• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین؟

• رای‌دهندگان
    632

usboy

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : ماهواره رو برای خانواده های ایرانی مناسب میدونین

صد در صد بنظر من خوبه و بايد باشه
چون ماهواره با خودش فرهنگها و اخبار دنيا رو آورده
اگه ماهواره ،اينترنت و ديگر چيزها رو بگيريم از مردم ميشيم عينه كره شمالي

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
اولا که نمیشه گفت تنها دلیلش ضعف صدا و سیما س , به هر حال بعضی اخبار که تو شبکه های علمی پخش میشه رو تنها با ماهواره میشه دید
و اینکه گفتی مناسب نیست , از هر چیزی کیشه استفاده خوب و بد کرد ! بله متاسفانه خیلی از خانواده ها اسیر فیلم هایی که گفتی شدن و الگو میگیرن ازش ولی همه اینجوری نیستن و به جای اینکه بیایم بگیم کسی حق استفاده از ماهواره رو نداره یا بگیم خوب نیست , باید بیایم جا بندازیم که میشه ازش استفاده مفید هم کرد !

با یکی دو نفر که میرن خارج میان فرهنگ با خودشون نمیارن !
ولی آره راهش پاک کردن صورت مسئله نیست , ولی کنترل خانواده رو بچه ها هم نیست اینجوری بچه فکر میکنی ماهواره چی داره که خانواده کنترلش میکنه ؟!
باید به بچه یاد داد که هر چی رو میشه هر جوری استفاده کرد و مهم اینه که چجوری استفاده ش کنی
باید واسش شفاف سازی :D شه

یک دلیلش اینه که بعضیا فکر میکنن هر چی تولید داخله خوب نیست :|
موافقم با حرفایی که زدی .
فقط در مورد اون کنترل : مثلا توی کشور هایی که تلویزیون اصلی هم مثل ماهواره هست بچه بسته به سنش حق داره یه سری برنامه هارو ببینه و یه سری برنامه ها هم وقتی بچه هست نگاه نمی کنن و بچه هم اجازه نداره ببینه .
مثلا توی بعضی کشور هاتوی خانواده ها جا افتاده که بچه از ساعت 10 شب به بعد حق نداره تلویزیون ببینه چون برنامه های نامناسب برای سنش هست .
یا خود ماهواره قفل داره میشه برای کانال هایی که برنامه هاشون مناسب نیست قفل ایجاد کرد تا فقط کسایی که مناسبه براشون ببینن توی خانواده . این میشه کنترل خانواده و نظارتش . اگر هم بچه داره یه برنامه ای می بینه که ممکنه گیج بشه کنار دستش بشینن و براش ضمن برنامه توضیحاتی هم بدن .
اینارو باید به خانواده های ایرانی آموزش داد .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
موافقم با حرفایی که زدی .
فقط در مورد اون کنترل : مثلا توی کشور هایی که تلویزیون اصلی هم مثل ماهواره هست بچه بسته به سنش حق داره یه سری برنامه هارو ببینه و یه سری برنامه ها هم وقتی بچه هست نگاه نمی کنن و بچه هم اجازه نداره ببینه .
مثلا توی بعضی کشور هاتوی خانواده ها جا افتاده که بچه از ساعت 10 شب به بعد حق نداره تلویزیون ببینه چون برنامه های نامناسب برای سنش هست .
یا خود ماهواره قفل داره میشه برای کانال هایی که برنامه هاشون مناسب نیست قفل ایجاد کرد تا فقط کسایی که مناسبه براشون ببینن توی خانواده . این میشه کنترل خانواده و نظارتش . اگر هم بچه داره یه برنامه ای می بینه که ممکنه گیج بشه کنار دستش بشینن و براش ضمن برنامه توضیحاتی هم بدن .
اینارو باید به خانواده های ایرانی آموزش داد .

