• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرشتگانی در انتظار یاری شما سمپادی ها

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : فرشتگانی در انتظار یاری شما سمپادی ها

حالا میمونه یه سوال
این که حساب رو که نمی تونیم به اسم سمپادیا ثبت کنیم،می تونیم؟؟؟
ما که شرکتی چیزی به این اسم نداریم :-? :-?
تنها اسم سمپادیا تو سایت بنیاد کودک به عنوان اسم کاربریه :-??
البته به گمونم :-?

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از کویر :
حالا میمونه یه سوال
این که حساب رو که نمی تونیم به اسم سمپادیا ثبت کنیم،می تونیم؟؟؟
ما که شرکتی چیزی به این اسم نداریم :-? :-?
تنها اسم سمپادیا تو سایت بنیاد کودک به عنوان اسم کاربریه :-??
البته به گمونم :-?
آره ... فقط ما در بنیاد کودک با نام سمپادیا این کار رو میکنیم ... حساب به اسم مسئول امور مالی خواهد بود ... که البته اون فرد موظف هست گزارشات مالی دقیق رو به کسایی که کمک میکنن بده ...
اما نیازی به ثبت شرکت رسمی و این حرفا وجود نداره ...

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

منم منظورم همون بود

چرا دیگه اگه کسی بخواد حساب به نام خودش نباشه مثلا به نام سمپاد باید یه شرکتی یه سازمانی یه چیزی وجود داشته باشه صرفا یه سایت کافی نیست

• شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

یکی 1جمع بندی بکنه لطفن
از سیستم البته چون اشخاص مشخص نیستن هنوز
‏*‏علی:آخه من این مکالمات نیما و کویر به خصوص پست آخر کویر رو متوجه نشدم

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

جمع بندی هنو زوده بذارین بقیه هم نظر بدن بعد

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من با توضیحات آقا نیما موافقم.
اگر هم بقیه مشکلی ندارن همین طرح ایشون و انجام کارها به اسم سمپاد عالیه فقط نظر ها باید دقیق باشه.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

چرا خودمونو گول بزنیم
خیلیا فقط به خاطر کار نیکش شاید نخوان کمک کنن هدفشون کمک به سمپاد هم باشه که این خودشم کار خیلی با ارزشیه درضمن وقتی میتونیم با یه کار به چندتا هدف برسیم چراکه نه ؟!
بعدم اینکه این جوری می تونه یه کار نمادین قشنگ باشه و احتمال گسترشش بیشتر میشه ولی اگه هرکی خودش کمک کنه میشه یه کار """""تکراری""""" خوب .

بازم میگم فکر نمیکنم این طرح از لحاظ مالی زیاد به مشکل برخورد کنه همون جوری که امیر گفت بیشتر مراحل اداریش هست
کسی مراحلشو میدونه ؟

و بازم میگم مدارس میتونن تو خیلی از مسائل کمک کنن مثلآ اگرررر قرار باشه همایشی یا جشنی برگذار بشه
مدیرای مدارس سمپاد معمولآ ( یا حداقل مال ما !) تا حدی نفوذ هم دارند .
اگه موافقیم با اون ها هم صحبت بشه

• لایک
امتیازات: dorna
  • شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

وحید:این که از کمک کادر مدارس استفاده کنیم و بقیه ایده ها که به گسترش همکاری کمک میکنه خیلی خوب هستن ولی نه برای قدم اول؛
اگه ما برای دفه ی اول خودمون به شکل خصوصی با 1عده حرف بزنیم یا پوستر و فراخوان بسازیم و بتونیم 1پول معقول و محدودی کمک کنیم در آینده میتونیم به اشکال مختلف طرح رو گسترش بدیم مثلن از همین کادر سمپاد استفاده کنیم

Parham MLK

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج

آقا منم هستم! :D

منم فکر میکنم بهتره برای اول کار، خودمون همه‌ی کارش رو انجام بدیم؛ اینجوری ثابت میکنیم که توانایی انجامش رو داریم. پس در آینده بهمون بیشتر اعتماد میکنن و همکاری بیشتری هم میکنن!

