• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اوّل دبیرستان

چه معدلی رو پیشبینی میکنید برای ترم دوم؟

• 20

رای‌ها: 8 16.7%
  • 19.90 تا 20

رای‌ها: 8 16.7%
  • 19.70 تا 19.50

رای‌ها: 10 20.8%
  • 19 تا 19.50

رای‌ها: 10 20.8%
  • 18 تا 19

رای‌ها: 6 12.5%
  • 17 تا 18

رای‌ها: 2 4.2%
  • زیر 17

رای‌ها: 4 8.3%

• رای‌دهندگان
    48
وضعیت
موضوع بسته شده است.

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
پاسخ : اوّل دبیرستان

بخدا الان داغین متوجه نمیشین که دارین تابستونو بادرس هدرمیدین
ایام مدرسه کم میارین

صبا شفق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران

با اینکه ربطی به تاپیک نداره ولی چون دوستان پرسیدن ما شیمی 2 میخونیم و از کتاب مبتکران ولی خب برای اول دبیرستان خیلی مفیده حالا جدا از این که شیمی اول دبیرستان اصلا شیمی نیست باعث قوی شدن پایه میشه

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی۲/دبیرستان حلی۱۰/دبیرستان علامه طباطبایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از hosseinhbh :
میگن المپیاد شیمی مثل کنکور شده یک سوال هم اشتباه بزنه کلی رتبش تغییر میکنه اما تو بقیه المپیادا اینجوری نیست

شیمی یک مطالب جالبی نداره! شیمی ۲ خیلی مهم تره!!

من شنیده ام کف قبولی شیمی مرحله ۱ حدود ۶۰٪ هستش. اما بعضی رشته ها کمترن. مثلا کامپیوتر ۸ تا سوال از ۳۰ تا بوده امسال.

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

بچّه‌ها من یه سوال دارم: ببینید الان اکثر شما و خیلیای دیگه واسه المپیاد می‌خونید/می‌خواید بخونید. بعد هر کدوم از این المپیادا هم مثلا 15 نفر برتر اعلام می‌کنه.( جدّا چند نفر؟)
بعد الان امید قبولی دارید یا میخواین بخونید که قوی شید واسه کنکور؟
مثلا انقدر استعداد تو وجودتون دیدین که جزو 15 نفر اول بشین؟
من نمیرم سمت المپیاد واسه همین مسئله، ریسکِ خیلی زیادی داره. اگه به خاطر المپیادی بودن چیزی ادم از دست نده خیلی شیرینِ ولی الان اینجوری ینس خب. تابستون‌تونُ زحمت میکشید و بعد ها هم احتمالا از خیلی درسا واسه المپیاد میزنید و اگه خدای نکرده قبول نشدید، میشید از اینجا مونده از اونجا رونده.(همین بود؟ :-" )
بعد الان خلاصه چجوریاس فازتون؟

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از نسیــم :
بچّه‌ها من یه سوال دارم:10 تا سوال داشته باش :‌)) ببینید الان اکثر شما و خیلیای دیگه واسه المپیاد می‌خونید/می‌خواید بخونید. بعد هر کدوم از این المپیادا هم مثلا 15 نفر برتر اعلام می‌کنه.( جدّا چند نفر؟) ریاضی مرحله اول 2000 نفر فک کنم مرحله 2 40 نفر تقریبا برای طلا و...: فک کنم 14 تا شایدم 12 تا طلا نصف بقیه نقره بقیه برنز .نصف طلاییام بعد دوره دیدن میرن برا تیم ملی
بعد الان امید قبولی دارید یا میخواین بخونید که قوی شید واسه کنکور؟ هردو ولی امید دارم خیلی مثلا مرحله دو سال دوم قبول شم :‌دی
مثلا انقدر استعداد تو وجودتون دیدین که جزو 15 نفر اول بشین؟ممم نمیدونم ولی اعتماد به نفسو اینا دارم استعدادم دارم بودجه ندارم :‌))
من نمیرم سمت المپیاد واسه همین مسئله، ریسکِ خیلی زیادی داره. اگه به خاطر المپیادی بودن چیزی ادم از دست نده خیلی شیرینِ ولی الان اینجوری ینس خب. تابستون‌تونُ زحمت میکشید و بعد ها هم احتمالا از خیلی درسا واسه المپیاد میزنید و اگه خدای نکرده قبول نشدید، میشید از اینجا مونده از اونجا رونده.(همین بود؟ :-" )

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از نسیــم :
بچّه‌ها من یه سوال دارم: ببینید الان اکثر شما و خیلیای دیگه واسه المپیاد می‌خونید/می‌خواید بخونید. بعد هر کدوم از این المپیادا هم مثلا 15 نفر برتر اعلام می‌کنه.( جدّا چند نفر؟)

