• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مباحثه ی گروهی شماره يك-برتري انسان

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
خب با اجازه ی بزرگترا!!:
خب در مورد برتری انسان! وقتی انسان قادر میشه با علمش بر سایرین حکومت کنه قوانین رو عوض کنه و حتی طبیعت رو به بندگیش بگیره اصولا میتونیم بگیم والاتر از بقیه هستش! در ضمن وقتی هیچ موجوده دیگه ای نمی تونه منو از این جایگاه پایین بزاره من نمی تونم خودمو از اون پایین تر بگیرم پس بالاترم! و چون من اینجام و می تونم سر این موضوع که کی برتره حرف بزنم و بقیه نمی تونن این کارو کنن من بالاتر از بقیه م!
(هر موقع یه دلفینو اوردید تا منو تو بحث شکست بده اون میشه گفت من شگست خوردم

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : مباحثه ی گروهی شماره يك-برتري انسان

به نقل از no one :
خب با اجازه ی بزرگترا!!:
خب در مورد برتری انسان! وقتی انسان قادر میشه با علمش بر سایرین حکومت کنه قوانین رو عوض کنه و حتی طبیعت رو به بندگیش بگیره اصولا میتونیم بگیم والاتر از بقیه هستش! در ضمن وقتی هیچ موجوده دیگه ای نمی تونه منو از این جایگاه پایین بزاره من نمی تونم خودمو از اون پایین تر بگیرم پس بالاترم! و چون من اینجام و می تونم سر این موضوع که کی برتره حرف بزنم و بقیه نمی تونن این کارو کنن من بالاتر از بقیه م!
(هر موقع یه دلفینو اوردید تا منو تو بحث شکست بده اون میشه گفت من شگست خوردم
تفاوت و نه برتری :)
تو دانای کلی؟...
من همین جا برایت ادعا میکنم موجوداتی هستند که ز تو والاترند و اتفاقا اونا هم یه همچین تاپیکی دارند...تازه همین دیروز هم من توی اون تاپیک بحث کردم...اتفاقا من رو شکست هم دادن...
اصلا بذار ساده تر برات بگم...
تو بیا به من ثابت کن کامپیوتر از خود اراده ای ندارد...
میبنی؟...
در درجه ی اول من دارم برای تو شبهه ی"برتری چیست"را مطرح میکنم...
من معتقدم من گاو با انسان متفاوتم اما ازش پایین تر نیستم :>...دلیلش چیه؟...من قویترم...اما مثلا ذهنم شاید کمتر بکشه(عمرا :D)...

پس عبارت اول"تفاوت و نه برتری"...
دو خط موازی رو در نظر بگیر...
ممکنه دو نقطه روی هر کدوم باشن...با یه ارتفاع...اما یکی نیستن...
از سوی دیگر...
تو از کجا میدونی یه دلفین توانایی نداره...

عبارت دوم"عمل نکردن به معنای عدم توانایی نیست"...
و حال تو بیا برایم اثبات کن دلفین ناتوان است در بحث کردن...(توجه کن ما فیلسوفیم نه عالم...)

پ.ن:یا مرگ یا گاو P:>

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

یکی از دلایل برتری اینه که اونقدر اراده داشته باشی که در مقابل کسی که زیاد حرف بزنه (فرضا من :D ) بیاد با من بحث کنه منو شکست بده! تو اون کسی رو که شکست داده رو بیار منو شکست بده!
در ضمن من دانای همه چیز هستم تو بیا اینو نقض من!

پ.ن: برای جا زیاد نگرفتن لطفا نقل نکنید1

پ.ن: مرگ بودن یا نبودن زیاد فرق نداره!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من همین جا از نو وان و شکوفه و تمام بینندگان عزیز عذر میخوام...
قوانین رو درست ندیده بودم و فکر نمیکردم سفسطه جزوش باشه...
معذرت میخوام و بحث رو ادامه میدم...
@نووان:تو داری میگی دلفین نیومده با تو بحث کنه...
سوال من...از کجا میدونه نیومده بحث کنه؟؟...من یکی که به شهود انسانی ایمان ندارم...
و ضمنا...جواب این رو ندادی...
"عدم انجام به معنای توانایی نداشتن نیست..."