تو کرج میتونین رو کمک من حساب کنید!

• لایک

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من با بحث کردن این طوری کاری از پیش نمیره!

یکی بیاد برنامه های این طرح رو این جه به ترتیب اولویت بنویسه تا جدا جدا روی هرکدام بحث کنیم و با کمک خدا اگه مشکلی داره بر طرف کنیم

مثلا اولین کارمون اینه که سرگروه انتخاب کنیم تا اون سرگروه به کار ها سامان بده و همه ی اعضای کمیته رو هماهنگ کنه!
الان بهتره رو این بحث کنیم به جای بحث های خیلی کلی!

حالا نظر من درباره سرگروه اینه دو نفر باشن!
یکی پسر و یکی دختر !
چون که یه پسر نمی تونه بیاد تو مدرسه دخترا آشناشون کنه :D
ترجیحا هر دو تو دوره دبیرستان یا بالاتر باشن چون خوب مسلما از سطح فکر بیش تری برخوردارند نسبت به ما! (راهنمایی ها )

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

معنی سرگروه رو هنوز من نمیفهمم... :-??
من میگم یه تیم ناظر(هیئت مدیره :-") وجود داشته باشه که مثلا دو تا از تهران دو تا خراسان دو تا اصفهان...(مثلا)(1دختر 1 پسر)
اینا میشینن برنامه ها رو تنظیم می کنن و مسئول امور مالی هم انجام میده و به این تیم گزارش کارها رو میده...
تا تابستون که وقت همه یه کم بیشتر شه و بخواین برنامه رو گسترش بدین...

• شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از SiXaXiS :
به نظر من با بحث کردن این طوری کاری از پیش نمیره!

یکی بیاد برنامه های این طرح رو این جه به ترتیب اولویت بنویسه تا جدا جدا روی هرکدام بحث کنیم و با کمک خدا اگه مشکلی داره بر طرف کنیم

مثلا اولین کارمون اینه که سرگروه انتخاب کنیم تا اون سرگروه به کار ها سامان بده و همه ی اعضای کمیته رو هماهنگ کنه!
الان بهتره رو این بحث کنیم به جای بحث های خیلی کلی!

حالا نظر من درباره سرگروه اینه دو نفر باشن!
یکی پسر و یکی دختر !
چون که یه پسر نمی تونه بیاد تو مدرسه دخترا آشناشون کنه :D
ترجیحا هر دو تو دوره دبیرستان یا بالاتر باشن چون خوب مسلما از سطح فکر بیش تری برخوردارند نسبت به ما! (راهنمایی ها )
ما تاحالا داشتیم سر سیستم بحث میکردیم.
حالا هم بحث به یه جاهایی رسیده.
الان الویت ما با اینه که تعداد بیشتری برای کمک اعلام آمادگی کنن.
ولی بحث سرگروه:
اون کس یا کسایی که مسئول امور مالیه باید حتمن +18 سال باشه
اما علاوه بر اون ما به یه سری فرد دیگه برای کارهای اداری(ارتباط با بنیاد) و ایده پردازی و بحث تبلیغات نیازمندیم.
اون کسایی که تو بحث تبلیغات هستن میتونن زیاد باشن و بهتره دبیرستانی و راهنمایی باشن.
اما چیزی که الان باید پیگیری شه اینه که از این طرح استقبال شه.الان ما حتا اگه واسه امور مالی و اداری و تبلیغاتی آدم داشته باشیم کارمون پیش نمیره.چون باید کسای زیادی باشن که حاضر باشن باشن فقط کمک مالی کنن.
5 تومان پول زیادی نیست.اگه ما برای دفه ی اول کفالت 5 تا کودک رو قبول کنیم باید 150 هزار تومان جمع شه که اگه هر کس 5 تومان کمک مالی کنه.به 30 نفر نیاز داریم.
به نقل از کویر :
معنی سرگروه رو هنوز من نمیفهمم... :-??
من میگم یه تیم ناظر(هیئت مدیره :-") وجود داشته باشه که مثلا دو تا از تهران دو تا خراسان دو تا اصفهان...(مثلا)(1دختر 1 پسر)
اینا میشینن برنامه ها رو تنظیم می کنن و مسئول امور مالی هم انجام میده و به این تیم گزارش کارها رو میده...
تا تابستون که وقت همه یه کم بیشتر شه و بخواین برنامه رو گسترش بدین...
میتونن این کسایی که مسئولیت تبلیغات رو بر عهده میگیرن بیشتر هم باشن.مثل پرهام که گفت میتونید تو کرج رو کمک من حساب کنید.

