• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بادا

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
پاسخ : بادا

به نقل از Naughty :
جدیدا خودشون هم از این سیستم عامل خسته شدن و با یه سیستم عامل که نمدونم چیچیه پیوند زدنش

کلا وقتی سامسونگ رفت تو کار آندروید دیگه قید بادا رو زد
سامسونگ سیستم عاملشو با tizen پیوند زد.
این سیستم عامل از همون سری Meego نوکیا بود که وقتی نوکیا انصراف داد سامسونگ قرارداد بست.

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Arminsl :
سامسونگ سیستم عاملشو با tizen پیوند زد.
این سیستم عامل از همون سری Meego نوکیا بود که وقتی نوکیا انصراف داد سامسونگ قرارداد بست.

نویکا انصراف داد؟؟؟

میگو رو نوکیا واسه خودش خریده و به انحصار خودشه!
یعنی میخوای بگی الان آپدیت جدید میگو که اومده ماله سامسونگه؟؟

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از Xperia :
نویکا انصراف داد؟؟؟

اونطوری که من فهمیدم meego اسمش شد tizen که با اینتل فک کنم دو تایی سرش کار میکردن
الانم چند جا خوندم که سامسونگ می خواد tizeno و bada رو با هم مخلوط کنه

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از p0oya :
اونطوری که من فهمیدم meego اسمش شد tizen که با اینتل فک کنم دو تایی سرش کار میکردن
الانم چند جا خوندم که سامسونگ می خواد tizeno و bada رو با هم مخلوط کنه

منم شندیم درمورد سامسونگ!

من که فکر نمی کنم نوکیا یه همچین کاری کنه!

مشتری هاشو نا امید میکنه!

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از Xperia :
منم شندیم درمورد سامسونگ!

من که فکر نمی کنم نوکیا یه همچین کاری کنه!

مشتری هاشو نا امید میکنه!
اها
الان خوندم در موردش
اینجا بهتر توضیح داده:
http://azadrah.net/2012/01/samsung-to-merge-bada-os-with-tizen/

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از Xperia :
نویکا انصراف داد؟؟؟

نه.
وقتی نوکیا از پروژه میگو انصراف داد اسمش شد Tizen.
لینکی که پویا داده رو بخون.
به نقل از p0oya :
http://azadrah.net/2012/01/samsung-to-merge-bada-os-with-tizen/

• شروع کننده موضوع

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

اولین بسته نرم افزاریBadaواردبازارشد

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

به نقل از M@TiN :
عزیزم بادا خیلی هم سیستم عامله عالیه شما برو گوشی ویو سه رو که روش بادا دو با تاچ ویزه چهار نصبه نیگا کن واقعا در حده اندروید و اپله اینم که میگی نرم افزاراش محدوده فک نکنم درست باشه شما اگه یه سری به سایته سامسونگ اپس بزنی و نرم افزار ها و بازی های بادا رو ببینی فک کنم نظرت عوض شه تمامه بازی ها و نرم افزار های اندروید که به درد بخوره نسخه ی باداش اومده اگه هم میبینی که خیلی از نرم افزارا پولیه با یه سری نرم افزار های کامپیوتر میشه رایگان دریافت کرد میتونم به جرعت بگم ویو سه در حده اس دو هست

بادا شاید از لحاظ گرافیک مثل اندروید شده باشه ولی هیچ وقت بهش نمیرسه!

گفتی بازی های بدرد بخور . آخه برادر من مگه بازی به درد نخور هم داریم که میگی به درد بخور. شما داری Samsung Apps رو با Google Play مقایسه میکنی؟؟ بدون که قابل مقایسه نیست اصلا.

