• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بزرگترین مسابقات رباتیک نظام آموزش و پرورش

aragsi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی2
شهر
تهران
پاسخ : بزرگترین مسابقات رباتیک نظام آموزش و پرورش

به نقل از - + شیـــدا + - :
به سوالی!
احیانا شما همونایی نبودید که اصرار داشتید روباتتونو یه دور دیگه ببرید تو زمین؟! نمیدونم شما بودین یا نه.ولی از حلی 2 بودن
ما همونا بودیم که شما میگید.
چون رباتمون موقع مسابقه بخاطر چرخ های بدش که از جا درومده بود اتصالی کرد!!!
منم تو زمین نبودم وقتی ربات اومد بیرون قضیه حل شد ولی دیر شده بود!!! :))
خواهرای سنندجی علت حرف این دوستمون این بود که هر کس هر سوالی از شما میکرد می گفتید نمی دونم!!!
توی دفاعیه هم که کسی حضور نداشته!!!
واسه همین هر کسی فکرش به این سمت میرفت!!! B-)

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

سلام
من پریسای هستم داور مسابقات
در اینکه بد برگزار شد که کسی شکی نداره. نمونه اش جایی که روبات رو یکی از دوستانمون از روی میز برداشت و رفت و یک سری دری وری هم جلوی جمع به ما گفت... بگذریم.
مرسی از لطف دوستانی که لطف داشتند. من شخصا در حد توانم سعی کردم که عدالت رو در مسابقه ای برگزار کنم که همه برگزار کننده هاش توش نفع خودشون براشون مهم بود. دوست عزیزی که گفت من هیچی بارم نیست.
من الان که این پست رو می نویسم 9 ساله روبوتیک کار می کنم. و البته یادم هم نمیاد علامه حلی 2 درس داده باشم که کسی بگه من چیزی بارم هست یا نه...! همه مدرسه هایی هم که رفتم تا جایی که بهم اجازه و امکانات داده شده کار کردم. امیدوارم با صحبت یه سری آدمی که چیزی نمیدونن ذهن دوستانمون رو منحرف نکنید...
دوست عزیز تیم هیمای کرد... من کجا چیزی رو بلد نبودم و آقای امیری بلد بود؟! :)) اگه می شه رفرنس بده منم دفاع کنم...
در ضمن، درسته که مچتون رو نتونستیم بگیریم اما فکر نکنید که نفهمیدیم. اگه آقای امیری پا در میونی نمی کرد که مسابقات رو به هم نریز، سوتی زیاد تو حرفاتون داده بودید... در اینکه روباتتون رویاییه کسی شکی نداره... من شخصا میگم، من الان اون روبات رو شاید نتونم بسازم! ولی خیلی بی شرمی می خواد که اینطوری پا روی وجدانتون بذارید و بگید که کار کاملا کار خودمون بوده. درسته، من هم اوایل تدریسم جایی بوده که بالای سر بچه ها می ایستادم و می گفتم اینجوری لحیم کن، اونجوری بساز، اینجوری کد بزن، این چرخیه که خریدم خودم، این موتوریه که خودم خریدم استفاده کنید... بچه ها هم به خیال خودشون خودشون روبات ساخته بودن...! اما الان تیمهای خوب تعقیب خط رو نگاه کنید... همه همینطور شده اند...! مسابقات شده مسابقه دادن روباتهای معلمها توسط دانش آموزان! (اگه غیر اینه بگید من اصلاح کنم!)من توی این چند سالی که تدریس کردم شاید تیمهایی که "واقعا" خودشون کار کرده باشن رو به تعداد انگشتهای دست ندیدم... امسال تیمی داشتم که توی لیگ فوتبالیست، نهایی کردن PCB شون 6ماه زمان برد. تصوری از 6 ماه طراحی و ادیت دارید؟ اما اجازه دادم خودشون کار کنند...
مطمئنم برای ساخت روباتتان شاید 5 بار نشده که مدار روی Bread Board ببندید... شرط می بندم!
نه منتظر جوابیه هستم (اگه بودم از خییییلی ها منتظر جواب بودم!) نه منتظر حتی ابراز پشیمانی یا ندامت شما! (که اگر چنین اخلاقی داشتید هرگز به دروغ نمی گفتید : "خودمان ساختیم!") نه از تنفر شما (و احتمالا بدگویی های از این به بعد شما!) می ترسم (که اگر می ترسیدم دوستان عزیز فرزانگان 4 دانگه که پشت سر ما چیزهای زیادی گفته اند را نمی بخشیدم!) و نه از ابراز حق واهمه ای دارم. روبات شاید به دست شما لحیم شده باشد، شاید خودتان حتی ایده من بوده اید و 3 روبات مثل هم ساخته اید! اما ما را درازگوش فرض نکتید و پشت سر هم تکرار نکتید که : "کار خودمان بود!!!" انشاءا... دانشجو خواهید شد، و خواهید فهمید که دانستن برای منظور جواب به سوالات داوران، با دانستن برای ساختن و طراحی از نو چقدر متفاوت است!
در ضمن، هرجا این سوال باز هم در ذهنتان متبلور شد که آقای امیری (دبیر علمی مسابقات) بیشتر از کار شما فهمید یا من (داور ساده!) می توانیم جلساتی بگذاریم و برایتان تک تک اجزا روباتتان را با همه مخلفاتش و اشتباهاتش برایتان بازگو کنم. آنوقت اگر نکته ای ماند که من اشتباه گفتم یا نگفتم را به حساب این بگذارید که من نمی دانستم!!! آقای امیری بسیار متخصص هستند، قبول! ولی اینکه ذره ای به ذهن شما خطور کند که چیزی از قلم افتاده در مصاحبه شما، برای من پذیرفتنی نیست...!
به معلمتان هم بگویید پریسای سلام رساند!