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب تو میگی به این ایمان نداری که که اومده...
منم میگم نیومده پس باختی و اگه اومده به خاطر برتر بودنم من اونو کشتم چون برترم هر کاری میتونم بکنم!! پس دوباره باختی
در ضمن تو میگی به شهود انسانی ایمان نداری پس اونقدر این شهود برتر هستن که بخوای بهشون فکر کنی و بگی ایمان نداری اگر برتر نبود میگفتی من به شهود حیوانی ایمان ندارم! خودت داری به زبون بی زبونی میگی انسان بالاتره یکیش شهودش انسانیه ولی حالا من قبول ندارم! چرا نگفتی به شهود حیوانی یه انسان ایمان ندارم! پس انسان برتره که شهودی جداگانه براش در نظر گرفتی!

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

قد يورد علي ما قال no one من الاشكال اولاً و ثانياً و ثالثاً و رابعاً و خامساً (جو آخوندي و اينا! :-" :D )
اولاً از كجا ميگي انسان بر طبيعت حكومت ميكنه كه جايگاه بالا و پايين ايجاد ميكني
ثانياً از كجا ميگي بقيه نميتونن سر اين موضوع صحبت كنن
ثالثاً اينكه از دلفيني در مناظره شكست نميخوري رو ادعا كردي و البينة علي المدعي بايد خودت اثباتش كني
و نيازي نيست ما خودمون رو بزحمت بندازيم
رابعاً گيرم باتمام دلفينها مباحثه كردي از كجا ميگي اونا شكست خوردن نه تو؟
اگر هم تا پايان مباحثه با دلفينها تو قانع نشدي ، از كجا ميگي شكست خوردن شايد تو رو در حد خودشون نديدن! :D
خامساً كي گفته بين برتري و كشتن ارتباطي هست؟

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

تمام اینا عقیده و ایمان منه! پس من لازم نیست اثبات کنم! اگه تو قبول نمی کنی تو باید نقضش کنی نه من اثبات! من نیازی به اثبات حرفام ندارم ولی تو برای رد حرفای من نیاز به نقض داری و اگه نتونی نقض کنی یعنی حرف من درسته و اگه حرف من درسته که دیگه ...

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sk1v :
اولاً از كجا ميگي انسان بر طبيعت حكومت ميكنه كه جايگاه بالا و پايين ايجاد ميكني
اسمشو حکومت نمیشه گذاشت ولی نقش پررنگ تری داره . دیده نمیشه ؟!

• لایک
امتیازات: MAAT

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب باید مشخص شه تعریف برتری چیه؟
اگه مثلن قدرت یا خیلی فاکتورای دیگه مورد بحث باشه نه برتری ای نداره.
انسان هم یه حیوانه(مث گاو یا دلفین که نمی دونم جریانش چیه :-" )اما حیوان ناطق
انسان و حکومت؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
خب تو میگی به این ایمان نداری که که اومده...
منم میگم نیومده پس باختی و اگه اومده به خاطر برتر بودنم من اونو کشتم چون برترم هر کاری میتونم بکنم!! پس دوباره باختی
در ضمن تو میگی به شهود انسانی ایمان نداری پس اونقدر این شهود برتر هستن که بخوای بهشون فکر کنی و بگی ایمان نداری اگر برتر نبود میگفتی من به شهود حیوانی ایمان ندارم! خودت داری به زبون بی زبونی میگی انسان بالاتره یکیش شهودش انسانیه ولی حالا من قبول ندارم! چرا نگفتی به شهود حیوانی یه انسان ایمان ندارم! پس انسان برتره که شهودی جداگانه براش در نظر گرفتی!
کلا از بین حرفات فقط اون تیکه ی آخر رو دارای ارزش برای جواب گرفتن میدونم :)...
جواب اونم اینه که من الان دارم با تویی بحث میکنم که جبهه ی انسان رو داری و زبانت زبان برتری انسان است...پس باید به همون شکل بات بحرفم :)...پس لزومی برای برتری شهود انسانی نیست :)
و نکته ی دیگه...همچنان بنده نه از تو و نه از سایر اعضای گروهت جواب این رو نگرفتم:درسته که برتر نبودن دلفین برای نشان ندادن برتریش نسبت به انسان کافیه...اما لازم نیست :)...
این یه گزاره ی منطقیه...من میتونم یه سرش رو بگیرم تو هم سر دیگش رو...پس جوابی نداری که جواب نمیدی دیگه :)

