• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

این وطن پرستی که میگن کجاست؟

شما نسبت به ایران احساس مسئولیت میکنید؟

• رای‌دهندگان
    151

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : این وطن پرستی که میگن کجاست؟

من خودم نسبت به اینکه مال اینجام و هرجایی هم برم باز به اینجا تعلق دارم خیلی حساسم.یعنی وطنم رو دوست دارم ولی یه اتفاقاتی افتاده که...

احساس میکنم بعضی ها از غیرت ایرانی دارن به سود خودشون استفاده میکنن!یه سری مسائل داره این روزا پیش میاد که واقعا دارن آدمو از یه سری چیزا زده میکنن.

آدم یه کاریو برای وطنش میکنه ولی به اسم یک افراد دیگه ای تموم میشه...

yeeganeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
مدیریت صنعتی

یه ایمیل واسم اومده که شاید شماهام خونده باشیدش یه جورایی مربوطه یه تاپیک.یه جور احساسه مسئولیت به همه ی اقشار جامعه است اینکه اگه احساسه مسئولیت داشته باشیم هیچوقت همدیگرو وایرانی بودنمونو مضحکه نمیکنیم .خیلی دوست دارم همه بخوننش پس میذارم ......

در روزگاری که بهانه های بسیار برای گریستن داریم
شرم خندیدن، به مضحکه هم میهنان مان را بر خود نپسندیم.
کار سختی نیست نشنیدن، نخواندن و نگفتن لطیفه های توهین آمیز...
با اراده جمعی این عادت زشت را به ضدارزش تبدیل کنیم.
رخشان بنی اعتماد

یک روز یه ترکه
اسمش ستارخان بود، شاید هم باقرخان.. ؛
خیلی شجاع بود، خیلی نترس.. ؛
یکه و تنها از پس ارتش حکومت مرکزی براومد، جونش رو گذاشت کف دستش و سرباز راه مشروطیت و آزادی شد، فداکاری کرد، برای ایران، برای من و تو، برای اینکه ما تو این مملکت آزاد زندگی کنیم
یه روز یه رشتیه..
اسمش میرزا کوچک خان بود، میرزا کوچک خان جنگلی؛
برای مهار کردن گاو وحشی قدرت مطلق شاه تلاش کرد، برای اینکه کسی تو این مملکت ادعای خدایی نکنه؛
اونقدر جنگید تا جونش رو فدای سرزمینش کرد
یه روز یه لره..
اسمش کریم خان زند بود، موسس سلسله زندیه؛
ساده زیست، نیک سیرت و عدالت پرور بود و تا ممکن می شد از شدت عمل احتراز می کرد
یه روز یه قزوینی یه..به نام علامه دهخدا ؛
از لحاظ اخلاقی بسیار منحصر بفرد بود و دیوان پارسی بسیار خوبی برای ما بر جا نهاد
یه روز ما همه با هم بودیم...، ترک و رشتی و لر و اصفهانی
تا اینکه یه عده رمز دوستی ما رو کشف کردند و قفل دوستی ما رو شکستند... ؛
حالا دیگه ما برای هم جوک می سازیم، به همدیگه می خندیم!!! و اینجوری شادیم
این از فرهنگ ایرانی به دور است. آخه این نسل جدید نسل قابل اطمینان و متفاوتی هستند
پس با همدیگه بخندیم نه به همدیگه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از pucy cat :
من بانژاد برتر اريايي موافقم صد درصد
ولي وقتي داره بهم توهين ميشه وقتي دارن هرچي که نماد ايرانه رواز بين ميبرن مجسمه ارش کمانگيرو برميدارن ازتوميدون و هزاران کار ديگه چه طوري ميتونم اينجا بشينم؟ با اينکه عاشق وطنمم ولي وقتي اين چيزارو ميبينمو نميتونم کاري بکنم ترجيح ميدم برم يه جا که اين چيزارو نبينم
ا
فک نمیکنم شما از من نژاد پرست تر باشید به نظر من مجسمه آرش رو بردارن چیز مهمیه اما از این مهمتر اینه که خیلیا دارن آرش های واقعی رو از ما میگیرن این خیلی مهمتره...(کاری که کشورهای خارجیه پست مخصوصا انگلیس داره میکنه با فریب دادن جوانان ما)