Kavoshgar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
--
شهر
تهران

به نقل از amparisay :
سلام
در اینکه بد برگزار شد که کسی شکی نداره. نمونه اش جایی که روبات رو یکی از دوستانمون از روی میز برداشت و رفت و یک سری دری وری هم جلوی جمع به ما گفت... بگذریم.
مرسی از لطف دوستانی که لطف داشتند. من شخصا در حد توانم سعی کردم که عدالت رو در مسابقه ای برگزار کنم که همه برگزار کننده هاش توش نفع خودشون براشون مهم بود. دوست عزیزی که گفت من هیچی بارم نیست.
من الان که این پست رو می نویسم 9 ساله روبوتیک کار می کنم. و البته یادم هم نمیاد علامه حلی 2 درس داده باشم که کسی بگه من چیزی بارم هست یا نه...! همه مدرسه هایی هم که رفتم تا جایی که بهم اجازه و امکانات داده شده کار کردم. امیدوارم با صحبت یه سری آدمی که چیزی نمیدونن ذهن دوستانمون رو منحرف نکنید...
دوست عزیز تیم هیمای کرد... من کجا چیزی رو بلد نبودم و آقای امیری بلد بود؟! :)) اگه می شه رفرنس بده منم دفاع کنم...
در ضمن، درسته که مچتون رو نتونستیم بگیریم اما فکر نکنید که نفهمیدیم. اگه آقای امیری پا در میونی نمی کرد که مسابقات رو به هم نریز، سوتی زیاد تو حرفاتون داده بودید... در اینکه روباتتون رویاییه کسی شکی نداره... من شخصا میگم، من الان اون روبات رو شاید نتونم بسازم! ولی خیلی بی شرمی می خواد که اینطوری پا روی وجدانتون بذارید و بگید که کار کاملا کار خودمون بوده. درسته، من هم اوایل تدریسم جایی بوده که بالای سر بچه ها می ایستادم و می گفتم اینجوری لحیم کن، اونجوری بساز، اینجوری کد بزن، این چرخیه که خریدم خودم، این موتوریه که خودم خریدم استفاده کنید... بچه ها هم به خیال خودشون خودشون روبات ساخته بودن...! اما الان تیمهای خوب تعقیب خط رو نگاه کنید... همه همینطور شده اند...! مسابقات شده مسابقه دادن روباتهای معلمها توسط دانش آموزان! (اگه غیر اینه بگید من اصلاح کنم!)من توی این چند سالی که تدریس کردم شاید تیمهایی که "واقعا" خودشون کار کرده باشن رو به تعداد انگشتهای دست ندیدم... امسال تیمی داشتم که توی لیگ فوتبالیست، نهایی کردن PCB شون 6ماه زمان برد. تصوری از 6 ماه طراحی و ادیت دارید؟ اما اجازه دادم خودشون کار کنند...
مطمئنم برای ساخت روباتتان شاید 5 بار نشده که مدار روی Bread Board ببندید... شرط می بندم!
نه منتظر جوابیه هستم (اگه بودم از خییییلی ها منتظر جواب بودم!) نه منتظر حتی ابراز پشیمانی یا ندامت شما! (که اگر چنین اخلاقی داشتید هرگز به دروغ نمی گفتید : "خودمان ساختیم!") نه از تنفر شما (و احتمالا بدگویی های از این به بعد شما!) می ترسم (که اگر می ترسیدم دوستان عزیز فرزانگان 4 دانگه که پشت سر ما چیزهای زیادی گفته اند را نمی بخشیدم!) و نه از ابراز حق واهمه ای دارم. روبات شاید به دست شما لحیم شده باشد، شاید خودتان حتی ایده من بوده اید و 3 روبات مثل هم ساخته اید! اما ما را درازگوش فرض نکتید و پشت سر هم تکرار نکتید که : "کار خودمان بود!!!" انشاءا... دانشجو خواهید شد، و خواهید فهمید که دانستن برای منظور جواب به سوالات داوران، با دانستن برای ساختن و طراحی از نو چقدر متفاوت است!
در ضمن، هرجا این سوال باز هم در ذهنتان متبلور شد که آقای امیری (دبیر علمی مسابقات) بیشتر از کار شما فهمید یا من (داور ساده!) می توانیم جلساتی بگذاریم و برایتان تک تک اجزا روباتتان را با همه مخلفاتش و اشتباهاتش برایتان بازگو کنم. آنوقت اگر نکته ای ماند که من اشتباه گفتم یا نگفتم را به حساب این بگذارید که من نمی دانستم!!! آقای امیری بسیار متخصص هستند، قبول! ولی اینکه ذره ای به ذهن شما خطور کند که چیزی از قلم افتاده در مصاحبه شما، برای من پذیرفتنی نیست...!
سلام بر شما استاد گرامی ، مهندس پریسایی .
من خیلی شما رو قبول دارم ، چند تا مسابقات که بودم شما هم داور بودید ( رهکاپ ، سلام کاپ و ... ) نگذاشتید که حق هیچ تیمی ضایع بشه ، اونایی که اولین بارشون بود که میومدن تو زمین کلی بهشون امید میدادین و نمیذاشتین اضطراب آزارشون بده و مانع کارشون بشه ، بعضی تیم ها هم که همین شرایطو داشتن تو زمین یه راهنمایی های کوچیکی میکردین تا دلگرم بشن
مثالشم تو همین رهکاپ ما 9 شب نوبتمون شده بود ، همه خواب آلود اعصابا خورد و با ما تند حرف میزدند ، وقتی اومدیم تو زمین شما کلی به ما روحیه دادین و ... .
فرداش رفتیم فینال اون یکی داوره مثه ماست حالا توهین نشه ، یه تیمه میکرو عوض کرد انگار نه انگار ... .
درس یادم نیست فک کنم همین هیمای کورد همون تیمیه که تو رهکاپ چند تا ربات شبیه همو لیدر ساز برداشته بود آوزده بود !!! (مطمئن نیستم حالا شما تایید یا رد کنید )
حالا هم میخواستم بگم که دو تا داور تو این مسابقاتا دیدم که به حق داوری کردن :
یکی شما و اون یکی هم آقا پیمان جاسبی یا همون pj خودمون
انشاالله موفق باشید !!
به حرف این بی خردان هم زیاد توجه نکنید !

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خوب میریم تو کار جواب :D:

به نقل از amparisay :
سلام

سلام
1.آقا تیکه تیکه میریم جلو:.ما که پارسال نبودیم...من نقل قول کردم جناب پریسای امیدوارم ناراحت نشده باشید
2.ما زیاد از برگزاری نا راضی نبودیم ... من داوری شما رو قبول داشتم(کاملا) به جز در یه مورد که بیخیالش شیم بهتره
3.فرز 4 دانگه که تعریف کردن از شما ... نمیدونم اونجا چه خبر بوده حالا
4.آقای امیری رو هم تو اختتامیه یه حرکت زدیم روشون بعد فک کنم یه کم ناراحت شد(جزییات بیشتر : aragsi)

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Kavoshgar :
سلام بر شما استاد گرامی ، مهندس پریسایی .
من خیلی شما رو قبول دارم ، چند تا مسابقات که بودم شما هم داور بودید ( رهکاپ ، سلام کاپ و ... ) نگذاشتید که حق هیچ تیمی ضایع بشه ، اونایی که اولین بارشون بود که میومدن تو زمین کلی بهشون امید میدادین و نمیذاشتین اضطراب آزارشون بده و مانع کارشون بشه ، بعضی تیم ها هم که همین شرایطو داشتن تو زمین یه راهنمایی های کوچیکی میکردین تا دلگرم بشن
مثالشم تو همین رهکاپ ما 9 شب نوبتمون شده بود ، همه خواب آلود اعصابا خورد و با ما تند حرف میزدند ، وقتی اومدیم تو زمین شما کلی به ما روحیه دادین و ... .
فرداش رفتیم فینال اون یکی داوره مثه ماست حالا توهین نشه ، یه تیمه میکرو عوض کرد انگار نه انگار ... .
درس یادم نیست فک کنم همین هیمای کورد همون تیمیه که تو رهکاپ چند تا ربات شبیه همو لیدر ساز برداشته بود آوزده بود !!! (مطمئن نیستم حالا شما تایید یا رد کنید )
حالا هم میخواستم بگم که دو تا داور تو این مسابقاتا دیدم که به حق داوری کردن :
یکی شما و اون یکی هم آقا پیمان جاسبی یا همون pj خودمون
انشاالله موفق باشید !!
به حرف این بی خردان هم زیاد توجه نکنید !

سلام دوست عزیزم
خوشحالم که دوستانی مثل شما هستند که من رو درک کردند. خودم دوست داشتم داورها همیشه اینطوری باشند. البته از حق نگذریم من هم تندی های خاص خودم رو همیشه داشتم و دارم.
به هر حال ازت سپاسگزارم.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Out Of Control :
خوب میریم تو کار جواب :D:

سلام
1.آقا تیکه تیکه میریم جلو:.ما که پارسال نبودیم...من نقل قول کردم جناب پریسای امیدوارم ناراحت نشده باشید
2.ما زیاد از برگزاری نا راضی نبودیم ... من داوری شما رو قبول داشتم(کاملا) به جز در یه مورد که بیخیالش شیم بهتره
3.فرز 4 دانگه که تعریف کردن از شما ... نمیدونم اونجا چه خبر بوده حالا
4.آقای امیری رو هم تو اختتامیه یه حرکت زدیم روشون بعد فک کنم یه کم ناراحت شد(جزییات بیشتر : aragsi)

باشه تیکه تیکه بریم جلو.
1- من گفتم من توی حلی 2 درس ندادم! پس بحث نقل قول منتفی می شه!
2- بگو شفاف سازی بشه. من که ادعای عصمت نکردم که! گفتم تلاش کردم. اتفاقا بگی خوشحال می شم که اگر اشتباهی کردم تکرار نکنم حداقل. توی مسابقه آدم زیر ذره بینه. گاهی رفتارهایی می کنه که متوجه بد بودنشون نیست. خوشحال می شم بگی بهم، شاید انتقاد کردن (انتقاد سازنده و درست!) گاهی اونقدر هم ترسناک نباشه...
3- خبری نبوده. مسئولین مدرسه سر یه ایران اپن رفتن پدر ما رو در آوردن، ما هم مسالمت آمیز اومدیم بیرون به بهانه درس داشتن... بعد پشت سر ما حرف زدن بچه ها که ما رو اخراج کردن...!
4- از آقای امیری مظلوم تر و بی ادعا تر من انصافا ندیدم! شما دیدید؟ چرا اذیت کردید بنده خدا رو؟!

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از amparisay :
باشه تیکه تیکه بریم جلو.
1- من گفتم من توی حلی 2 درس ندادم! پس بحث نقل قول منتفی می شه!
من امروز هم پیگیری کردم بچه ها بازم همینو میگفتن... :-"
ینی حتی به بچه های ما(یکتانیا ، اشرفی و دار و دستش) و اینا هم درس ندادین؟؟؟
جالبه که حدود 10 20 نفر از بچه ها اینو تایید میکنن... حالا میگم یکی دوتاشون بیان ببینیم چی میشه...
...
آقای پریسای با اینکه تقریبا همه فهمیدن مدرسه آریان ( همون دبیرستان دخترونه) رباتاشونو جا به جا میکنه از رو میز برمیداره یکی دیگه میاره جاش ... شما هیچی نگفتین... البته من با چشم خودم ندیدم ولی تقریبا همه میگفتن اینو (حتی اگه شایعه هم بود باید پیگیری میشد (; )
ینی حتی بچه های البرز هم اینو میگفتن...