یه چیزی:کسایی که زیاد فرصت ندارن یا حوصله ندارن یا هر چیز دیگه!کمکتون میتونه صرفن همون ماهی 5 هزار تومان باشه و نه چیز دیگه.این کار نه وقت گیره نه پول زیادی نیاز داره.فقط با همین کمک میتونین باعث شین این طرح انجام شه.اگه نتونیم تو مرحله ی اول با یه پول محدود ولی معقول شروع کنیم ممکنه عملی نشه طرح و خب خیلی حیفه!

• لایک
امتیازات: kavir

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

منم هستم
بچه ها من خیلی وقته دارم این تاپیک و تاپیک قبلی رو می خونم ولی هیچ وقت حرف خاصی نداشتم بزنم
اول اینجا اومدم اعلام حظور کنم
من فقط یه مشکلی رو بگم؟
اینه که مسلما وقتی شما کفالت یکی رو بر عهده می گیرید در قبال خرج اون نفر حداقل تو یک سال مسئولید ولی ما به هیچ وجه نمی تونیم آدما رو نسبت به دادن ماهانه ی پول موظف کنیم
شاید یه ماه نتونن اون پول رو بدن
می فهمید منظورم چیه؟
هرچقدر هم آدم منظمی باشی برا یه سری افراد این چیزا پیش می یاد
فکری در این مورد کردید؟