و راجع به آخرین قسمتی که Bold کردم : منم می تونم به جرئت ( املاش اینطوریه آقا ) بگم که شما نه S II دستت گرفتی نه Wave 3 ! سخت افزارشون مثل همه؟ بنچ مارک ها مثل همه؟؟ کیفیت صفحه Super Amoled می خوای بگی اندازه Super Amoled Plus هست؟؟ ترجیح میدم در مورد سخت افزار کلا مقایسه نکنم چون قابل مقایسه نیستن.
حالا میرسیم به سیستم عامل. اندروید 4 تو داهات شما با بادا 2 مقایسه میشه؟

• لایک
امتیازات: JB

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

به نقل از علی سینا :
اگه بادا 2 رو دیده باشید کاملا شبیه اندرویده. تمامی امکانات و منو ها و حتی notification bar ـش هم یه کپی از اندرویده.
درسته که samsung apps هم پوشش برنامه ای مثل اندروید مارکت یا گوگل پلی اینا... رو نداره ولی سیستم عامل بادا با سرعت وحشتناکی در حال رشد و پیشرفته. پیشرفتی که اندروید در سال های اولش به هیچ وجه به چنین شدتی نداشت :-?

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ĤąɱɨǷ :
اگه بادا 2 رو دیده باشید کاملا شبیه اندرویده. تمامی امکانات و منو ها و حتی notification bar ـش هم یه کپی از اندرویده.
درسته که samsung apps هم پوشش برنامه ای مثل اندروید مارکت یا گوگل پلی اینا... رو نداره ولی سیستم عامل بادا با سرعت وحشتناکی در حال رشد و پیشرفته. پیشرفتی که اندروید در سال های اولش به هیچ وجه به چنین شدتی نداشت :-?

آره قبول دارم همش کپی از اندرویده و به هیچ جایی هم نمیرسه.
شما پشتیبانی نداشته باشی از هر نظر چیکار میکنی؟؟
بادا به هیچ جا نمیرسه با این تقلید و کپی کردنش.
همه سیستم عامل ها از جمله iOS از اندروید کپی کردن.
خاک تو سر گوگل که کاری نمیکنه. باید مثل اپل شکایت کنه.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از ĤąɱɨǷ :

ببین هر 6 ماه یه بار یه گوشی بزنی ، اونم نه به عنوان هدف اصلی شرکت ، به عنوان یه پروژه حاشیه ای میشه پیشرفت وحشتناک ؟ :-?

• لایک
امتیازات: TMNT

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از جواد باهوش ™ :
ببین هر 6 ماه یه بار یه گوشی بزنی ، اونم نه به عنوان هدف اصلی شرکت ، به عنوان یه پروژه حاشیه ای میشه پیشرفت وحشتناک ؟ :-?
اون 6 ماه یه بارش که مشکلی نداره. مگه خود اپل سالی یه بار آیفون نمیزنه؟ :rolleyes:
بعد هم سامسونگ به بدشانسی خورد که تا اومد بادا رو گسترش بده، به پست شکایت های پی در پی اپل خورد. الآنم برای تأمین قضایای مالی و اینکه تو بازار از اپل کم نیاره، مجبوره بیشتر تمرکزش رو روی سری گالکسی بذاره ولی مطمئنا بعدا به بادا هم یه سر و سامونی میده :-"
سوماً ، شما به گوشی دقت نکن که هر 6 ماه یه بار میاد. به گسترش برنامه ها دقت کن. الان تمام App های محبوب اندروید، یه نسخه بادا هم براشون اومده.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از ĤąɱɨǷ :
اون 6 ماه یه بارش که مشکلی نداره. مگه خود اپل سالی یه بار آیفون نمیزنه؟ :rolleyes:
اپل iPhone رو به عنوان بیزینس اصلی خودش دنبال میکنه ! قابل مقایسه نیست اصلا !
به نقل از ĤąɱɨǷ :
بعد هم سامسونگ به بدشانسی خورد که تا اومد بادا رو گسترش بده، به پست شکایت های پی در پی اپل خورد. الآنم برای تأمین قضایای مالی و اینکه تو بازار از اپل کم نیاره، مجبوره بیشتر تمرکزش رو روی سری گالکسی بذاره ولی مطمئنا بعدا به بادا هم یه سر و سامونی میده :-"
واقعا تولید شرکت چه ربطی به شکایات و بخش حقوقی داره آخه ؟ خودت الان تو این بند داری میگه پروژه بادا نه سود آوره نه قابل رقابت با رقبا ! من چی بگم آخه ؟
به نقل از ĤąɱɨǷ :
سوماً ، شما به گوشی دقت نکن که هر 6 ماه یه بار میاد. به گسترش برنامه ها دقت کن. الان تمام App های محبوب اندروید، یه نسخه بادا هم براشون اومده.
دوست عزیز من SDK های همه سیستم عامل های موبایل رو تست کردم . تنها راه تبدیل یه برنامه آندروید به بادا اینه که شروع کنی از صفر بنویسی ! بعد کلی هزینه داره برای اون شرکت و خب اون شرکت طبیعتا انتظار سود داره ! وقتی بررسی کنه می بینه که میزان دانلود از Samsung Apps در یه رو = میزان دانلود از Google Play تو 1 ساعت یا 45 دقیق ه یا حتی نیم ساعت ! خب برنامه نویس دو راه داره با این شرایط : یا ننویسه :D یا با قیمت 30 برابر عرضه کنه ! و خب مثلما هیچ کدوم ازین کارا رو نمیکنه :D پس لطفا وقتی آمار نداری رو هوا صحبت نکن !
در مورد جمله آخرت : هر وقت Instagram و Ps Touch برای بادا پیدا کردی بیا من یه چیزی دستی بهت بدم :D :))

