیشه مارک دار بودن دلیل بر کیفیت خوب نیست.

به نظر من آدم اگه پولشو داشته باشه عب نداره بخره نوش جونش. ولی بعضیا هستن از غذاشون میزنن که مثلا کفششون نایکی باشه یا شلوارشون نمیدونم چی چی باشه. اینا حماقته دیگه!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از BUG :
یکی از دوستام دو تا کفش آدیداس خرید. یکی 213 تومن اون یکی هم همون 200 تومن اینا. هیشکدوم به سه ماه نکشیدن :|

همیشه مارک دار بودن دلیل بر کیفیت خوب نیست.
البته خب بستگی هم داره! مثلا کفش های بالای 150 تومن معمولا کاربردای خاص دارن، اگه کفشی که مثلا برای زمین بسکتبال ساخته شده رو تو خیابون بپوشی ممکنه 1 ماهه هم خراب شه، یا حتی دیدم که کفش مخصوص کوه نوردی برای کاربردهای روزانه استفاده شده و بعد از 5 ماه داغون شده! (منطقی نیست قاعدتا که کفش کوه نوردی رو توی خیابود بپوشیم خراب شه، ولی مثل این که میشه، برند مورد ذکر نایک بود و دوسال پیش معادل 190 تومن از دوبی خریداری شده بود توسط یکی از دوستان)

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از GCD :
البته خب بستگی هم داره! مثلا کفش های بالای 150 تومن معمولا کاربردای خاص دارن، اگه کفشی که مثلا برای زمین بسکتبال ساخته شده رو تو خیابون بپوشی ممکنه 1 ماهه هم خراب شه، یا حتی دیدم که کفش مخصوص کوه نوردی برای کاربردهای روزانه استفاده شده و بعد از 5 ماه داغون شده! (منطقی نیست قاعدتا که کفش کوه نوردی رو توی خیابود بپوشیم خراب شه، ولی مثل این که میشه، برند مورد ذکر نایک بود و دوسال پیش معادل 190 تومن از دوبی خریداری شده بود توسط یکی از دوستان)

با کفش اول که فوتبال بازی میکرد خوب احمق :-"

ولی با کفش دومیش آدم شده بود کار خاصی نمیکرد. رانینگ بودن هر دو فک کنم :-? مطمئن نیستم.

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من خودم به شخصه پول دادن به یه چیز خوب ولی گرون رو به پول دادن به چن تا چیز متوسط ترجیح می‌دوم٬ مثلا ترجیح می‌دم یه کفش مارک ۱۰۰ تومنی بخرم تا دو تا کفش معمولی ۵۰ تومنی تا اینجا هم که این کار رو کردم ضرر نکردم(البته کلا من هروقت می‌خوام محصول مارک بخرم وایمیستم موقع تخفیف ۳۰-۴۰ درصدیش :D) . مثلن دوسال پیش یه کفش نایکی گرفتم ۱۰۰ تومن تا یه ماه پیش هم هرروز پام بود هنوز که هنوزه هیچیش نشده.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نسترنّگار :
به نظر من بستگی به کاربردشم داره مثلا کسی که تو اون امتحان دوئه شیش دیقه مدرسه هم کم میاره برا چی میره کفش مخصوص رانینگ میخره؟! بعد دیگه اینکه به نظر من کفش و لباس مارک دار بالای 200 تومن رو تو ایران خریدن اصلنِ اصلن عاقلانه نیست مخصوصا الان که همه چی گرون شده :D

خب مخصوص رانینگ بخره،شاید دوش بهتر شد،واقعا تاثیر داره جنس کفش تو دویدن
بعد مثلا به نظرتون کی باید بره کفش مخصوص رانینگ بخره؟خب قهرمانای دو که کفش از فروشگاه نمیخرن واسشون درست میکنن اختصاصی
3-4سال؟؟؟خیال باطل دارینا،همون آدیداسشم 3-4سال دووم نمیاره،البته بستگی داره به دووم چی بگی،مثلا به نظرمن وقتی کفش از ریخت افتاد ینی دووم نیاورده ولی ازنظر شما فک کنم وقتی پاره شد ینی دووم نیاورده :D
خب معلومه که میشه 3-4سال آدیداس رو پوشید ولی دلیل نمیشه بگی دووم آورد،فرق دارن باهم
من ترجیح میدم کیفیت بالا باشه حداقل 2سال دووم بیاره،مطمئنن یه کفش 50تومنی 2سال دووم نمیاره بعد مجبوری 2تاکفش 50تومنی بخری تو 2سال(بافرض محال اینکه 1سال دووم بیاهر هرکدوم)تازه این جور کفشا معمولن به سلامتی هم ضررمیزنن
اگه کفش مارک بخری مثلا حداقل مطتونی تاحد زیادی مطمئن باشی کیفیتش بالاس(البته اگه از فروشگاه اصلیش خریده باشی)

