• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چی شد که معتاد شدم؟

چرا میای اینترنت؟

• واسه پر کردن وقت

رای‌ها: 19 32.8%
  • واسه فرار از تنهایی

رای‌ها: 17 29.3%
  • واسه دوستام

رای‌ها: 17 29.3%
  • واسه کارای تحقیقاتی...

رای‌ها: 4 6.9%
  • جون اگه نیام یه چیزی کمه!

رای‌ها: 28 48.3%

• رای‌دهندگان
    58

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : چی شد که معتاد شدم؟

به نقل از prabd.chess :
مقصودم اینه:تفاوت میان چیزی که میتواند روی دهد و چیزی که روی میدهد چیست؟...این همان تفاوت چت و حرف زدن است...
روابط اجتماعی حقیقی در عین بزرگتر بودن نسبت به محیط مجازی زیر مجموعه ی اون هم هست...(هذیون میگم بگین برم به سر و صورتم اب بزنم :-")
زیر مجموعه ؟ اما آدم هرچی بیشتر فرو بره توی دنیای مجازی ، از دنیای حقیقی دورتر میشه . پس نمیشه زیر مجموعه ش باشه که . :-?

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نرگس² :
زیر مجموعه ؟ اما آدم هرچی بیشتر فرو بره توی دنیای مجازی ، از دنیای حقیقی دورتر میشه . پس نمیشه زیر مجموعه ش باشه که . :-?
تو داری محور زمان رو تاثیر میدی نرگس...جر نزن!! :D...بحث من سر"بودن"است نه"شدن"...
شایدم راه حل اب زدن به صورتمه...یه لحظه منو ببخشید! :-[

• لایک
امتیازات: N.M

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از نرگس² :
منظورتُ از خط اول نفهمیدم ! :D
خطِ دومت شاید یجورایی همین جمله ی فاطمه بود :ولی خیلی از کسایی که در واقعیت ارتباطات خوبی ندران توی نت هم موفقیتی کسب نمیکنن
چ متوالی ای شد :)) چ ملت سرعتشون بالاس
مورد های خاص رو میبینی نرگس ! من خیلی ها رو دیدم اصن شخصیت اصلیشون اینجوری نیس ! بسیار گوشه گیر و ... بعد اینجا... :| خیلی هم موفقن اینجا و کلی دوست دارن و ...
خیلی بده ! این باعث میشه هرچقد دورن از محیط واقعی بازم دورتر بشن ! وقتی میبینن اینجا چقد دوست دارن و چقد بهشون محل میزارن و ...
اصولا آدم معتاد به اینترنت شخصیت سالمی نداره (خود من معتادم ! ) اونی که شخصیتش سالمه (مثلن حالا بگیم ما دانش آموزا جایی رو نداریم ؛ 1 دانشجو رو مثال میزنم) میره عضو سنف(املا؟!) های دانشجویی میشه و اونجاها فعالیت میکنه ! قبول داری اینو ؟! خودشو دیگه با چیز های واقعی سرگرم میکنه ! لااقل درباره ی یک دانشجو که من واقعا این نظر رو دارم ! اگه به نت معتاده خصوصا به فاروم هایی مثل اینجا وضعیتش قرمزه ! باید 1کاری بکنه !

به نقل از نیکتا :
من شخصا تو اینترنت چیزهایی دارم که تودنیای حقیقی ازم دریغ کردن . . .
یک سری از هم کلاسی هام هستن که تو کلاس و درحقیقت باهم ارتباطی نداریم ولی توی نت به هم خیلی وابسته ایم و دوستان صمیمی هستیم . . .
و البته شاید به خاطر این باشه که دنیای حقیقی بی رحم تر از دنیای مجازیه . . .

