• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Game of Thrones

کی میمیره؟ (فصل۸)

• سرسی

رای‌ها: 13 20.3%
  • سانسا

رای‌ها: 3 4.7%
  • آریا

رای‌ها: 10 15.6%
  • برن

رای‌ها: 7 10.9%
  • جان اسنو

رای‌ها: 16 25.0%
  • دنریس

رای‌ها: 15 23.4%

• رای‌دهندگان
    64

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی
پاسخ : Game of Thrones

به نقل از دایان :
یک. این توی اپیزود پنجم درموردش صحبت می‌شه. اما نظر شخصی من اینه که اگه دنریس زود برگرده خیانت نمی‌کنن.
دو. همینی که Lorca گفت. :-"
× لیتل فینگر به لرد ویل گفت براشون ارتش بفرسته. علاوه بر اون شمالیا به استارک‌ها وفادارن (یا حداقل بعضیاشون وفادارن.) و کمکشون میکنن.
توی قسمت قبلی عموی تیون و خواهرش اومد باباشون رو کشت. :-?

شاید ایمپرسیو باشه ولی همون دروگو هم که خیلی امیزینگ بود و فلان رو بقیه چلنج می‌کردن. مطمئنا همین طوری نمی‌ایستن دنریس بیاد حکومت کنه. یعنی به یه نبرد تن به تن چلنجش نمیکنن؟ توی این قبیله ی بدوی حتی یه مرد هم نیست که ناراضی باشه از این که یه زن داره بهش دستور میده؟ توی کمتر بدویاش هم هست حتی!

من هم‌‌اکنون اپیزود پنج رو دیدم و تنها چیزی که دارم بگم اینه که
Hodor.

کی جرأت داره یکی که نمی‌سوزه رو به نبرد دعوت کنه؟ با توجّه به این که احتمالاً اوّلین تصوّرشون اینه که کسی که نمی‌سوزه لابد کلّاً نمی‌میره. من می‌تونم تصوّر کنم جهانِ ساده‌ای رو که کسی که از وسط آتیش در می‌اومده می‌پرستیده؛ در واقع داشتیم در جهانِ خودمون :‌))

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

رد می‌کنم حرفت رو با دوتا چیز
یک این‌که اگه منظورت ابراهیم عه که احتمالا هست با اون کار بهش ایمان نیاوردن تا جایی که من یادمه، آلردی از قبل ایمان آورده بودن بهش.
دو هم این‌که همه این‌ها می‌دونن دنریس تنها تارگرین نیست و تارگرین های قبلی کشته شدن. پس ...
مبارزه حالا لزوما تن به تن با دنریس نیست. میتونه مبارزه نفر به نفر باشه یا ارتش به ارتش.

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

به نقل از Lorca :
Possible spoiler > پی‌نوشت: الان یه خلاصه‌ای از اپیزود امشب خوندم توی ویکی‌پدیا؛ لو رفته؟ اگر خلاصه‌هه درست باشه، دنریس عمّه شده... :-‌"
خلاصهه رو کجا خوندی؟ من چیزی در این باب ندیدم. درواقع تمام هدفم از انقدر سریع دانلود کردنش این بود که این جریان رو بفهمم.

به نقل از Lorca :
کی جرأت داره یکی که نمی‌سوزه رو به نبرد دعوت کنه؟ با توجّه به این که احتمالاً اوّلین تصوّرشون اینه که کسی که نمی‌سوزه لابد کلّاً نمی‌میره. من می‌تونم تصوّر کنم جهانِ ساده‌ای رو که کسی که از وسط آتیش در می‌اومده می‌پرستیده؛ در واقع داشتیم در جهانِ خودمون :‌))
منطقی بود! :-" ولی شاید وقتی کمرنگ‌تر شد و یه ذره زمان گذشت. چون تمام مردم مارینم یه حرکت نمادین از "وی ساپورت یو" انجام دادن. الانم ممکنه یه سریا توی قبیله فقط چون بقیه سجده کردن سجده کرده باشن.