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب بازم گفتی شهود انسانی! چرا نمیگی شهود دلفینی؟ چرا برای انسان یه شهودی جداگانه در نظر گرفتی! خب ... :)
خب من جواب دومیتم دادم! یکی از نشانه های برتری نشون دادن اونه! برای مثال میگیم ثروتمند کسی هست که هم پول زیاد در بیاره و هم زیاد خرج کنه! اگه ویزگی دومو نداشت دیگه نمی تونیم بگیم اون شخص پولداره! در اینجا هم اگه موجودی برتری داشت میومد و برتریشو نشون میداد نه این که به من اجازه میداد هر چه دلم می خواد بهشون بگم! حداقل میومد دفاع میکرد(مثلا همون دلفینه میرفت تو اتاقش وصل میشد نت! میومد سمپادیا به من میگفت!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
خب بازم گفتی شهود انسانی! چرا نمیگی شهود دلفینی؟ چرا برای انسان یه شهودی جداگانه در نظر گرفتی! خب ... :)
خب من جواب دومیتم دادم! یکی از نشانه های برتری نشون دادن اونه! برای مثال میگیم ثروتمند کسی هست که هم پول زیاد در بیاره و هم زیاد خرج کنه! اگه ویزگی دومو نداشت دیگه نمی تونیم بگیم اون شخص پولداره! در اینجا هم اگه موجودی برتری داشت میومد و برتریشو نشون میداد نه این که به من اجازه میداد هر چه دلم می خواد بهشون بگم! حداقل میومد دفاع میکرد(مثلا همون دلفینه میرفت تو اتاقش وصل میشد نت! میومد سمپادیا به من میگفت!
آهان...
تو خیلی زیرکانه داری"نت داشتن و سمپادیا اومدن"رو برتری ما حساب میکنی...
ببین...
من دلفین را به سان فنری میبینم که پتانسیل دارد...میتواند انرژی در خود ذخیره کند...اما شاید انرژی ای بهش وارد نشده که بخواهد ذخیره کند...تو بیا برای من ثابت کن که ما واقعا از آن راه درست به او نیرو وارد کردیم...
همچنان معتقدم حواب این سوال منطقی من را نمیدهی(اگه پیداش نکردی جواب رو هم بعد از تمام شدن مباحثه خودم جوابش را بت میگم...)من میگم تو از کجا میدونی دلفین اصلا ما رو انقدر مهم بدونه که بخواد برامون برتریش رو ثابت کنه...این اصلا ملاک نیست که چون ما برتری ای نمیبینیم پس برتری ای هم نیست...
در مورد شهود انسانی هم عینا یه بار جواب همین سوال رو دادم...نیازی به تسلسل نمیبینم :)
و ابزار جدید من...
تو از شهود بهره میگیری...یعنی بدون این که بخوای نامی بیاوری داری از پراگماتیسم استفاده میکنی...
حال من در مقابل تو یه فرآیند ایده آلیستی-عقل گرایانه به کار میگیرم...
"آیا این که ما تاکنون موجودی برتر از خود ندیده ایم(که من همینش رو هم قبول ندارم ولی در صورت قبول)دلیل بر نبود چنین موجودی میشود؟...خیر :)///تو باید برای من با منطق بر وجود موجودی برتر از ما نقیض بیاوری :)"

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

بیا برای من ثابت کن که ما واقعا از آن راه درست به او نیرو وارد کردیم
و یه ادعا می کنی بعد از ما می خوای خلافش رو ثابت کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پوریا باز تو تعاریف اولیه رو داری عوض می کنی تا حرفت رو درست جلوه بدی(طبق معمول X-()
"انسان توانایی تفکر و ابزار سازی و ... رو داره و هیچ موجود زنده دیگه ای نداره پس انسان از همه برتره" تو با این چه مشکلی داری؟

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

در مورد دلفین! من به عنوان موجود برتر من نیاز دارم که برتریمو نشون بدم نه دلفین! و من وقتی میگم دلفین اگه می تونست میومد و منو شکست میداد یعنی باید احساسی از برتری داشته باشه که بیاد و مبارزه کنه1 اگه تو وجودش ذره ای ایمان به برتری داشته باشه و نیاد یعنی ترس از یک برتر! یعنی بدون مبارزه قبول کرده که من برترم و من وقتی اینو میبینم لازم نمیبینم که اصلا نیرویی به اون وارد کنم که اونو وادار به جواب کنه و بیاد برتریشو نشون بده! موجود برتر باید مواظبه موجود های پایین تر از خودش باشه!

