• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

بچه ها من فکر میکنم به اندازه کافی دراین باره بحث کردیم :D
وبه نتیجه هم رسیدیم :)
به نظرم بهتره از این به بعد به بررسی جنبه های مختلف استفاده از ماهواره بپردازیم :D
به نظرم سلامتی از سرگرمی مهمتره :D
الان این پارازیتایی که میفرستن واقعا داره ضرر میرسونه
وباعث سرطانای زیادی میشه
ولی خوب چه میشه کرد دراین مورد؟؟ :-?

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

بعضیا میگند به جنبه فرد بستگی داره! امّا اگر طرف جنبه هم داشته باشه چشمش به چیزای بدش میوفته و گناه رو میکنه ، همین تلویزیون دیجیتال عالیه به نظر من.

• شروع کننده موضوع

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

این تلویزیون دیجیتالـی که میگید ؛ کجاش عالیه ؟
بنظرتون مردم جذب فیلم های ماهواره میشن یا فیلم های دهه هفتادی و تکراری دیجیتال ؟
هیچ جایگزین مناسبی برای ماهواره وجود نداره و نمیشه مردم رو مجبور کرد که از ماهواره استفاده نکنن ؛ تنها راه ؛ فرهنگ سازی ـه .

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

من دارم پا برهنه میپرم تو بحثتون ;;) ولی ، دقت داشته باشید ، اگه گفتید ماهواره ممنوعه ، همه میرن میخرن که ببینن چیه ، اگه گفتید فارسی۱ خیلی کانال بدیه ، همه میرن نگاه میکنن (حتی شده ۱ بار) که ببینن چیه . این حکم برای خیلی چیزا برقراره .

تلویزیون دیجتال کاملا چیز گندیه ، چرا؟ چون همون تلویزیون قدیمه که اومدن با انکودینگ mpeg-4 (به نظرم ) پخش میکنن ، بله گام موثّری در راستای تحقق فلان و بهمان هست (تکبیر) ولی مفت نمی ارزه ، چون همون جوری که اشاره کردن ، مشکل مخاطبای صدا و سیما از برنامه هاشه ، نه از کیفیتش .

جایگزین مناسب برای ماهواره هست ، ببینید همون جوری که اولای بحث اشاره شد ، هر کانالی جریانه خودشو پیش میبره ینی شما به خاطر یه برنامه ای که دوست دارید مجبورید بشینید جو اون کانال روتون اثر کنه ، این اصل رسانه‌س . ولی(!!!) الان با یه اینترنت نه چندان گرون هر کس میتونه فیلم مورد علاقه ‌شو یا سریالی که دوست داره دانلود کنه ، با هر کیفیتی که بخواد ، (مثلا با ماهواره عادی نمیشه بیشتر از یه کیفیت یا حجم داده در ثانیه ای رو دید ، و معمول ماهواره ها یه سیم a/v نا قابله ولی اگه فیلمو دانلود کنید ، مثلا بگیرید blue ray با یه سیم hdmi ، ده تومنی آزادید فیلمی که خودتون دوست دارید رو بدون اون جریان رسانه ای ببینید ، درسته که این تو خیلی کشورا جرم محسوب میشه ، ولی تو کشور ما کاملا آزاده ;;)

پس با این حساب استفاده ماهواره میشه گوش دادن به اخبار. که خب هنوز جایگزین خوبی براش نیمده. :D

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Stewie Griffin :
اومدید راجع به جناح حرف زدید مگه خود صدا و سیما جهت گیری نداره؟
راجع به تبعاتش حرف زدید مگه همین صدا و سیما تبعات نداره؟
راجع به تعداد شبکه های بدش حرف زدید مگه همین صدا و سیما تبعات نداره (مسلماَ منظورم از جهت پ و ر ن نیست)
کلاَ تمام کسانی که مخالف ماهواره ، اینترنت یا هر چیز دیگه ای که توش یک فرد بتونه آزادانه نظرشو بیان کنه هستن. در اصل مخالف آزادی بیان و موافق دیکتاتورین.

جدی اینطوری فکر میکنی؟برات متاسفم.آدمی که مث تو موافق آزادی بیانه باید جنبه شنیدن نظرات مخالف رو داشته باشه و بی احترامی نکنه.مثلا تبلیغ سکس به یه بیننده ماهواره که 10-12سال داره ازادی بیانه؟سعی نکن با حرفای گنده زدن خودتو یزرگ جلوه بدی.یه خل و چلی رو میخواستن براش زن بگیرن گفتن رفتیم اونجا بری بالای مجلس بشینی و حرفای گنده گنده بزنی که نفهمن دیوونه ای.یارو تو مجلس میره رو رخت خوابا و میگه شییییییر فییییییییل پلننننننننگ..............

