• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قلاده های طلا

• شروع کننده موضوع

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
پاسخ : قلاده های طلا

حتما ميخان عين اخراجي ها3 تمام ترفنداشونو به کارببرن تا نشون بدن متلا همرفتن ديدن

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از fade to black :
آقا اتفاق خاصی نیفتاده یه کارگردان اومده با دیدگاه خودش یه فیلم ساخته اولش فک نکنم نوشته باشه بر اساس مدارک گفته باشم دیدگاه خودشه
کسایی هم که برای دیدگاه این آقا ارزش قائلن میرن نگا میکنن به ما چه ؟ ما از چی میسوزیم دقیقآ :D
یعنی چی این حرف ؟ یه اتفاقی افتاده ، توی تاریخم ثبت شده ، حالا ایشون از دیدگاه خودش اگر بخواد جریان رو عوض کنه اشکال نداره ؟ ( من فیلم ُ ندیدم دارم میگم " اگر " ) راجع به یکسری پدیده هنرمند حق داره از دیدگاه خودش هر چی می خواد بگه ، اما وقتی یه اتفاقی افتاده و ایشون بیان از دیدگاه خودشون تحریفش کنن دیگه حق ندارن !

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از SaϔnA.M :
یعنی چی این حرف ؟ یه اتفاقی افتاده ، توی تاریخم ثبت شده ، حالا ایشون از دیدگاه خودش اگر بخواد جریان رو عوض کنه اشکال نداره ؟ ( من فیلم ُ ندیدم دارم میگم " اگر " ) راجع به یکسری پدیده هنرمند حق داره از دیدگاه خودش هر چی می خواد بگه ، اما وقتی یه اتفاقی افتاده و ایشون بیان از دیدگاه خودشون تحریفش کنن دیگه حق ندارن !
کی میگه حق نداره کی گفته حق نداره
خیلی ها هم عقیده این آقا رو قبول هم دارن تازه
اینکه حق نداشته باشه عقیدشو بیان کنه بر خلاف آزادی هست .

این حرف شما دقیقآ حرف کسایی هست که ضدشون به نوعی میجنگی

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

کی میگه حق نداره کی گفته حق نداره
خیلی ها هم عقیده این آقا رو قبول هم دارن تازه
اینکه حق نداشته باشه عقیدشو بیان کنه بر خلاف آزادی هست .

این حرف شما دقیقآ حرف کسایی هست که ضدشون به نوعی میجنگی
من گفتم حق نداره عقیدش رو بیان کنه ؟ خب چرا خوب نمی خونین . گفتم توی یک سری زمینه ها هر کس یه برداشتی داره . اما بعضی وقتا یه اتفاق افتاده این که یکی بیاد جریان رو عوض کنه و یه جور دیگه نشون بده ، دیگه بیان عقیده نیست ، دروغ گفتن به ملته . و در اون مورد حق نداره .

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از SaϔnA.M :
من گفتم حق نداره عقیدش رو بیان کنه ؟ خب چرا خوب نمی خونین . گفتم توی یک سری زمینه ها هر کس یه برداشتی داره . اما بعضی وقتا یه اتفاق افتاده این که یکی بیاد جریان رو عوض کنه و یه جور دیگه نشون بده ، دیگه بیان عقیده نیست ، دروغ گفتن به ملته . و در اون مورد حق نداره .
ببینید درباره ی اون اتفاق صد ها دیدگاه هستش
و خیلی ها از نظرشون اون جریانات دقیقآ همونجوری هست که توی این فیلم اومده
حرف شما دقیقآ مثل حرف کسایی هست که پناهی رو گرفتن و حرفشون اینکه میخواسته واقعیت رو یه جور دیگه نشون بده چون از دیدگاه اونا واقعیت یه چیز دیگست
هرکی حق داره نظرشو نسبت به یک اتفاق بیان کنه به هر صورت : فیلم اهنگ نقاشی ...
این دقیقآ عین آزادی هست .

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب باشه ! من نگفتم دیدگاهش رو بیان نکنه . گفتم اتفاقی که نیفتاده رو نمایش نده( اگر داده .) اتفاق ثابته ، دیدگاه ها متفاوتن . اتفاقات رو نباید تغییر داد . این یه فیلم سیاسی - تاریخی ِ . بدون مدرک حرف زدن کار اشتباهیه . و من مطمئن نیستم اتفاقات نمایش داده شده مدرک داشته باشه . و از همه مهم تر فیلم یک تک روایته .
انقدرم نگید خیلیا فُلان نظر رو دارن ، موضوع کمیت نیست الآن .

