• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرخاش جویی

• شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر
بارها شده که با افرادی برخورد کردم که فقط میخواستن یه جوری من وادار به دعوا کردن کنن

یه جورایی واسه این جور کارا سرشون درد میکنه...

نمیدونم چرا بعضی ها مخصوصا جوون ها میخوان با دعوا و زور گویی کارشون درست کنن و جلو ببرن

دلیل اینکه این روزا این واکنش هایی به این صورت زیاد شده چی میتونه باشه ؟!

چرا به فکر راه های بهتری مثل صحبت کردن نیستن؟ :-??

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : پرخاش جویی

به نقل از پـوریــا :
دلیل اینکه این روزا این واکنش هایی به این صورت زیاد شده چی میتونه باشه ؟!

چرا به فکر راه های بهتری مثل صحبت کردن نیستن؟ :-??

الان دیگه احترام به دیگران تو جامعه خیلی کمرنگ شده هم چنین فشار روانی خیلی بیشتر شده.... در ضمن صبر و تحمل نداریم یعنی صفره

پرخاش جویی اگه به پرخاشگری چنج -change-بشه بهتره! :D

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نظر من به دو تا عامل بستگی داره یکی ذات اون فرد که خب بعضی آدما ذاتشونه و به نظر من عامل مهمی هم نیست
و عامل دیگه هم جامعه هست . یعنی افراد یک جامعه به دلیل مشکلات و درگیری هایی که دارن اعصاب نمیمونه براشون و هی می خوان بپرن به هم دیگه
مثلا توی ِ همین ایران شما تصور کنید صب پا میشید یه کار اداری دارید ! شونصد دفعه شمارو می چرخونن آخرشم میگن برو پس فردا بیا ! بعدم میاید برگردید خونه دو تا ماشین تصادف کردن شما یه ساعت تو ترافیکید ! حالا اگر حساب کنید شما کمی هم عصبی باشید دیگه کافیه که اگر با کسی بحثتون شـه شما به پرخاشگری رو میارید نه صحبت مسالمت آمیز !
حالا این یه مثال بود !
به نظر من علت بی اعصاب بودن خیلی از مردم بی اعصاب بودن بقیه و کلا بی اعصاب بودن جامعه س که به پرخاشگری کشیده میشه !

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

من مخالفم که بیایم بگیم دلیل پرخاشگری مردم اینه که مشکلشون زیاده پسرشون بیکاره قبضشون زیاد اومده اداره ها باشون همکاری نمیکنن چمیدونم گرمشونه و....
این یه فرهنگه بده تو جامعه ی ما که مردم هم خوب یاد گرفتن توجیه بیارن براش.
از همون بچگی هم به هیچ کدوممون تو جامعه یاد ندادن که تو هر شرایطی حق پرخاشگری نداریم.
بدتر هم پرخاش زیاد دادیم هم اینکه همه 1 توجیهی واسه این رفتارشون دارن....

• شروع کننده موضوع

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

اینکه بگیم به خاطر مشکلات و گرفتاریهای زندگیه زیاد درست نیست به نظرم
هر کسی یه مشکلی داره واسه خودش اگه اینجوری بشه که هر کسی به خاطر مشکلش حوصله نداشته باشه و بخواد با دعوا کارشو جلو ببره که سنگ رو سنگ بند نمیشه :|

paryam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

البته به جنسیت هم بستگی دارند مرد ها اصولا پرخاشگرند ولی نکته ی جالب اینه که قبلا پرخاشگرا مشخص بود الان کسانی که آرومند!

CC.CO-ED

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نیشابور
شهر
نیشابور

ی بار دو یا سه بار رفتار خشونت آمیزو نمیشه گذاشت به پای پرخاشگری.
دغدغه های ذهنی،حالت روحی نامناسب و... منجر ب عصبانیت میشن ولی پرخاشگری ی بیماری روانی و دائمیه ک منجر ب واکنش شدید فرد در برخورد ساده ی دیگران..

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

شاید مقدار خیلی کمیش به شرایط اجتمایی بستگی داشته باشه...یعنی همین مشکلاتی ک بیشتر مردم دارن ولی فک نمیکنم همش مشکلات و مسائل زندگی باشه...به هر حال همون طوری ک بقیه هم گفتن پرحاشگری به جور بیماریه و من فک میکنم منشآشم ضعف درون طرف باشه ک چون احساس میکنه ک نمیتونه با استدلال یا درست حرف زدن مشکلشو حل کنه با دعوا این کارو میکنه یا شایدم سعی میکنه با داد و فریاد اعتماد به نفس کم خودشو پنهان کنه.....به هر حال اینجور ادما در مقابل کسی ک باهاشون منطقی و درست حرف بزنه معمولا کم میارن.....