• لایک
امتیازات: TMNT

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

توی این بحث به Windows Phone هم اشاره کنید که خیلی سریع داره رشد می کنه و پایه ی برنامه نویسیش رو با ویندوز دسکتاپ یکی کرده .
بادا در برابر این سه سیستم عامل که هیچی ، در برابر سیمبین هم شانسی نداره .

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علی سینا :
بادا شاید از لحاظ گرافیک مثل اندروید شده باشه ولی هیچ وقت بهش نمیرسه!

گفتی بازی های بدرد بخور . آخه برادر من مگه بازی به درد نخور هم داریم که میگی به درد بخور. شما داری Samsung Apps رو با Google Play مقایسه میکنی؟؟ بدون که قابل مقایسه نیست اصلا.

و راجع به آخرین قسمتی که Bold کردم : منم می تونم به جرئت ( املاش اینطوریه آقا ) بگم که شما نه S II دستت گرفتی نه Wave 3 ! سخت افزارشون مثل همه؟ بنچ مارک ها مثل همه؟؟ کیفیت صفحه Super Amoled می خوای بگی اندازه Super Amoled Plus هست؟؟ ترجیح میدم در مورد سخت افزار کلا مقایسه نکنم چون قابل مقایسه نیستن.
بله من هم بادا دو کار کردم هم با اندروید اولا که سخت افزاره ویو سه مناسبه سیستم عاملش ساخته شده چون بادا خیلی سبک تره از اندروید سخت افزاره ویو سه هم سبک تره
دوما شما برو سامسونگ اپس رو نیگا کن بعد بگو بدرد نمیخوره تو اونجا حتی اگه کشورت هم عوض کنی نرم افزارا عوض میشه بعد ببین چقدر زیاد میشه
سوما من گفتم بازی های و اپ های قشنگه اندروید چیزایه چرت و پرت اندروید نسخه بادا نمیاد و گوگل پلی پره نرم افزاره چرته که فقط گنده اش کرده
چهارما بادا از نظره گرافیک و محیطه داخلیش خیلی شبیه ای او اس اپله و از نظره سیستم هاش شبیه اندروید
پنجما سرعت رشد بادا بعد از اندرویده ینی از ای او اس هم بیشتره
شیشما متن بازه
بازم بگم

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از MMAskary :
توی این بحث به Windows Phone هم اشاره کنید که خیلی سریع داره رشد می کنه و پایه ی برنامه نویسیش رو با ویندوز دسکتاپ یکی کرده .
بادا در برابر این سه سیستم عامل که هیچی ، در برابر سیمبین هم شانسی نداره .
اینو راس میگه خیلی رشده این ویندوز فون زیاد شده حالا هم که این ویندوز هشت اومده

