• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لایک بهتر است یا پست؟

لایک بهتر است یا پست؟

• لایک

رای‌ها: 130 82.8%
    رای‌ها: 27 17.2%

• رای‌دهندگان
    157
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
به نظر شما برای تشکر یا تائید یک پست بهتره بهش لایک بدیم یا یک پست ارسال بکنیم؟

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : لایک بهتر است یا پست؟

به نظر من برای اینکه پست یکیو تایید کنیم لازم نیست دوباره خودمون پست بدیم؛ لایک کافیه. اگه نظر ما هم عین نظر همون نفر قبلیه که لازم نیست دوباره اعلامش کنیم. لایکی که میدیم این کارو میکنه دیگه اون پستِ بیخودیه.
فقط اگه چیز جدیدی داریم که بگیم یا به حرف اون اضافه کنیم باید پست بدیم.
و اینکه اگه دیسلایک میدیم (البته منظورم تو تاپیکایی مثل حرف بزن نیست) دلیلش رو بگیم.
البته فکر میکنم این قضیه هم یکم به خود شخص بستگی داره هم به جوّ و اندازه سختگیری های هر فروم. :-?

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

خب بستگي داره
بهتره که لايک کنيم
اما تو بعضي موارد ميخوايم درموردش بيشتر بيشتر بگيم که بست ميديم
يا ميخوايم نتيجه گيري کنيم

اما اگه فقط با اون موافقيم و چيز اضافه اي نداريم همون رو لايک ميکنيم چه کاريه باز بست بديم

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نظرم لايك كافيه!
اما كاش ميشد مثلا وقتي يكي پست ميده بشه رو پستش نظر داد :D
يعني جزو پستاي اصلي نباشه!
يه جورايي زير مجموعش باشه!
اونوقت يه جورايي هم كار نقل قولو انجام ميده هم اينكه ميشه اگه تاييدي باشه با يكم حرف اضافه زير همون نوشت!

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

خب 100‎%‎ لایک بهتره. وگرنه چرا توی همه ی سایت های معروف اجتماعی میذاشتن ؟ البته فک کنم واسه ی اونم باید فرهنگ سازی بشه، وگرنه وای به حال کسی که واسه ی خودش دشمن تراشی کرده، دیگه هیچکی به خود پست توجه نمیکنه، همینجوری دیسلایک میدن !

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

خب لایک بهتره دیگه
مثلانیگا الان من پست ندادم فقط لایک دادم :>

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

لایک بهتره مسلما ولی بعضی جاها واقعا لازمه که آدم علت لایک یا دیسلایکشو بگه یا براش توضیحی داره که ممکنه باعث ایجاد بحث شه اون وقت باید پست بده.

ولی بعضی وقتا هم بد نیست یه جای اختیاری ای باشه که علت لایک یا دیسلایکتو بگی بعد فقط یه جوری بگه فلانی به این علت فلان پست رو دیسلایک کرده :-?

نمیدونم چجوری بیان کنم راستش ولی در کل تا وقتی که دلیلی که به بحث مربوط بشه برای لایک یا دیسلایکمون نداریم همون لایک یا دیسلایک خالی کافیه :D

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

بعضی ها که الکی الکی به همه لایک میدن B-)
حتما خیلی خوش حالن
ولی اکثرن برای لایک دادنشون یه معیار و ملاکی دارن. :-?

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

کلا لایک بهتره چون باعث میشه تاپیکا الکی طولانی و خسته کننده نشن... ولی توی یه چیزایی مث مثلا یه نفر شعر یا داستانشو گذاشته باشه پست دادن بهتره چون باعث دلگرمیش میشه ;;)

دینامیت

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ابت الله خامنه ای
شهر
سیرجان

من الان نمی تونم + یا - بدم تازه عضو شدم
چه جوریه؟ =((

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

خوب راستش من کلا با سیستم لایک و دیسلایک و اینا موافق نیستم چون گاهی اوقات باعث میشه آدم نتونه حرف دلشو بزنه... البته من که تا الان سعی خودمو کردم که به جای اینکه پستی بزنم که دیگران خوششون بیاد پستش بزنم که نشان دهنده ی افکار خودم باشه و موفق شدم تا الان چهار تا دیسلایک بگیرم :D
ولی در کل اگه اینجا اعضا به جای تعداد لایکی که کنار هر پستشون مینویسه با تعداد پستاشون عرض یابی میشدن بهتر بود :-"
در ل به نظرم اعضا اون طوری که باید باشه از این امکان - یا+ استفاده نمی کنن... تو وقتی دیسلایک میزنی که طرف مقابلت غیر منطقی حرف بزنه نه وقتی که از عقایدش خوشت نمیاد! چون در اون صورت کسی که غیر منطقیه تو هستی ^-^
الان دیسلایک بارون میشم ;;)

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از sahel.skualer :
خوب راستش من کلا با سیستم لایک و دیسلایک و اینا موافق نیستم چون گاهی اوقات باعث میشه آدم نتونه حرف دلشو بزنه... البته من که تا الان سعی خودمو کردم که به جای اینکه پستی بزنم که دیگران خوششون بیاد پستش بزنم که نشان دهنده ی افکار خودم باشه و موفق شدم تا الان چهار تا دیسلایک بگیرم :D
ولی در کل اگه اینجا اعضا به جای تعداد لایکی که کنار هر پستشون مینویسه با تعداد پستاشون عرض یابی میشدن بهتر بود :-"
در ل به نظرم اعضا اون طوری که باید باشه از این امکان - یا+ استفاده نمی کنن... تو وقتی دیسلایک میزنی که طرف مقابلت غیر منطقی حرف بزنه نه وقتی که از عقایدش خوشت نمیاد! چون در اون صورت کسی که غیر منطقیه تو هستی ^-^
الان دیسلایک بارون میشم ;;)