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

من امروز هم پیگیری کردم بچه ها بازم همینو میگفتن... :-"
ینی حتی به بچه های ما(یکتانیا ، اشرفی و دار و دستش) و اینا هم درس ندادین؟؟؟
جالبه که حدود 10 20 نفر از بچه ها اینو تایید میکنن... حالا میگم یکی دوتاشون بیان ببینیم چی میشه...
...
آقای پریسای با اینکه تقریبا همه فهمیدن مدرسه آریان ( همون دبیرستان دخترونه) رباتاشونو جا به جا میکنه از رو میز برمیداره یکی دیگه میاره جاش ... شما هیچی نگفتین... البته من با چشم خودم ندیدم ولی تقریبا همه میگفتن اینو (حتی اگه شایعه هم بود باید پیگیری میشد (; )
ینی حتی بچه های البرز هم اینو میگفتن...

علامه حلی 2 اصلا کجاست؟!؟! :D من مدارس استعدادهای درخشان پسرونه فقط مدرسه خودمون رفتم و در حد یک تابستان هم مدرسه طلایه داران. بیارید روبرو کنیم ببینیم اصلا علامه حلی 2 کجاست که ما رفتیم و خودمون خبر نداریم! تازه توش به بی سوادی هم معروف شدیم!!!!! :D
من یه بار دویدم دنبال یکی از مسئولین که آقای ... روبات رو کجا می بری؟! برگشت جلوی همه کارتش رو آورد سمت صورت من و بهم گفت این رو می بینی؟ روش نوشته ..... پس پست من از شما تو این مسابقات بالاتره. لطفا سرت تو کار خودت باشه... و قضایای بعدش که باز هم جلوی همه به من توهینهای دیگه کرد که نمی خوام حتی با یادآوریش روح خودم رو آزار بدم و به خودم یاداوری کنم که چه اشتباهی کردم اون مسابقات رو داوری کردم. پس شما هم فکر نکن که من ندیدم یا اینکه کاری نکردم. من در حد توانم تلاش کردم، ولی مسئولین عزیز خودشون رو در حدی دیدند که جلوی همه به من اون طوری توهین کنند. دوستان عزیز روبوتیکیمون قطعا در مورد این قضیه قضاوت درست خواهند کرد، ولی بدونید که حتی در غیاب شما (وقتی شب مسابقه فینال همه رفته بودند) تا زمانی که تیمهای خود مسئولین سالن رو ترک نکردند، حتی با وجود خستگی زیاد ناشی از 3 شب نخوابیدن، من زمین رو تا ترک کردن همه تیمها طراحی نکردم و صبر کردم که شیطنت دوستان برگزار کننده باعث از بین رفتن عدالت نشه... (همین رفتارم هم باعث شد خیلی عصبانی شدند و خیلی جدی جلوی من بحث می کردند که من رو شبونه از مسابقات اخراج کنند! که خانم اسکویی (مسئول لیگ تعقیب خط) خیلی از من حمایت کردند و واقعا ازشون تشکر می کنم) حالا اینکه شما درگیری من و اون مسئول عزیز رو ندیدید و دیده های خودتون رو دلیل بر تقلب می گذارید، به نظرتون چیزی جز بی انصاقی می شه اسمش رو گذاشت؟! :)
پی نوشت : من الان یه گشت زدم و دیدم که اسم مدرسه شما شده علامه حلی 2 . اون موقع اسمش طلایه داران بود. همینجا از همه دوستان عذرخواهی می کنم.
بله من مدرسه شما درس دادم. اما تا جایی که یادمه ما درسی که توی مدارس عادی توی 12 جلسه می دادیم رو نصفش رو هم نتونستیم اونجا تموم کنیم، چون بچه ها اونقدر مشتاقانه سوال می پرسیدند و اونقدر سوالای قشنگ می پرسیدن (همه جا اتفاقا ازشون به عنوان کنجکاوترین دانش آموزانم یاد کردم!!!) که دلم نمی اومد بپیچونمشون و همه اش رو جواب می دادم! چه قدر جالب که این همه من از اونها همیشه تعریف کردم و اونها این همه صفت های عجیب (!) نسبت دادند به ما! همین دوستانت که می گی توی مسابقات همش دنبال من بودند که برگرد مدرسه ما که!!!! هی می گفتن از معلممون راضی نیستیم! خود معلمشون هم می گفت اتفاقا اینا خیلی سوال می پرسن من کلافه می شم سر کلاس!!!! عجیبه واقعا برام که کی بوده که گفته که من روبوتیک بلد نیستم...! حتی شماره من رو گرفتن به بهونه عذرخواهی و کلی بعدا مزاحم شدند که من از سر شیطنت اونها باهاش برخورد کردم و از دستشون نرنجیدم! برام جالبه که کسی اینقدر از کلاس من ناراضی بوده باشه، اما من این همه ازش همه جا تعریف کرده باشم!
اسم هم لطفا نبر. چون هم از ادب به دوره، هم اینکه من دانش آموزانم رو بعد از 100سال هم ببینم یادم می آد، اما نه به اسم، بلکه به چهره و کاملا هم یادم می مونه. پس الان بگی یادم نمی آد که کی کی بود!

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از amparisay :
علامه حلی 2 اصلا کجاست؟!؟! :D من مدارس استعدادهای درخشان پسرونه فقط مدرسه خودمون رفتم و در حد یک تابستان هم مدرسه طلایه داران. بیارید روبرو کنیم ببینیم اصلا علامه حلی 2 کجاست که ما رفتیم و خودمون خبر نداریم! تازه توش به بی سوادی هم معروف شدیم!!!!! :D
من یه بار دویدم دنبال یکی از مسئولین که آقای ... روبات رو کجا می بری؟! برگشت جلوی همه کارتش رو آورد سمت صورت من و بهم گفت این رو می بینی؟ روش نوشته ..... پس پست من از شما تو این مسابقات بالاتره. لطفا سرت تو کار خودت باشه... و قضایای بعدش که باز هم جلوی همه به من توهینهای دیگه کرد که نمی خوام حتی با یادآوریش روح خودم رو آزار بدم و به خودم یاداوری کنم که چه اشتباهی کردم اون مسابقات رو داوری کردم. پس شما هم فکر نکن که من ندیدم یا اینکه کاری نکردم. من در حد توانم تلاش کردم، ولی مسئولین عزیز خودشون رو در حدی دیدند که جلوی همه به من اون طوری توهین کنند. دوستان عزیز روبوتیکیمون قطعا در مورد این قضیه قضاوت درست خواهند کرد، ولی بدونید که حتی در غیاب شما (وقتی شب مسابقه فینال همه رفته بودند) تا زمانی که تیمهای خود مسئولین سالن رو ترک نکردند، حتی با وجود خستگی زیاد ناشی از 3 شب نخوابیدن، من زمین رو تا ترک کردن همه تیمها طراحی نکردم و صبر کردم که شیطنت دوستان برگزار کننده باعث از بین رفتن عدالت نشه... (همین رفتارم هم باعث شد خیلی عصبانی شدند و خیلی جدی جلوی من بحث می کردند که من رو شبونه از مسابقات اخراج کنند! که خانم اسکویی (مسئول لیگ تعقیب خط) خیلی از من حمایت کردند و واقعا ازشون تشکر می کنم) حالا اینکه شما درگیری من و اون مسئول عزیز رو ندیدید و دیده های خودتون رو دلیل بر تقلب می گذارید، به نظرتون چیزی جز بی انصاقی می شه اسمش رو گذاشت؟! :)
پی نوشت : من الان یه گشت زدم و دیدم که اسم مدرسه شما شده علامه حلی 2 . اون موقع اسمش طلایه داران بود. همینجا از همه دوستان عذرخواهی می کنم.
بله من مدرسه شما درس دادم. اما تا جایی که یادمه ما درسی که توی مدارس عادی توی 12 جلسه می دادیم رو نصفش رو هم نتونستیم اونجا تموم کنیم، چون بچه ها اونقدر مشتاقانه سوال می پرسیدند و اونقدر سوالای قشنگ می پرسیدن (همه جا اتفاقا ازشون به عنوان کنجکاوترین دانش آموزانم یاد کردم!!!) که دلم نمی اومد بپیچونمشون و همه اش رو جواب می دادم! چه قدر جالب که این همه من از اونها همیشه تعریف کردم و اونها این همه صفت های عجیب (!) نسبت دادند به ما! همین دوستانت که می گی توی مسابقات همش دنبال من بودند که برگرد مدرسه ما که!!!! هی می گفتن از معلممون راضی نیستیم! خود معلمشون هم می گفت اتفاقا اینا خیلی سوال می پرسن من کلافه می شم سر کلاس!!!! عجیبه واقعا برام که کی بوده که گفته که من روبوتیک بلد نیستم...! حتی شماره من رو گرفتن به بهونه عذرخواهی و کلی بعدا مزاحم شدند که من از سر شیطنت اونها باهاش برخورد کردم و از دستشون نرنجیدم! برام جالبه که کسی اینقدر از کلاس من ناراضی بوده باشه، اما من این همه ازش همه جا تعریف کرده باشم!
اسم هم لطفا نبر. چون هم از ادب به دوره، هم اینکه من دانش آموزانم رو بعد از 100سال هم ببینم یادم می آد، اما نه به اسم، بلکه به چهره و کاملا هم یادم می مونه. پس الان بگی یادم نمی آد که کی کی بود!

