• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تاثیر اسم روی شخصیت آدمها

tufan_h91

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوی
مدال المپیاد
خیییییلیی ... خیییلییی.... از کجاش بگم؟؟! :P
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تاثیر اسم روی شخصیت آدمها

ینی الان من خیلی مخرب ودردسر ساز و شرم!!!! :(( :(( :(( :(( افسردگی گرفتم =((. میرم خودمو دار بزنم . :-" :-".. :D

yeeganeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
مدیریت صنعتی

به نقل از tufan_h91 :
ینی الان من خیلی مخرب ودردسر ساز و شرم!!!! :(( :(( :(( :(( افسردگی گرفتم =((. میرم خودمو دار بزنم . :-" :-".. :D
نه بابا مثال نقضم داره ...
مثلا من ... اسمم یگانه است ...ولی اثری از یگانگی ندارم .... :D :D

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از M.ShaKhbArg :
واقعا تاثیر داره..
با اسم هر کس یه تصوری از چهرش داری که نمی تونی همون تصور رو برای یه نفر دیگه داشته باشیع!

+ولی کلن تصورتون از جمشید و چنگیز و تیمور مث من آدمای خلافکاره؟نه واغعن چرا؟!!!! (:|

به نظر من تاثیر اسم بسته به اون فردی داره که تو نزدیکیات اون اسمو داره... مثلا من قبلا یکیو میشناختم خیلی بدم میومد ازش و اسمش یاسمن بود. بعد از اون اسم یاسمن رو که میشنیدم تصویر ی دختر لوس و .... میومد تو ذهنم اما الان که اسم دوست صمیمیم یاسمنه تصورم از اون اسم عوض شده!!! *-:

برای چنگیز و اینا هم فکر کنم همینه چون ما از این اسم ها زیاد اطرافمون نیست و ما فقط تو تلویزیون میبینیم که اونجا هم همه افراد نقش منفی اند!!! ;;) ;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از zahra.gh :
به نظر من تاثیر اسم بسته به اون فردی داره که تو نزدیکیات اون اسمو داره... مثلا من قبلا یکیو میشناختم خیلی بدم میومد ازش و اسمش یاسمن بود. بعد از اون اسم یاسمن رو که میشنیدم تصویر ی دختر لوس و .... میومد تو ذهنم اما الان که اسم دوست صمیمیم یاسمنه تصورم از اون اسم عوض شده!!! *-:

برای چنگیز و اینا هم فکر کنم همینه چون ما از این اسم ها زیاد اطرافمون نیست و ما فقط تو تلویزیون میبینیم که اونجا هم همه افراد نقش منفی اند!!! ;;) ;;)
باهات موافقم.
یه فردی یه فامیل داشت به اسم x؛بهشون خیانت کرده بود و پولاشونو بالا کشیده بود.هرجا فردی با اون اسمو میدید باهاش دعوا میکرد و هزار تا فحش میداد.
:|

tufan_h91

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوی
مدال المپیاد
خیییییلیی ... خیییلییی.... از کجاش بگم؟؟! :P
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از uniQue :
نه بابا مثال نقضم داره ...
مثلا من ... اسمم یگانه است ...ولی اثری از یگانگی ندارم .... :D :D

هااااا گللفتم پس اگه یگانه نیسی حتما......... :-?......... دوگانه سوزی!!! (; (; :D

saratahmasbi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سارایوو(بوسنی و هرزگوین)
رشته دانشگاه
حقوق

مطمنن داره بعصی از اسما هسن که معمولا تو فیلما ادمای منفی هسن ب طبع تو ذهنمون همون طور نقس میبندن
یا ادم ی خاطره هایی با اون شخصا داره که شاید بد باشه نفر بعدی که بیاد همون برخورد باهاش داریم درصورتی که همون شخصیتو شاید نداشه باشه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از سید سارا حسینی :
مطمنن داره بعصی از اسما هسن که معمولا تو فیلما ادمای منفی هسن ب طبع تو ذهنمون همون طور نقس میبندن
یا ادم ی خاطره هایی با اون شخصا داره که شاید بد باشه نفر بعدی که بیاد همون برخورد باهاش داریم درصورتی که همون شخصیتو شاید نداشه باشه

قبول ندارم حرفتو چون تاثیر اسم رو شخصیت فرد مطمئنا یه چیز عمیق تری هستش !
بازم میگم : مثلا هر اسمی یه معنی عمیقی رو در بر داره که فرد هم اون ویژگی رو در عمق وجود خودش داره , حالا از اون آگاه میشه و پرورش میده تا رشد کنه و نمایان شه ( حالا خواسته با ناخواسته ) یا اینکه هیچگاه سراغش نمیره و نمایان نمیشه و این خودش میتونه دلیلی بر این باشه که خیلیا میگن اگر فلان اسم فلان شخصیت رو ایجاد میکنه چرا فلان آدمی که من میشناسم این اسم رو داره این ویژگی رو نداره ؟! اینی که گفتم به نظرم میتونه تا حدودی جوابش رو معین کنه ...