• لایک

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از مهسا.ق :
منم هستم
بچه ها من خیلی وقته دارم این تاپیک و تاپیک قبلی رو می خونم ولی هیچ وقت حرف خاصی نداشتم بزنم
اول اینجا اومدم اعلام حظور کنم
من فقط یه مشکلی رو بگم؟
اینه که مسلما وقتی شما کفالت یکی رو بر عهده می گیرید در قبال خرج اون نفر حداقل تو یک سال مسئولید ولی ما به هیچ وجه نمی تونیم آدما رو نسبت به دادن ماهانه ی پول موظف کنیم
شاید یه ماه نتونن اون پول رو بدن
می فهمید منظورم چیه؟
هرچقدر هم آدم منظمی باشی برا یه سری افراد این چیزا پیش می یاد
فکری در این مورد کردید؟
خب ما به خورده راجب این قضیه فکر کردیم ... گرفتن تعهد برای کار خیر اصلا جالب نیست و انجام شدنی هم نیست عملا ...
اما از طرفی واقعیت این مبلغ 5 هزار تومان در ماه اونقدر مبلغ زیادی نیست و بیشتری ها توان پرداختش رو همواره میتونن داشته باشن به گمونم ...
اما اگر فردی به هر دلیلی هم نتونه دیگه در این طرح مشارکت کنه و یا نخواد دیگه ادامه بده همکاریش رو ...
برای اون دسته از افرادی که توان پرداخت رو داشته باشن ولی قصد فطع همکاری داشته باشن ... خواهشمون از اون ها این هست که از زمان اعلام انصراف در یک دوره ی بعد هم مشارکت کنن و بعد از اون از طرح حذف میشن ...
اما برای کسانی که امکان پرداخت دیگه براشون نباشه به کل ( که به نظر خیلی محدود پیش میاد این مسئله ) هم چاره هایی اندیشیده شده ...
اول از همه ، این طرح پویا خواهد بود ، یعنی به طور مداوم کار تبلیغ و توسعه اش ادامه پیدا میکنه و همیشه تلاش برای جذب افراد بیشتر خواهد بود و بعد از مدتی که طرح قوت بگیره و شناخته بشه ، این افراد جدید با اون افرادی که میخوان برن جایگزین میشن ...
اما در مراحل ابتدایی که هنوز کار ممکنه اونقدر شناخته شده هم نباشه ، این کسری بودجه رو مسئولین اصلی طرح و یا افراد دیگه ای علاقه ی مساعدت مالی بیشتری داشته باشن احیانا تامین میکنن ... اگر از این 30 نفری که مثال زدن ، 10 نفر هم منصرف بشن در ماه بعد ، هزینه ی اون 10 نفر میشه 50 تومن و خود مسئولین میتونن تامینش کنن به راحتی ... جای دوری نمیره به هر حال بعضیا از جمله ی خود مسئولین بیشتر هزینه کنن در این موارد ...
اما به جز تمام این ها ...
بنیاد کودک به هیچ وجه حداقل زمانی رو برای کفالت در نظر نگرفته ، یعنی هر زمان که کفیل دیگه توانایی پرداخت مقرری تعیین شده رو نداشته باشه ، میتونه از کفالت اون کودک انصراف بده ...
اما تمام این پیشبینی ها بالا هم به این جهت اعلام شده که ... این کار به نوعی از لحاظ اخلاقی صحیح نیست ... بچه ای که به کمک های ما بعد از چند ماه دل ببنده ، درست نیست که یکباره از این کمک ها محروم بشه ...
اما نگران این نباشین که اگر یک زمانی نتونستیم چی ...
به شخصه واقعا به این ایمان دارم که راحب بعضی چیزا واقعا خدا خودش میرسونه ...

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از نــيما :
خب ما به خورده راجب این قضیه فکر کردیم ... گرفتن تعهد برای کار خیر اصلا جالب نیست و انجام شدنی هم نیست عملا ...
اما از طرفی واقعیت این مبلغ 5 هزار تومان در ماه اونقدر مبلغ زیادی نیست و بیشتری ها توان پرداختش رو همواره میتونن داشته باشن به گمونم ...
اما اگر فردی به هر دلیلی هم نتونه دیگه در این طرح مشارکت کنه و یا نخواد دیگه ادامه بده همکاریش رو ...
برای اون دسته از افرادی که توان پرداخت رو داشته باشن ولی قصد فطع همکاری داشته باشن ... خواهشمون از اون ها این هست که از زمان اعلام انصراف در یک دوره ی بعد هم مشارکت کنن و بعد از اون از طرح حذف میشن ...
اما برای کسانی که امکان پرداخت دیگه براشون نباشه به کل ( که به نظر خیلی محدود پیش میاد این مسئله ) هم چاره هایی اندیشیده شده ...
اول از همه ، این طرح پویا خواهد بود ، یعنی به طور مداوم کار تبلیغ و توسعه اش ادامه پیدا میکنه و همیشه تلاش برای جذب افراد بیشتر خواهد بود و بعد از مدتی که طرح قوت بگیره و شناخته بشه ، این افراد جدید با اون افرادی که میخوان برن جایگزین میشن ...
اما در مراحل ابتدایی که هنوز کار ممکنه اونقدر شناخته شده هم نباشه ، این کسری بودجه رو مسئولین اصلی طرح و یا افراد دیگه ای علاقه ی مساعدت مالی بیشتری داشته باشن احیانا تامین میکنن ... اگر از این 30 نفری که مثال زدن ، 10 نفر هم منصرف بشن در ماه بعد ، هزینه ی اون 10 نفر میشه 50 تومن و خود مسئولین میتونن تامینش کنن به راحتی ... جای دوری نمیره به هر حال بعضیا از جمله ی خود مسئولین بیشتر هزینه کنن در این موارد ...
اما به جز تمام این ها ...
بنیاد کودک به هیچ وجه حداقل زمانی رو برای کفالت در نظر نگرفته ، یعنی هر زمان که کفیل دیگه توانایی پرداخت مقرری تعیین شده رو نداشته باشه ، میتونه از کفالت اون کودک انصراف بده ...
اما تمام این پیشبینی ها بالا هم به این جهت اعلام شده که ... این کار به نوعی از لحاظ اخلاقی صحیح نیست ... بچه ای که به کمک های ما بعد از چند ماه دل ببنده ، درست نیست که یکباره از این کمک ها محروم بشه ...
اما نگران این نباشین که اگر یک زمانی نتونستیم چی ...
به شخصه واقعا به این ایمان دارم که راحب بعضی چیزا واقعا خدا خودش میرسونه ...
ببین معلومه که خدا می رسونه
شکی نیس
اما می گم دلیل نداره اون فرد منصرف شه مثلا یادش بره و از این حرفا
مثلا می تونیم یه کمی از پول رو برای کارای و افاقایی که پیش می یاد کنار بذاریم
البته بیشترشو قانع شدم :D