پس درس دادید اینجا
در ضمن من نگفتم یکتانیا و اینا پشت سر شما حرف زدن گفتم به اونا درس دادید...و یکتانیا و اشرفی و اینا همیشه تعریف کردن از شما...
اسم اونایی که حرف زدن رو نمیگم که !!!! :D
الان هم معلمشون از مدرسه رفته ... دیگه هم ندیدیمش...
سال بعد هم احتمالا معلما عوض میشن معلوم نیست حالا...

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

پس درس دادید اینجا
در ضمن من نگفتم یکتانیا و اینا پشت سر شما حرف زدن گفتم به اونا درس دادید...و یکتانیا و اشرفی و اینا همیشه تعریف کردن از شما...
اسم اونایی که حرف زدن رو نمیگم که !!!! :D
الان هم معلمشون از مدرسه رفته ... دیگه هم ندیدیمش...
سال بعد هم احتمالا معلما عوض میشن معلوم نیست حالا...

ایشالا که کسی بیاد که بتونه تیم خوبی بچینه توی مدرسه شما که ازشون راضی باشید

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

:)) :))
سلام آقای پریسایی
حتی فکرشم نمیکردم بیای اینجا این حرفارو بزنی به هر حال از من و شما سنی گذشته درست نیست بیایم اینجا یه تیم رباتیک که 2 ساله بخاطر استعداد بچه ها موفقه و خوار شده رفته تو چش بعضیا زیر سوال ببریم.اگه شما مشکلی با من داری این ایمیل من [email protected] میتونی با خودم حل کنی.بالا بچه ها خیلی ازت تعریف کردن آره اشتباه کردی گفتی l6203 15 تا پایه داره ولی با همین حال باز از همشون بیشتر بلد بودی.آقای امیری به شدت با من سر pnu اپن مشکل داره حتی تو tehran open منو تهدید کرد تو رو چه حسابی داری میگی از ما ترسید نزاشت حذف شیم واقعا خنده داره :)) .شما خودت به من گفتی تو این مسابقه تیم دادم امیریم ماشالله 20 تا تیم داده پس لطفا ادعا نکن مسابقه و داوری درست بوده.تو قسمت توضیح هم بچه های باهوش من خیلی خوب توضیح دادن ولی برنامه ای که بچه ها توضیح دادن برنامه ربات نبود و هیچ کدومتونم نفهمیدین دلیلشم گندی بود که داورای محترم pnu زدن و اینجا دست اندرکار بودن.وقتی داری میگی سلام برسون به استادتون من بهم بر میخوره تمام تیمای غرب کشور که رده اول مسابقاتن توسط من آموزش دیدن .پس تو کوتاهی کردی تو آموزش دادن به بچه هات که مقام نمیارن چون اگه میخواستی خوب یاد بگیرن همه چیو یادشون میدادی مثل من ولی همین باعث شده بگی ربات کار بچه ها نبودن در صورتی که تمامش زحمت خودشون بوده البته با دانشی که من دادم بهشون.اگه میخواستی حذف کنی لازم نیس وایسی اینجا به وجدان امیری توهین کنی بگی اون نذاشت میکردی خیلی راحت نهایتا یکی دیگه میومد تایید میکرد اینا بلد نیستن.مشکل شما این بود که اینا بلد بودن و تیم های خودتون مقام نیوردن که الان اینطور به ما توهین میکنی.بی احترامی به شما بی احترامی به منه چون هممون از قدیمیای رباتیکیم و اگر تو حرفاشون اینجوری که شما میگی توهینی میدیدم قطعا خودم برخورد میکردم.واقعا برام جالب شما که 1 روزی داور خودم بودی الان بشینی با چندتا بچه 15 ساله اونم دختر کل کل کنی.من اگه میخواستم داور بشم خیلی زمینه داشتم اینقدر مقام دارم که اصلا نیاز به درخواست نیست.ولی 1 نصیحت کسی داور میشه که میدونه رشد نمیکنه تو رباتیک.این حرفا دعوا نیست چون احتمال زیاد باز همو میبینیم دفاع از شاگردای باهوش خودم نیست چون با حرفات مستقیم به من توهین کردی.
شاگردای زرنگ من نیازی به تایید ندارن خودشون بلدن ربات ببندن طراحی کنن و از من کمک میگیرن متعصفانه همه وقتی میبینن کسی باهوشه دوست دارن تخریب کنن.اگه استادشون موفقه پس شاگردا هم موفقن توش شکی نیست.در ضمن لیگی که شما دارین کار میکنین اینقدر سادس که نیاز به بستن روی برد بورد نداره.به هر حال انتظار نداشتم اینکارو کنین
اینارو گفتم حق ضایع نشه وگرنه نه مسابقه مسابقه بود نه جایزش که هنوز ندادن.شایدم اومدم یه بار با خودتون مسابقه دادم یا بیام تهران داور شم.

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

در ضمن شما به اون میگی رویایی ربات استادشونو ندیدی که فرقو متوجه بشی به نظر من رباتی که اوردن خیلی خیلی داغون بود.با یه برنامه نویسی ایستا و کلاسیک.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از rozbeh_ak2007 :
:)) :))
سلام آقای پریسایی
حتی فکرشم نمیکردم بیای اینجا این حرفارو بزنی به هر حال از من و شما سنی گذشته درست نیست بیایم اینجا یه تیم رباتیک که 2 ساله بخاطر استعداد بچه ها موفقه و خوار شده رفته تو چش بعضیا زیر سوال ببریم.اگه شما مشکلی با من داری این ایمیل من [email protected] میتونی با خودم حل کنی.بالا بچه ها خیلی ازت تعریف کردن آره اشتباه کردی گفتی l6203 15 تا پایه داره ولی با همین حال باز از همشون بیشتر بلد بودی.آقای امیری به شدت با من سر pnu اپن مشکل داره حتی تو tehran open منو تهدید کرد تو رو چه حسابی داری میگی از ما ترسید نزاشت حذف شیم واقعا خنده داره :)) .شما خودت به من گفتی تو این مسابقه تیم دادم امیریم ماشالله 20 تا تیم داده پس لطفا ادعا نکن مسابقه و داوری درست بوده.تو قسمت توضیح هم بچه های باهوش من خیلی خوب توضیح دادن ولی برنامه ای که بچه ها توضیح دادن برنامه ربات نبود و هیچ کدومتونم نفهمیدین دلیلشم گندی بود که داورای محترم pnu زدن و اینجا دست اندرکار بودن.وقتی داری میگی سلام برسون به استادتون من بهم بر میخوره تمام تیمای غرب کشور که رده اول مسابقاتن توسط من آموزش دیدن .پس تو کوتاهی کردی تو آموزش دادن به بچه هات که مقام نمیارن چون اگه میخواستی خوب یاد بگیرن همه چیو یادشون میدادی مثل من ولی همین باعث شده بگی ربات کار بچه ها نبودن در صورتی که تمامش زحمت خودشون بوده البته با دانشی که من دادم بهشون.اگه میخواستی حذف کنی لازم نیس وایسی اینجا به وجدان امیری توهین کنی بگی اون نذاشت میکردی خیلی راحت نهایتا یکی دیگه میومد تایید میکرد اینا بلد نیستن.مشکل شما این بود که اینا بلد بودن و تیم های خودتون مقام نیوردن که الان اینطور به ما توهین میکنی.بی احترامی به شما بی احترامی به منه چون هممون از قدیمیای رباتیکیم و اگر تو حرفاشون اینجوری که شما میگی توهینی میدیدم قطعا خودم برخورد میکردم.واقعا برام جالب شما که 1 روزی داور خودم بودی الان بشینی با چندتا بچه 15 ساله اونم دختر کل کل کنی.من اگه میخواستم داور بشم خیلی زمینه داشتم اینقدر مقام دارم که اصلا نیاز به درخواست نیست.ولی 1 نصیحت کسی داور میشه که میدونه رشد نمیکنه تو رباتیک.این حرفا دعوا نیست چون احتمال زیاد باز همو میبینیم دفاع از شاگردای باهوش خودم نیست چون با حرفات مستقیم به من توهین کردی.
شاگردای زرنگ من نیازی به تایید ندارن خودشون بلدن ربات ببندن طراحی کنن و از من کمک میگیرن متعصفانه همه وقتی میبینن کسی باهوشه دوست دارن تخریب کنن.اگه استادشون موفقه پس شاگردا هم موفقن توش شکی نیست.در ضمن لیگی که شما دارین کار میکنین اینقدر سادس که نیاز به بستن روی برد بورد نداره.به هر حال انتظار نداشتم اینکارو کنین
اینارو گفتم حق ضایع نشه وگرنه نه مسابقه مسابقه بود نه جایزش که هنوز ندادن.شایدم اومدم یه بار با خودتون مسابقه دادم یا بیام تهران داور شم.
چرا قاطی می کنی دوست من؟! من چی گفتم که شما اونقدر جوش آوردی؟!
1- والا من نه L6203 کار الانمه که بگم سوتی دادم، نه قسمتی از مدار داخلیش رو حتی هست که ندونم (مثال ساده اش خازن Bootstrap که خیلی از دوستان از سر بی حوصلگی 100 نانو میذارن، چون نمی دونن بایاس بوت استرپ فت چی هست اصلا!). می خوای مدار درونیش رو برات بکشم و تحلیل ولتاژ و جریانش رو بنویسم ببینی مشکل من سر تعداد پایه اش نیست؟ بچه هات گفتن این l298 هست که گذاشتیم (سوتی اولشون!) من گفتم دوست من، l298 که 15 تا پایه داره که! این l6203 هست. (شاید هم برعکس، اونا گفته باشن این 6203 هست و 298 بوده باشه و من حرفی با چنین مضمونی زدم!) دیدی حالا زود جوش میاری؟!
2- روی این حساب می گم که من نمره داوری به تیمت زیر حد مجاز دادم و امیری هی بهم می گفت نه این تیم رو حذف نکنیم، مسابقه فلان می شه، بذار اول بشن، کارشون خوبه. می خوای بیشتر برات باز کنم مساله رو؟!
3- تیم من قبل اینکه تیم شما بیاد رو زمین حذف شد، چون شما تیم آخری بودید که مسابقه دادید. پس من نیازی نمی دیدم که بخوام شما رو "به خاطر تیم خودم" حذف کنم. داوری کجاش نادرست بوده که به "تیم دادن من" ربط داشته باشه؟ اگر هم مشکلی بوده به اینکه من تیم داشتم ربطش می دی؟ خدا رو شکر 2تا هم کرنومتر داشتیم. مسائل رو با هم قاطی نکن لطفا.
4- می گی همه کار خودشون بوده. می شه بگی چرا پس من همین روبات رو توی رهکاپ دست یکی دیگه از دانش آموزان دیدم؟ اگه اون روبات با این فرق داره، که پس طراحیش کار دو نفر نیست قطعا! چون اونقدر به هم شبیه بودن که قابل تشخیص نبودن!!! اگه طراحی کار این تیم دخترونه بوده، پس شما اونجا طراحی فرد دیگه ای رو به تیم دیگه ای دادید. درسته؟! اگر هم همه چیز با هم فرق داشت بگو من عکسها رو بیارم یه جا با هم مرور کنیم، چون الان که عکسها رو می بینم خییییلی شبیته هستن، بذارم عکسها رو که این روبات چندتا عین خودش داره دست افراد دیگه که لیدرشون شمایی!؟ همه رو افراد مختلف طراحی کردن و همه کارش رو هم خودشون کردن؟! پشت گوش ما هم مخملی...!
5- من هرگز به مسابقات تعقیب خط به چشم مسابقات جدی نگاه نکردم که بخوام تیمی رو 2 سال توش علاف کنم. همه روبوتیک رو تو توی تعقیب خط دیدی، من ندیدم برادر من! چرا شلوغش می کنی؟ دموی ایران اپن پارسال من یه روبات 60 سنسوره تعقیب خط ساختم و روش فازی پیاده سازی کردم که روی خط آت و آشغال می ریختی هم تشخیص می داد که این مانع نبود، آشغال بود! (لازم نبود مثل تیم شما زمین رو بسابی!) حدود 3-4 هزار خط کد داشت، جوری که یه چیز دیگه می خواستیم پیاده کنیم روش باید AVR رو می بوسیدیم میذاشتیم کنار میرفتیم سراغ یه پردازنده با سرعت بیشتر (بگم تو طراحی اولیه اش حدسمون این بود که آرم هم جواب نمیده و باید بریم پنتیوم بذاریم می دونم که می خندی! ولی 5-6 ماه کار شد که بهینه بشه. بعضی دوستان هم به خودشون گرفتن که ما اون روبات رو ساختیم برای کل کل! نه عزیز من، در حد کل کل نبودید و نیستید (شما رو عرض نمی کنم، دوستانی که پشت ما این حرف رو زدن رو عرض می کنم) یکی از اساتید دانشگاه گفت این ایده تون خوبه، بسازید باهاش مقاله بدیم، که آخرش هم نشد...)! تو اون موقع کجا بودی که از دانش من و پیشرفت من ایراد بگیری؟ (متاسفانه ماشینم رو دزد زد و همراه لپتاپم اون روبات رو هم برد) پس من هم دنبال کار تحقیقاتی خودم هستم. اینکه دانش آموز رو توی تعقیب خط علاف نمی کنم، طرز تفکر منه! با تفکر شما هم سازگار نیست، پس قطعا تیمهای من جلوی تیمهای شما حرفی واسه گفتن ندارن! ولی توی تعقیب خط برادر. یادم نمیاد توی لیگهای دیگه تیم خوبی داشته باشی، داری؟!
6- همش می گی دانش آموزای باهوش من! داداشم، مگه ما چیزی خلاف این گفتیم؟!؟!؟
7- من چه توهینی کردم؟! چه ربطی داره به حذف تیم من؟! تیم من اومده بود که حذف بشه اصلا! می خوای مسئول پژوهش مدرسه رو بیارم شهادت بده که آورده بودیمشون مسابقه جدی ببینن که برای ایران اپن آماده بشن و هول نشن اونجا؟! اینا توی یه مسابقه درپیت (سلام کاپ!!!) دوم شدن، دیگه خدا رو بنده نبودن! (دانش آموزم دانش آموزای قدیم...) عمدا آوردیمشون حذف بشن که بترکه اعتماد به نفس کاذبشون... اینا اگه مقام میاوردن من ناراحت می شدم اصلا! چون دیگه فکر می کردن که خیلی بلدن و دل به کار نمی دادن توی ایران اپن (اتفاقی که به دلیل مسائلی توی مدرسه افتاد و باعث شد qualify هم نشن!)
8- من با کی کل کل کردم؟! دیدم گفتن اینجا که "همش" کار خودمون بوده، پریسایی سوتی داد توی مصاحبه، اومدم بگم که قضیه چی بوده! چرا شلوغش می کنی؟ دختر 15 ساله هم از اون نمادهای بی مغزی شده واسه ما ایرانیا!!! در صورتی که اگه به فهم و شعور دانش آموزات شک داشتم، هرگز اینجا وقت نمیذاشتم بشینم براشون دلیل بیارم...! بسیار دختران زحمت کش و فهیم و باشعوری هستن، انصافا بهت تبریک می گم بابت تربیتشون. اما بحث من که اصلا کل کل نبود...
9- رشد توی رباتیک اصلا نه توی معلمی هست نه توی داوری. من خداروشکر نه نونم از رباتیک در میاد که هلاک مقام و داوری باشم، نه برام اصلا اهمیتی داره...! از روی علاقه این کار رو می کنم. پیشرفت توی رباتیک هم برام اصلا مهم نیست. چون فیلد رباتیکی من اصلا هیییییچ اشتراکی با این مسائل نداره. اصلا در شان خودم نمیدونم یه ربات تعقیب خط بسازم که بیاد توی مسابقه مقام بیاره! نمیدونم درک می کنی حرفم رو یا نه، چون این کار اصلا هیچ دخلی به کار "آکادمیک" نداره...! امسال یه تیم فوتبالیست داشتم توی ایران اپن، یه مدت دنبال این بودن تابع تبدیل مکانیکی سیستمشون رو در بیارن، صفر و قطب تابع تبدیل رو بدست بیارن، ببینن چند تا PID لازمه که میرای بحرانی بشه حرکتش. هر وقت فهمیدی این کار رو توی یه دبیرستان پیاده کردن در چه حد حرکت علمیه، بیا با هم راجع به ارتباط پیشرفت و داوری صحبت می کنیم.
10- مسابقه که اگه مسابقه بود من نمی گفتم خودم رو خراب کردم توش بودم! من هم توی این قضیه باهات هم عقیده هستم...
11- لیگی که من کار می کنم؟! لیگ من به نظرت چیه؟ (البته قبول دارم خداییش! توش بردبرد نمی خواد، برد 11 لایه می خواد... اگه خواستی مقاله سمپوزیوم ایران اپنش رو برات بفرستم ببینی کدوم لیگ، لیگ من محسوب می شه!)
12- با من چه مسابقه ای می خوای بدی؟ بگو من همین الان بگم باختم که ذهنت رو زیاد مشغولش نکنی... داور هم بشی من خوشحال می شم! من نه ادعایی کردم که من خیلی شاخم که داور شدم، نه بحثی دارم باهات که هر دو قطعا موافقیم که داوری داغون ترین کاره توی روباتیک... هیچ افتخاری هم نیست، به هرکی که میپرستی قسم!

