• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

فقط ماهواره نسیت که! هر چیزی استفادش یه فرهنگی می خواد! حذف یک چیز یا سانسور به طور کلی غلطه! باید فرهنگ استفادش بیاد!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

نزديك 15 سال ميشه مسير تركست رو تماشا ميكنيم!از اون زماني كه برفك داشتيم تا اومديم شد ديجي! :D اثراتش شده اين از وقايع تركيه

بيشتر از اتفاقات شهر و محلمون اطلاع دارم :Dصرفا به اين خاطر به نظرم من شايسته تابعيت افتخاري هستم برادر اردوغان رو هم به عنوان يك

ليدر ممتاز جهان اسلام قبول داريم :D

نمي دونم بگم جنبه خود 80 ميليون ترك اين كانالا رو تماشا ميكنن!به قولي براي همگان با هر سليقه كانال هست و قرار هم نيست با

يك كانال تلوزيوني تحت تاثير قرار گرفته و به كل دگرگون بشيم!

دو سه شب پيش بامداد شبكه دو آواز گنجشك هاي مجيدي رو پخش ميكرد يه قسمتي رضا ناجي يه اواز تركي ميخونه براي تسكين بچه ها

در حالي كه چشمشون پر و دلشون گرفته:)) اون صحنه رو سانسور كردن!!اصلا پخش نشد!:)))

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

البته یه نکته ای هست! هر چند که گفتم کلا با سانسور مخالفم، ولی بهتره خانواده ای که بچه کوچیک داره(با تو جه به شناختی که داره از اون بچه) خوب ترجیحا ماهواره تو خونه نیاره! چون اون بچه اون قد از نظر عقلی رشد نکرده که بتونه بعضی چیزا رو تجزیه نحلیل کنه، به خاطر همین می تونه به اون بچه آسیب بزنه!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از Hydrus :
البته یه نکته ای هست! هر چند که گفتم کلا با سانسور مخالفم، ولی بهتره خانواده ای که بچه کوچیک داره(با تو جه به شناختی که داره از اون بچه) خوب ترجیحا ماهواره تو خونه نیاره! چون اون بچه اون قد از نظر عقلی رشد نکرده که بتونه بعضی چیزا رو تجزیه نحلیل کنه، به خاطر همین می تونه به اون بچه آسیب بزنه!
مثال چاقو که زدن دقیقا همین مسئله رو مطرح کرد . خانواده ای که بچه با هر سنی داره باید متناسب با سن بچه بهش اجازه ی دیدن یا ندیدن برنامه ای رو بده . چیزی که بچه قدرت تجزیه تحلیلش رو نداره نباید بذارن ببینه قفل هم برای همین وجود داره . بقیه خانواده که نباید محروم بشن از فواید این وسیله .

• لایک
امتیازات: Pan

eliiii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اصلی!!!!!!!!!!
شهر
kerman
مدال المپیاد
noch!
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
عمران

آره!مناسبه آخه ماهواره فقط شبکه های ناجور نداره که!
شبکه های استانی هم روش هست!

alu0075

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
نورانی پور
شهر
تهران - رباط کریم اگه کسی خیابون و پلاک هم خواست پ.خ بده !
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر 2 استان تهران - ریاضی ام زیاد خوب نیست تئوری قبول نشدم !
دانشگاه
انشاالله شمسی پور !
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نظر من ماهواره خوبه اما چرا !

ماهواره برنامه های متنوع داره

مثلا من خودم اصن صبح ها ماهواره نمیبینیم چرا چون تلوزیون برنامه های بهتری داره ! اما دلیل اصلیش اینه که => ماهواره صبح ها چیزی نداره :))

اما چرا صبح ها چیزی نداره => چون همه برنامه هاش را دیشب دیدم :-" :))

اما ما هربرنامه ای را مناسب نمیدونیم و گلچین میکنیم !

usboy

کاربر حرفه‌ای

نگاه كنين اينكه بگيم ماهواره بنظره ما مناسبه يا نه يه چيزه غلطه
چون ما خودمون بهتر از هركسي ميدونيم چي برامون مناسبه
يكي ممكنه مناسب بدونه يكي هم نه
بنظر من ماهواره تنها چيزه جالبش اخبارشه
كه اونم از رو سايتهاشونم ميشه خوند
فقط يه فيلم ميمونه
بنظرمن آدم عمرش هدر ميشه كه بشينه حريم سلطان ببينه :))
بهترين كار برا فيلم اينه كه خلاصشو از يه جا بخونه آدم بعد دانلود كنه
دركل هرچيزه ميتونه مناسب باشه بر اساس سليقه افراد

kimia92

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف اباد
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری

حالادیگه کمتر کسیه که توی خونشون ماهواره نباشه ولی خب بعضی از افراد واقعا جنبه ی داشتن این جورچیزا رو ندارن و ازش استفاده ی غلط میکنن وماهواره رو فقط برای بعضی از موارد خاص استفاده میکنن ولی در کل زیادم بدنیس بعضی از شیکه هاش!!!!!!!!!!!!!!!!! :-?

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

نظري در مورد اون بخش مبتذل ندارم...

اما در مورد ساير بخشا كه تو تلوزيون خودمون و تو ماهواره و شبكه هاي خارجي مشتركه اغلب ، يه چيزي كه هس اينه كه اگه كلاً ياد بگيريم كه صرفاً با حرف يه سري كانال كه معلوم نيس از كجا شارژ ميشن (و گاهي ام معلومه!) و يا هرچي، سمت گيري و جهت گيري نكنيم و در مورد اون موضوعات مطرح شده بيشتر مطالعه و تحقيق كنيم خيلي ام برامون خوبه

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

چرا مــثلا برای خانواده های ایرانی نباید مناسب باشه ه ه ه ؟!!!!!!!
از بهترین چیز دنیا هم میشه استفاده بد کرد !!! پس این فقط بستگی به خود فرد داره !!!!! :rolleyes:

mojan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

میتونم بگم وقتی هم که نباشه خیلی راحت جایگزین میشه.تلویزیون ِ ایران هم در حال ِ پیشرفته ببینین اینو هم.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از Mojan! :
میتونم بگم وقتی هم که نباشه خیلی راحت جایگزین میشه.تلویزیون ِ ایران هم در حال ِ پیشرفته ببینین اینو هم.
البته پیشرفت نزولی :D
واقعا تا چندسال پیش تلویزیون ایران خیلی خیلی بهتر بود . من کلا زیاد اهل تلویزیون دیدن نیستم ولی چند روز مجبور شدم از فرط حوصله سر رفتن تلویزیون ایران رو ببینم و واقعا بد بود به معنای واقعی !
تلویزیون ایران یا هر تلویزیون ملی هیچ وقت نمی تونه جایگزین یه طیف خیلی وسیع از شبکه های مختلف بشه . چه ایران چه هر کشور دیگه ای . فقط باید در کنار وجود این طیف وسیع نقش خودش رو ایفا کنه .

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

بستگی ب خانواده داره خب !!! ایرانیو غیر ایرانی نداره ک ... هر چیزی رو اگ درست استفاده کنی ! مفید و مناسبه ... : )

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

اصولا اين سوال به نظر من مسخره‌ست.
مثل اينه كه بپرسيم آيا DVD Player را براي خانواده‌هاي ايراني مناسب ميدانيد يا نه.

ميليون‌ها كانال ماهواره‌اي وجود دارن كه محوريت هركدومشون با قبلي متفاوته. يه كانال واحد نيست كه بگيم "ماهواره خوبه" يا "ماهواره بده"!

جداي از اين، در دنياي امروز، شبكه‌هاي ملي، چه ايراني چه غيرايراني، هيچ‌وقت براي يه كشور كافي نيستن. چون شبكه ملي هركشور به طور متعارف، فرهنگ همون كشور رو بازتاب ميده. (كه البته درباره شبكه ملي ما، فرهنگ دسته اي از جامعه كه مسئولين دلشون ميخواد بازتاب داده ميشه. :rolleyes:) درحالي كه لازمه مردم كشورهاي مختلف، همديگه رو بشناسن و حداقل يه سر سوزن درمورد مردم ديگر كشورها اطلاعات داشته باشن.
من تو همين سمپاديا آدمايي رو ديدم كه فكر ميكنن آمريكايي ها شاخ و دم دارن. يا فكر ميكنن اونجا بهشت برينه و (مثلا) در و ديوار مدرسه ها از مانيتورهاي پلاسمايي ساخته ميشه. :rolleyes:

reyhane.kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیبرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Bahar_R :
البته پیشرفت نزولی :D
واقعا تا چندسال پیش تلویزیون ایران خیلی خیلی بهتر بود . من کلا زیاد اهل تلویزیون دیدن نیستم ولی چند روز مجبور شدم از فرط حوصله سر رفتن تلویزیون ایران رو ببینم و واقعا بد بود به معنای واقعی !
تلویزیون ایران یا هر تلویزیون ملی هیچ وقت نمی تونه جایگزین یه طیف خیلی وسیع از شبکه های مختلف بشه . چه ایران چه هر کشور دیگه ای . فقط باید در کنار وجود این طیف وسیع نقش خودش رو ایفا کنه .

نمیشـه گفت نزولی بـوده .:/

من به نسبت خیلی قبلا نمیدونم ولی خُب درکل به نسبت سه چهار سال پیش پیشرفت کرده .

• لایک
امتیازات: ALA73

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از reyhane.kh :
نمیشـه گفت نزولی بـوده .:/

من به نسبت خیلی قبلا نمیدونم ولی خُب درکل به نسبت سه چهار سال پیش پیشرفت کرده .
اتفاقا دقیقا منظورم 4 5 سال پیشه . سطح برنامه ها و جذابیتش خیلی کمتر شده . سریالایی که تا چندسال پیش نشون میداد بعضی هاش واقعا داستان های خوب و قوی داشت . من شخصا نسبت به اینکه تلویزیون کم میبینم تعداد زیادی از سریالاشو میدیدم .
سریالایی که جدیدا آدم میبینه یا یاد بدبختی هاش می افته ٰ، یه تعداد زیادی از طنز هاش هم اینقدر سبک و بی محتواست که واقعا دیدن نداره .
اکثرا هم سریالای تخیلی پخش می کنن :D یه جامعه ی تخیلی و آرمانی نشون میده . حالا سریال تخیلی بد نیست ولی آدم بعضی وقتا هم دوس داره سریال نزدیک به واقعیت ببینه :D بعد حرفا تماما کلیشه ای چیزایی که همه میدونن صدبار تکرار می کنن ٰ، واقعا خوب حوصله آدم سر میره از دیدنش معلومه کسی نمی شینه نگاه کنه .

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

اگه که یک خانواده اینی طرز صحیح نگاه کردن و درک کردن برنامه های ماهواره رو بدونه چرا ک ن

• لایک
امتیازات: igin

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

اره چرا که نه مگه ایرانیا چیشون کمتره؟
فقط باید فرهنگشو رعایت کنن

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Bahar_R :
اتفاقا دقیقا منظورم 4 5 سال پیشه . سطح برنامه ها و جذابیتش خیلی کمتر شده . سریالایی که تا چندسال پیش نشون میداد بعضی هاش واقعا داستان های خوب و قوی داشت . من شخصا نسبت به اینکه تلویزیون کم میبینم تعداد زیادی از سریالاشو میدیدم .
سریالایی که جدیدا آدم میبینه یا یاد بدبختی هاش می افته ٰ، یه تعداد زیادی از طنز هاش هم اینقدر سبک و بی محتواست که واقعا دیدن نداره .
اکثرا هم سریالای تخیلی پخش می کنن :D یه جامعه ی تخیلی و آرمانی نشون میده . حالا سریال تخیلی بد نیست ولی آدم بعضی وقتا هم دوس داره سریال نزدیک به واقعیت ببینه :D بعد حرفا تماما کلیشه ای چیزایی که همه میدونن صدبار تکرار می کنن ٰ، واقعا خوب حوصله آدم سر میره از دیدنش معلومه کسی نمی شینه نگاه کنه .
این قسمت کلیشه ایش ک همیشه بوده.دهه هفتاد ی چیزی کلیشه بود هشتاد ی چیزی.ولی خداییش فیلمای الان خیلی بهتره.من فیلمایی رو ک خیلی عاشقشون بودم دوران طفولیت الان ک میبینم حالم ب هم میخوره انقد خنکه.مثلا همین پژمان یا دزدوپلیس خیلی طنزش با محتواتر و باحال تر از باغ مظفر یا پاورچین یا نقطه چینه.
الان کلا بهتر بلدن فیلم بسازن انگار.ولی هنوز واقعا ب خیلی از شبکه های خارجی نمیرسیم.مثلا شبکه مستندو ادم میبینه یاد قرون وسطا میوفته.همش مستندای قدیمی خارجیو پخش میکنن.یا تماشا همش فیلمای قدیمی ایرانی.یا نمایش ک میتونه خیلی بهتر باشه ولی فیلمای خوبش مال سالای 2000 تا 2007ه.
من خودم اصلا ماهواره نگاه نمیکنم.خیلی بیکار باشم ماهی یکی دو تا برنامه ولی بنظرم ی عده از کسایی ک نگاه میکنن واقعا حق دارن.تلویزیون ایران خیلی بهتر شده ولی بازم ضعیف عمل میکنه.

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی

به شبکه های واقعن آموزشی و کاربردیش کاری ندارم چون اصن جای بحث نداره واقعن خوبن
ولی شبکه های سرگرمیش واقعن خوب نیس فیلما وکلیپا ناخود آگاه و کم کم روی آدما تاثیر میذارن هر چقدرم طرف باجنبه باشه دیگ این ثابت شدس :)
ماخودمون تایه سال پیش ماهواره داشتیمو از همه بیشتر خودم معتادش بودم ولی به پیشنهاده خوده من جمعش کردیم چون برادر گرام در دوران حساسی به سر میبره و مطمئنن تاثیر میگیره با اینکه زیاد نگاه نمیکرد :D
به نظرم باید یکم به این تاثیراش فک کرد!!!!!

بالا