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از مهسا.ق :
ببین معلومه که خدا می رسونه
شکی نیس
اما می گم دلیل نداره اون فرد منصرف شه مثلا یادش بره و از این حرفا
مثلا می تونیم یه کمی از پول رو برای کارای و افاقایی که پیش می یاد کنار بذاریم
البته بیشترشو قانع شدم :D
گفتم ... این موارد اونقدر زیاد پیش نمیاد ...
اون چند موردی هم که پیش اومد رو اصلا من خودم به شخصه میدم اگه راه های بالا هم جواب گو نبود واسه تامینش ! :D
ذخیره و اینا در مرحله ی اول بهتره نکنیم ... ممکنه بچه ها خوششون نیاد که یه بخشی از پول ها داره ذخیره میشه و به دست بچه ها نمیرسه الان ...
اما بعد ها که طرح شناخته شده تر شد ، حتما این کار هم میشه انجام داد ! :)

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

خوب گرفتم
به بحث ادامه بدید :D

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بهتره به غیر از سر گروه هایی که تو هر مدرسه هست ,2 نفر سرگروه اصلی باشن حتی به غیر از کسایی که برای امور اداری و مالی هستن , برای مواقع اضطراری.

• شروع کننده موضوع

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

درباره ی این موضوع ها هم بحث میکنیم
الان فعلن الویت با اینه که تعداد بیشتری توی دادن پول مشارکت کنن؛30برای شروع نفر مثلن
تو این هفته یک تاپیک دیگه برای اعلام همکاری نهایی زده میشه کسایی که اونموقع اعلام همکاری میکنن سرنوشت طرح رو تعیین میکنن
بازم میگم این "همکاری‏"‏میتونه همون ماهی 5تومان باشه فقط

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

من که 100 % ماهی 5 تومن رو هستم!
تازه علاوه بر اون میتونم کار تبلیغاتشو هم انجام بدم!
بعد یه سوال پیش اومد! :D چرا فرشته؟

فقط اگه میشه مراحل رو یکی یکی بریم تا به مشکلی بر نخوریم!

به نظر من بحث تو این تاپیک تموم شده و باید یه تاپیک بزنیم و یک تعریف کلی از این طرح بدیم برای بچه ها (زیاد نباشه تا حتما بخونن) (اسنم تاپیک هم لطفا عوض کنین ) و بعد اونجا بچه ها اعلام همکاری کنن!
بعدش سرگروه و باز کردن حساب و راه انداختن و سایت و از این داستان ها

بالا