در آخر هم شما یه نصیحت کردی، من هم یه نصیحت بهت می کنم. توی تعقیب خط بچه های مردم رو الکی علاف نکن. هم من می دونم، هم تو می دونی، اگه (اگههههه!) همه کار رو هم خودشون کرده باشن، توی چه لیگ دیگه ای حرف برای گفتن دارن؟ مثلا دانشجو شدن، می خوان توی چه لیگی برن که توش 2 سال کار روی یه روبات تعقیب خط به درد خورده باشه؟ تیمهای انرژی اتمی رو دیدی. فاصله شون رو با شما کم کردن، مگه نه؟ با همون کد به قول تو استاتیک. روبات استادشون اصلا خفن! به نظرت این اسمش می شه پیشرفت؟ اگه پایه ای بیا یه روبات بسازیم توش شبکه عصبی بزنیم خودش خودش رو tune کنه که یه بار که زمین رو رفت، از روی فیلمبرداری از بالای زمین آنالیز کنه و دفعه بعد بهتر بره. اون اسمش میشه کار بدرد بخور. اون موقع ببینم همین اندازه با تحقیر با من صحبت می کنی یا نه.
یه نصیحت دیگه هم بهت می کنم. از مدرسه ای که فکر می کنی همه کاراش رو خود دانش آموزا انجام می دن بیا بیرون، از دید استاد یه تیم دیگه بهش نگاه کن. تفاوت رو احساس خواهی کرد. اون موقع هست که می فهمی فرق از زمین تا آسمونه بین تیمی که استاد می گه این مدار رو اینجوری ببند، و واقعا هم خود دانش آموز می بنده هاااا، ولی با حرف استاد که این رو ببند همه چی تموم بشه! تا تیمی که استاد می گه این مدار پوش پول هست، بشین با ترانزیستور ببند، بعد که بست و سوخت بهش رفرنس معرفی کنی که یاد بگیره ترانزیستور بایاس کنه، مدار رو ببنده و بشه H-Bridge ، بعدش بهش بگی حالا بیا این L298 هم همون کار رو می کنه. اون موقع تازه می فهمی اگه کسی بهت گفت تیمت "همه کار" رو خودش نکرده منظورش چیه. (من یه تیم اینجوری داشتم که متاسفانه توی تعقیب خط نبود، اگه سال سومی نبودن سال دیگه به همه اثبات می کردم که تیم جمع کردن چیه.)
منتظر جوابت همیتجا هستم. رودرواسی که نداریم که! بگیم همه هم بشنون و قضاوت کنند که شما خار چشم مایی یا عزیز مایی و روی چشم ما جا داری! :) خداوکیلی (قسم خوردم!) خیلی دوست دارم و رفتار و شخصیتت رو خیلی دوست دارم. هرگز هم قصدم توهین نبوده. قصدم هم این بود که بکشونمت اینجا که مثل اینکه موفق شدم! (; و این هم بود که کمی شفاف سازی کنم اینقدر توی گوش بچه های بیچاره نخون که کار رو خودتون کردید همه اش رو. دانشجو هم همه کار رو خودش نمی کنه! می ره از استاد 4 تا سوال می کنه، 4تا خواهش تمنا می کنه یه تیکه از مساله رو استاد حل کنه براش! دیگه دانش آموز رو که من معلم می شناسم که! چون می دونم قضاوت تو در مورد کار خودت اینه که همه کارها رو دانش آموزات کردن. فقط خواستم بدونی که از دید ناظر خارجی، وقتی دانش آموزت حتی نمی دونه روی روباتش L6203 هست یا L298 ، شک بهترین و منصفانه ترین قضاوته.
امیدوارم ازم دلگیر نشده باشی. حرفهای من رو هم بیخودی توهین تلقی نکن. خییییلی مونده که من و تو بخوایم شاخ به شاخ بشیم، چون دو تا دوست به این سادگی ها از هم نباید برنجند و به این سادگی ها از هم دلگیر بشن.
خیلی آقایی، چشم و چار مایی
کوچیکترین تحسین کننده تو،
امیرحسین پریسای

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

آقای پریسایی
من که نگفتم شما حالیت نیست میگم حرفات درست نیست .چیزی که زیاد تو نت ریخته دیتا شیت انواع درایور از جمله 6203 .شما که میگی عکسشو دارم چرا میگی (شاید هم برعکس، اونا گفته باشن این 6203 هست و 298 بوده باشه و من حرفی با چنین مضمونی زدم!) بابا تابلوس 6203 چنتا میخواد برا روبات اونوقت چطور یادته چی شده اونا چی گفتن.به هر حال ما که هیچ سنمی با امیری نداریم تازه از هم بدمونم میاد تو مسابقه باید متوجه شده باشی درست نیست امیریو ببری زیر سوال.من به کرنومتر و داوریت اعتراض نکردم با برخوردت مشکل دارم.اتفاقا همین الان بگم ایشون تو امیر کبیر کمکمم کرد تازه خیلیم عادله ولی نمیدونم شاگردات چی گفتن که اینطور اومدی این حرفارو زدی اینجا.اینا یه تیم هستن در اصل تیم تیزهوشان سنندج درسته هرکس یه قسمتشو انجام داد ولی زیر نظر من پسر و دخترم ندارن همه 1 تیم هستن از سمپاد سنندج.میشه بگین فازی رو چیش پیاده کردین؟؟چرا فکر میکنن همه سنسور زیاد خوبه ربات بچه ها یه ربات 40 سنسورو خورد پس سنسور زیادش خوب نیس فکر کنم دلیل برنامه زیادتم سنسورا بوده .اون موقع هم ما تو rescue آلمان سوم شدیم شاید واسه اون ندیدمتون .من نگفتم شاگردای عزیزم مشکلی دارن اتفاقا از پسرا باهوش ترن اینا میگم چرا به اونا گیر دادی مستقیم بیا سراغ من.اتفاقا همین الان فهمیدم که چرا مسیریاباتون پیشرفت نمیکنه دلیلشم همینه کوچیک میبینیشون اگه به برناممون نگاه کنی میفهمی همون pid که تو ربات فوتبالیستت هست ما داریم رو مسیریاب پیاده میکنیم.
من رشته اصلیم مینیابه 2 دوره پیشم ایران اپن دوم شدیم تو لیگ دستی. با بچه ها داریم رو اتومات کار میکنیم میتونی تصور کنی نوشتن الگوریتم بلمن یا a* تو میکرو واسه یه بچه چقدر سخته ولی اینا تونستن پس یه مسیر یاب براشون آب خوردنه.آقای پریسایی میکرو ی من کرتکسه شما اونوقت میگی من تخصصم تو مسیریابه؟؟؟!!!!!
به هر حال دعوا که نداریم ما هم دوستون داریم
سعی کنین سنجیده حرف بزنین که توحین برداشت نشه