در مورد اون سوالت! در دایره ی دنیای کشف شده من چیزی رو که نمیبینم رو برتر حساب نمی کنم! هر وقت تو موجودی رو برام اوردی که اراده، قدرت، شهود شخصی، ..... داشته باشه اونوقت من میگم که تازه بیا در مورد برتری من در مقابل اون موجود بحث کنیم! چیزی که هنوز وجودش اثبات نشده نمیشه در مورد برتر بودن اون حرفی زد! اصلا موجودی که هنوز نمیشه ازش حرف زد خودش یه نقضه! یعنی پایین تر از من!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

همچنان پرچم بالاست :)
ندیدن موجودی با توانایی بیشتر از تو دلیل بر نبودش نیست :)
دلیل بر بودنش هم نیست...
اما بحث سر اینه که من دارم میگم اصرار میکنم بر اشتباه بودن منطقتان به دو دلیل که همچنان برای من اشتباه بودنشان را اثبات نکرده اید...
1-من در جاده ای با طول بینهایت پیش میروم...پس از مدتی بسیار پیش رفتن هیچ ایکسی را با ویژگی های مورد نظر خودم نمیبینم...و حال نکته ی غم انگیز داستان :)...این دلیل بر نبودن آن ایکس مورد نظر نیست :)
2-اینکه در دلفین برتری نمیبینیم دلیل بر برتر نبودن او نیست :)...(تاکید هم دارم که شما همچنان از شهود و علم استفاده میکنی :)...و این با ذات فلسفه در تضاد است...)

تا زمانی که به این دو گزاره ی من نقیضی توسط موافقان عزیز وارد نشود من دلیلی برای پاسخگویی نمیبینم :)

@علی و مت:در تیم ها نیستید :)...پس هیچکدام از دو تیم ملزم به پاسخگویی بهتان نیستند :)

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

1) خود پیشرفتن در همون جاده! من اونقدر برتر هستم که دارم تو یه جاده با طول بی نهایت پیش برم و چون برترم میتونم ببینم کسی از من برتره یا نه! و نمیبینم! یعنی خودم برترم!
2)و من باز میگم!این آقا دلفینه اگه برتر بود نیاز داشت برتر بودنشو نشون بده و چون نشون نمیده احساس برتری نداره! پس برتر نیس!

حالا تو اینو جواب بده! تو بچتو یا پدرتو و یا مادرتو و یا همسرتو حاضری با موجود دیگه ای که برتره عوض کنی!؟؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
1) خود پیشرفتن در همون جاده! من اونقدر برتر هستم که دارم تو یه جاده با طول بی نهایت پیش برم و چون برترم میتونم ببینم کسی از من برتره یا نه! و نمیبینم! یعنی خودم برترم!
2)و من باز میگم!این آقا دلفینه اگه برتر بود نیاز داشت برتر بودنشو نشون بده و چون نشون نمیده احساس برتری نداره! پس برتر نیس!

حالا تو اینو جواب بده! تو بچتو یا پدرتو و یا مادرتو حاضری با موجود دیگه ای که برتره عوض کنی!؟؟
ببین تو رو خدا دیگه محور ها رو قاطی نکن که خندم میگیره =))...
ج ج آ:عوض نمیکنم نه چون پدر مادرم برترن...چون دوسشون دارم و با هیچی عوضشون نمیکنم و این پشیزی به کمال ربطی نداره :)
ج 1:شاید دلفین از تو جلو تر است در این جاده و سرعتش هم با تو برابر یا از تو بیشتر است...و تو هیچگاه به او نمیرسی :)
ج 2:خدا نیازی دارد به ما نشان دهد برتر است؟...خیر...اصلا غیر منطقی نیست فکر کنیم دلفین مورد نظر در مقوله ی نیاز خدا باشد :)