دقیقا زدی تو خال ! خود من خیلی ها هستن توی مدرسه یا کلاس زبان شاید حتی سلام نمیکنم بهشون ! اما توی فیس بوک مثلن رو وال هم پست میزاریم و اینا :|

• شروع کننده موضوع

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

آغا منم اعتراف میکنم که معتادم
ولی نت زیادم بد نیست
درسته خیلی از چیزهایی که به آدم میده کاذبه ولی نه همش...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

( مینا جوابتُ فردا که کشش داشتم میدم :-" )
خب حالا که بحث اعتراف شد منم معتادم ... ببین فاطمه جز اینکه خیلی از چیزایی که بهت میده کاذبه ، ممکنه چیزایی که تو دنیای واقعی داریم بگیره .. دوستات ، خانواده و ...
خیلی چیزا به من داده ، اما شدیداً حس میکنم خیلی چیزارم گرفته ازم .

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ساحـــــره :
آغا منم اعتراف میکنم که معتادم
ولی نت زیادم بد نیست
درسته خیلی از چیزهایی که به آدم میده کاذبه ولی نه همش...
درسته ، منم دوستای خوب زیادی دارم اینجا و کلا توی نت
اما بستگی به طرفم داره خوب ...
امیدوارم هیچ کدوممون هیچ وقت پشیمون نشیم که چرا حتی لحظه ای از عمرمون رو توی این محیط مجازی پر کردیم :)
با اینکه تلخه اما فکر میکنم همه دیر یا زود به این نتیجه میرسیم اما مقتضای سنمونه ! همینه دیگه :-??

منم فک میکنم خیلی چیزا از هممون گرفته که مهم تر از همه وقتمونه ! البته باز میرسیم به جامعمون و این که ما دختریم و واقعا تفریحی هم نیس :|

NaVd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

چی شد که سیگار کشیدم ؟ چرا سیگار رو هنوز میکشدم ؟ ( مثاله ها :D من سیگاری نیستم )
چی شد عادت کردم ؟
یه چیزی هست به اسم عادت و بعد تا جایی پیش میره که به اعتیاد ختم میشه . حالا میتونه اعتیاد به مواد مخدر باشه یا اعتیاد به اینترنت و هرکدوم خیلی ضرر دارن
عادت کردم بیام اینترنت ! چرا ؟
چون تنها بودم ، چون نیاز داشتم وقتمو با یه چیز تفریحی بگذرونم
عادت کردم برم فروم های مختلف عضو شم ! چرا ؟
چون تو خونه ، تو خونواده هم صحبتی نداشتم ؛ نیاز داشتم برم چند نفر هم صحبت پیدا کنم
این عادت ها به اعتیاد تبدیل شد و الان من معتاد اینترنتم ! معتاد فروم گردیم ! تا حالا بالای 70 تا فروم خارجی و ایرانی عضو شدم
دوست پیدا کردم ، تجربه کسب کردم و یه معتاد واقعی شدم
حتی تو مدرسه پیش دوستای صمیمی هم احساس کمبود میکنم و اون کمبود اینترنته :|

• لایک
امتیازات: N.M

sampadii_farzanegan2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 1.teh
دانشگاه
دانشکده علوم پزشکی شهید بهش
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من تا حالا کلی حس احمقانه ی بی خود داشتم....شاید کلی واقعی....حسرت.خواستن.بخشیدن..دوست داشتن
اما هیچ کدوم مثل اعتیاد نیست...نه به اینترنت ولی.به هیچ کی نمی تونی بگی..کم کم این خودش یه جور ترس میشه که هست.هی به خودت قول میدی...هی هیچی نمیشی و میزنی زیرش! کلی بده