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

آقای پریسایی
من که نگفتم شما حالیت نیست میگم حرفات درست نیست .چیزی که زیاد تو نت ریخته دیتا شیت انواع درایور از جمله 6203 .شما که میگی عکسشو دارم چرا میگی (شاید هم برعکس، اونا گفته باشن این 6203 هست و 298 بوده باشه و من حرفی با چنین مضمونی زدم!) بابا تابلوس 6203 چنتا میخواد برا روبات اونوقت چطور یادته چی شده اونا چی گفتن.به هر حال ما که هیچ سنمی با امیری نداریم تازه از هم بدمونم میاد تو مسابقه باید متوجه شده باشی درست نیست امیریو ببری زیر سوال.من به کرنومتر و داوریت اعتراض نکردم با برخوردت مشکل دارم.اتفاقا همین الان بگم ایشون تو امیر کبیر کمکمم کرد تازه خیلیم عادله ولی نمیدونم شاگردات چی گفتن که اینطور اومدی این حرفارو زدی اینجا.اینا یه تیم هستن در اصل تیم تیزهوشان سنندج درسته هرکس یه قسمتشو انجام داد ولی زیر نظر من پسر و دخترم ندارن همه 1 تیم هستن از سمپاد سنندج.میشه بگین فازی رو چیش پیاده کردین؟؟چرا فکر میکنن همه سنسور زیاد خوبه ربات بچه ها یه ربات 40 سنسورو خورد پس سنسور زیادش خوب نیس فکر کنم دلیل برنامه زیادتم سنسورا بوده .اون موقع هم ما تو rescue آلمان سوم شدیم شاید واسه اون ندیدمتون .من نگفتم شاگردای عزیزم مشکلی دارن اتفاقا از پسرا باهوش ترن اینا میگم چرا به اونا گیر دادی مستقیم بیا سراغ من.اتفاقا همین الان فهمیدم که چرا مسیریاباتون پیشرفت نمیکنه دلیلشم همینه کوچیک میبینیشون اگه به برناممون نگاه کنی میفهمی همون pid که تو ربات فوتبالیستت هست ما داریم رو مسیریاب پیاده میکنیم.
من رشته اصلیم مینیابه 2 دوره پیشم ایران اپن دوم شدیم تو لیگ دستی. با بچه ها داریم رو اتومات کار میکنیم میتونی تصور کنی نوشتن الگوریتم بلمن یا a* تو میکرو واسه یه بچه چقدر سخته ولی اینا تونستن پس یه مسیر یاب براشون آب خوردنه.آقای پریسایی میکرو ی من کرتکسه شما اونوقت میگی من تخصصم تو مسیریابه؟؟؟!!!!!
به هر حال دعوا که نداریم ما هم دوستون داریم
سعی کنین سنجیده حرف بزنین که توحین برداشت نشه
آقا روزبه عزیز
من صحبتی راجع به عکس چیزی نکردم. گفتم اونجا بچه هات سوتی دادن و درایورشون هرچی بود اون یکی رو گفتن، من حرفشون رو اصلاح کردم. این حرف تا به شما رسیده این شده که من گفتم 6203 15 تا پایه داره.
گفتی : "کسی داور میشه که میدونه رشد نمیکنه تو رباتیک" این اونوقت به معنی "هیچی حالیت نیست" نبود؟
خوبه دیگه، تیم تعقیب خط 20-30 نفری... نمیدونم روی چه حسابی به این میگی پیشرفت... هنوز هم از دید من مسیریاب سکوی پرتابه برای لیگهای بالاتر.
سنسور روبات مذکور هم 60 تا سنسور بود که مثل دات ماتریس چیده بودیمش، نه اینکه 60 تا رو کنار هم بچینیم و 60 تا حرکت مختلف بزنیم براش. سنسور اتفاقا یه جورایی آخرش کم اومده بود که روبات رو دزدیدن.
یه تابع عضویت توی فازیش تعریف می کردیم مثلا اینکه مثلث چه طوری می تونه قرار بگیره، مستطیل چه طوری می تونه قرار بگیره. حالتهاش زیاد شد، اما آخر می بردیش روی یه مستطیل کج بهت می گفت مستطیل. پروژه صرفا تحقیقاتی بود، نرسیدیم مسابقه ایش کنیم، عمرش قد نداد شادروان...
من کوچیک نمیبینم کسی رو. کوچیک می بینم لیگ رو. چون آینده ای نداره. بچه ها توی تعقیب خط چقدر می تونن چیز یاد بگیرن؟ توی فوتبالیست چقدر می تونن؟ یه دو دوتا چهارتا کنی می بینی که در آینده یه تعقیب خط کار خوب عرصه براش اونقدری باز نیست که بخواد رشد کنه. این البته دید منه. نه کسی رو کوچیک دیدم، نه مانع پیشرفت کسی شدم... فقط حرفم اینه : تعقیب خط بن بستیه که تهش می شه رسید. ولی لیگهای پیشرفته تر حداقل ته بن بنستش دور تره و جای ایده دادن و کار کردن خیلی بیشتری رو داره...
از a* توی مین یاب استفاده کردید؟ حرکت بدیعی است، خوشمان آمد.
من بحثم هم پیاده کردن PID نبودا! 1 میانگین گرفتن و یه تفاضل حساب کردن که مال بچه دبستانیاست! بحثم روی خودجوش بودن کار بچه ها بود. کلی از کتابای دانشگاه من رو اینا پاره پوره کردن...!
در کل که ما هم دوست داریم ببینیم تیمها دارن پیشرفت می کنن... بر منکرش لعنت. بحث من فقط روی این بود که با دید تحقیر آمیز صحبت نکنیم، و اینکه توی گوش بچه ها هی نخونیم که تو همه کار رو خودت کردی... چون هم من می دونم و هم تو که نکرده...
آقای امیری رو هم من کی بردم زیر سوال؟! :-/ گفتم ایشون به دلیل مسائلی که برگزاری مسابقه ایجاب می کرد، گفتن از این تیم بگذر. ما هم گذشتیم. وگرنه از دید من تیم شما مردود بود. این نه به عدالت آقای امیری بر می گرده و نه به هیچ چیز دیگه ای، فقط به "شرایط سخت برگزاری مسابقه". تیمت رو هم که بهت گفتم، سوتی دادن. سر همون می خواستم حذف کنم که امیری نذاشت. توابع برنامه رو هم نتونستن توضیح بدن درست. امیری نشسته بود و به به و چه چه می کرد، من هی موهام رو می کندم که بچه ها دارن چرت و پرت می گن. خلاصه امر اینکه اگه (اگهههههه!) هم کار خودشون باشه "کاملا"، باز هم توی ارائه ضعیف بودن و سوتی دادن.
چشم، حق با شماست. یاید همیشه در نظر داشت که ممکنه به کسی بر بخوره... اگه ناراحتت کردیم ما رو ببخش مهندس جان...

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

دعوا سر فوتبالیست و تعقیب خط شد گفتیم ما هم نظر خود را اعلام نماییم :D
اولا : تعقیب خط دانشی که به انسان اضافه میکنه فقط و فقط بدرد شرکت تو لیگ تعقیب خط میخوره ولی توی فوتبالیست این دانش بدرد ادامه ی کار تو اسمال و میدل سایز میخوره !
دوما : لیگ تعقیب خط شروعی برای کار روباتیکه و تقریبا هیچ ایده و هیچ امکان خاصی نمیشه توش اضافه کرد ولی تو فوتبالیست امکان ایده زدن وجود داره !
سوما : تعقیب خط انصافا هیچکار مکانیکی و الکترونیکی نداره در حالی که فوتبالیست کلی کار مکانیکی الکترونیکی داره !
به همین دلیل من با آقای پریسایی موافقم و میگم تعقیب خط فقط بدرد دو تا چیز میخوره :
1- آموزش های اولیه ی روباتیک و شروع کار
2- جمع کردن پول برای شرکت تو مسابقات دیگه :D

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از m-hadi :
دعوا سر فوتبالیست و تعقیب خط شد گفتیم ما هم نظر خود را اعلام نماییم :D
اولا : تعقیب خط دانشی که به انسان اضافه میکنه فقط و فقط بدرد شرکت تو لیگ تعقیب خط میخوره ولی توی فوتبالیست این دانش بدرد ادامه ی کار تو اسمال و میدل سایز میخوره !
دوما : لیگ تعقیب خط شروعی برای کار روباتیکه و تقریبا هیچ ایده و هیچ امکان خاصی نمیشه توش اضافه کرد ولی تو فوتبالیست امکان ایده زدن وجود داره !
سوما : تعقیب خط انصافا هیچکار مکانیکی و الکترونیکی نداره در حالی که فوتبالیست کلی کار مکانیکی الکترونیکی داره !
به همین دلیل من با آقای پریسایی موافقم و میگم تعقیب خط فقط بدرد دو تا چیز میخوره :
1- آموزش های اولیه ی روباتیک و شروع کار
2- جمع کردن پول برای شرکت تو مسابقات دیگه :D
هادی جان سلام، خوش اومدی به بحثمون
من هرجا می رم هم می گم. که تیم تعقیب خط می شه جمع کرد که همه رو بخوره (مثل کاری که الان تو سسندج می شه)، ولی بچه رو توی کاری وارد کردیم که بن بستش دست یافتنیه. اما زمانی که بچه دانشجو می شه، 4تا چیز به درد بخور یاد گرفته، اما توی فوتبالیست 10 تا چیز بدردبخور. روبوکاپ هم که تعقیب خط متاسفانه نداره که... باید به همین مسابقات درپیت (مثل تهران اپن بسنده کرد.) نظر شخصی من اینه. حالا اگه کسی قضاوتش اینه که من به دانش آموزام خوب آموزش نمیدم نظرش برام محترمه...