یه بار دیگه صورت مسئله رو روشن میکنم برات محمد امین...کسی که باید اثبات کنه شمایین نه من...منی که با جمله مخالفم میگم هیچ نظری در مورد برتری نمیشه داد...
شما میگن میشه...
دلیلتون هم شهودتونه...که میگین مثلا دلفین رو نمیبینیم که از ما سرتره...
و من هم خیلی ساده میگم فقط به شهود خودم ایمان دارم:)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MAAT :
تو داری فرض می کنی فلان مسابقه ای در جاده ی بی نهایت است و باز همفرض می کنی دلفین جلوتر یا هم ارز ما باشد.
ولی ما به دنبال واقعیت هستیم نه فرض.
اگر این طور است من هم فرض می کنم در این جاده ی بی نهایت سرعت ما نور است و هیچ چیزی را نمی بینیم (به علت سرعت زیاد) و این نهایت برتری است.
آهان...
ممنون از محمد امین عزیز که خیلی کارمون رو ساده تر کرد...
واقعیت چیست؟...چیزی که واقع شده...
حقیقت چیست؟...همه چیز...تمام چیزایی که ممکنه واقع بشن...چه واقع شده باشن چه واقع نشده باشن...
من حقیقت را میگویم...نه لزوما واقعیت...چرا که حرف من با محور زمان و مکان خدشه نمیپذیرد :)
در مثال خودت...آیا باز هم ندیدن رو برتری میگیری؟! :)

در واقع من معتقدم 3رفا و 3رفا حتی در همون واقعیت هم ممکن است دید های من و تو به برتری دلفین متفاوت باشد...
دقیقا علم هرمونتیک است دیگه...من از یه زاویه به سنگ مینگاهم...و تو از زاویه ای دیگر...ولی جفتمون یه سنگ رو میبینیم...فقط حرف هم رو نمیفهمیم...
حالا منظورم از"خطوط موازی"و"تفاوت و نه برتری"رو متوجه شدی؟...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MAAT :
-وسیله ی تو برای یافتن حقیقت چیست؟ فرض هایت؟ اگر بلی، منطقی نیست و گرنه واضح بکو. ما می توانیم واقعیت را بررسی کنیم که راهش علم است...
-آره، ندیدن رو برتری می گیرم چون اون قدر سرعتت زیاد هست که دلفین رو ساکن و به صورت لحظه ای می بینی(فرض کن سرعت بی نهایت است) حال اگر زمان را متوقف کنی می توانی دلفین را هم ببینی.
-نه، ما به یک گونه به قضیه نگاه نمی کنیم، من می گویم سرعت ما بی نهایت است و هیچ سرعتی بالای آن نیست آیا می توانی این رارد کنی؟
اتفاقاً انسان در عیت تفاوت برتر هست چون سرعتش بی نهایته و در آن واحد می تونه مسیر بی نهایت رو طی کنه.
کل حرفات داره دست میذاره روی نقطه ی کور بحث...
برتری چیست؟... :)
تو برتری را در سرعت بینهایت میبینی و من در دیدن :)...

حال مفهوم خطوط موازی و تفاوت را حس کردی...
بسیاری چیز ها با یکدیگر قابل قیاس نیستند...
چرا که ما فقط یک محور نداریم :)

این که من چی رو حقیقت میبینم و چی رو نمیبینم رو توی تاپیک تز فلسفه ام گفتم و هیچ کس هم نفهمید...نه نیازی به تکرارش میبینم و نه امیدی دارم به این که کسی بفهمه :(

من حرفم رو زدم...
انسان 3رفا ممکن است کور باشد...پس هیچ حقی برای نظر دادن ندارد :)
همچنان تاکیدم بر اینست که برگ برنده ی موافق ها(یعنی شهودشان)برای من بی معنیست چون من نه محمد امین هستم و نه نو وان که شهودشان را ببینم تا قضاوت کنم بر روی حرفشان :)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MAAT :
در این مثال ملاک برتری سرعت است ، مثل مسابقه اتومبیل رانی پس دیدن یا ندیدن نقطه ضعف و قوت نیست.
واقعیت که علم بیان کننده ي آن است می گوید انسان برتر است. تو وسیله ی شناخت حقیقتت را نگفتی ولی اگر بر فرض ها بگذاریم ، من با فرضم تو راشکست دادم.
تو انسانی پس شهود تو شهود انسانی است، یعنی تو انسانی هستی که نظرت برتری انسان نیست، این که بگویی شهود تو رو قبول ندارم، صرفاً پاک کردن صورت مسئله است.
ببین من انسانم...
شهود خود را قبول دارم...
اما شخود تو را چرا باید قبول داشته باشم؟...من با شهود خودم به برتری نداشتن انسان بر حیوان رسیده ام...
حال تو با شهودت به آن رسیده ای؟...خب مبارکت باشد :)...ولی من که نمیتونم شهود تو را بپذیرم...
در رابطه با حرفت در مورد فرض ها...این که انسان برتر باشد را اثبات کردن مقصود نبود...
تو باید اثبات کنی تنها راه توجیح این مسئله برتری انسان است...

بالا