ما اعتماد به نفس داریم. :>
ببین، حداقل می‌شه این‌جوری نگاه کرد که تو میای سال اول می‌خونی - سال اول هم که این‌طوری نیست بگیم برای کنکور نخونیم از دست می‌دیم و فلان - بعد می‌ری مرحله اول می‌دی، می‌بینی نه، در توان‌ت نیست. یا نه، همون موقع که داری می‌خونی براش می‌بینی علاقه نداری، یا نمی‌کشی. خب ول‌ش می‌کنی. می‌شینی برای کنکور می‌خونی.
بعدش هم، همین آنا رو ندیدی رتبه‌ی دو کنکور تجربی شد؟ مدال نقره‌ی شیمی داشت گویا. :‌د‌ی
و این که اگه کسی به اون درسی که برای المپیاد می‌خونه علاقه داشته باشه، فکر نمی‌کنم پشیمون بشه
ولی اگه همین‌طوری از رو جوگیری بیای المپیادی شی و در توان‌ت نباشه که هم المپیاد بخونی و هم درس‌های مدرسه رو تا حدودی کنترل کنی، خب دیگه تکلیف‌ت معلومه.

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از نسیــم :
آفرین، آفرین. پشتکار خوبی دارین. :-"
تاریخِ المپیادا مشخصه؟
مرحله 1 اواخر بهمن
مرحله 2 اردیبهشت
مرحله3 تابستون (اینجاها هنوز وارد نشدم دقیق نمیدونم)
دوره طلا سال بعدش اردیبهشت و خرداد
جهانی تابستون(سال بعد)

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از نسیــم :
من هنوز تصمیم خیلی جدی ندارم اما به نظرم وقتی یه نفر المپياد میخونه علاقه مند یش به اون درس بیشتر میشه یا بیشتر هست
همچنین المپياد سطح علمی آدمو بالا میبره ( براى علاقه مندان :D)
حالا ممکن یه نفر مرحله ی 1 قبول شه ادامه بده ممکن نکشه ادامه نده من از اون 15 نفر که گفتی متوجه نشدم ولی کسی که خیلی بخواد میتونه موفقیت در المپیاد براش ممکن باشه!

پست بالایی : فقط المپياد ریاضی این جوریه؟

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

بیخیال ِ المپیاد، بلد باشی درسای مدرسه‌ت رو در حد قابل قبولی بالا نگه داری، دیگه میشه المپیاد هم بخونی. ما این حرفا رو از زیر زبون نقره و طلای کشوری کشیدیم بیرون؛ از خودم حرف نمی‌زنم.
بعدم چرا که نه؟ مگه اونایی که طلا آوردن شاخ و دم داشتن که ما الان نداریم و بنابراین نمیتونیم طلا داشته باشیم؟ :-"
بعدشم، فکر نمی‌کنی به امتحانش می‌ارزه؟ :د . فوق‌ش قبول نشی، جاش یچیزی یاد می‌گیری :د

×حالا کی باید بریم این کتابای اول رو بخریم خب؟

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از مِهرانه :
×حالا کی باید بریم این کتابای اول رو بخریم خب؟
اینجا کتاب‌ها شونزده شهریور این‌طورا میاد معمولا.

hosseinhbh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
mashhad
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از صَواع. :
اینجا کتاب‌ها شونزده شهریور این‌طورا میاد معمولا.
فکر کنم کلا کتابا عوض شده مخصوصا ریاضیش از حالت یک نواختی در اومده .قبلش کتاب گرفتن باید ثبت نام کرد؟

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از hosseinhbh :
قبلش کتاب گرفتن باید ثبت نام کرد؟
بستگی به اون‌جایی که می‌خرین داره. مثلا یه مغازه هست نزدیک خونه ما باید ثبت‌نام کنی. بعد یه شهرکتاب هم هست که من از اونجا می‌گیرم، ثبت‌نام نمی‌خواد، همین‌طوری می‌ده.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

بچه ها من امسال میرم اول.. از اول تابستونم داشتم درسای سومو دوره میکردم ولی خب کامل نشد!.. اما حالا میخوام یه سر ب کتابای اول بزنم یه پیش مطالعه ای داشته باشم!
کدوم درسارو بخونم؟ چه کتاب تستایی بگیرم؟
و اینکه میخوام هم المپ کار کنم از اول مهر هم درسامو جدی بگیرم.. ب چـــنـــد تا رشته هم علاقه دارم واسه المپیاد! نمیدونم کدومشو برم و نمیدونم اگه بخوام مثلا دوتا رشته رو کار کنم ب درسام میرسم یانه؟ :-/
# کمک لطفا! :)