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M@TiN :
بله من هم بادا دو کار کردم هم با اندروید اولا که سخت افزاره ویو سه مناسبه سیستم عاملش ساخته شده چون بادا خیلی سبک تره از اندروید سخت افزاره ویو سه هم سبک تره
دوما شما برو سامسونگ اپس رو نیگا کن بعد بگو بدرد نمیخوره تو اونجا حتی اگه کشورت هم عوض کنی نرم افزارا عوض میشه بعد ببین چقدر زیاد میشه
سوما من گفتم بازی های و اپ های قشنگه اندروید چیزایه چرت و پرت اندروید نسخه بادا نمیاد و گوگل پلی پره نرم افزاره چرته که فقط گنده اش کرده
چهارما بادا از نظره گرافیک و محیطه داخلیش خیلی شبیه ای او اس اپله و از نظره سیستم هاش شبیه اندروید
پنجما سرعت رشد بادا بعد از اندرویده ینی از ای او اس هم بیشتره
شیشما متن بازه
بازم بگم

مناسب سیستم عامل ؟؟ آره وقتی سیستم عامل سطحش خیلی پایینه انتظار سخت افزار بیش تر که نداریم. سیستم عامل تقلیدی همینه ! شما بازی توی بادا رو با اندروید مقایسه کردی؟؟ برو مقایسه کن بعد بیا این جا مدیر شو .
بازی آسفالت 7 اگه برای بادا بیاد ( که من فکر نمی کنم) بعد بیا مقایسه کن ببین رو اس 2 بهتره یا رو ویو 3 !

من از وقتی سامسونگ اپز بوده باهاش کار کردم. هم تو تبلت هم تو موبایل. اصلا با گوگل پلی قابل مقایسه نیست! 4 تا اپ دیدی فکر کردی تعدادش زیاده؟؟

خوب میشه بگی چه بازی مثلا چرت و پرته ؟؟

گفتی ios باید فقط اینطوری بخندیم : =)) اصلا تا حالا با iOS کار کردی شما؟ رابط کاربریشو دیدی؟؟ گرافیکشو دیدی؟؟ یا اصلا میدونی گرافیک چیه؟؟

رشد؟ دقیقا منظورت از رشد چیه؟ تعداد فروش رو میگی؟ لابد میگی ویو 3 از اس 2 بیش تر فروخته نه؟؟

متن بازه که متن بازه. وقتی از پایه تقلیده و مشکل داره و طرفدار نداره متن باز بودن به چه درد میخوره؟؟

بازم میگم پشتیبانیش خیلی کمه. در حد بوق :D

آره بازم بگو من جوابتو بدم

به نقل از M@TiN :
اینو راس میگه خیلی رشده این ویندوز فون زیاد شده حالا هم که این ویندوز هشت اومده

دوباره گفتی رشد. هنوز که ویندوز فون 8 روی هیچ دستگاهی نیومده شما میگی رشد؟

راستی رفیق باید اینو اول پست میگفتم ولی حالا میگم :

شما بهتره بالا صفحه بمونی پست های جواد رو بخونی چون جوابت رو داده داداش.

برو همون بالا صفحه بمون این پایین خطرناکه واست.

• لایک

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از علی سینا :
مناسب سیستم عامل ؟؟ آره وقتی سیستم عامل سطحش خیلی پایینه انتظار سخت افزار بیش تر که نداریم. سیستم عامل تقلیدی همینه ! شما بازی توی بادا رو با اندروید مقایسه کردی؟؟ برو مقایسه کن بعد بیا این جا مدیر شو .
بازی آسفالت 7 اگه برای بادا بیاد ( که من فکر نمی کنم) بعد بیا مقایسه کن ببین رو اس 2 بهتره یا رو ویو 3 !

من از وقتی سامسونگ اپز بوده باهاش کار کردم. هم تو تبلت هم تو موبایل. اصلا با گوگل پلی قابل مقایسه نیست! 4 تا اپ دیدی فکر کردی تعدادش زیاده؟؟

خوب میشه بگی چه بازی مثلا چرت و پرته ؟؟

گفتی ios باید فقط اینطوری بخندیم : =)) اصلا تا حالا با iOS کار کردی شما؟ رابط کاربریشو دیدی؟؟ گرافیکشو دیدی؟؟ یا اصلا میدونی گرافیک چیه؟؟

رشد؟ دقیقا منظورت از رشد چیه؟ تعداد فروش رو میگی؟ لابد میگی ویو 3 از اس 2 بیش تر فروخته نه؟؟

متن بازه که متن بازه. وقتی از پایه تقلیده و مشکل داره و طرفدار نداره متن باز بودن به چه درد میخوره؟؟

بازم میگم پشتیبانیش خیلی کمه. در حد بوق :D

آره بازم بگو من جوابتو بدم

دوباره گفتی رشد. هنوز که ویندوز فون 8 روی هیچ دستگاهی نیومده شما میگی رشد؟

راستی رفیق باید اینو اول پست میگفتم ولی حالا میگم :

شما بهتره بالا صفحه بمونی پست های جواد رو بخونی چون جوابت رو داده داداش.