حرفتو قبول دارم , ولی در مورد قفل گزاری , باید برا بچه شفاف سازی کرد و بهش گفت حالا شرایط اینه و این خودشه که اختیار داره ببینه یا نبینه و بهش اعتماد کرد و این اختیار رو به خودش داد که از اعتماد سوء استفاده کنه نه نکنه ! اینجوری هم یاد میگیری از اعتماد سوء استفاده نکنه هم یسری سوالاش برطرف میشه هم یاد میگیره چجوری از اختیارش استفاده کنه...
و اون که گفتی بشینیم پیشش بهش بگیم شدیدا موافقم ولی نمیدونم کار آمد هست یا نه ! چون من این مورد رو در مورد آبجیم اجرا کردم ولی با چیزی که مواجه شدم این بود که با بچه 2 3 ساله منطقی حرف زدن و طوری که متوجه بشه خیلی سخت تر از چیزیه که فکرشو میکنیم !

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
حرفتو قبول دارم , ولی در مورد قفل گزاری , باید برا بچه شفاف سازی کرد و بهش گفت حالا شرایط اینه و این خودشه که اختیار داره ببینه یا نبینه و بهش اعتماد کرد و این اختیار رو به خودش داد که از اعتماد سوء استفاده کنه نه نکنه ! اینجوری هم یاد میگیری از اعتماد سوء استفاده نکنه هم یسری سوالاش برطرف میشه هم یاد میگیره چجوری از اختیارش استفاده کنه...
و اون که گفتی بشینیم پیشش بهش بگیم شدیدا موافقم ولی نمیدونم کار آمد هست یا نه ! چون من این مورد رو در مورد آبجیم اجرا کردم ولی با چیزی که مواجه شدم این بود که با بچه 2 3 ساله منطقی حرف زدن و طوری که متوجه بشه خیلی سخت تر از چیزیه که فکرشو میکنیم !
بچه مثلا تا 10 12 ساله معمولا نیازی نیست براش توضیحی بدن از پدر و مادر حرف شنوی داره (یعنی باید داشته باشه اگه درست تربیت شده باشه و سرکش نباشه:D ) و این نوع کنترل رو پدر و مادر به عنوان قانون خونه میذارن و بچه موظفه به قانون خونه احترام بذاره اصلا یه جور تمرین قانونمندیه .
خوب بچه ی 2 3 ساله آره نباید اصلا بشینی منطقی توضیح بدی چون نمی فهمه . اون زمان وقتیه که اصلا نباید بچه هر برنامه ای رو ببینه چیزی که ممکنه مناسب نباشه نباید ببینه ولی وقتی یه کم بزرگتر میشه و به حدی می رسه که بعضی برنامه هارو ببینه باید یه سری توضیحات هم بهش داد که گیج نشه در مورد بعضی مسائل .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
بچه مثلا تا 10 12 ساله معمولا نیازی نیست براش توضیحی بدن از پدر و مادر حرف شنوی داره (یعنی باید داشته باشه اگه درست تربیت شده باشه و سرکش نباشه:D ) و این نوع کنترل رو پدر و مادر به عنوان قانون خونه میذارن و بچه موظفه به قانون خونه احترام بذاره اصلا یه جور تمرین قانونمندیه .
خوب بچه ی 2 3 ساله آره نباید اصلا بشینی منطقی توضیح بدی چون نمی فهمه . اون زمان وقتیه که اصلا نباید بچه هر برنامه ای رو ببینه چیزی که ممکنه مناسب نباشه نباید ببینه ولی وقتی یه کم بزرگتر میشه و به حدی می رسه که بعضی برنامه هارو ببینه باید یه سری توضیحات هم بهش داد که گیج نشه در مورد بعضی مسائل .

این که تو خانواده باید یک سری قوانین باشه درست ولی باید به بچه این اجازه داده بشه که تو قوانین دخالت کنه و نظرشو بده و حتی اگر لازم شد تغییر داده بشه ...

ولی مامانم من خیلی چیزا رو تو همون سن 3 تا 6 سالگی به من گفته بود و خیلی موثر واقع شد , بچه 2 تا 4 5 ساله بیشتر از هر زمانی میتونه یاد بگیره پس بهترین زمان برای تربیت و یادگیرشه ...
پس به نظرم تو همون سن 4 5 سالگی باید به بچه خیلی چیزا رو گفت , نمیگم بیایم فیلم آنچنانی بهش نشون بدیم ولی خیلی کارتون هایی الان میدونیم تاثیرشون چقدر بوده و در آینده چقدر خواهد بود رو میتونیم پیش بچه بشینیم و واسش توضیح بدیم !

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
این که تو خانواده باید یک سری قوانین باشه درست ولی باید به بچه این اجازه داده بشه که تو قوانین دخالت کنه و نظرشو بده و حتی اگر لازم شد تغییر داده بشه ...

ولی مامانم من خیلی چیزا رو تو همون سن 3 تا 6 سالگی به من گفته بود و خیلی موثر واقع شد , بچه 2 تا 4 5 ساله بیشتر از هر زمانی میتونه یاد بگیره پس بهترین زمان برای تربیت و یادگیرشه ...
پس به نظرم تو همون سن 4 5 سالگی باید به بچه خیلی چیزا رو گفت , نمیگم بیایم فیلم آنچنانی بهش نشون بدیم ولی خیلی کارتون هایی الان میدونیم تاثیرشون چقدر بوده و در آینده چقدر خواهد بود رو میتونیم پیش بچه بشینیم و واسش توضیح بدیم !
خوب معمولا بچه از 8 9 سالگی به بالا کم کم توی قانون خانواده مشارکت می کنن بچه ی 5 ساله مسلما چیزی که می خواد همیشه "دلم می خواد " هست و بسته به اینکه دلش چی می خواد نظر میده .
توی 3 تا 6 سالگی مسلما بچه خیلی از چیزا رو یاد می گیره ولی یه سری مسائل سن خاص داره آموزشش و از یه سنی زودتر اصلا بچه نباید ازشون مطلع باشه چه از طریق فیلم چه صحبت چون درک نمی کنه .
در مورد کارتون ها بعضیاشو موافقم باید یه سری توضیحات داد به بچه .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
خوب معمولا بچه از 8 9 سالگی به بالا کم کم توی قانون خانواده مشارکت می کنن بچه ی 5 ساله مسلما چیزی که می خواد همیشه "دلم می خواد " هست و بسته به اینکه دلش چی می خواد نظر میده .
توی 3 تا 6 سالگی مسلما بچه خیلی از چیزا رو یاد می گیره ولی یه سری مسائل سن خاص داره آموزشش و از یه سنی زودتر اصلا بچه نباید ازشون مطلع باشه چه از طریق فیلم چه صحبت چون درک نمی کنه .
در مورد کارتون ها بعضیاشو موافقم باید یه سری توضیحات داد به بچه .

آره خب یه سنی داره ولی نیازی نیست که جز به جز و همه چیشو گفت , باید یه پیش زمینه ای براش بوجود اورد که وقتی میخوای کاملا واسش توضیح بدی ( حالا هر چی رو ) یهویی نشه و شکه نشه , پیش زمینه خیلی چیز مهمیه و تو خیلی فیلم ها و بخصوص کارتون ها این کار رو میکنن که دلیلش هم همون ناخودآگاه آدماس...

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

ضمیر ناخودآگاه :-$ (به جنبه که ایشالامربوط نی :-" ) :

[size=10pt]رای این که مطلب، خوب جا بیفته، به این مثال که یکی از اساتید تعریف می کرد، خوب توجه کنین: در یکی از فروشگاه های زنجیره ای در یک کشور غربی، جریانی اتفاق می افته که موضوع پایان نامه یکی از دانشجویان قرار می گیره. دم در این فروشگاه، یه بستنی فروشی بود. بیش تر افرادی که از اونجا رد می شدن، از اون بستنی می خریدن. خوب این سؤال برانگیزه دیگه! چه جور می شه بیش تر افرادی که از فروشگاه خارج می شن بستنی می خرن؟ با تعدادی از اون ها مصاحبه می کنن. جالب این جاس که بعضی ها می گن اصلاً ما نیازی به بستنی نداشتیم؛ تو خونه مون به اندازة کافی بستنی هست. خودمون هم نمی دونیم چرا وقتی از این جا رد شدیم، بستنی خریدیم؟! اون دانشجوی کنجکاوی که موضوع پایان نامه اش این بود، حدود شش ماه تحقیق می کنه تا این که در آخر به این نتیجه می رسه: آهنگی که در فروشگاه پخش می شه، با یک نوای پنهانی به مخاطبش می گه بستنی بخر، بستنی بخر!
این نوا روی ضمیر ناخودآگاه بیش تر اشخاص اثر می ذاره و اون ها بدون این که بفهمن برای چی، می رن سراغ بستنی!

حالا با این حرفا، فکر می کنین اگه شما جای دشمن بودین و می خواستین یه نوع تفکر یا یه نوع رفتار رو در جامعه ای جا بندازین، چه کار می کردین؟ اگه می خواستین با یه راه کم هزینه و کم خطر و البته پرثمر، برروان و شخصیت افراد جامعه ای تأثیر بذارین، از چه راهی می رفتین؟ بهترین راه ممکن چیه؟ آیا بهتر این نیست که بر ضمیر ناخودآگاه افراد اون جامعه تأثیر بذارین؟ فیلم ها و برنامه هایی بسازین که روان شناسان قهاری روی اون نظارت دارن؛ روان شناسانی که از نقطه ضعف روان انسان ها خوب خبردارن؛ و می دونن چه کسی از کجا ضربه می خوره.
آیا دوست ندارین جوری که طرف مقابل نفهمه، کارهایی که شما می خواین، انجام بده و همون جوری فکر کنه که شما می خواین. حتی مثل شما هم نه؛ فقط همون جوری که شما می خواین و اراده کردین فکر کنه؟
به این نکته توجه کردین که لازم نیست شما حتماً آدم خبیثی باشین تا این جوری بر یه جامعه تأثیر بذارین؛ چرا که ممکنه علت کارتون خیرخواهی باشه؛ یعنی راهی رو که خودتون صحیح تشخیص دادین و بهش اعتقاد دارین، در اون جامعه پیاده کنین یا این که اون ها رو آدم هایی بدونین که اگه سرگرم نشن، به جون هم می افتند و برای شما و خودشون خطرناکن. خلاصه، هزار و یک احتمال وجود داره. البته خدا نکنه این ابزار، دست آدم های خبیث بیفته که اون موقع، «خر بیارو باقالی بار کن». می شه غیرت ها رو گرفت و مسخره جلوه داد؛ محبت ها رو به نفرت تبدیل کرد، جای نشاط رو با افسردگی عوض کرد. می شه سرگرمی های نامعقول، جای تفکر رو بگیره و خلاصه می شه هر ارزشی رو، هر واژة مقدسی رو به بهترین شکل، زشت نشون داد و از اون طرف، هرزگی ها و بی غیرتی ها و ... رو به هدف و آمال تبدیل کرد.

[/size]

M@hsaa76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانداب
مدال المپیاد
اووووووووووف زیاد
رشته دانشگاه
بزشکی

در کل خوبه ادم اطلاعات زیادی میگیره اما بعضی برنامه ها واس ما ایرانیا خوب نیس چون با فرهنگی که باهاش بزرگ شدیم نمیخونه ینی نمیشه بعضی ازکارایی که تو ماهواره یاد میگیریم تو کشور بکنیم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از M@hsaa76 :
در کل خوبه ادم اطلاعات زیادی میگیره اما بعضی برنامه ها واس ما ایرانیا خوب نیس چون با فرهنگی که باهاش بزرگ شدیم نمیخونه ینی نمیشه بعضی ازکارایی که تو ماهواره یاد میگیریم تو کشور بکنیم

مگه هر کاری بقیه میکنن ما هم باید بکنیم ؟! به نظرم ربط زیادی به فرهنگ نداره , بعضی چیزا غیر اخلاقیه تا مغایرت داشتن با فرهنگ...