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

يه سوال
من هر وقت بيكار باشم اينجام هروقت حوصله درس نداشته باشم اينجام هروقت تنها باشم اينجام راستش اينجارو به خيلي چيزاي ديگه هم ترجيح ميدم مثل يه مهموني كه دوستي اونجا ندارم يا مثلا دوصفحه درس خوندن يا چه بدونم يه فيلم اصلا سمپاديا رو به چت كردن با دوستامم ترجيح ميدم هر روز نت نميام بااين وجود كمبودي هم حس نميكنم ولي اولين فرصتي كه بشه ميام ووقتيم ميام ديگه رفتم يادم ميره در حدي شده كه تا چند وقت وبلاگمو اپ نميكنم و ميام اينجا كلا بي هدف مي چرخم اينم بگم مثلا اگه يه فيلم خوب باشه يا مهموني كه دلم ميخواد ازدستش نميدم.الان بنظرتون من معتادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D
درضم بنظر من نت باعث ميشه روابط اجتماعي ادم بهتر بشه چون تو همين سمپاديا باكلي ادم سركار داريم يا باهاشون اشنا ميشيم نظراشون رو ميخونيم بعضي وقتا نظر خودمون رو هم تغييرميديم دركل هم تجربه ادم زيادميشه هم اطلاعاتش هم اينكه افراد زيادي رو ميشناسه :> :> :>

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از shadiiii :
يه سوال
من هر وقت بيكار باشم اينجام هروقت حوصله درس نداشته باشم اينجام هروقت تنها باشم اينجام راستش اينجارو به خيلي چيزاي ديگه هم ترجيح ميدم مثل يه مهموني كه دوستي اونجا ندارم يا مثلا دوصفحه درس خوندن يا چه بدونم يه فيلم اصلا سمپاديا رو به چت كردن با دوستامم ترجيح ميدم هر روز نت نميام بااين وجود كمبودي هم حس نميكنم ولي اولين فرصتي كه بشه ميام ووقتيم ميام ديگه رفتم يادم ميره در حدي شده كه تا چند وقت وبلاگمو اپ نميكنم و ميام اينجا كلا بي هدف مي چرخم اينم بگم مثلا اگه يه فيلم خوب باشه يا مهموني كه دلم ميخواد ازدستش نميدم.الان بنظرتون من معتادم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :D
درضم بنظر من نت باعث ميشه روابط اجتماعي ادم بهتر بشه چون تو همين سمپاديا باكلي ادم سركار داريم يا باهاشون اشنا ميشيم نظراشون رو ميخونيم بعضي وقتا نظر خودمون رو هم تغييرميديم دركل هم تجربه ادم زيادميشه هم اطلاعاتش هم اينكه افراد زيادي رو ميشناسه :> :> :>
خب شما چون زیاد نتی نشدید! :-"
من تو تابستون صب از خواب بیدار میشدم بدون رفتن به دستشویی و صبحانه اول میومدم یاهومو چک میکردم! یا شامو جولوی نت میخوردم! یعنی هر روز 18 ساعت اینا تو نت بودم! واقعا هم اگه 1 2 ساعت میرفتم بیرون فکر میکردم یه چیزایی رو از دست دادم! اصلا واسه نت مامام بابام م یخواستن بریم مسافرت من نرفتم!

ولی آخر تایستون یه برنامه ریختم تو 3 هفته تونستم خودمو از اون وضعیت در بیارم

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

شايد ادمايه تنها جذبه دنيايه مجازي ميشن چون ميتونن از دسته عواملي كه باعثه تنهاييشون شده فرار كنن!
معتاده نت ميشيم(شديم)چون مطمئنا اينجا خيلي گسترده تر از فضايه حقيقيه...تو الان اينجا نشستي ميتوني با يه نفر از يه كشوره ديگه چت كني!
دنيايه مجازي ادم رو از دنيايه حقيقي دور ميكنه چون شايد ادما ميتونن برعكسه دنيايه حقيقي خودشون رو تو دنيايه مجازي يه جور ديگه كه دوست دارن نشون بدن و اين به دلشون ميچسبه!
تو دنيايه حقيقي همه چي به ميله ادم نيس اما ادم ميتونه دنيايه مجازيشو به ميله خودش گسترش بده...

بالا