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

دوستان کفش 50 تومنی که میگین دمپایی که نیست. اونم کفشه به خدا ها! :D

من گرون ترین کفشی که تا الان خریدم یک کفش آدیداس بود 110 تومن که اونم مال بسکتبال بود :D

بقیه کفشام از همین 50 تومنیا بوده که شما باش مثه فش ناموس برخورد میکنین :D

هیچ مشکلیم نداشتم به خدا :D کم کم هم 7-8 ماه مامان کار میکنن :D

البته تاپیک راجب کفش نیست مثکه :-"

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

خو فک کن تو بخوای دوسال کفش بپوشی (خو فعلن مثال کفشه دیگه:D) از اون کفشایی که مامان ۷-۸ ماه کار می‌کنه باید ۳تا بخری تازه مسلمن بعد یک سال هم قیمتش حداقل ۵۰درصد زیاد می‌شه اون افزایش قیمت رو هم حساب نکنیم می‌شه ۱۵۰ تومن٬ خو حالا چرا نریم ۱۰۰ تومن بدیم یه کفش خوب بگیریم که مامان ۲ سال کار کنه؟ :D با اون ۵۰ تومنش هم دلار می‌گیریم بعد دوسال می‌شه ۲۰۰-۳۰۰ هزار تومن :D

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

آخه اون کفش 100 تومنی مامان دو سال کار نمیکنه :D

دیدم که میگم :D الان من کفشی که بخرم مطمئنا اسپورته. یا رانینگ یا بسکتبال یا هر چی. مطمئنا استفاده درست ندارم ازش که خوب بمونه. همونی که فرشید و اینا گفت.

ولی این کفش 50 تومنی مثلا دلم نمیسوزه باهاش برم تو دشت و جنگل و کوه و بیابون و فوتبال بازی کنم و شنا کنم و اینا :D

ولی اون دلار خریدنه داره خرم میکنه :))

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از BUG :
دوستان کفش 50 تومنی که میگین دمپایی که نیست. اونم کفشه به خدا ها! :D

من گرون ترین کفشی که تا الان خریدم یک کفش آدیداس بود 110 تومن که اونم مال بسکتبال بود :D

بقیه کفشام از همین 50 تومنیا بوده که شما باش مثه فش ناموس برخورد میکنین :D

هیچ مشکلیم نداشتم به خدا :D کم کم هم 7-8 ماه مامان کار میکنن :D

البته تاپیک راجب کفش نیست مثکه :-"
خب نه که من تاحالا 50تومنی کفش نخریدم ولی مدت مدیدیه نمیخرم،چونکه واقعا به صرفه نیس،همون 7،8ماهشم مفید نیس،بعد5ماه ازریخت میفته بعدشم که شروع میکنه پاره شدن واینا
به نقل از BUG :
آخه اون کفش 100 تومنی مامان دو سال کار نمیکنه :D

دیدم که میگم :D الان من کفشی که بخرم مطمئنا اسپورته. یا رانینگ یا بسکتبال یا هر چی. مطمئنا استفاده درست ندارم ازش که خوب بمونه. همونی که فرشید و اینا گفت.

ولی این کفش 50 تومنی مثلا دلم نمیسوزه باهاش برم تو دشت و جنگل و کوه و بیابون و فوتبال بازی کنم و شنا کنم و اینا :D

ولی اون دلار خریدنه داره خرم میکنه :))
آخه با اون کفش 100تومنی نباید کشتی گرفت که باید راه رفت،دویدو...2سال واقعا کار میکنه(اگه کشتی باهاش گرفته نشه)
من که باهاش تو دشت وکوه واینا هم میرم طوریش نمیشه :D

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
ﭘﺎﺳﺦ : ﭼﺮﺍ ﻣﺎﺭﮎ؟

آقا من کفش میخرم غیر مارک که مثلا کارخونشم نزدیک مشهده و از این مثلا قهوه ای مردونه های معمولی که میگیرم هم باهش میدوم هم باهش کشتی میگیرم هم میرم تو دیوار،کم کمش روزی یککیلومتر پیاده روی دارم
بعد این بنده خداهای غیر مارک بدبخت که زیر 30 تومنن قشنگ یکسال میمونن ولی البته در ماه مثلا 8 کهنه بنظر میرسن ولی بنظر من به صرفه بنظر میرسن
هر گردی که گردو نیست،هر کفش غیر مارکی که بد نیست

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ببینید اصولا جنس مارک‌دار محصول نظام سرمایه‌داریه. خصلت نظام سرمایه‌داری اینه که یک چیزی رو به شما قالب می‌کنه که شما نه واقعا لازمش دارین و نه اونقدری که بابتش پول میدین ارزش داره. نظام سرمایه‌داری میاد یک کفش رو تو پای رونالدو میکنه بعدش با کلی زرق و برق واسه شما تو تبلیغات نشون میده که رونالدو داره با کفش آدیداس قدم میزنه مثلا. بعد ملت میرن آدیداش میخرن چون احساس رونالدو بودن بهشون دست میده :D البته واسه خیلی ها در این حد نیست اما خب نمیشه منکر جوی که این تبیلیغات شد. اصلا باید بدونید بدونید که برند‌سازی یک کار فوق العاده حرفیه.

اگر جنس مارک‌دارتون واقعا واقعا اصل باشه باید کیفیت خوبی داشته باشه. به نظر من ۴۰ درصد قیمت اجناس مارک دار واقعا بیخوده !

به نقل از GCD :
خب معمولا برند های معروف کیفیت بهتری دارن، اما چیزی مثل ست کردن مارک و اینا واقعا مسخرست
مارک ایرانی هم: کی گفته نداریم؟ مثلا هاکوپیان که همین مطهری خودمونم همیشه میپوشه :D
تو چجوری فهمیدی از روی دوتا عکس فهمیدی هاکوپیانه؟!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

بستگي به جنسش داره و به ماركش خب!
مثلاً كفش اسپرتُ آدم ترجيح مي‌ده ماركي بخره كه از كيفيتش مطمئنه و مي‌خواد زياد بپوشه. يا كوله همين طور!
اما يه چيزي مثِ تي شرت يا سوييشرت و اين جور چيزا به نظرم اونقد ماركش تو اولويت نيست! :D

بعدم بستگي به خود طرفم داره. من آدميم كه حاضرم يه كفشُ دو سالم بپوشم ، اما بعضيا هستن كه تنوع طلبن و سالي دو تا كفش نو مي‌خوان و اينا! به نظرم براي اين جور آدما اصن نمي‌صرفه كه مارك درست حسابي بخرن! :-??

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

آقا ببینید کفش مارک دار (مثلآ ادیداس ناکی هرچی ) مخرید باید به کاربردش توجه کنی چون یه منظور خاص داره
مثلآ من همیشه کفش تنیس میخرم چرا؟ چون کفش تنیس قوی ترین کفش از لحاظ موندگاری و مقاومت
ولی انتظار نداشته باشین کفش راننیگ یا بسکت بالم همین ویژگی هارو داشته باشه

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

به نظر من .. چون تو این سن دوست داریم متفاوت باشیم .. حالا این متفاوت بودن رو بعضا دوس داریم با پوشیدن لباس های مارک دار -با طرح های خاص نشون بدیم ....
من خودم عاشق مارک louisvuitton چون طرح هاش خاصه و اختصاص به کمپانی سازنده ش داره ..

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

چون دوس داريم تو چشم باشيم ديه .
البته باسه پز دادن هم هست بخواي يه نموره كلاس بياي فايده داره.

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

;;) کلاس + کیفیت ;;)

چون مارک یه چیز شناخته شده اس و جنسش خوبه اگه اصل باشه یعنی در واقع با این کار به خودتم احترام گذاشتی و اینا دیگه !

بالا