• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ترک فعالیت‌های ورزشی

• شروع کننده موضوع

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سلام
اسم مناسبی پیدا نشد :- "
به نظرتون کسایی که مرتب وزش می‌کنن ( حالا چه یه رشته ی خاص چه همین ورزش های عادی و نرمش و اینا ) بعد از مدتی که ورزش نکنن ،

تاثیری توی روحیه و ایناشون داره ؟

چه بلایی سرشون می‌آد ؟ :-"

چه‌جوری میشه از ترک ورزش جلوگیری کرد ؟ یا اگه یکی برای یه مدت ورزشو ترک کرد چه‌جوری برگرده به ورزش ( :-" )

مثلا یکی انگیزه خودشو از دست میده واسه ورزش ، چیکار کنه که اون انگیزش برگرده ؟

نظرتون در مورد تغییر رشته‌های ورزشی چیه ؟ تاثیری داره ؟ چی ؟ :د‌ی

با تشکر پیشاپیش جهت استقبال بسیار زیاده شما در آینده 8 ->

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی
پاسخ : ترک فعالیت های ورزشی

توی روحیه که مسلما تاثیر منفی داره؛ چون خودم تجربه شو دارم می گم.
حتما هم دچار افت قدرت بدنی و روحیه میشن.
واسه برگشتن هم حتما باید اون روحیه ی اولیه رو پیدا کنن.

پ.ن : پاسخ مفید و مختصر به این میگن :-"

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من الان کاملا این قضیه رو درک کردم در حالی که قبلا بهش میخندیدم٬ من یک ماهه که استخر نرفتم. امروز که رفتم٬ واااااای.... سرعت در حد لاک پشت ٬ دستم سنگین ٬ پام که اصن تکون نمیخورد ٬‌ سرم اصن بالا نمیومد ٬ سرعت افتضاح٬ نفس افتضــــاح٬ استقامت افتــــضاح!
حرصم به شدت از دست خودم در اومد که چرا یه ماه تمام شنا نکردم٬ و توصیه جدی٬ نکنید این کارو ٬ نکنید!‌ خیلی افتضاحه! عواقبش بعدن یقه خودتونو میگیره :-"

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

منم درک می کنم ! :D

روحیه رو نمیدونم من یه مدت هیج گونه ورزشی انجام نمیدادم از زندگیمم راضی بودم ، به نظر من آدم وقتی کاملا تضعیف روحیه میشه که دوباره میره شروع کـنه . بعد خب بدن آدمم خیلی لوس ـه و زود ضعیف میشه و اینا :-" :D

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

من اگه بیشتر از دو هفته نرم استخر اصن اعصابم واینا خیلی خورد میشه ینی من که خیلی شنا رو دوس دارم و هفته ای سه روز میرم استخر وختی نمی رم شدید تو روحیم تاثیر میذاره
بعد این که ستاررم کامل درک می کنم آدم وقتی یه مدت شنا نمی کنه اصن بعدش انگار داره واسه اولین بار شنا می کنه :D تازه کلی طول میکشه آدم اون استقامت و ایناش برگرده تجربه کردم :rolleyes:
با تشکر از وقتی که در اختیارم قرار دادین ;;)

• شروع کننده موضوع

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

به نظر خودم ، توی روحیه تاثیر داره اما تاثیرش بستگی به میزان علاقه به اون ورزش داره :D
یعنی اگه یکی یه ورزشیو خیلی خیلی علاقه داره بهش و هفته ای چند ساعت ( زیـاد ) رو به اون ورزش اختصاص میده ، میشه جزعی از زندگیش و ایناع 8-> ( دیدم که میگم ( خودم مثن :- " ) بعد اگه ترک کنه اون ورزشو دقیقا احساس میکنه یه چیزی کمه تو زندگیش ، فعالیت بدنیش کم میشه که اون واسه سلامتیش ضرر داره ( جداعه اون حالاع ;)) ) بعد روحیه َش نسبت به ورزش ـش و ایناع تغییر کرده که حالاع دیگه نمیره نمیتونه تحمل کنه اون کمی ها و ایناروع ! بعد افسرده میشه اصن :-< به نت رو میاره :-""

الان من انگیزَم زیاده ها :-" بعد هی میگم از این هفته میرم دیگع بعد هر هفته خودمو گول میزنم که الان به این دلیل نمیشه ! هفته دیگه 8-> :|

تغییر رشته ورزشی تاثیر مثبتش زمانی ِ که فرد دیگه انگیزه نداره که ورزششو ادامه بده ولی به ورزش کردن علاقه داره ! بعد رشته رو تغییر میده و تا یه مدتی تاثیر داره اما بعدش فک نمیکنم دیگه :-" :D

[quote author=خودم :دي]
چجوری میشه از ترک ورزش جلوگیری کرد ؟ یا اگه یکی برای یه مدت ورزشو ترک کرد چجوری برگرده به ورزش ( :-" )

[/quote]