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از Suspected Girl :
بچه ها من امسال میرم اول.. از اول تابستونم داشتم درسای سومو دوره میکردم ولی خب کامل نشد!.. اما حالا میخوام یه سر ب کتابای اول بزنم یه پیش مطالعه ای داشته باشم!
:|
و اینکه میخوام هم المپ کار کنم از اول مهر هم درسامو جدی بگیرم.. ب چـــنـــد تا رشته هم علاقه دارم واسه المپیاد! نمیدونم کدومشو برم و نمیدونم اگه بخوام مثلا دوتا رشته رو کار کنم ب درسام میرسم یانه؟ :-/
دو تا المپیاد ُ فکر نمی‌کنم بتونی بخونی. حالا باز ببین مدرسه‌تون چجوریه. چون مثلا بچه‌های ما می‌گفتن کلاس‌های المپیاد تایم‌هاشون یکی‌ه نمی‌شه دوتا رو رفت مثلا. :-?
ولی یه‌چیزی مثل ریاضی و کامپیوتر رو شاید بشه دوتایی خوند. نمی‌شه؟ :-?

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

خواهر منم امسال میره اول.یه سری از این دوره های تابستونه دارن.با معلمای اول حرف زدم گفتن درس رو معمولا از تابستون شروع نمیکنن یه سری مفاهیمو میگن مثلا شیب و سطح زیر نمودار توی فیزیک.بسته به اینکه مدرسه رو کجا رفتی با این مفاهیم اولیه آشنایی داری یا نه به میل خودت یا اینا رو کار میکنی یا میری سراغ مباحث اول.من با نگین فصل اول فیزیک رو کار کردم خودش هم اوپتیک رو خوند دوست داشت.یکم هم ریاضی کار کرد یه نگاهی انداخت و اصلشم این دوتاست
خوبه که سومو یه نگاه کردی ولی یه مقدار از ریاضی و فیزیک رو تا اونجایی که خودت میتونی پیش ببر
واسه المپ هم چون بین دو رشته گیر کردی با خود المپیادی ها صحبت کن در موردشون اطلاعات بگیر جوری نشه سال اول یه چیز بخونی بعد سال بعد بفهمی اونیکی رو دوست داشتی مث من یه سالتو از دست ندی
تا جایی که میتونی فقط یکی رو انتخاب کن المپیاد خودش یه مقدار بچه ها رو از درس عقب میندازه تو سوم کاملا معلومه دیگه چه برسه که دو تا باشه.میتونی دو سه هفته تا یه ماه سر هر دو کلاس بری بعد اونی که بیشتر دوست داریو جدی بگیری

hosseinhbh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
mashhad
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

# کمک لطفا! :)
من كه اونجور كار ميكنم هم الپ ميخونم و هم درساي اول خوب اول بايد درس رياضيو خوند چون هم درس مهميه و هم فشار كمتر وارد ميشود بعد ميشه تو طي سال درس المپياد خوند و فقط بايد رياضيه مبتكران اول درس مثلثات خوند چون درس مهمي من كه اينجور كار ميكنم

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از صَواع. :
:| دو تا المپیاد ُ فکر نمی‌کنم بتونی بخونی. حالا باز ببین مدرسه‌تون چجوریه. چون مثلا بچه‌های ما می‌گفتن کلاس‌های المپیاد تایم‌هاشون یکی‌ه نمی‌شه دوتا رو رفت مثلا. :-?
ولی یه‌چیزی مثل ریاضی و کامپیوتر رو شاید بشه دوتایی خوند. نمی‌شه؟ :-?

عاغا عاغا اروم! من اصلا قد و قواره ام ب ریاضی نمیخوره چ برسه المپش :-" از شدت هنگ جان ب جان افرین تسلیم میکنم :))
تایم کلاسارو ک نمیدونم! ولی خب خودمم میخوام یکی رو انتخاب کنم ولی خب کسی درست راهنماییم نمیکنه!
به نقل از ROZHIN kocholoo :
خواهر منم امسال میره اول.یه سری از این دوره های تابستونه دارن.با معلمای اول حرف زدم گفتن درس رو معمولا از تابستون شروع نمیکنن یه سری مفاهیمو میگن مثلا شیب و سطح زیر نمودار توی فیزیک.بسته به اینکه مدرسه رو کجا رفتی با این مفاهیم اولیه آشنایی داری یا نه به میل خودت یا اینا رو کار میکنی یا میری سراغ مباحث اول.من با نگین فصل اول فیزیک رو کار کردم خودش هم اوپتیک رو خوند دوست داشت.یکم هم ریاضی کار کرد یه نگاهی انداخت و اصلشم این دوتاست
خوبه که سومو یه نگاه کردی ولی یه مقدار از ریاضی و فیزیک رو تا اونجایی که خودت میتونی پیش ببر
واسه المپ هم چون بین دو رشته گیر کردی با خود المپیادی ها صحبت کن در موردشون اطلاعات بگیر جوری نشه سال اول یه چیز بخونی بعد سال بعد بفهمی اونیکی رو دوست داشتی مث من یه سالتو از دست ندی
تا جایی که میتونی فقط یکی رو انتخاب کن المپیاد خودش یه مقدار بچه ها رو از درس عقب میندازه تو سوم کاملا معلومه دیگه چه برسه که دو تا باشه.میتونی دو سه هفته تا یه ماه سر هر دو کلاس بری بعد اونی که بیشتر دوست داریو جدی بگیری