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از F@|-|!mEh :
قبول ندارم حرفتو چون تاثیر اسم رو شخصیت فرد مطمئنا یه چیز عمیق تری هستش !
بازم میگم : مثلا هر اسمی یه معنی عمیقی رو در بر داره که فرد هم اون ویژگی رو در عمق وجود خودش داره , حالا از اون آگاه میشه و پرورش میده تا رشد کنه و نمایان شه ( حالا خواسته با ناخواسته ) یا اینکه هیچگاه سراغش نمیره و نمایان نمیشه و این خودش میتونه دلیلی بر این باشه که خیلیا میگن اگر فلان اسم فلان شخصیت رو ایجاد میکنه چرا فلان آدمی که من میشناسم این اسم رو داره این ویژگی رو نداره ؟! اینی که گفتم به نظرم میتونه تا حدودی جوابش رو معین کنه ...
نه به نظر من برعکس هست!!! الان من زهرا هستم اما دلیلی نداره که اسمم رو کارام تاثیر گذار باشه... یعنی اطرافیانم از اسم زهرا منو یادشون میاد با هر اخلاق بد یا خوبی که دارم!!!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از zahra.gh :
نه به نظر من برعکس هست!!! الان من زهرا هستم اما دلیلی نداره که اسمم رو کارام تاثیر گذار باشه... یعنی اطرافیانم از اسم زهرا منو یادشون میاد با هر اخلاق بد یا خوبی که دارم!!!

برعکس یعنی چی دقیقا؟!

من در مورد اسم هایی مثل زهرا و فاطمه و علی و ... که خیلی خیلی زیاده جوابی ندارم ! حرف من رو اسم هایی بود که نسبتا کم هستن !

که البته همون زهرا هم گاهی خصوصیات های خاصی پیدا میکنن ...
منظور از خصوصیات هم سری اعتقادات , طرز فکر , رفتارشون در مواقعی خاص و ...
نه مثلا مدل حرف زدن و برخورد و ...

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از F@|-|!mEh :
برعکس یعنی چی دقیقا؟!

من در مورد اسم هایی مثل زهرا و فاطمه و علی و ... که خیلی خیلی زیاده جوابی ندارم ! حرف من رو اسم هایی بود که نسبتا کم هستن !

که البته همون زهرا هم گاهی خصوصیات های خاصی پیدا میکنن ...
منظور از خصوصیات هم سری اعتقادات , طرز فکر , رفتارشون در مواقعی خاص و ...
نه مثلا مدل حرف زدن و برخورد و ...
ینی من رو اسم تاثیر دارم نه اسم روی من!!! ;;) ;;)
نفهمیدم ینی من چه خصوصیات خااثی برتی اینکه اسمم زهراست از نظر تو باید داشته باشم؟؟ بگو که اگه دارم حق با تو هست و من خودم متوجه نشدم!!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از zahra.gh :
ینی من رو اسم تاثیر دارم نه اسم روی من!!! ;;) ;;)
نفهمیدم ینی من چه خصوصیات خااثی برتی اینکه اسمم زهراست از نظر تو باید داشته باشم؟؟ بگو که اگه دارم حق با تو هست و من خودم متوجه نشدم!!

گفتم که در مورد اسم هایی که زیادن جوابی ندارم !
ولی من میگم اسم رو شخصیت اثر میزاره !
مثلا اسم خودم , ممکنه ما فهیمه ها یسری اخلاق و خصوصیت های مشترکی داشته باشیم ...

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از F@|-|!mEh :
گفتم که در مورد اسم هایی که زیادن جوابی ندارم !
ولی من میگم اسم رو شخصیت اثر میزاره !
مثلا اسم خودم , ممکنه ما فهیمه ها یسری اخلاق و خصوصیت های مشترکی داشته باشیم ...
آهان... اما خوب من این فکرو نمیکنم چون خیلی افراد ممکنه خصوصیات مشترک داشته باشند حالا چه هم اسم باشند چه نباشد

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

ولی به نظر من تاثیر نداره.شما میگید یه سری ویژگی های مشترک,ولی به نظر من اگر هم باشه تصادفی هستش نه مرتبط با اسم فرد... :D

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از zahra.gh :
آهان... اما خوب من این فکرو نمیکنم چون خیلی افراد ممکنه خصوصیات مشترک داشته باشند حالا چه هم اسم باشند چه نباشد
نیگا کن هر اسمی یه معنی داره ! اون معنی هم درواقع دارای خصوصیات درونی هستش !
و وقتی آدم رو از بچگی با اون اسم صدا میکنن , خصوصیاتی از اون اسم تو وجود آدم شکل میگیره که حالا خیلی پرنگه یا خیلی کمرنگ ولی در واقع هست...