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

اقا نمی دونم خبر دارین یا نه ولی یه شبکه هست پرشین تون
من تلویزیون فقط همونو نگا میکنم احتمالا همونم غرب زدم کزده
تام و جری و شرک میزاره بدون سانسور

roya khanum

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران

به نقل از پویا م :
کاملا مخالفم.
اول من یک نکته‌ای رو بگم که هر رسانه و روزنامه‌ای یک جهت و جناحی رو داره! من برای هر شبکه می‌تونم بگم این شبکه به فلان جناح گرایش داره و بهتره نیگاش نکنیم!
کاملا مانند چاقو می‌مونه که نحوه و هدف استفاده بستگی داره! کسی که جنبشو داره ماهواره براش مناسبه، کسی هم که جنبه نداره براش مناسب نیست.
در ضمن دقت کنید که لیست کانال‌ها قابل ویرایش هست و در نتیجه اگه به نظر شما ۱۰۰ کانال از ۲۰۰۰ کانال خوب هست، ۱۰۰ تا رو نگه می‌داری و ۹۰۰ تا رو حذف می‌کنی! بهتر ز ۵ تا کانال مزخرف تلویزیون ایرانه
کاملا موافقم
مثلا کانال national geographic farsi واقعا کانال اموزنده ای هست :|

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393

به نقل از speed :
ماهواره مث شمشیر دو دمه هر طوریکه ازش استفاده کنی بهت اون طوری حاصل میده B-)
اگه استفاده خوب بکنی خوبه ولی اگه ........................ نه دیگه خوب نیس :D
واقعا باهات موافقم
مردم باید خودشونو بتونن کنترل کنن از هر چیز به خوبی استفاده کنن نع تو راه های...............
از جمع معذرت میخوام ولی ای مثالو میزنم ما باید خودمون چوپان خودمون باشیم نع یکی دیگه :-< :-< :-<

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نظر من ماهواره کلا خوب نی!البته نه به طور کامل!یعنی این که خیلی چیزاشم به درد بخوره واقعا!مثلا شبکه های علمیش عالیه؛اما کسایی که من میشناسم،متاسفانه بیشتر فیلم و آهنگ و این چیزا نیگا میکنن!که خوب اینم نشون دهنده ی جنبه ی پایینِ ما ایرونیاست!!! :-&...و همین باعث میشه که ماهواره در ایران تبدیل به یک معضل بشه!وقتی خونواده ها رو از هم میپاشونه،وقتی باعث دوستی های ناجور میشه،وقتی باعث درگیری و دعوا و این چیزا در خانواده میشه،وقتی سطحِ دانش و فرهنگ مردم مونو میاره پایین،خوب 100 درصد واسه ما ایرونیا یه جور معضلِ!مضاف بر این که غرب همین خوبیای ما ایرونیا رو نشونه گرفته؛از قبیلِ دین و خانواده و وطن پرستی و غیرت و پاکدامنی و خیلی چیزایِ دیگه!
پس با این حساب میشه گفت اول از همه باید خودمونو درست کنیم و جنبه مونو ببریم بالا؛بعد بشینیم پایِ این چیزا!

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از ftnt :
به نظر من ماهواره کلا خوب نی!البته نه به طور کامل!یعنی این که خیلی چیزاشم به درد بخوره واقعا!مثلا شبکه های علمیش عالیه؛اما کسایی که من میشناسم،متاسفانه بیشتر فیلم و آهنگ و این چیزا نیگا میکنن!که خوب اینم نشون دهنده ی جنبه ی پایینِ ما ایرونیاست!!! :-&...و همین باعث میشه که ماهواره در ایران تبدیل به یک معضل بشه!وقتی خونواده ها رو از هم میپاشونه،وقتی باعث دوستی های ناجور میشه،وقتی باعث درگیری و دعوا و این چیزا در خانواده میشه،وقتی سطحِ دانش و فرهنگ مردم مونو میاره پایین،خوب 100 درصد واسه ما ایرونیا یه جور معضلِ!مضاف بر این که غرب همین خوبیای ما ایرونیا رو نشونه گرفته؛از قبیلِ دین و خانواده و وطن پرستی و غیرت و پاکدامنی و خیلی چیزایِ دیگه!
پس با این حساب میشه گفت اول از همه باید خودمونو درست کنیم و جنبه مونو ببریم بالا؛بعد بشینیم پایِ این چیزا!
از لحاظ نگا کردن به تلویزیون ایران مشابه کشور های خارجیه یعنی به ترتیب فوتبال سریال فیلم کلیپ برنامه های گفت وگو
کسی تو غرب هم چندان علاقه ای به برنامه های علمی نداره

sanazr

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
دانشگاه
شهید بهشتی‌
رشته دانشگاه
پزشکی‌

ما نمی‌تونیم به بهانه اینکه ماهواره یک سری برنامه‌هایی‌ رو نشون میده که با فرهنگ ما سازگار نیست به کلی‌ از زندگی‌ حذفش کنیم.. طبیعتا هر وسیله‌ای یک سری محاسن داره و یک سری معایب و این بستگی به فرهنگ هر خانواده ایرانی‌ داره که به چ دیدی به ماهواره نگاه کنه

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

حداقل برای شنیدن اخبار خوبه ... مخصوصا افرادی که نت پر سرعت ندارن!
یعنی اگه احساس افسردی کردین بشینین اخبار تلوزیون ایرانو ببینین ... به شدت روحیه میگیرین!

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

من چندتا سوال دارم ازتون :D
این محاسنش دقیقا چیه؟
یعنی خوبی هاش اینقدر هست که بشه از جنبه های بدش چشم پوشی کرد؟
بعد اینکه چه جوری میشه از این جنبه های بد وتاثیراتش جلوگیری کرد؟

sanazr

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
دانشگاه
شهید بهشتی‌
رشته دانشگاه
پزشکی‌

به نقل از MALICE :
من چندتا سوال دارم ازتون :D
این محاسنش دقیقا چیه؟
یعنی خوبی هاش اینقدر هست که بشه از جنبه های بدش چشم پوشی کرد؟
بعد اینکه چه جوری میشه از این جنبه های بد وتاثیراتش جلوگیری کرد؟
خوب مثلا اینکه از دنیای خارج از ایران چه از نظر سیاسی، اقتصادی و چه از نظر علمی‌ بیشتر و دقیق تر و کامل تر آشنا میشیم :-?

و دربارهٔ اینکه چطور از معایبش میتونیم دوری کنیم باید بگم که اراده واسه همین وقتاس دیگه :D

و اگر کسی‌ به اون درجه از نظر فکری رسیده باشه که بفهمه چه چیز‌هایی‌ مخربه محاسنش به اندازه ای هست که بشه از معایبش چشم پوشی کرد

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

بنظر من ماهواره مث اينترنت ميمونه، هم خوب و هم بد!
من خودم تاحالا تو ماهواره چيز بدي نديدم و اگه هم ببينم اصلا انقد برام اهميتي نداره که توجه کنم.
کلا از تلويزيون و ماهواره و ... خوشم نمياد.
توي زندگي هر کس آهنگ و کليپ و فيلم و ... امکان نداره که تاحالا وجود نداشته باشه...
مطمئنن ملت بازيگرا و خواننده هاي خارجيو بهتر از ايراني ميشناسن.
حتي بضيا موزيكا رو ترجمه فارسي ميكنن :-\

و يه پيشنهاد واسه کسايي که نميخوان ماهواره داشته باشن و 5تا شبکه ايران هم بدردشون نميخوره:( برن ازين آنتن ديجيتالا نصب کنن که 13 تا شبکه ي اسلاميو نشون ميده،انقد برنامه هاش جذابه که ديگه نيازي به ماهواره ام نيس...)
اگه ميشد لايک ميزدم اون شبکه ها رو... :)
)

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

ببینید ، این یه اصل کاملا ثابت شده انسانیه ، که وقتی یه چیزی رو منع کرده ، علاقه به استفادش زیاد میشه ، همین ماهواره ، سایت های فیلتر و هزار تا چیز دیگه ، در حالی که اگه آزاد باشن تعداد افرادی که از اون استتفادی میکنن خیلی کمتر از افرادی خواهد بود که وقتی منع شدن ازش استفاده میکنن ،
مورد های استفاده حالا:
۱:اخبار کانال های خارجی.
خیلی واضحه که پشت هر جریان رسانه یه دولت هست ، یه جریان سیاسی که با دیدن هر شبکه ای ، از هر کشوری ، شما به سمت اون جریان سیاسی کشیده میشید نا خوداگاه ، این ماهیت رسانه‌س .

۲:کارتون و فیلم.
بدیهتا دیدن فیلم ها(تا حدی بسیار خوبی) هیچ مشکلی وارد نمیکنه ، کارتون هم که هیچی ، پس این نمیتونه مشکلی به بنیاد خانواده و اینا وارد کنه ، البته لازم به ذکر هست که فیلم های امریکای جنوبی که برخی شبکه های فارسی زبان (احمق) پخش میکنن یا این کره ای ها ، جدای از بحث شوخی و مسخره بازی ، به بنیاد خوانواده آسیب میزنه .

اگه بخوایم مستند و اینارو هم جز این دسته برنامه حساب کنیم همون جریان رسانه و سیاسی بودنش پیش میاد ، مثلا وقتی یه پشت کنکوی میبینه اون جا چه خوبه و به خیال خودش با کلاس ، میگه آره ، چرا من باید این جا تلف شم که کنکور بدم برم دانشگاه ، خب یه راست میرم اونجا ، بابام هم یکم پول بهم میده ، اون جام که مثل این جا نیست که ، به اسم درس خوندن میرم عشق و حال. کم نبودن همچین جوونایی ها

۳:کانال های ....
اینارم دیگه من چیزی برای گفتن ندارم واقعا. :|

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

بستگی به نوع استفاده داره . در برابر برنامه هایی که بد به نظر میاد ، شبکه های ِ خوب ـم هستن و یه سری برنامه های ِ ماهواره صرفن جهت سرگرمی ِ و جنبه ی بدی نداره .

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

ببینین!
ماهواره مثل یه چاقوئه! اگر دست مادرت باشه میتونه یه شام خوشمزه برات بپزه، ولی اگر همون چاقو دست یه قاتل باشه میتونه بکشتت! :D
و اینم درسته که استفاده از ماهواره بستگی به جنبه ی فرد داره! :D
حالا یه سئوال میپرسم:
مردم جامعه ی ما فرهنگ قفل کردن کانال های ........ X_X....... ( :-[)رو دارن یا میگن "یه بار امتحان که ضرر نداره! (;:D
اینم نیاز به فرهنگ سازی داره!
مردم ما دینشونو نمیشناسن... [-(

Fazel_rahmani

کاربر فعال

الان تو این دوره کی بیشتر میشینه جلو تلویزیون ؟ بله . بچه ها . همین بچه ها . حالا اینا باید این سریال های فاسد رو ببینن . اونوقت اینجا همون اندلس نمیشه که طی صد سال فساد تا ته وجودشون نفوذ کرد ؟ اصلا این فیلما رو نمی بینه . پس لابد باید پرشین تون ببینه نه ؟ این شبکه هم من خونه یکی از دوستای خانوادگی مون دیدم از بقیه شبکه هاش بدتره . یعنی بچه همون فیلم ها رو ببینه بهتره . تازه شما ها می دونید منبع درآمد اینا چیه ؟ تابحال راجع به قیمت اجاره یه ماهواره تو فضا پرس و جو کردید ؟ می دونید رییس شبکه national geographic farsi یا فارسی وان کیه ؟ این آقا از سرشاخه های هرم شیطانه . درست یادم نیست ولی یا تو گروه بیلدبرگ بود یا 300 خاندان سلطنت . بعضی ها می گن ما بی جنبه ایم . دایی من شهید هستند . از نقل قول های ایشون می گم " قبل از انقلاب یک نفر میاد به ایشون میگه بیاد این رادیو بی بی سی رو گوش بدن . ایشون قبول نمی کنه . می پرسن شما که اعتقاد کامل داری . می گه هر چیزی می تونه قوی ترین ایمان ها هم تدریجا سست کنه . می فهمید . ای اونایی که می گید ما بی جنبه ایم X-( . تو عمرتون به حرف های آقا گوش دادید . انسان به گونه ای هست که . البته درست بگم گناه به گونه ای هست که انسانو به خودش جذب می کنه . بله درسته ماهواره ممکنه ذره ای خوب باشه اما بیشتر گناهه . انسان هم که نمی تونه به خودش مطمئن باشه گناه نمی کنه . اگه باشه کفر گفته . پس ای جمعیتی که گناه زیبا می بینید . از حقه های شیطان زیبا جلو دادن گناهه . مراقب باشید ...

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نظر من خوب نیست که ماهواره سر هر خونه ای باشه....

خیلی ها جنبه ی استفادشو ندارن و زود تاثیر منفی میگرن ازش...

اونایی باید داشته باشن که جنبه ی اون رو داشته باشن و به راحتی از یک پوشش خبری زیرکانه تاثیر نگیرند... :D

البته نظر شخصیم بود... نظر بقیه هم محترمه :)

بالا