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از SaϔnA.M :
خب باشه ! من نگفتم دیدگاهش رو بیان نکنه . گفتم اتفاقی که نیفتاده رو نمایش نده( اگر داده .) اتفاق ثابته ، دیدگاه ها متفاوتن . اتفاقات رو نباید تغییر داد . این یه فیلم سیاسی - تاریخی ِ . بدون مدرک حرف زدن کار اشتباهیه . و من مطمئن نیستم اتفاقات نمایش داده شده مدرک داشته باشه . و از همه مهم تر فیلم یک تک روایته .
انقدرم نگید خیلیا فُلان نظر رو دارن ، موضوع کمیت نیست الآن .
بهتر شد حالا شما تقریبآ یک نقد به یک فیلمی که حق داشته اکران بشه ارائه کردید که مسلمآ شما هم حق این کارو دارید .
ولی کلا اتفاقی که نیوفتاده مثلآ قضیه ندا هزار تا داستان هست که چجوری اتفاق افتاده و حدس میزنم من و شما مشترکآ یکی شو قبول داشته باشیم .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

@وحید:دروغ با برداشت متفاوت سراپا فرق هستند...
و از دید من این آدم ها دروغ میگویند :)...و خودشان نیز اغلب میدانند دارند دروغ به خورد مردم میدهند...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

بیچاره ها انقد از اسکار گرفتن خودشون مطمئن هستن که اسم فیلم وعوماملشو باانگلیسی نوشتن،یه موقع رف اسکار کم نیاره مجبور شن اسمشو خلاصه کنن =))
واقعا متاسفم واسشون...سیاسی ترین فیلم تاریخ سینمای ایران،قلاده های طلا... =))
فیلم سیاسی به درد لب کوزه گذاشتن وآب خوردن میخوره نه دیدن،فیلمی که با بودجه مملکت ساخته شده ولی عقایدیه گروه خاص سیاسی روتایید میکنه چه ارزش هنری داره؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

@ پوریا
بیانیه سازمان حقوق بشر :
• ماده ی ۱۹

هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون [نگرانی] از مداخله [و مزاحمت]، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.

چه خوشمون بیاد چه نه
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%87_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_%D8%A8%D8%B4%D8%B1

من دیگه در این باره پست نمیدم .

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

@ پوریا
بیانیه سازمان حقوق بشر :
چه خوشمون بیاد چه نه
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%87_%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82_%D8%A8%D8%B4%D8%B1

من دیگه در این باره پست نمیدم .
تو از سازمان حقوق...(شاهین :D)میگویی و من از مکاتب فلسفی...
که در مرام نامه ی هیچکدام(به جز فلسفه ی کثیف پوپولیسم)این گونه عوام فریبی ها نیامده است...
در هر حال...
ملت ما همیشه در صحنه اند >:D<

• شروع کننده موضوع

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

من نديدم ولي ميگم اگر موضوعش برضدگروه سبز باشه بااين تبليغي که ميشه"سياسي ترين فيلم تاريخ ايران" مردمو ميکشونن سينما پس فرداميشه حماسه افريني مردم مبارز ايران اگرم نباشه که...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

آقا قبول ایشون فیلم بسازن مگه کسی گف نسازن؟ولی لطفا با بودجه مملکتی که مال مردمه عقاید خودشونو ترویج ندن واز صداوسیمای ملی بابت تبلیغش استفاده نکنن ومهمتراز همه بذارن در مقابلش هم یه نفر دیگه با پول خودش فیلم بسازه ومجوز پخش هم بگیره

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

چرا انقدر بحث آزادی ِ بیان رو میارین وســـط ؟ مثل اینه که من یه فیلم بسازم از قاجار بگم محمد علی شاه مجلس را به توپ نبست ، عقیده ی خودمم اینه که محمد علی شاه آدم خوبی بوده . الآن این آزادی ِ بیانه ؟ نه! من اشتباه کردم که تاریخ رو عوض کردم ، من حق ندارم مدارک رو زیر پا بزارم چون عقیده ـم اینه که محمد علی شاه آدم خوبیه ، تاریخ رو عوض کنم . این دیگه بیان دیدگاه نیسـت ، دروغه . مگر بخوام فیلم تخیلی بسازم .
این چه منافاتی داره با ماده ی 19 ؟

پ.ن : من همچنان نگفتم این فیلم دروغ گفته ، چون ندیدمش اصلا :د اما میگم اگر جریاناتی رو بدون داشتن مدرک نشون داده ، حق نداره . نه ماده ی 19 نه هیچ ماده ای توی دنیا تحریف تاریخ رو مجاز نمیدونه .