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از مهسا² :
چجوری میشه از ترک ورزش جلوگیری کرد ؟ یا اگه یکی برای یه مدت ورزشو ترک کرد چجوری برگرده به ورزش ( :-" )
فقط باید مرتب حداقلِ حداقلش هفته ای یه روز تمرین کرد
وگرنه بعدش اصن نمی شه برگشت :-"
دلیلم نداره :-" چون نمیشه اصن آدم اون شور و حال قبلیشو نمی تونه داشته باشه دوباره :-"
باید کلا سعی کنین تمرینو ولش نکین :D
قسمت دوم جوابی ندارم :D :-"

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

اگه یه روز پینگ پنگی والیبالی چیزی بازی نکنم اصن رو فرم نیستم /m\

kasra.m.g

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
sanandaj
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی رفتیم فینال اما چون یه صهیونیصم رقیبم بود نرفتم روی صندلی
دانشگاه
حداقل تهران
رشته دانشگاه
100% مکانیک

منم حدود 2سال بدنسازی کار کردم هیکلم توپ توپ شد اما الان 10 ماهی میشه نرفتم تا دیروز دوباره رفتم
قبلا پرس سینه 95 میزدم اما دیروز 55 رو به زور بالا اوردم
هیکلم هم مثل اول شده :( :(
اما میخوام شروع کنم این انگیزمو بهم داد P:> P:>

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
پاسخ : ترک فعالیت‌های ورزشی

من خیلی ورزش میکنم اما فکرکن بعدازشش سال کاراته وشش سال فوتسال همه رو بخاطر درسها کنارگذاشتم خدایی خیلی وقت کم میارم فکرشوبکن تمام تلاشمو کردم برای ورزش اما بعدازاینکه کمربندمشکی روگرفتم ومربی فوتسالم منو فرستاد برای تست لیگ بخاطرکمبود وقت مجبورشدم ورزش روکنار بذارم حیییییییییییییییف!!!!!!!!!

mamad75

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

به نقل از kasra1 :
منم حدود 2سال بدنسازی کار کردم هیکلم توپ توپ شد اما الان 10 ماهی میشه نرفتم تا دیروز دوباره رفتم
قبلا پرس سینه 95 میزدم اما دیروز 55 رو به زور بالا اوردم
هیکلم هم مثل اول شده :( :(
اما میخوام شروع کنم این انگیزمو بهم داد P:> P:>
آقا کسری یعنی واقعا پرس 95میزدی؟تو مسابقات شرکن تکردی؟واسه سنت خیلی خیلی خوبه
و من درک میکنم این حرفایی رو که میگین چون من والیبال کار میکردم بصورت حرفه ای این تابستون یکم کم بازی کردم بعد مربی گفت بیا تست بده قبول شدی ببریم تیم اونجا قبول شدم ولی فقط بازی نکردم در حالی که سالهیه قبل من فیکس بودم از اول تا آخر بازی

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

این همون سوالیه که من از خودم میپرسم،
حدود ِ دو سال ِ پیش تکواندو رو به صورت رسمی شرو کردم و کمربندِ سبزم گرفتم، ولی وختی دیگه مدر3 ها شرو شد نرفتم کلاس، تا امسال تابستون، و واقن اوایل مشکل داشتم، همه چیز یادم رفته بود، ضربه پاهام افتضاح بود، خلاصه احساس میکردم بهتره کلا از اول شرو کنم، چون واقعا هیچی بلد نبودم!
تمام ِ تابستونُ کار کردم، فرما همه رو یادم رفته بود، دو باره نشستم همه رو از اول کار کردم و یاد گرفتم، خدا رو شکر ضربه پاهام بهتر میشد، ولی خوب خودمم میدونستم که اگه اون وقفه یک سالُ نیمه بینش نمیفتاد تا الان خیلی پیشرفت کرده بودم، من در حدِ ایده آل کمربند ِ سبز نبودم و خودمم میدونستم.
البته این مشکل واسه دوستم ـم پیش اومد، ما باهم تکواندو رو شروع کردیم و با هم تصمیم گرفتیم که دیگه نریم، و امسال تابستون هم دوباره با هم شروع کردیم، اون به خاطر وقفه ای که تو ورزشش افتاده بود، همون جلسه های اول فهمید که دیگه نمیتونه ضربه پاهاشُ قوی بزنه و اگه میخواد تکواندو رو ادامه بده، بهتره بره تو بخشِ پومسه.
و البته، هفته پیش که آزمونِ آبی دادیم دو تاییمون رد شدیم، و اینا همش به خاطر اینه که بینش وقفه انداختیمُ جدی نگرفتیمش،
اگه وقفه نمیفتاد، پیشرفت بیشتری کرده بودیم، شاید میتونستیم بریم لیگ(استانی) ، شاید دوستم این همه اتفاق براش پیش نمیومد که الان یک سره یا کمرش درد کنه یا پاش و یا دستش.

یه خورده شبیه حکایت های مثنوی شد، میدونم، پند بگیرید ازش!

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

اما به نظر من1جایی لازمه
مثلا وضعیت من که کنکوردارم اقتضا میکنه وقتمو بذارم رو درس تو این9ماه
به خاطر همین هم تا9ماه از تمامی میادین ورزشی خداحافظی کردم ولی امید دارم که بعد کنکور شروع میکنم و میتونم 2باره خودمو به اوج آمادگی برسونم

بالا