یکی ممکنه نصف پستاش بی محتوا باشه تعداد پست ملاک نیست.ولی وقتی یکی امتیاز بیشتری داشته باشه نشون میده که پستاش احتمالا پرمحتوا هستن.
عرض یابی؟ :-"(ارزیابی هستن ایشون :D)
من الان نمی تونم + یا - بدم تازه عضو شدم
چه جوریه؟

مدت حضور در سایت که یه کم بره بالا میتونی امتیاز بدی

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از کیــمیا シ :
به نظرم لايك كافيه!
اما كاش ميشد مثلا وقتي يكي پست ميده بشه رو پستش نظر داد :D
يعني جزو پستاي اصلي نباشه!
يه جورايي زير مجموعش باشه!
اونوقت يه جورايي هم كار نقل قولو انجام ميده هم اينكه ميشه اگه تاييدي باشه با يكم حرف اضافه زير همون نوشت!

آره! باهات به شدت موافقم!
مثلا اگه به نودتس دات کام سر زده باشید متوجه میشید که مثلfb میشه کامنت گذاشت زیر پست ها.
من با پست دادن مخالفم! یهو یه نفر میاد پست میده 30 نفر بخواد لایک کنه باید 30تا پست بده! :|

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از پری ناز :
یکی ممکنه نصف پستاش بی محتوا باشه تعداد پست ملاک نیست.ولی وقتی یکی امتیاز بیشتری داشته باشه نشون میده که پستاش احتمالا پرمحتوا هستن.
مدت حضور در سایت که یه کم بره بالا میتونی امتیاز بدی

مشکل این اینه که تاپیک هایی که توش به راحتی بشه لایک جمع کرد (گدایی لایک :D) زیاده و این نمی تونه الزاماَ معیاری بر پر محتوا بودن پست ها باشه.

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

به نقل از پری ناز :
آره خودمم داشتم فکر می کردم این عرضیابیه یه غلطی داره :D(خو چرا میزنی؟دوم راهنماییم!ولی قبول دارم دلیل نمیشه نوشتن بلد نباشم :D)
خوب حالا بریم سر بحث شیرین لایک و پست و اینا!
همونطور که گفتید یکی ممکنه پستاش بی محتوا باشه... و یکیم ممکنه لایکاش بی محتوا باشه!
مثلا شاید یکی یه دشمنی داشته باشه یه هو بخواد بی دلیل به همه پستاش دیسلایک بزنه و برعکس! ممکنه یه عالم دوست داشته باشه که بخوان بی دلیل بهش لایک بدن چون به شخصه از این موارد کم ندیدم! پستای بی محتوایی که سر و تهشون معلوم نبود و الکی لایک گرفتن! چون در اون صورت لایک میتونه به جای فعال بودن فقط نشان دهنده ی روابط عمومی خوب طرف باشه :-"
خلاصه من واسه این با لایک و دیسلایک موافق نیستم که یه چیز خیلی بی ثباته و ممکنه در حق بعضیا بی انصافی بشه یا برعکس خوش به حال بعضیا بشه:D
به هر حال دیگه دیگه :-"

با تشکر

ساحل

bl0ker

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
برنز المپیاد زیست سال 90
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بعدا توی یه رساله کامل، معایب و مزایا همه سیستم های تشویقی رو می نویسم اما فعلا یه کوچولو توی پرانتز بگم .. فقط به همین یک دلیلی که پایینی گفت:

مثلا شاید یکی یه دشمنی داشته باشه یه هو بخواد بی دلیل به همه پستاش دیسلایک بزنه و برعکس! ممکنه یه عالم دوست داشته باشه که بخوان بی دلیل بهش لایک بدن چون به شخصه از این موارد کم ندیدم! پستای بی محتوایی که سر و تهشون معلوم نبود و الکی لایک گرفتن! چون در اون صورت لایک میتونه به جای فعال بودن فقط نشان دهنده ی روابط عمومی خوب طرف باشه

و همچنین به دلیل پست های بی محتوای بعد از یه پست که صرفا پست های تشویقیه، هر دوی این سیستم ها معیوبه. و اگر به انتخاب کردن باشه، گزینه سه یعنی نشان ها از همه اش بهتره! البته من دارم روی این کار می کنم که سیستم بهتری رو هم می شه جایگزین کرد آیا؟!؟

حالا به هر حال ... ممنان!

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

به نظر من لایک بهتره تا برای طرف یه سودی داشته باشه ...

MINU1

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهـــــد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اگه یه آدم خیلی بیکار و خسیس بودیم پست

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

نه لایک و نه پست
مهم محتوای پسته که برام مهمه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از ۩ Amir Mohammad ۩ :
نه لایک و نه پست
مهم محتوای پسته که برام مهمه
ا؟ :D
خب برادر من مهم اینه که تو که اون محتوا رو می پسندی یا یکی محتوا پست تورو خب یجوری باید اعلام کنه

این تاپیک پرسیده صرفا که اگه با یه پست موافق بودیم پست بدیم بهتره یا لایم وجود داشته باشه (;

بالا