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

آغا من میترسم اینجا حرف بزنم..
فقط میتونم بگم ارزش دیدن نداره..
نرین ببینین دیگه..
:D

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

سلام.
این جا یه عده میان میگن این راسته یه عده میگن دروغه...
کاری به این چیزا ندارم ولی واقعا این موضوع جای مانور دادن به صورت فیلم رو داشت؟؟؟
مردم خودشون بودن اون زمان ... هر کسی با دیدگاه خودش اون دوره رو سپری کرد... حکایت یاران حلقه و ... نیست که نیاز به نقل با آب و تاب داشته باشه...
این فیلم یه مقدار جنبه ی تحمیلی پیدا میکنه ... حالا بیننده میخواد موافق باشه یا مخالف...
کارگردان هم فکر کنم بیشتر مستند ساز هستن... از تریلر فیلم هم میشه فهمید که یه فرم مستندی داره.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

:-<

بچه ها قرار بود یه کم رعایت کنید ، سایتمون رو که از سر راه نیوردیم به هر حال ;;)

حالا فعلا نصفه شبی قفلش می کنم فردا بحثای سیاسی پاک شه بعد ببینیم چه میشه کرد !

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بحثای سیاسی کمی تا قسمتی پاکسازی شد :D

بچه ها لطفا رعایت کنین سایت سیاست مداری که نیست یه سری دانش آموز سمپادی ایم که میخوایم نقد فیلم کنیم مگه نه؟ :-"

باز دیگه بحثا یکم سیاسی شه باز قفل میشه دیگه باز نمیشه :-<

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

منم دیدم فیلمو...

-اولا که تنه ی اصلی نداره داستانش!
فیلم نامه ی خوبی ام نداره...

-دوما به نظر من هسته ی اصلی داستان (اگه به زور براش یه هسته پیدا کنیم) بد نیست و جالبه...
و به جنبشیای سبز توهینی نمیکنه و وصله ای نمیچسبونه...

ولی شاخ و برگای زائدش به قدری بود که اون هسته رو بشه نادیده گرفت...

- ولی یه نکته ی خوبی که داره اینه که نیرو انتظامیو تا حدودی اونطور که هست نشون میده.الکی مقدسش نمیکنه...

- و اینکه من به عنوان یه فیلم که اتفاقاتش مستند بخواد بوده باشه قبولش ندارم راستش!

*در کل فک میکنم با یکم بدبینی ، کلمه ی "سفارشی" براش مناسب باشه...

بدیش اینه که متخصص سینما نیستم! :-"

cactus

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1(مشهد)
شهر
مشهد
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام ! چرا وقتی فیلمو ندیدین نظر میدین ؟ :-? حداقل نمیخواین برین سینما برین از یجایی گیر بیارین ببینین بعد نظر بدین ! یارو کارگردانش میگفت تو برنامه 7 ک کلی تحقیق کرده ! رفته اطلاعات و وزارت کشورو و اینا ! حتی با افراد خیلی گنده ! هم صحبت کرده ! 2 سال رو فیلم وقت گداشته بنده خدا ! حالا کار نداریم راست یا دروغه فیلمش ! ولی واسه من اکثر قسمتای فیلمش باور پدیر بود ! شاید من ساده ام ک باور کردم :-?? ولی تو فیلم نه ب دوستان سبزی توهین میکنه نه ب آقای موسوی نه ب هرکی ! اتفاقا یه جاش احمدی نژاد داره حرف میزنه.شریفی نیا میاد میگه چی داره میگه این مملکتو بهم ریخت با این حرفاش ! فیلمش شبیه فیلم نبود ! داستان نداش کلا ! همشم حس میکردم صحنه هاش تکراریه :D شاید چون 2 سال پیش دیدم! ولی فقط بگم سینما جای نشستن نداش اصا ! و هیشکیم وسط فیلم نرفت بیرون :D شاید اون روز اینطوری بوده :-?? یبار دیگه باید ببینم تا بعضی جاهاشو بفهمم ! :D یه شیخه بود مال اون بالا بالا ها ! بعد طرف فاسد بود :D ینی طوری نبود ک شیخا رو آدمای معصوم و اینا جلوه بده ! طوریم نبود ک بگن دولت نکشته و اینا ! قشنگ نشون میده بسیجیه با تفنگ میزنه میکشه طرفو ! یا پلیس میزنه ملتو ! فقط کارگردانه فک کنم خیلی نفوز ذاره ! فیلمشم انقد ک میگه سیاسی نیس ! جاسوسی و ایناس :D حیایی هم قشنگ بازی کرده بود !

بالا