دوس عزیز ما این مباحث فیزیکو پارسال خوندیم! من هنوز کتابای اولو نخوندم ولی فقط فیزیکشو یه ورق زدم همش تکراری بود!
ببین اتفاقا مشکل منم با همین ریاضیه که یخورده توش ضعیف ترم و میخوام کار کنم ولی اصلا انگار نمیتونم تنها بخونم .. کسی راه حلی نداره؟؟ واسه برنامه ریزی درس خوندنم و روش خوندن ریاضی... پیشنهادی چیزی ندارین؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین! دعای خیرم پشت سرتونه :)) :-"
به نقل از hosseinhbh :
من كه اونجور كار ميكنم هم الپ ميخونم و هم درساي اول خوب اول بايد درس رياضيو خوند چون هم درس مهميه و هم فشار كمتر وارد ميشود بعد ميشه تو طي سال درس المپياد خوند و فقط بايد رياضيه مبتكران اول درس مثلثات خوند چون درس مهمي من كه اينجور كار ميكنم

خب ببین من کتابشو دارم خعلی هم دلم میخواد بخونم.. ولی خب گفتم ک... روش درستی برای خوندنش ندارم نمیتونم تنهایی ریاضی کار کنم نمیدونم چیکار کنم!

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دوس عزیز ما این مباحث فیزیکو پارسال خوندیم! من هنوز کتابای اولو نخوندم ولی فقط فیزیکشو یه ورق زدم همش تکراری بود!
ببین اتفاقا مشکل منم با همین ریاضیه که یخورده توش ضعیف ترم و میخوام کار کنم ولی اصلا انگار نمیتونم تنها بخونم .. کسی راه حلی نداره؟؟ واسه برنامه ریزی درس خوندنم و روش خوندن ریاضی... پیشنهادی چیزی ندارین؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنین! دعای خیرم پشت سرتونه :)) :-"
خب ببین من کتابشو دارم خعلی هم دلم میخواد بخونم.. ولی خب گفتم ک... روش درستی برای خوندنش ندارم نمیتونم تنهایی ریاضی کار کنم نمیدونم چیکار کنم!
نگین هم میگفت بلدم بلدم خوندم با کتاب کاری ندارم من خوشخوان باهاش کار کردم تو تمرینای آخرش مث...گیر میکرد
ریاضی مبتکران کار کن.اول خود کتاب رو باز کن اون مباحثی که خوب بلدیو ول کن به موقش زیاد ازش تمرین حل میشه ولی اونایی که تا حدی خوبی از مبتکران مسله کار کن سختا رو هم با خود کتاب بخون واست که یکم جا افتاد از یه کتاب توضیحی آسون تر کار کن یا از یکی تو خونه بزرگترته کمک بگیر بعد با مبتکران پیش ببر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

دوستان و آشنایان اول دبیرستانی....!
موافقین که در سطح خودمون ده تا اصطلاح انگلیسی با معنی بذاریم؟
و این که من تصمیم دارم در راستای تقویت زبان متنای کمبریج به همراه مکالمه ها رو معنی کنم و توی سایت بذارم.
کار خوبیه عایا؟ :-" :-?
راستی من الان که دارم می خونم می گم مریض بودن اینا خوب این دوره ی راهنمایی رو یه جوری عوض می کردن درساشو. مثلا الان فیزیک 1 همون سمپاد و خارج از کتابای دوم راهنماییه. خوب نمی شد امسال می ذاشتن؟
من خودم همون جزوه ی دوم راهنمایی رو می خونم بعدش نمونه سوال حل می کنم.
راستی من سمپاد فیزیک هم دارم اگه کسی خواست می تونه بگه :D
×بچه ها می خواین پشتیبان هم دیگه بشیم؟بالاخره هر کسی می تونه یه درس رو برای دوستش ساپورت کنه یا حداقل با هم پیش ببرن دیگه!؟

hosseinhbh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
mashhad
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

"
خوب درسته منظورت میفهمم خیلی درس سختیه و به این اسونی نمیشه فهمید اما به طور روزنامه ای بخونی تا حداقل تو کلاس خیلی عقب نباشی حتی اگه نفهمیدی منم خودم زیاد خوب یاد نگرفتم اما از اصول پیشخوانی پیروی کردم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا