• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد؟

• زیست

رای‌ها: 30 56.6%
  • ریاضی

رای‌ها: 30 56.6%

• رای‌دهندگان
    53

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته المپیاد

اگه دوتاییشو دوس داری ومیتونی هر کدوم شو که میخوای بخونی...........باید شرایط اطرافتم در نظر بگیری....البته 80%خودت و شانسته هاااااااا
ولی خو نمیخوایم شعار بدیم که! شرایطم یه 10%تاثیر داره.........اون 10%دیگه هم صلوات بفرس :D
الان تو مشهد اگه یه نفر هم کامپیوترو دوس داشته باشع هم نجوم بهتره بره نجوم :)
من خودم خیلیا گفتن که فیزیک وا3 دختر چون همه چی تق و لقه به دردنمیخوره ولی من فقط فیزیکو دوس داشتم و دارم میخونم....
تو هم اول باید ببینی کدومو بیشتر دوس داری .....اگه تقریبا مث هم بود بعد حتمن شرایط اطرافتم در نظر بگیر...........البته نظرمنه (;

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من كلا با محيط اطراف مشكل دارم :D :D :D
نجوم امسال براي ما كلاس نبود حالا هم كه ميخوايم بريم دوم بازم كلاس نذاشتن برامون اصلا ما آدم حساب نميشم

كامبيوتر رو زياد خبر ندارم ولي فكر نكنم وضعه اونا بهتر باشه
علاقم هم ميتونم بكم يكسانه به جفتشون يا حتي به كامبيوتر بيشتر اما من حس ميكنم توي كامبيوتر استعداد ندارم :(

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

من از علاقت خبر ندارم......ولی خو برا کلاسات خودتون اگه خعلــــــــــــــــــــی دنبالش باشین میشه :-?
الان وا3 فرزان مشهد 2سال بود که اصن اون استادایی که خوب بودن وادم حداقل میتونس تا وسطا روشون حساب کنه نیومده بودن وکلن تو اون 2سال یه دانشجو که چندان هم خوب درس نمیداد تدریس میکرد........ :|
ولی خو خود بچه هایی که باهم میخواستیم المپیاد بخونیم دمبالش بودیم و الان 3تا کلاس داریم
معلمم تا یه حدی به خودت بستگی دارع البته تا یه حدی #S-:
ولی بازم میگم کلن اگه خودت بخوای هیچکی نمیتونه جلوتو بگیره......اگه واقعا اون چیز بزرگترین ارزو و هدفت باشه 8-> /m\

julia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان

به نقل از BLUE F L A R E :
من كلا با محيط اطراف مشكل دارم :D :D :D
نجوم امسال براي ما كلاس نبود حالا هم كه ميخوايم بريم دوم بازم كلاس نذاشتن برامون اصلا ما آدم حساب نميشم

كامبيوتر رو زياد خبر ندارم ولي فكر نكنم وضعه اونا بهتر باشه
علاقم هم ميتونم بكم يكسانه به جفتشون يا حتي به كامبيوتر بيشتر اما من حس ميكنم توي كامبيوتر استعداد ندارم :(

ببین من با اینکه امسال دوم بودم و یه سری چیزا رو از بچه هایی که نجوم و کامپیوتر بودند میدیدم میتونم بهت بگم که به ترتیب اینا رو در نظر بگیر:
1.علاقه
2.امکانات
3.سابقه مدر3
ببین من شخصا فک میکنم کام الآن خیلی راحت تره خوندنش واست
البته راحتی مهم نیس اما وا3 نجوم تو این مدر3 زیاد اهمیت داده نمیشه چون معمولا کسایی که میخوان بخونن جدی نیستن اگه هم باشن چند نفری هستن که متاسفانه یه سری مشکلات دیگه دارن و...
امیدوارم خودت یه تحقیق کوچیکی کرده باشی که کیا داشتن و دارن وا3 این 2 تا میخونن و بری از اونا جزئیاتشو بپرسی
اما زیاد به قبولی و اینا نفکر
علاقه رو بچسب! :>

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

من میرم اول دبیرستان راهنمایی هم هیچی واسه المپیاد نخوندم همه میگن واسه رشته المپیاد باید به علاقه نگاه کنی ولی من نمیدونم به کدوم رشتش علاقه دارم.میشه کمکم کنید که از کجا بفهمم به کدوم علاقه دارم؟ چون از هیچ کدوم اطلاعات خاصی ندارم.(البته بین ریاضی شیمی فیزیک کامپیوتر)

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

من میرم اول دبیرستان راهنمایی هم هیچی واسه المپیاد نخوندم همه میگن واسه رشته المپیاد باید به علاقه نگاه کنی ولی من نمیدونم به کدوم رشتش علاقه دارم.میشه کمکم کنید که از کجا بفهمم به کدوم علاقه دارم؟ چون از هیچ کدوم اطلاعات خاصی ندارم.(البته بین ریاضی شیمی فیزیک کامپیوتر)
تجربیا المپ شیمی میتونن بدن؟یا با ریاضی هم میشه؟
میگن هرکی المپ ریاضی و فیزیک و کامپیوتر بده اگر رشتش هم ریاضی باشه مدال طلا بگیره میتونه پزشکی بخونه اگه شیمی بده چطور نمیشه؟(با رشته ریاضی دبیرستان)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از حامد مهدوی :
انتخاب رشته فقط و فقط با علاقه!رک بگم احمقی اگه به خاطر شانس قبولی پیچوندن کنکور بیای المپیاد ،چون زحمت و کاری که یه ساعت المپیاد می بره برابر با 3 ساعت کنکوری خوندنه اونم با کیفیت بالا !پس اگر از کنکور می ترسی و می خوای المپیاد بدی کارت غلطه !اما اگه علاقه داری برای شروع از الان خیلی زود هم هست !حتی برای المپیاد ریاضی !اگه خوب بخونی حتما قبول میشی !در ضمن آدم توی یه آزمون بزرگ هیچوقت فکر نمی کنه چند تا رقیب داره و فلان و فلان ،فکر می کنه باید برای قبولی به یه حدود نمره برسه!مثلا تو مرحله 2 ریاضی 4 تا از 6 تا حل کنی معمولا قبولی ،اگرم سالی این عدد جا به جا شده به خاطر این نبوده که مثلا یهو همه با هم خفن شدن ،آزمون آسون از کار در اومده !
اصلا هم نگو من استعداد ندارم !کسی که تو سمپاد پذیرفته شده استعدادشو داره !در کل تعداد آدم های مستعد زیاده !موفق اونه که بتونه خوب استفاده کنه
معمولا این جوریه که افراد به خیلی چیزا علاقه دارند و خبر ندارند..من تقریبا کسی رو ندیدم المپیاد شیمی رو شروع کنه و بعد یه مدت نگه وای من چه علاقه مندم! حتی کسایی که میگفتن دوست ندارند..کلا درس های المپیاد انقدر جذاب هست که بتونه جذب کنه..این جا دیگه این میمونه که طرف میخواد در آینده چی بخونه یه چیز مرتبط با اون رو از الان انتخاب کنه یا این که به احتمال قبولیش فکر..چ
ون کسایی که مطومئن نیستن نسبت به چیزی متنفر هستند احتمالا بعد یه مدت میبینن که چقدر علاقه دارن..