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

فرد پرخاشگر خیلی فرد حساس وزودرنجیه ..بایک تنش زود عکس العمل نشون میده

+اینکه من توی روزنامه خوندم افردای که پرخاشگرن به خاطراینکه فیلم های خشن امیز وبازی های کامپیوتری زیاد بازی میکنن هستش :)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

در هر جامعه ای ، در هر زمانی افراد پرخاشجو و به اصطلاح دعوایی وجود داشته و وجود داره ! راه حل های فراوانی برای چگونه برخورد کردن با اونها جود داره. مثلا میشه باهاشون درگیر شد ، یا بی اعتنائی کرد و ... ! هیچ وقت دیده نشده شخصی که دارای تحصیلات خوب ، وضعیت مالی خوب و موقعیت اجتماعی مناسبیه بره وسط خیابون زور گیری کنه ، یا دنبال دعوا بگرده !
به نظر من این رفتار بخاطر اینه که فرد در رسیدن به خواسته هاش و انتظارات جامعه ش ناکام مونده ، مثلا نتونسته ادامه تحصیل بده یا وضعیت مالی خوبی نداره و تلاش هاش به نتیجه نرسیده در نتیجه تنها راه رسیدن به اهدافش رو متوسل شدن به زور و پرخاشجویی میدونه .

به نقل از ∞nilofar banihashem :
فرد پرخاشگر خیلی فرد حساس وزودرنجیه ..بایک تنش زود عکس العمل نشون میده

+اینکه من توی روزنامه خوندم افردای که پرخاشگرن به خاطراینکه فیلم های خشن امیز وبازی های کامپیوتری زیاد بازی میکنن هستش :)

البته 2 نظریه در این مورد وجود داره : 1- افراد پرخاشگر فیلم خشن نگاه میکنند 2-فیلم پرخاشگر باعث میشه افراد پرخاشگر بشن

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

وقتی جو یک جامعه جو خشونت آمیزی باشه روی افراد تاثیر می گذاره. ما ها همیشه داریم صحنه های خشونت بار می بینیم. اعدام های علنی مثلا. یا درگیر شدن گشت ارشاد با شهروندان. و تازه خشونت همیشه خیلی علنی نیست. تذکرات پی در پی ناظم مدرسه سر مسائل ناچیز یا رقابت بیمار گونه و طعنه های همکلاسی ها به هم دیگه که جو رو بهم می زنه همه ی اینها جز خشونت هستن و باعث می شن که افراد حالت تدافعی بگیرن. و این حالت تدافعی زمانی پرخاش جویانه می شه که اون شخص برای دفاع از خودش ازش استفاده کنه و این دفاع می تونه در حوزه ی حمله به افراد دیگه خلاصه بشه. اینجاست که ما پرخاش جیی رو زیاد می بینیم.
هر چند به نظر من به خود اشخاص هم مربوط می شه. آدم ها بر اساس تجربه های شخصی و پشتوانه ذهنی متفاوت رفتار های مختلفی رو در شرایط سخت تر نشون می دن و سطوح مختلفی از پرخاشگری در افراد دیده می شه.
یکی از دلایل دیگه ی پرخاش گری ادبیات و طرز فکریه که امروزه ما استفاده می کنیم. ما ها یاد گرفتیم که آدم باید برای رسیدن به هدفش مبارزه کنه. یا دیگرون رو متقاعد کنه. یا از اندیشه اش دفاع کنه. یا با فامیلش کنار بیاد. یا مشکلاد رو تحمل کنه. خب این ها الزاما چیز های بدی نیستن ولی بیشتر شدنشون از حد نرمال آدم ها رو خشونت طلب می کنه و ذهنشون رو برای پرخاش گری آماده می کنه. و توی جامعه ی ما اصولا آدم ها بیشتر از جاهای دیگه تحت تاثیر این چنین جمله هایی هستن. مگه کشور دیگه ای هم جز ما توی دنیا هست که قرار باشه سایر ملت ها رو محو کنه یا مشت بزنه به دهان بقیه و یا مبارزه تا پای جان بر علیه بقیه بکنه یا تا جای ممکن مقاومت کنه. همه اینها جزو ادبیات خشونت آمیز هستن و ما تحت تاثیرشون هستیم.
ولی جدا از شرایط جامعه به نظر من جنسیت، شرایط سنی و تجربه های شخصی نقش پر رنگ تری دارن.

بالا