برو همون بالا صفحه بمون این پایین خطرناکه واست.
ببین علی سینا این جا قرار نیس دعوا کنیم قراره فقط بحث کنیم
برو از همون جواد که فک میکنی بلده و من بلد نیستم هیچی بپرس که بادا شبیه ای او اس نیس؟
شما برو بازی مدرن وار فاره سه رو بادا دو ببین بعد گرافیکشو درک کن
انگار فقط تو با ای اواس کار کردی
من نمیگم بادا میتونه از اندروید و ای او اس جلو بزنه چون این دوتا سیستم عامل دیگه جاشونو تو بازار پیدا کردن و فعلا هیچ سیستم عاملی به اونا نمیرسه ولی من میگم بادا میتونه از فون سون یا سیمبیان جلو بزنه چون واقعا از اونا بهتره
تازه اینو یادم رف بگم خوده اندروید که کپی ای اواس هستش
تو فک کردی اینجا کل کل میگی تو بنویس منم جوابتو میدم

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M@TiN :
ببین علی سینا این جا قرار نیس دعوا کنیم قراره فقط بحث کنیم
برو از همون جواد که فک میکنی بلده و من بلد نیستم هیچی بپرس که بادا شبیه ای او اس نیس؟
شما برو بازی مدرن وار فاره سه رو بادا دو ببین بعد گرافیکشو درک کن
انگار فقط تو با ای اواس کار کردی
من نمیگم بادا میتونه از اندروید و ای او اس جلو بزنه چون این دوتا سیستم عامل دیگه جاشونو تو بازار پیدا کردن و فعلا هیچ سیستم عاملی به اونا نمیرسه ولی من میگم بادا میتونه از فون سون یا سیمبیان جلو بزنه چون واقعا از اونا بهتره
تازه اینو یادم رف بگم خوده اندروید که کپی ای اواس هستش
تو فک کردی اینجا کل کل میگی تو بنویس منم جوابتو میدم

آره داریم بحث میکنیم ولی شما داری اطلاعات غلط به مردم میدی! یکی میاد اینجا پست ها رو برای راهنمایی خرید موبایلش میخونه میبینه که مدیر انجمن [nb]پیش خودش فکر میکنه خیلی حالیشه این مدیره دیگه[/nb] نوشته اس 2 با اون قیمتش در حد ویو 3 با قیمت خیلی پایین ترش هست.!

MW3 تو بادا میخوای بگی از تو اندروید گرافیک بالاتری داره؟؟ یعنی میخوای جک بگی دور همی بخندیم؟؟

چرا دیگه دقیقا گفتی که بادا هم سطح اندروید 4 هست .

سیمبین با اون سیمبینیش از بادا بهتره اینو بدون. در ضمن ویندوز فون که اصلا با بادا قابل مقایسه نیست حرفش رو هم نزن.

جواب میدی جواب میدم.

• لایک

ToMi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری
مدال المپیاد
رها کردم

ببخشید ولی بادا از نظر سیستم عامل (گرافیک) هیچی نیست. فکر کنم adreno 205 هست...نمیدونم ولی از این قویتر نیست!
بادا فقط برای تمایز در بازار ساخته و طراحی شده. و اساس برنامه نیسیش از اندروید جداستو اپ های اندروید به بالا کانورت نمیشن.
الآن wave III برای کسی که سیستم عامل براش مهم نیست خوبه. باتری خوبی داره...صفحش خوبه...کلا خوبه و سریعه چون بادا سبکه.ولی نرم افزار گیر نمیاد براش.
ضمنا...IOS از ANDROID کپی کرده. مثالش؟! notification bar

من فک نمیکنم WIN8 فعلا به گوشیاش بشه اعتماد کرد.

بالا