به نقل از مهدی :
یک این‌که اگه منظورت ابراهیم عه که احتمالا هست با اون کار بهش ایمان نیاوردن تا جایی که من یادمه، آلردی از قبل ایمان آورده بودن بهش.
دو هم این‌که همه این‌ها می‌دونن دنریس تنها تارگرین نیست و تارگرین های قبلی کشته شدن. پس ...
مبارزه حالا لزوما تن به تن با دنریس نیست. میتونه مبارزه نفر به نفر باشه یا ارتش به ارتش.

من بعید میدونم دوتراکی ها کلا گیو عه شت کنن به تارگرین بودن یا نبودن دنریس. یا حتی کلا اهمیتی بدن به مسائل توی وستروس.
ولی با قسمت مبارزه موافقم. احتمال شورش مثل سانز آف هارپی هست هنوز. به شیوه ی بدوی تر حالا. :-"

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از مهدی :

و تصوّر می‌کنی چند هزار نفر دیگه ایمان آوردن؟ اسمش معجزه‌س و استفاده‌ش دقیقاً همینه، این که مردم جلوت به سجده بیافتن.

این‌ها منظورت دوتراکی‌هاس؟ چون به نظر میاد اندازه‌ی یه کیسه سیب‌زمینی هم اطّلاع ندارن از تاریخ وستروس. ببین کسی که دنباله‌روی یکی دیگه‌س، وقتی رهبرش بمیره، دنبال رهبر می‌گرده. اینطوری نیست که همه یهو ادّعای رهبری کنن. ۹۹٪ آدم‌ها در چنین فضایی دقیقاً مایلن بیافتن دنبال یکی دیگه که ثابت کرده قدرتمندتره. دنریس شاید نتونه با khalها مچ بندازه، ولی به هر حال همه‌شون رو جزغاله کرد و خودش سالم بیرون اومد. این حرکت بُلده، ترسناکه، اسرارآمیزه [برای دوتراکی‌ها] و همزمان وسط این احساسات، تمام رهبرهاشون رو هم ازشون گرفته. در مورد این که حالا جوگیرن یا نه و بعداً ممکنه این جوگیری کم‌تر بشه یا نشه، بعداً می‌بینیم.

به نقل از دایان :
خلاصهه رو کجا خوندی؟ من چیزی در این باب ندیدم. درواقع تمام هدفم از انقدر سریع دانلود کردنش این بود که این جریان رو بفهمم.

توی ویکی‌پدیای همین اپیزود. و قسم می‌خورم نیم ساعت پیش بود، و الان که می‌بینم نیست! شاید برش داشتن همین الان.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

البته نیلوفر راست می‌گه اون تیکه که قرار بود عمه بشه رو من هم خونده بودم تو نت.
و تصوّر می‌کنی چند هزار نفر دیگه ایمان آوردن؟ اسمش معجزه‌س و استفاده‌ش دقیقاً همینه، این که مردم جلوت به سجده بیافتن.
نیلوفر : حالا بحث دینی جا نداره اینجا ولی با این حرفت موافقم.
این‌ها منظورت دوتراکی‌هاس؟ چون به نظر میاد اندازه‌ی یه کیسه سیب‌زمینی هم اطّلاع ندارن از تاریخ وستروس. ببین کسی که دنباله‌روی یکی دیگه‌س، وقتی رهبرش بمیره، دنبال رهبر می‌گرده. اینطوری نیست که همه یهو ادّعای رهبری کنن. ۹۹٪ آدم‌ها در چنین فضایی دقیقاً مایلن بیافتن دنبال یکی دیگه که ثابت کرده قدرتمندتره. دنریس شاید نتونه با khalها مچ بندازه، ولی به هر حال همه‌شون رو جزغاله کرد و خودش سالم بیرون اومد. این حرکت بُلده، ترسناکه، اسرارآمیزه [برای دوتراکی‌ها] و همزمان وسط این احساسات، تمام رهبرهاشون رو هم ازشون گرفته. در مورد این که حالا جوگیرن یا نه و بعداً ممکنه این جوگیری کم‌تر بشه یا نشه، بعداً می‌بینیم.
می‌دونی پیش زمینه ذهنیم چی بود که اینو گفتم؟ یه فلش بک بزنیم به اپیزود یک. به اون تیکه‌ای که همیشه خودشو معرفی میکنه. [nb]
I am daenerys storm born of the house targaryan
the first of her name, the unburn.
Queen of the Andals and the Rhoynar and the first man. blah blah blah​
[/nb]
بعد یارو متوجه میشه که این کالیسی بوده و ... ، میشه گفت که یه چیزی هم در مورد اون چیزایی که گفته بود در مورد تارگرین ها هم می‌دونست یا حتی فلش بک بزنیم به سیزن یک که یه اشاره‌ای فک کنم شد که اینا تنها بازمانده تارگرین هاست. پس می‌شه این نتیچه رو گرفت که قبلیا مردن. برا همین میگم ازین جهت کارشون یه خورده عجیب بود.

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

اتفاقای جالبی میوفته
مخصوصا راجع ب هودور :)

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

خیلی این اپیزود غم انگیز بود.اشکم دراومد.hold the door :( :((

با تشکر از رامین جوادی برای موسیقی تاثیر گزارش روی این صحنه .[nb]خیلی موسیقی با صحنه جور بود.اصن این موسیقی خاندان استارک خیلی غم انگیزه.مطابق با سرنوشتشون[/nb]
اصن خراب کاری دورن از دلم دراومد.

یورون رو هم بد ساختن.ابهت لازم رو نداره.اون خفنیت لازم برای به آتیش کشیدن وستروس تو قیافش نیست

@نیلوفر:Dگه نمیخوام سر این صحنه دنریس بحث کنم چون که دیگه گذشت،ولی دوتراکی ها همچین هم بدوی نیستند.فرهنگ اجتماعی خاص خودشون و سنت های خودشون رو دارن.که البته با وجود نشون ندادن این مسائل در فیلم،میشه اون ها رو بدوی فرض کرد.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

نابود کرد سکانسِ آخر این اپیزود من رو.

× اون چیزی که توی ویکی‌پدیا خوندم رو به وضوح یه نفر آدمِ مرض‌دار نوشته بود :‌))

• لایک
امتیازات: MHO

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من نفهمیدم مگه بن وقتی گذشته رو میدی فقط یه حالتی شبیه به رویا نبود؟ منظورم اینه که اونا حتی صدای بن رو نمی شنیدن. پس چطوری بن هودور رو در کورکی تسخیر کرد؟ دقیقا چه اتفاقی برای هودور افتاد؟
بعدشم من اینم نفهمیدم اصلا بن چرا رفته بود پیش کلاغ سه چشم؟ انگیزه ی اون ها از دیدن خاطرات ند استارک چی بود؟کلاغ سه چشم اون رو برای چی آماده می کرد؟

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

پس از پخش قسمت پنجم فصل 6 تهیه کنندگان سریال فاش کردند که سه صحنه ی شوکه کننده توسط جرج آر آر مارتین برای آنها توضیح داده شده که دو مورد از آنها هم اکنون اتفاق افتاده است:

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از علی دلاور :
من نفهمیدم مگه بن وقتی گذشته رو میدی فقط یه حالتی شبیه به رویا نبود؟ منظورم اینه که اونا حتی صدای بن رو نمی شنیدن. پس چطوری بن هودور رو در کورکی تسخیر کرد؟ دقیقا چه اتفاقی برای هودور افتاد؟
بعدشم من اینم نفهمیدم اصلا بن چرا رفته بود پیش کلاغ سه چشم؟ انگیزه ی اون ها از دیدن خاطرات ند استارک چی بود؟کلاغ سه چشم اون رو برای چی آماده می کرد؟

به نظر نمیاد برن تسخیر کرده باشه هودور رو. یعنی برن رو می‌بینی که صرفاً ایستاده و نظاره‌گره و به نظر ناراحت هم میاد. منتها اون "تونل" به گذشته رو برن زده و صدایِ میرا ازش عبور کرده و رسیده به هودور که می‌گه "Hold the door"و باقی ماجرا. حالا این که چرا؟ دلیلش اینه که خودِ هودور در بزرگ‌سالی به همراه میراست و داره اون صدا رو می‌شنوه و در گذشته هم برن ایستاده کنارش. ماجرا پیچیده‌س و دست‌به‌دامان پارادوکس‌های فیزیک هم شده.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اون وسط کلاغ سه چشم که مرد بران بی تکلیف تو گذشته موند، در حالیکه به دلیل مرگ کلاغ سه چشم باید برمی گشت و رویا موجودیت خودش رو داشت از دست می داد، صدای دختره رو شنید و فهمید باید بره تو بدن هودور، ولی دلش نمیخواست اون لحظه در گذشته رو ول کن، تو همون زمان گذشته رفت تو بدن هودور و هودور تشنج کرد، از طرفی گذشته و اکنون به هم متصل بود و رویا در حال از هم پاشی به دلیل مرگ کلاغ سه چشم. در زمان حال هودور درو نگه داشت

همین جوری بلد بودم به هم بچسبونم :-"
کجای کاری طرف الان دعا میکنه پرونده پزشکی طرفو درمیارن بیست سال پیش میبینن حالش از بقیه بهتر بوده :D اینا که چیزی نیست 8-> (تو پابمد چاپ شده)فیزیکه دیگه ماشششالا :-"

اون قسمت که لیتل فینگر گفت ایا از تو چیزی برید سانسا گفت پس تو میدونستی چه ادمیه..وای نبریده باشتش

بعدم یه دوستم میگفت هر گرگی میمیره استارکا یکی شون برمیگرده به دنیا، با گرگ سانسا بار برن برگشت، با گرگ ریکون جان برگشت، با گرگی که تو رد ودینگ مرد میگن کانلین استارک برگشته ولی تو داستان نیست هنوز.
الان گرگ چهارم مرد ببینیم کی بر میگرده؟

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من یک سری حدس ها می زنم
اولا فکر کنم اریا استارک تغییر کرده. چون اون مرده تو معبد بش گفت تو هم تبدیل به هیچ کس شدی. شاید به معنی اینه توی اون تاریکی اون حتی خودش رو کشته باشه!!! یه جوری مثل همون موقع که خودش رو کور کرد
دوما در باره جان اسنو البته این شاید خطر لوث شدن داشته باشه: بنظرم جان پسر یانا استارک و تارگرین هاست:))
بعد از کلی تلاش کم کم یکم از داستان گشسترده و پیچیده اش را فهمیدم
بنظرم برای یه برنامه ی تلویزیونی بیش از حد داستان های موازی داره

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

واقعا افتضاح شده این فصل. متاش که تا اینجا ۷۰ عه! پایین ترین متای سریال. و خب معلومه همین میشه. داستان و صحنه های هیجانی کلیشه ای! کم شدن عمق دیالوگ ها و باز هم داستان بد.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

من مخالفم. سریال هنوزم خیلی خوبه اگه با خودش مقایسه نشه. این بزرگ‌ترین مشکل GoTاه. خیلی بدعادت کرده هواداراش رو به تعلیق دائم و سورپرایزهای همیشگی.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Lorca :
من مخالفم. سریال هنوزم خیلی خوبه اگه با خودش مقایسه نشه. این بزرگ‌ترین مشکل GoTاه. خیلی بدعادت کرده هواداراش رو به تعلیق دائم و سورپرایزهای همیشگی.
البته اکثر کسانی که داستان این فصل رو به شدت ضعیف میدونن کسانی هستند که کتاب رو خوندند.دلیلش هم زیاد بحث شده.ولی سریال در حد سریال و تلویزیون همچنان بسیار فوق العادست.بهتره که سریال با سریال مقایسه بشه.دلیل افت داستان سریال هم همونطور که گفتم فاصله گرفتن از کتابه.

اتفاقا این فصل سورپرایز های خوبی داشت.ولی همونجور که گفتی ملت بد عادت شدند که همیشه یه چیزی مثل عروسی سرخ ببینن.وگرنه همین حکم تامن درباره محاکمه بر اساس مبارزه شاید به چشم خیلی ها نیاد،ولی سورپرایز خیلی بزرگی بود.قشنگ نصف تئوری های ملت درباره کینگز لندینگ رو به فنا داد.

به نقل از N_OiSe :
واقعا افتضاح شده این فصل. متاش که تا اینجا ۷۰ عه! پایین ترین متای سریال. و خب معلومه همین میشه. داستان و صحنه های هیجانی کلیشه ای! کم شدن عمق دیالوگ ها و باز هم داستان بد.
اتفاقا فصل خوبیه.اتفاقات جالب و تعیین کننده ای تا به الآن داشته.ولی مطمئنن به کیفیت فصل 4 نیست.
صحنه های کلیشه ای نداشت.دقیقا منظورت از صحنه های کلیشه ای چیه؟دلیل کم شدن عمق دیالوگ ها و بد شدن داستان دور شدن از کتابه.وگرنه اگر میخواستن دیالوگ ها رو طبق کتاب بنویسند،سخنرانی اون راهب با بازی ایان مک شین جزء بهترین دیالوگ های ضد جنگ تاریخ سینما قرار می گرفت.یا مثلا صحنه ورود یورون گریجوی میتونست جزء برترین سکانس های کل سریال قرار بگیره.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از ali kh :
البته اکثر کسانی که داستان این فصل رو به شدت ضعیف میدونن کسانی هستند که کتاب رو خوندند.دلیلش هم زیاد بحث شده.ولی سریال در حد سریال و تلویزیون همچنان بسیار فوق العادست.بهتره که سریال با سریال مقایسه بشه.دلیل افت داستان سریال هم همونطور که گفتم فاصله گرفتن از کتابه.

نه دلیلش فاصله گرفتن از کتاب نیست. همه داستان‌سرایی مارتین رو دوست ندارن؛ یکی‌ش خود من. به جز موارد جزئی مثل خطّ داستانی دورن، من تغییرات دیگه‌ی سریال نسبت به کتاب رو می‌پسندم. مثلاً من خوشحالم که لیدی استون‌هارت سر و کلّه‌ش پیدا نشده توی سریال. علاوه بر این سریال توی فصل ۶ تا حدّ خوبی روی پای خودش بوده و از مارتین جلو افتاده به هر حال، دیگه باید ول کنن ملّت و انتظار نداشته باشن پا به پای هم جلو برن.

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نقل از Lorca :
نه دلیلش فاصله گرفتن از کتاب نیست. همه داستان‌سرایی مارتین رو دوست ندارن؛ یکی‌ش خود من. به جز موارد جزئی مثل خطّ داستانی دورن، من تغییرات دیگه‌ی سریال نسبت به کتاب رو می‌پسندم. مثلاً من خوشحالم که لیدی استون‌هارت سر و کلّه‌ش پیدا نشده توی سریال. علاوه بر این سریال توی فصل ۶ تا حدّ خوبی روی پای خودش بوده و از مارتین جلو افتاده به هر حال، دیگه باید ول کنن ملّت و انتظار نداشته باشن پا به پای هم جلو برن.
دوست داشتم یا نداشتن داستان سرایی مارتین سلیقه ایه،ولی باز هم کیفیت داستان مارتین بسیار بالاست.مطمئنا از سریال بالاتره.به همین دلیل هم هست که مارتین رو یه کتاب انقدر وقت میزاره،چون که میخواد داستانش خوب باشه.اگه دقت کنی فصل 4 که قشنگ ترین فصل سریال بود تقریبا به طور کامل از کتاب برداشت شده.تازه اگه کاملتر از روی کتاب برداشت میکردن قشنگ تر هم میشد.
سریال از لحاظ داستان ضعیف شده.گرچه هنوز خوبه ولی در مقایسه با فصل های پیشین که مارتین دخالت میکرد ضعیف تر شده. (باگ های داستانی بسیار زیادی داشتن این دو فصل اخیر).بهترین اتفاق این فصل تا به اینجا رو هم مارتین به نویسنده ها گفته بود (قضیه هودور).پس اگه بخوایم کیفیت داستان ها رو مقایسه کنیم،مسلما مارتین بهتره.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از ali kh :
دوست داشتم یا نداشتن داستان سرایی مارتین سلیقه ایه،ولی باز هم کیفیت داستان مارتین بسیار بالاست.مطمئنا از سریال بالاتره.به همین دلیل هم هست که مارتین رو یه کتاب انقدر وقت میزاره،چون که میخواد داستانش خوب باشه.اگه دقت کنی فصل 4 که قشنگ ترین فصل سریال بود تقریبا به طور کامل از کتاب برداشت شده.تازه اگه کاملتر از روی کتاب برداشت میکردن قشنگ تر هم میشد.
سریال از لحاظ داستان ضعیف شده.گرچه هنوز خوبه ولی در مقایسه با فصل های پیشین که مارتین دخالت میکرد ضعیف تر شده. (باگ های داستانی بسیار زیادی داشتن این دو فصل اخیر).بهترین اتفاق این فصل تا به اینجا رو هم مارتین به نویسنده ها گفته بود (قضیه هودور).پس اگه بخوایم کیفیت داستان ها رو مقایسه کنیم،مسلما مارتین بهتره.

خب آخه این که می‌گی مطمئناً از سریال بالاتره هم دقیقاً سلیقه‌ایه! به نظر و سلیقه‌ی من، اصلاً بالاتر نیست. بماند که مارتین قلم واقعاً بی‌کیفیتی داره و در عوض وایز و بنیوف استعداد بالاتری دارن توی به تصویر کشیدن داستان. اگر بهترین بخش این فصل رو از مارتین گرفتن، در عوض بدترین بخش‌های کتاب رو هم سعی کردن از مارتین نگیرن؛ مثل لیدی استون‌هارت.

پی‌نوشت: بذار بیشتر توضیح بدم. مارتین از AFFC به بعد به شدّت تلاش کرده که یهو بمب کاراکترهای جدید منفجر کنه و این کار رو خوب بلد نیست انجام بده. تصوّرش این بوده که فرایند علاقه‌مند شدن خواننده‌ها به کاراکترهای جدید که توی سه کتاب اوّل پیش اومد، تا ابد تکرار می‌شه. این‌طوری نیست و مارتین هم تالکین نیست که از این جادوگری‌ها بلد باشه. توی AFFC و ADWD به خوبی داستان‌های فرعی از دستش در رفتن [خودش هم توی یک مصاحبه این رو گفت] و تصمیم‌های بدی می‌گیره توی داستان‌سرایی. سریال به نظر من این استعداد رو داشته که بعضی از این تصمیم‌های بد رو دنبال نکنه. برای مثال تو انتقام‌جویی الاریا سند توی سریال رو «درک» می‌کنی، چون سریال تو رو چند اپیزود قبل به الاریا معرّفی کرده و لااقل قادر هستی سمپاتی داشته باشی. ولی توی کتاب؟ سخنان و کلمات الاریا توسّط یکی از دختران اوبرین بیان می‌شن؛ یه کاراکتر که تازه بهش رسیدی و هنوز هیچ اهمیّتی براش قائل نیستی. یا مسئله‌ی مرگ منس ریدر توی سریال به یه نقطه‌ی اثرگذار تبدیل شد و توی کتاب به یه plot hole ابلهانه [به نظر من؛ کلّاً به نظرم مارتین خیلی خوشش میاد مرگ رو بپیچونه توی سه جلد دوّم]. مثال‌های این‌طوری خیلی زیادن ولی به نظرم این که حتّی انتظار داشته باشی سریال دقیقاً مسیر کتاب رو بره خیلی انتظار زیادیه و حتّی نشدنیه. اشتباهاتِ داستانیِ کتاب خیلی راحت‌تر از تلویزیون قابل بخشش هستن.

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از علی دلاور :
من یک سری حدس ها می زنم
اولا فکر کنم اریا استارک تغییر کرده. چون اون مرده تو معبد بش گفت تو هم تبدیل به هیچ کس شدی. شاید به معنی اینه توی اون تاریکی اون حتی خودش رو کشته باشه!!! یه جوری مثل همون موقع که خودش رو کور کرد
دوما در باره جان اسنو البته این شاید خطر لوث شدن داشته باشه: بنظرم جان پسر یانا استارک و تارگرین هاست:))
بعد از کلی تلاش کم کم یکم از داستان گشسترده و پیچیده اش را فهمیدم
بنظرم برای یه برنامه ی تلویزیونی بیش از حد داستان های موازی داره
مورد دوم درباره جان اسنو قبل از اومدن فصل 7 هم میگفتن ک اصالت جان ب دلایلی میتونه استارک باشه
و این نکته هم بگم ی قسمتی توی همین فصل احتمالا فلش بک بشه به جایی که جان بدنیا میاد

بالا