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اتفاقا من کسایی می شناسم تو رشته ای که بدشون میومد هم طلا شدن و بعد المپیاد دیگه حتی سراغش هم نرفتن ،ولی واقعا نمی فهمم چرا!چون اگه قرار بود این کارو کنیم می رفتیم کنکور می دادیم ،هم آسون تره و ریسکی هم نیست

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از Dawn :
به نظر من بذار به اول دبیرستان بر30 بعد علاقت معلوم میشه.........البته خداکنه :-"
ولی خو اگه میخوای الان بدونی ببین وختی کدوم یکیشونو میخونی بیشتر حال میکنی :)

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از R @ Y :
به نظر من بذار به اول دبیرستان بر30 بعد علاقت معلوم میشه.........البته خداکنه :-"
ولی خو اگه میخوای الان بدونی ببین وختی کدوم یکیشونو میخونی بیشتر حال میکنی :)
الان متن دروس اول دبیرستانو دانلود کردم یه نگاهم به اون 3 درس انداختم ولی همشونو یه جورای دوست دارم راستش من از الان میخوام تصمیم بگیرم چون میخوام تو همین تابستون پایمو واسه اون درس قوی تر کنم.واقعا گیج شدم.

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

راهنمایی نمیخواد . اینقدر وسواس هم نمیخواد .

من خودم سال اول که بودم بین ریاضی و فیزیک گیر کرده بودم آخرش رفتم فیزیک . تا الآنم وضعم بد نبوده . به نظرم ریاضی هم میرفتم عاقبتش یه چیزی از مرتبه ی همینی بود که هستم.

یکی رو شروع کن و تا تهش برو .

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Dawn :

الآن تو این که به کدومش علاقه داری موندی ؟؟

نهایتا" به همش علاقه داری دیگه ... یکیشونو انتخاب کن . البته یه المپیادی مثل ریاضی رو بخونی کامپیوتر رو هم میتونی باهاش بخونی.

تجربه نشون داده موفقیت پسرا تو فیزیک و ریاضی بیشتره به خصوص فیزیک ... اگه صرفا نظر منه برو شیمی بخون.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

پست هایم کو؟ اسپم نبود.. :-w تا من باشم دیگه این جا چیزی ننویسم!
قهر قهر!
خدافظ! [-(

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

به نقل از M A S U M E :
پست هایم کو؟ اسپم نبود.. :-w تا من باشم دیگه این جا چیزی ننویسم!
قهر قهر!
خدافظ! [-(
قهر نکن دیه [-o<
بابا اگه شماهاهم نباشین که دیه :| :|
الکی پاک میکنن دیه [-(
مهم اینه که همش خونده شده :)
برگرد (;

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از حامد مهدوی :
اتفاقا من کسایی می شناسم تو رشته ای که بدشون میومد هم طلا شدن و بعد المپیاد دیگه حتی سراغش هم نرفتن ،ولی واقعا نمی فهمم چرا!چون اگه قرار بود این کارو کنیم می رفتیم کنکور می دادیم ،هم آسون تره و ریسکی هم نیست
خوب پس به یه نتیجه میرسیم!
این که اگه بری ریاضی شاید خوشت نیاد!
ولی تو شیمی من این جوری نشنیدم.. :D
در ضمن! حال کردم پستامون برگشت! (<

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اتفاقا هر چند موردشون شیمی بودن ! :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از حامد مهدوی :
اتفاقا هر چند موردشون شیمی بودن ! :D
:)) فهمیدم منظورتونو! مثلا شیمی خونده ولی میره مهندسی غیر مرتبط یا پزشکی و دندون! من تا حالا از بچه هایی که غیر مرتبط میخوندن هم نشنیدم که بدشون میومده! اما خوب بعدا چیز دیگه ای رفتن..اما این که شما میگین که بدشون میومده حتما بوده دیگه..

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........

من دوم (تجربی)ام....اما به فیزیک علاقه زیادی دارم من اگه فیزیکو بخوام از همین تابستون شروع کنم.....احتمال قبولی هست واگه نشدم به درد کنکورم میخوره؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Dr.Behnaz :
من دوم (تجربی)ام....اما به فیزیک علاقه زیادی دارم من اگه فیزیکو بخوام از همین تابستون شروع کنم.....احتمال قبولی هست واگه نشدم به درد کنکورم میخوره؟

احتمال قبولیتون تقریبا" صفره چون فیزیک فقط برای ریاضی فیزیکه .

بالا