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

بابا کوتاه بیا تو که pid کار کردی چرا میگی کار بچه دبستانیاس متعصفانه تو همون کتاب دانشگاهیا یاد گرفتین که فکر میکنین خیلی سادس چون بدست اوردن ضرایب pid کار هرکسی نیست و میشه isi داد روش.بله قوانین امسال مینیاب معبر داشت برای معبریابی هم میشه از a* استفاده کرد.در کل اونجا چند نفر تصمیم گرفتن شما یکیش بودی و نظر شخصیت بوده که تیم من مردوده تیم دوستانتون خوب بوده به هر حال شما نمیتونی نظر خودتو تحمیل کنی به اون چند تا داور دیگه وهمچنین دلیلی بر نداشتن علم شاگردام نمیشه شاید شما اشتباه فکر کردی.به هرحال دانش آموزام امسال خودشون ربات مین یاب ساختن و تو لیگ دانشجویی رشته مینیاب تو ایران اپن شرکت کردن و برای تجربه اول عالی بود.شما اگه میتونین جدا میگم 1 ربات مسیر یاب بسازین که 20 نه 200 نفر توش کار کنن و بتونن تیم منو بزنن.برام جالبه که 60 تا سنسور کم اوردی و اصلا چرا ماتریکس به ذهنت رسید وقتی با این همه علم میدونی چیزای جالب تر مثل ccd و embeded بورد ها هستن.دانش آموزام اگرم 1 اشتباه کردن دلیلش حول شدن زیر دست چنتا داور بوده که میخواستن حذف کنن تیمشونو.برنامه هم به خوبی بلد بودن ولی از داوری مثل شما ها انتظار نداشتم نفهمین که برنامه برنامه اون ربات نبوده.
عجرکم عندالله
و در آخر
برای شادی روح ربات آقای پریسایی یک صلوات محمدی

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

اتفاقا پریسایی داور خیلی خوبیه واقعا با تجربه س تو مسابقه ی صنعتی شریفم بود که اونجام کارشو خوب انجام داد و این که تو خیلی از مسابقات داوره نشون می ده که تایید شده س و کارشو خوب بلده (فکنم امیرکبیرم داور بوده )
تا اون جایی که یادمه تو دفاعیه ی ما گفت همه دیتاشیتارو حفظه ولی یه جاهایی اشتبا می کرد ، امیری نبود به خاطره اشتباه پریسایی امتیاز منفی می گرفتیم شاید اشتباه کنه ولی بلده بی چاره در موردش بد نگین
تقدیر نامه و لوح دادن ولی به درد نخوره، گواهی حضور خیلی مهم نیست ولی یه لوح تقدیر دادن برا همه ی اعضای تیم خب کی ببرتش؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مسابقات دیگه برا همه ی اعضا لوح مقام صادر می کنن اونم با مهر نه امضای خالی دبیر مسابقات
خوبه که همون یه لوح امضای آموزش پرورشو داره وگرنه به درد پیش نویسم نمی خورد

این حرف شاگردای منه فقط گفتن 1 جا اشتباه کردی که هرکسی میتونه اشتباه کنه حتی بزرگترین آدم رباتیک چه برسه به شما که داری رو یه ربات دیگه نظر میدی و اولین باره میبینیش.واقعا حرفات به دور از انصاف بود که اومدی این همه حرف زدی دیدمونو عوض کردی شاگردای من حرفی جز تعریف و حمایت ازت نزدن ولی با این همه تو اومدی تیمشونو متهم به تقلب کردی واقعا از این نظر از شما انتظار بیشتری دارشتم که به اینا که توی شهرستانن و تونستن تیمای تهران با اون امکاناتو ببرن یه همچین حرفایی بزنی و جای اینکه بچه هارو به دوستی تشویق کنی و از مسابقه ای که خودت داور بودی حمایت کنی بیای اینطوری بین بچه ها تفرقه بندازی. لطفا یه بار دیگه بخون ببین چی نوشتن بعد جوش بیار هر چی از دهنت درومد بگو .

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

بابا کوتاه بیا تو که pid کار کردی چرا میگی کار بچه دبستانیاس متعصفانه تو همون کتاب دانشگاهیا یاد گرفتین که فکر میکنین خیلی سادس چون بدست اوردن ضرایب pid کار هرکسی نیست و میشه isi داد روش.بله قوانین امسال مینیاب معبر داشت برای معبریابی هم میشه از a* استفاده کرد.در کل اونجا چند نفر تصمیم گرفتن شما یکیش بودی و نظر شخصیت بوده که تیم من مردوده تیم دوستانتون خوب بوده به هر حال شما نمیتونی نظر خودتو تحمیل کنی به اون چند تا داور دیگه وهمچنین دلیلی بر نداشتن علم شاگردام نمیشه شاید شما اشتباه فکر کردی.به هرحال دانش آموزام امسال خودشون ربات مین یاب ساختن و تو لیگ دانشجویی رشته مینیاب تو ایران اپن شرکت کردن و برای تجربه اول عالی بود.شما اگه میتونین جدا میگم 1 ربات مسیر یاب بسازین که 20 نه 200 نفر توش کار کنن و بتونن تیم منو بزنن.برام جالبه که 60 تا سنسور کم اوردی و اصلا چرا ماتریکس به ذهنت رسید وقتی با این همه علم میدونی چیزای جالب تر مثل ccd و embeded بورد ها هستن.دانش آموزام اگرم 1 اشتباه کردن دلیلش حول شدن زیر دست چنتا داور بوده که میخواستن حذف کنن تیمشونو.برنامه هم به خوبی بلد بودن ولی از داوری مثل شما ها انتظار نداشتم نفهمین که برنامه برنامه اون ربات نبوده.
عجرکم عندالله
و در آخر
برای شادی روح ربات آقای پریسایی یک صلوات محمدی
ضرایب PID که باز هم میگم، در آوردنش با یه ژنتیک کار 2 دقیقه است. گفتم هم که بیا روش کار کنیم.
من باز هم میگم که تیم شما مردوده و آقای امیری نگذاشت که حذف شید به دلیل مسائل مسابقاتی و نه مسائل علمی
من از تیم خودم مصاحبه ای نگرفتم. آقای امیری خودش تنهایی گرفت.
من 200 نفر رو توی لیگی که بهش اعتقادی ندارم علاف نمی کنم...
ccd اگه می خواستیم بزنیم مقاله هاش بود، پیاده کردن الگوریتم تکاملی روی ماتریس های ابعاد کوچیک مقاله خاصی پیدا نکرده بودیم، برای همین سراغش رفتیم.
ما برنامه ای برای حذف تیمت نداشتیم برادر. اینقدر تهمت زدن رو می تونی جوابش رو پس بدی؟!
برنامه اون روبات هم اگه اون نبوده که یعنی تقلب کردید باز هم اولا. دوما که اون برنامه می تونست یه بدنه خوب رو راه بندازه. یادمه من هی می پرسیدم از خودم که "همین؟! همش همینه؟!" سعی کردم به خودم بقبولونم که تقلبی نکردید و دارید رو راست کار می کنید.
نمیدونم دزده اون روبات رو دیده چی فکر کرده که برداشته برده... یه شارژر لیتیوم پلیمر کلفت هم از دانشگاه قرض کرده بودیم اون رو هم برد...
من کی هرچی از دهنم در اومد گفتم عزیز دل انگیز؟! :)
دلم می خواست مدیون وجدانم نباشم. هنوز هم سرسختانه می گم، از دید من مصاحبه تیمت مردود بود. حالا چه به دلیل هول شدنشون، چه به هر دلیل دیگه ای، اگه تیمی اون طوری مصاحبه داده بود، حذف شد. فقط تیم شما با پا در میونی آقای امیری حذف نشد. (نمیدونم این حرف چرا از دید تو زیر سوال بردن آقای امیریه، اتفاقا کار خوبی هم کرد. چون اگه حذف می شدید انفاقات بدی می افتاد و کار درست هم همین بود...) من دیدم دانش آموزات اومدن اینجا می گن مصاحبه ما خوب بود، پریسایی می خواست ما رو حذف کنه امیری نذاشت، اومدم گفتم مصاحبه تون بد بود، پریسایی می خواست حذف کنه، امیری نذاشت. تفاوت این دوتا فقط توی مصاحبه بچه هات خلاصه می شه، و اینکه بچه ها دارن ادعای این رو می کنن که همه کار رو خودشون کردن، و من می گم که از دید خودشون آره، اما از دید یه ناظر خارجی این طوری نیست. تفرقه رو هم من نمی اندازم، اگه شفاف سازی منجر به تفرقه می شه، باید به کار و رفتار خودمون برگردیم و ببینیم چیکار کردیم که رفتارمون اگه از پرده بیرون بیاد موجب تفرقه می شه.

بالا