نام مرکز سمپاد
حلی ۲ #شوش
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
یک ترم تهران جنوب :)
رشته دانشگاه
نرم افزار

گزینه ی 3 :|
ولی خوب ماهواره هم خوب داره هم بد
کسی بخره وا3 سوء استفاده ... !!!
ولی اگه کسی برای افزایش اطلاعات و ... اش استفاده کنه واقعا وسیله ی فوق العاده ایه !

pouya BT

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

هر کسی میتونه هر استفاده ای از وسایل داشته باشه
بستگی داره خوب استفاده کنی یا بد!!
ولی به نظر من برا خانواده هایی که بچه هاشون کوچیکن زیاد خوب نیس!!

• لایک
امتیازات: MiMeh

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از pouya BT :
هر کسی میتونه هر استفاده ای از وسایل داشته باشه
بستگی داره خوب استفاده کنی یا بد!!
ولی به نظر من برا خانواده هایی که بچه هاشون کوچیکن زیاد خوب نیس!!
بچه کوچیک باشه مشکلش چیه؟!

MiMeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فــرزانگان II
شهر
مـشـــــــهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اصولا کم میشه که فقط و فقط از فوایدش استفاده کنن
آدم کم کم به سمت مضراتش کشیده میشه :D
اما کسی منکر اینکه بالاخره یه خوبی هایی هم داره نیست
به نقل از amparisay :
بچه کوچیک باشه مشکلش چیه؟!
اصولا جنبه ندارن اکثرشون! :D :-"
میبینم بچه هایی رو که به صورت کنترل نشده ازش استفاده میکنن ماشالا چقد با ادبن! :-"
با چیزایی که نباید آشنا بشن آشنا میشن و چیزایی رو که سنشون میگه نباید ببینن رو میبینن

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از -@M!N- :
اصولا کم میشه که فقط و فقط از فوایدش استفاده کنن
آدم کم کم به سمت مضراتش کشیده میشه :D
اما کسی منکر اینکه بالاخره یه خوبی هایی هم داره نیستاصولا جنبه ندارن اکثرشون! :D :-"
میبینم بچه هایی رو که به صورت کنترل نشده ازش استفاده میکنن ماشالا چقد با ادبن! :-"
با چیزایی که نباید آشنا بشن آشنا میشن و چیزایی رو که سنشون میگه نباید ببینن رو میبینن
ما توی آموزش برخی مسائل به کودکانمون اونقد دیر عمل میکنیم که گاهی وقتا ضررش از وقتی میگیم بیشتر میشه. هرچیزی یه زمانی داره. کوتاهی خودمون در ادب و تربیت کودکانمون رو لطفا گردن ماهواره نندازیم. شبکه هایی هستن که مستندهای خیلی زیبا پخش می کنن، برنامه های خانوادگی دارن، آهنگ ها و فستیوال های زیبا رو میذارن، در حین اینکه برخی آگاهی ها رو هم نیاز هست به بچه ها بدیم.باز هم تاکید می کنم، کوتاهی خودمون در تربیت فرزندانمون رو به گردن ماهواره نندازیم. جنبه هم دارن، اما خوشبختانه بچه های کوچیک تر کنجکاوتر هم هستن. روی برخی چیزها که براشون جدیده زوم می کنن و سوال می پرسن. در جواب سوال های بچه ها، جواب های خوبی میشه داد که هم به بچه آگاهی بدیم و هم ضرری براش نداشته باشه. من دور و برم دیدم بچه هایی رو که از وقتی به دنیا اومدن توی خونشون ماهواره بوده، تا همین الان که سن راهنمایی و دبیرستان هستن، بسیار مودب هستن، بسیار رفتارهای شایسته ای دارن و تربیتشون هم ذره ای تحت تاثیر قرار نگرفته. بیچاره ماهواره زبون نداره، ما همه چی رو انداختیم گردنش که از مسئولیت خودمون کم کنیم.

MiMeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فــرزانگان II
شهر
مـشـــــــهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از amparisay :
ما توی آموزش برخی مسائل به کودکانمون اونقد دیر عمل میکنیم که گاهی وقتا ضررش از وقتی میگیم بیشتر میشه. هرچیزی یه زمانی داره. کوتاهی خودمون در ادب و تربیت کودکانمون رو لطفا گردن ماهواره نندازیم. شبکه هایی هستن که مستندهای خیلی زیبا پخش می کنن، برنامه های خانوادگی دارن، آهنگ ها و فستیوال های زیبا رو میذارن، در حین اینکه برخی آگاهی ها رو هم نیاز هست به بچه ها بدیم.باز هم تاکید می کنم، کوتاهی خودمون در تربیت فرزندانمون رو به گردن ماهواره نندازیم. جنبه هم دارن، اما خوشبختانه بچه های کوچیک تر کنجکاوتر هم هستن. روی برخی چیزها که براشون جدیده زوم می کنن و سوال می پرسن. در جواب سوال های بچه ها، جواب های خوبی میشه داد که هم به بچه آگاهی بدیم و هم ضرری براش نداشته باشه. من دور و برم دیدم بچه هایی رو که از وقتی به دنیا اومدن توی خونشون ماهواره بوده، تا همین الان که سن راهنمایی و دبیرستان هستن، بسیار مودب هستن، بسیار رفتارهای شایسته ای دارن و تربیتشون هم ذره ای تحت تاثیر قرار نگرفته. بیچاره ماهواره زبون نداره، ما همه چی رو انداختیم گردنش که از مسئولیت خودمون کم کنیم.
همه ی تقصیر هم گردن نحوه ی تربیت کردن ما نیست...
چرا شبکه هایی رو بیاریم که مضره که بعد بریم سراغ تربیت؟!
(نه اون شبکه های مفیدی که نام بردید)
چن تا خانواده هستن که فقط از همون شبکه های مفید استفاده کنن؟!
چن درصد با ادب میمونن؟!

من فقط میگم آدم میاد از فواید استفاده کنه مضراتشم میاد سراغش

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از -@M!N- :
همه ی تقصیر هم گردن نحوه ی تربیت کردن ما نیست...
چرا شبکه هایی رو بیاریم که مضره که بعد بریم سراغ تربیت؟!
(نه اون شبکه های مفیدی که نام بردید)
چن تا خانواده هستن که فقط از همون شبکه های مفید استفاده کنن؟!
چن درصد با ادب میمونن؟!

من فقط میگم آدم میاد از فواید استفاده کنه مضراتشم میاد سراغش
والا اگه خونواده ای از شبکه های غیر مفید استفاده می کنه دیگه من نمی دونم شما اسمش رو غیر از تربیت چی میذارید...! همۀ رسیورها هم قفل دارن که میشه یه سری کانالهایی رو که انتخاب می کنیم روشون رمز بذاریم که حتی اگه اشتباه هم شد روشون نریم. من نمیگم ماهواره چیز مهم و خوبیه، میگم حساسیتی که روش هست بیش از اندازه است. میشه ازش فقط استفادۀ درست کرد. همونطور که قبلا فکر می کردیم اینترنت چیز بدیه و الان به عنوان عضوی از زندگیمون میپذیریمش، مثل ویدیو که یه روزایی داشتنش جرم محسوب میشد چون میشد ازش استفادۀ بد کرد، یه روزی هم میرسه که میبینیم ماهواره هم واقعا چیز خاصی نیست اگر فرهنگ استفاده اش وجود داشته باشه :)

MiMeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فــرزانگان II
شهر
مـشـــــــهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از amparisay :
والا اگه خونواده ای از شبکه های غیر مفید استفاده می کنه دیگه من نمی دونم شما اسمش رو غیر از تربیت چی میذارید...! همۀ رسیورها هم قفل دارن که میشه یه سری کانالهایی رو که انتخاب می کنیم روشون رمز بذاریم که حتی اگه اشتباه هم شد روشون نریم. من نمیگم ماهواره چیز مهم و خوبیه، میگم حساسیتی که روش هست بیش از اندازه است. میشه ازش فقط استفادۀ درست کرد. همونطور که قبلا فکر می کردیم اینترنت چیز بدیه و الان به عنوان عضوی از زندگیمون میپذیریمش، مثل ویدیو که یه روزایی داشتنش جرم محسوب میشد چون میشد ازش استفادۀ بد کرد، یه روزی هم میرسه که میبینیم ماهواره هم واقعا چیز خاصی نیست اگر فرهنگ استفاده اش وجود داشته باشه :)
اگه بشه بله خوبه
اما چون هنوز اینطوری نشده پش برای خانواده های ایرانی شاید خیلی مناسب نباشه
چون هنوز فقط و فقط از فوایدش استفاده نمیشه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از -@M!N- :
اگه بشه بله خوبه
اما چون هنوز اینطوری نشده پش برای خانواده های ایرانی شاید خیلی مناسب نباشه
چون هنوز فقط و فقط از فوایدش استفاده نمیشه
خوب الان این مشکل درست استفاده نشدن وجود داره .
آیا ما باید بیایم صورت مسئله رو پاک کنیم یعنی بگیم کلا ماهواره نباشه و فوایدش رو هم استفاده نکنیم یا سعی کنیم استفاده ی خوبش رو ترویج کنیم ؟
و ضمنا به این فکر کنید که اگر در مورد همه چیز اینطور فکر کنیم باید اینترنت نباشه ، موبایل نباشه و هر وسیله ای مشابه این ها . چون میشه ازش استفاده نادرست هم کرد .
راهش این نیست که اون وسیله به کلی نباشه راهش اینه که به خانواده ی ایرانی یاد بدیم که نذاره بچه ی کم سنش بشینه هر برنامه ای ببینه . روش های اینکار هم باید آموزش داده بشه .

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Bahar_R :
خوب الان این مشکل درست استفاده نشدن وجود داره .
آیا ما باید بیایم صورت مسئله رو پاک کنیم یعنی بگیم کلا ماهواره نباشه و فوایدش رو هم استفاده نکنیم یا سعی کنیم استفاده ی خوبش رو ترویج کنیم ؟
و ضمنا به این فکر کنید که اگر در مورد همه چیز اینطور فکر کنیم باید اینترنت نباشه ، موبایل نباشه و هر وسیله ای مشابه این ها . چون میشه ازش استفاده نادرست هم کرد .
راهش این نیست که اون وسیله به کلی نباشه راهش اینه که به خانواده ی ایرانی یاد بدیم که نذاره بچه ی کم سنش بشینه هر برنامه ای ببینه . روش های اینکار هم باید آموزش داده بشه .
دقیقا موافقم.
خونه ای که بچۀ کوچیک داره، چاقو رو از خونه حذف نمی کنه با دست خیار سالادی رو ببره و سالاد درس کنه! :D بلکه میاد و چاقو رو که استفادۀ خوب هم از قضا و بر حسب اتفاق داره، ازش استفادۀ درست می کنه و مدام به بچه اینطور القا می کنه که اون وسیله خطرناکه و نباید بدون حضور بزرگتر باهاش کار کرد. من یادمه خیلی بچۀ محتاطی بودم توی مواردی که مامانم می گفت خطرناکه. یکی دوبار به چاقو دست زدم وقتی خودش بود، فهمیدم چیز خاصی نیست اما می تونه ببره دستمو و خطرناکه. الان هم اگه با ماهواره چنین برخوردی بشه، می تونه از جنبه های مفیدش استفاده بشه و از جنبه های مخربش دوری! :)

بالا