• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا درس زيست را دوست دارين؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : چرادرس زيست رادوست دارين؟

اگه زیست صرفا برای مطالعه و دانستن باشه، درس خیلی دوست داشتنی ایه. یا میتونم بگم مفید ترین درسیه که یه دانش آموز میتونه در طول تحصیلش تو دبیرستان یاد بگیره.

ولی اگه بخواد کنکور و تست توش دخیل بشه، درس جالب که به حساب نمیاد هیج، تبدیل به پیچیده ترین و ترکیبی ترین و مفهومی ترین و مزخرف ترین و گندترین درس میشه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

چون ادم با بدن خودش اشنا میشه.
میدونه ک چرا زندست .
هرچیم بیشتر میخونی علاقه مند تر میشی ...

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

خب زیست واقعا قشنگه .. خیلی شیرینه که ادم راجع به محیط اطرافش یا مثلا بدن و توانایی ها و بیماری ها و.. ی خودش یا جانوران دیگه چیزای جدید یاد بگیره واسه همین ب نظر من نیاز ب حفظش هم نیست مثل بقیه درسا چون کاملا شیرین و قابل فهم و ملموسه x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب برای من که دوس دارم همه چیز رو موشکافانه بدونم و بتونم مسائل رو تحلیل کنم زیست درس بسیار مهم و قشنگیه.
تنها دلیلی که نمی ذاره من برم تجربی اینه که توانایی کشتن حیوانات رو ندارم اما به شدت می تونم دل و قلوه شو بریزم بیرون و تشریح و اینا(درس نوشتم؟) مثلا مامانم اجازه داد مرغه رو پاک بکنم اتفاقی دیدم قلبش توشه :-& قیچی ابروی مامانم رو (< با موچین و اینا برداشتم پسرخالمم بردم یادش بدم چیزمیزیاشو. خیلی جذاب بود .
و این که من طاقت درد و اینا رو ندارم
:)
امیدوارم هر کی میره زیست حسابی خدا بهش قوت بده x:

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

Thus, from the war of nature, from famine and death, the most exalted object which we are capable of conceiving, namely, the production of the higher animals, directly follows. There is grandeur in this view of life, with its several powers, having been originally breathed into a few forms or into one; and that, whilst this planet has gone cycling on according to the fixed law of gravity, from so simple a beginning endless forms most beautiful and most wonderful have been, and are being, evolved
Charles Darwin

عاشق دو تا چیز بودم همیشه؛ کیهان شناسی، و زیست‌شناسی مولکولی. جستجوی چیستی و چگونگی و چرایی جهان، و جستجوی چیستی و چگونگی و چرایی حیات. یکی اون‌قدر دور از دسترس و فراتر از زمان و مکان و مرز، و دیگری، همه‌ی آن‌چه هستیم و پیچیده‌ شده در بزرگ‌ترین و کوچک‌ترین سطوحی که می‌تونیم ببینیم... از یک جایی به بعد تصمیم گرفتم اونی‌ که ملموس‌تر (دقیقاً به معنای تحت‌اللفظی) هست رو حرفه‌ای دنبال کنم، و دیگری رو غیر حرفه‌ای. کاش دوبار زندگی می‌کردم تا هر دو رو حرفه‌ای دنبال می‌کردم...

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

من عاشق زیستم چون بنظرم مطالعه روی ساخته دست خدا زیباتر از مظالعه روی ساخته دست انسان هاست( مثل فیزیک و درسایی رو که بیشتر بچه های رشته ریاضی میخونن)

Ayatay

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
kerman
مدال المپیاد
just biology
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
سلولی مولکولی

به نقل از The Merovingian :
اگه زیست صرفا برای مطالعه و دانستن باشه، درس خیلی دوست داشتنی ایه. یا میتونم بگم مفید ترین درسیه که یه دانش آموز میتونه در طول تحصیلش تو دبیرستان یاد بگیره.

ولی اگه بخواد کنکور و تست توش دخیل بشه، درس جالب که به حساب نمیاد هیج، تبدیل به پیچیده ترین و ترکیبی ترین و مفهومی ترین و مزخرف ترین و گندترین درس میشه!
دقیقا
شخصا تاپارسال عاشقققق زیست بود
اما امسال وقتی تو برنامم زیست دارم عزا میگیرم یا حتی سرازمون

doctor428

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
قصـــــــــــد طلای زیست!!!
پاسخ : چرا درس زيست را دوست دارين؟

یه درس مفهومیه...خیلی شیرینه چون با آفریده های خدا سر و کار داره و مغز آدم رو به چالش و هیجان میکشه x: x:
اصن من چون میخوام پزشک بشم،از همون بچگیام بدن انسان و اینا(که مربوط به زیست میشن)رو دوس داشتم x: x:
با اینکه دبیر زیستمون خیییلیییییی.... :-& :-& >:p >:p ولی به دبیرش کار ندارم چون عاشق درسش هستم 8->

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

زیست.....زیست....زیست.....عاشقشم x: x: x: x:
دبیر سال اولمون خوب نبود اصلاااااااااااااااااااااا و خیلی از بچه ها از زیست متنفر شدن.....ولی من خیلی بیشتر از خیلی دوسش دارم
شاید چون خودمو بیشتر میتونم بشناسم!!
خیلی خوب میفهممش خیلی خوب....
عاشقشم..........تابستون پارسال بجای پیش خوانی زیست سال بعدم......کتاب زیست پیش و سوم دبیرستان دختر عممو میخوندم! آخه مبحثای اونا باحال تره (;
انقد دوسش دارم که حاضرم بخاطرش ریاضیو تحمل کنم و برم رشته علوم پایه.....میدونید که؟! رشته های ما فرق کرده! دیگه تجربی نداریم.....شده علوم پایه (ریاضی و تجربی) و علوم انسانی (ادبیات و اینا) و فنی حرفه ای (هنرستان) :O :O :O

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک

خب من از اولم عاشق زیست بودم...
راستش نمیدونم از اولش علاقه بوده یا بخاطر القای اطرافیان و خانوم دکتر خانوم دکتر گفتنای ملت این حس بوجود اومده...
زیست کلا درس شیرینیه البته اگه بخشای گیاهیش ک من تقریبا ازش متنفرم فاکتور بگیریم...!!!
دبیر و نحوه ی تدریسشم خیلی موسره(کیبرد گوشیه فقط ی س داره...بیسوادم خودتی!!!)
ب هر حال ب امید موفقیت همه ی تجربیا...چ اونا ک دوسشدارن و چ اونا ک دوسش ندارن چون ب هرحال اش کشک خالس...باید بخوریش!!!

Dr.Dream

N.larosa
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
96

چون زیست عشقه.
سر کلاسای زیست ادم احساس می کنه الانه که قلبش از قفسه سینش بزنه بیرون!!!!!
همیشه فکر می کنم وقتی دبیرمون داره زیست تدریس می کنه چشام ستاره بارون میشن!!!!!!

• لایک
امتیازات: reza7

saeedkhorsand

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب چون دل به دل راه داره
اگه زیست رو دوس نداشته باشی پس اونم تو رو دوس نداره و در نتیجه سر جلسه کنکور میزنه لهت میکنه
ولی خب دوسش داشته باشی اونم دوست میداره و سر جلسه بهت حال میده...حالا سر جلسه نده وقت اعلام نتایج میده
ولی زیست کلا شیرینه
دوس دارم یه پلاناریا پیدا کنم حالشو بگیرم
با اون چشای چپ و چولش همه جا هس...

بالا