اگر اینجوری نیست پس چرا میگن اسم خوب رو بچه تون بزارید ؟ چرا حدیث دارم که نام نیکو رو بچه هاتون قرار بدید؟!

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از F@|-|!mEh :
نیگا کن هر اسمی یه معنی داره ! اون معنی هم درواقع دارای خصوصیات درونی هستش !
و وقتی آدم رو از بچگی با اون اسم صدا میکنن , خصوصیاتی از اون اسم تو وجود آدم شکل میگیره که حالا خیلی پرنگه یا خیلی کمرنگ ولی در واقع هست...

اگر اینجوری نیست پس چرا میگن اسم خوب رو بچه تون بزارید ؟ چرا حدیث دارم که نام نیکو رو بچه هاتون قرار بدید؟!

این درسته,افراد اسمای خوب روی بچه هاشون میزارن چون میخوان وقتی صداشون میکنند یا اسمشون رو میشنوند تصویر خوبی از فرد توی ذهنشون بوجود بیاد...
اینم درسته که تصور افراد از شخصیت فرد توی تشکیل شکل گیریه شخصیت فرد تاثیر داره ولی بازم در جمع بندی کل و در نظر گرفتن عوامل دیگه ای که توی شکلگیریه شخصیت تاثیر داره ,تاثیره اسم خیل ناچیزه و اصلا به چشم نمیاد

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BaNue SoRkh :
این درسته,افراد اسمای خوب روی بچه هاشون میزارن چون میخوان وقتی صداشون میکنند یا اسمشون رو میشنوند تصویر خوبی از فرد توی ذهنشون بوجود بیاد...
اینم درسته که تصور افراد از شخصیت فرد توی تشکیل شکل گیریه شخصیت فرد تاثیر داره ولی بازم در جمع بندی کل و در نظر گرفتن عوامل دیگه ای که توی شکلگیریه شخصیت تاثیر داره ,تاثیره اسم خیل ناچیزه و اصلا به چشم نمیاد

فکر نمیکنم بحث این حدیث اینقدر سطحی باشه!
حتما یه چیزی داره و به نظر من همون چیزایی هستش که تو پست های قبلم گفتم!

BaNue SoRkh

Kian.a
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از F@|-|!mEh :
فکر نمیکنم بحث این حدیث اینقدر سطحی باشه!
حتما یه چیزی داره و به نظر من همون چیزایی هستش که تو پست های قبلم گفتم!

نمیدونم شاید شما درست بگی :D
من فقط نظرم رو گفتم ,شاید واقا خیلی سطحی به قضیه نگاه کردم

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

الان یه سوال؟ اسم محیا چه شخصیتی رو تو ذهنتون میاره؟اسم آبجی کوچولومه :D خیلی اصرار داشتم این باشه و جدا از معنی های قشنگی که یه اسم میتونه داشته باشه خیلی واسم مهم بود که تو اطرافیام زیاد نباشه اون اسم چون آدم هروقت بعضی اسما رو میشنوه یهو اون آدمه میاد تو ذهنش!!نه؟ :-?

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از samira16 :
الان یه سوال؟ اسم محیا چه شخصیتی رو تو ذهنتون میاره؟اسم آبجی کوچولومه :D خیلی اصرار داشتم این باشه و جدا از معنی های قشنگی که یه اسم میتونه داشته باشه خیلی واسم مهم بود که تو اطرافیام زیاد نباشه اون اسم چون آدم هروقت بعضی اسما رو میشنوه یهو اون آدمه میاد تو ذهنش!!نه؟ :-?
من الان اسم یه شخصیت خیلی آروم و مهربون و مظلوم!!! >:D< >:D<
و جالب اینجاست که نمیدونم چرا :D :D :-"
آره اسمیه که کم شنیده میشه

!sadaf

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
مدال المپیاد
:-&lt;
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از samira16 :

به خاطر کم بودنش این که بگی چی میاد تو ذهنت سخته !! چون اصولا آدم چند نفرو با یه اسم می بینه بعد از اون اسم یه چیزی ثبت میشه تو ذهنش.... :-"
هر کی نفهمه چی گفتم کاملا حق داره X_X
با ابن حال بیشتر یه دختر مثبت و مهربون و قد بلند!! میاد تو ذهنم ;;)

اسم کلا خیلی تاثیر داره :-" من همیشه از افرادی با اسامی خاص بدم میاد! نمی دونم چرا :D ممکنه اسمشون قشنگ باشه ها...اما کسی که اون اسم رو داره همیشه یه جوریه! :D

بالا