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

با نژادپرستی موافق نیستم اصلا. ما ایرانیا کلا فکر می کنیم خیلی شاخیم، اما نباید بحث عشق ورزیدن به وطن با نژادپرستی قاطی بشه و اون مورد والا رو تا این حد پایین بیاریم،هر کن باید وطنشو همون جوری که هست بپذیره و برای بهبودش هرچی در توان داره انجام بده. این بحث حقه هایی که کشورهای غربی دارن سوار می کنن رو تا حدی قبول دارن. اما اگه بیایم این حس غرور کاذب برتر بودن نژاد آریایی رو مطرح کنیم ب هیچ جا نمی رسیم. فقط نشستیم و به گذشته مون،به کوروش عزیز می نازیم،اما آیا منش و کنش کوروش کبیر رو داریم؟! به جای این حرفا باید از هر ملت و نژاد خوبی هاشونو یاد بگیریم و عملی کنیم تا پیش رفت کنیم، وگرنه تا ابدالدهر اوضاع همینه.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

ميدونيد چي منوحرص ميده اين که بي عرضگي وخرابکاريامونو ميندازيم گردن ديگران وهمش ميگيم کارکارانگليسياست

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

حس غریبی میگه شدیدا مثل تاپیک"چقدر به کشورتون احساس تعلق میکنید"هست...نه؟ :-?
بازم میگم...
اینترناسیونالیسم...انسانیت باید محور باشه نه مرز های جغرافیایی...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از pucy cat :
ميدونيد چي منوحرص ميده اين که بي عرضگي وخرابکاريامونو ميندازيم گردن ديگران وهمش ميگيم کارکارانگليسياست
ا
شما از تحمیل تاریخ و سرنوشت چیزی میدونید؟؟؟(مقاله ایه که دارم کامل میکنم) متاسفانه چه حرص شما رو در بیاره چه نیاره ملل و نژادهایی بودند و هستند که از اول قصد نابودی و ناتوانی مارو داشتن و دارن و خواهند داشت.

sahra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

من يه سوال بپرسم؟ چند نفر از شما اگه موقعيتش رو پيدا كنيد كه بريد خارج از كشور براي زندگي ميگيد نه؟ ميگيد من ميخوام تو كشورم با هم زبوناي خودم زندگي كنم؟
ايران الان مريض شده؟ حالش خوب نيس؟ خوب مگه ماها سمپادي نيستيم؟ مگه خوباي كشورمون نيستيم؟ خوب ما كشورمون رو ميسازيم تا اون جوري باشه كه ميخوايم

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

من نميگم ونگفتم ونخواهم گفت که اينان بي تقصيرند
ولي قبول کنيد الان خون ازدماغ يکي ميادميگن کار اسرائيل کارامريکاست کارکارانگليسياست ولي بخشي از اين بدبختيا تقصيرماست بي توجهي ما شايدم بي عقلي ما مثلا فرارمغزها ميگيم تقصيرامريکايياست مغزاي مارو ميدزدن که ازپيشرفت ما جلوگيري کنن ولي اين طورنيست اگه دولت بهشون امکانات بده فکرميکني بازم فرار ميکنن؟
من وقتي ميبينم اگه فلان کشوربرم اين همه امکانات مفت دراختيارم ميزارن عمرا يه لحظه ديگه اينجابمونم خودشما ميمونيد؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از pucy cat :
من نميگم ونگفتم ونخواهم گفت که اينان بي تقصيرند
ولي قبول کنيد الان خون ازدماغ يکي ميادميگن کار اسرائيل کارامريکاست کارکارانگليسياست ولي بخشي از اين بدبختيا تقصيرماست بي توجهي ما شايدم بي عقلي ما مثلا فرارمغزها ميگيم تقصيرامريکايياست مغزاي مارو ميدزدن که ازپيشرفت ما جلوگيري کنن ولي اين طورنيست اگه دولت بهشون امکانات بده فکرميکني بازم فرار ميکنن؟
من وقتي ميبينم اگه فلان کشوربرم اين همه امکانات مفت دراختيارم ميزارن عمرا يه لحظه ديگه اينجابمونم خودشما ميمونيد؟
ا
من اول در مورد جمله آخرتون بگم من فرق دارم طرز تفکر من اینه که اگه برا تحصیل هم از ایران امکان نداره برای خدمت خارج بمونم اولا رغبتی برای ادامه تحصیل در خارجه ندارم ولی اگه هم یه روزی برم مسلما برای وطنمه که خدمت میکنم خیلیا شست و شوی مغزی میشن طرف میره درس میخونه پزشک میشه اونجا طبابت میکنه من میگم این خیانت به وطنه برو از علمشون استفاده کن بیا کشور خودتو آباد کن...

صرفا هم منظورم فرار مغزها نبود خیلی تبلیغات سوء علیه ایران میکنن کشور هایی م۳ انگلیس.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

اين فقط يه مثال دم دستي بود صرفا اينو نگفتم که بررسي بشه شما جواب اين سوالو بديد شما امکاناتو انتخاب ميکنيد يا بي توجهي بدون توجه به مرز جغرافيايي

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از pucy cat :
اين فقط يه مثال دم دستي بود صرفا اينو نگفتم که بررسي بشه شما جواب اين سوالو بديد شما امکاناتو انتخاب ميکنيد يا بي توجهي بدون توجه به مرز جغرافيايي
ا
عرض کردم من مسلما کشورمو برای خدمت انتخاب میکنم حتی اگه وا۳ تخصصم ارزش قائل نشن و بی توجهی کنن بازم کشورمو برای خدمت کردن انتخاب میکنم.

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از Mohammadreza128 :
عرض کردم من مسلما کشورمو برای خدمت انتخاب میکنم حتی اگه وا۳ تخصصم ارزش قائل نشن و بی توجهی کنن بازم کشورمو برای خدمت کردن انتخاب میکنم.
من گفتم بدون توجه به مرز جعرافیایی
فکر کنید اهل یه جای دیگه اید
بالاخره هرکسی به سمت امکاناتو ازادی کشیده میشه

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

من اصلا تو مغزم نمیگنجه ک چطور یه آدم میتونه فقط ب صرف این ک یه گوشه ی این جهان ب دنیا اومده بگه متعلق ب اون نقطه ام و عاشقانه میپرستمش....
ربطی هم ب جهان اول یا سومی بودن نداره... من ب شخصه همون قدر ک ایرانو دوست دارم، یه کشور امریکایی و یا افریقایی رو هم دوست دارم و خودمو با کل دنیا یکی میدونم...

sahra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

مهم
به نقل از raha.pg :
من اصلا تو مغزم نمیگنجه ک چطور یه آدم میتونه فقط ب صرف این ک یه گوشه ی این جهان ب دنیا اومده بگه متعلق ب اون نقطه ام و عاشقانه میپرستمش....
ربطی هم ب جهان اول یا سومی بودن نداره... من ب شخصه همون قدر ک ایرانو دوست دارم، یه کشور امریکایی و یا افریقایی رو هم دوست دارم و خودمو با کل دنیا یکی میدونم...
دوست عزيز مهم اون مرز جغرافيايي نيست! مهم همه ي فرهنگ و تمدنيه كه ريشه هاي تويه! مهم مردمين كه هم زبون با توئن و به چيزايي اعتقاد دارن كه واسه تو مهم هستن! اين گذشته توئه كه تو رو يه اين گوشه جهان وابسته كرده! باعث شده احساس تعلق خاطر كني و اگه يكي ازت پرسيد اهل كدوم كشوري فكر ميكني يه خاكي هست كه مال منه! كشور منه .
هر ملتي واسه خودش يه خصوصيتي داره كه با عوض كردن كشور يا شايد زنگي در دهكده جهاني از بين نميره

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

هیچ کدوم از این شاخصه هایی ک گفتی با اینی ک هممون از نژاد جدمون، آدمیم برابری نمیکنه....
و هیچ کدوم نمیتونه برامون یه مرز برای جدایی بسازه....

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از raha.pg :
هیچ کدوم از این شاخصه هایی ک گفتی با اینی ک هممون از نژاد جدمون، آدمیم برابری نمیکنه....
و هیچ کدوم نمیتونه برامون یه مرز برای جدایی بسازه....
ا
من کل جواب شمارو توی یک جمله میدم تفسیرش با خودتون

وطن یعنی تمام سهم یک ملت از دنیا

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

دنیا سهم نمیخواهد محمدرضا جان؟...دنیا متعلق به تمام دنیاست:)...
بیایید یک بار هم که شده نامی از"سهم"نبریم...
به خدا تمام شش دنگ میتواند مال تمام صاحبین باشد :-<

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

متاسفانه من بازم پستا رو نخوندم...
میگم من ایرانی تا نفهمم ایران چی بود و چی هست همچنان به خودم اجازه میدم که:
1-به ایرانی توهین کنم...
2-از ایران بد بگم و بفروشمش به غرب...
3-احساس مسئولیت بهش نداشت باشم!
من و توی ایرانی باید ایرانو بشناسیم،خودِ ایران!این خود ایران که میگم همشِ!همه چیز ایران!اگه کسی واسش ایران مهم نیست،اگه اون بالا تو نظر سنجی زده خیر یا مهم نیست برام،اون هنوز نشناخته!ایرانو نشناخته...ما نمیدونیم ایران کجاست،ایران چیه!
ایران ماها در حد خونه و شهر و مدرسه ست...ما ایرانو نشناختیم تا وطن پرست بشیم!ما باید بریم دنبال ایران،تا دیگه به ایرانی بی احترامی نکنیم،نفروشیمش به غرب،احساس مسئولیت بهش داشته باشیم!
ما ایرانو نشناختیم...!

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

ولی این ب هیچ وجه با عقاید من تناسب نداره....
چند بار دیگه هم گفتم....
من متعلق ب دنیا هستم و دنیا متعلق ب من است....

بالا