• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بزرگترین مسابقات رباتیک نظام آموزش و پرورش

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : بزرگترین مسابقات رباتیک نظام آموزش و پرورش

خوب یه نکته ای
قطعا بچه های سنندج تو این مسابقات شریف تو مهر شرکت میکنن. ما هم بنا به دلایلی تصمیم داریم هم تو بخش دانش آموزی هم آزاد تو تعقیب خط اونجا شرکت کنیم.صرفا به این دلیل گفتم که اونجا نشون میدیم که دانشی که تو روباتیک بدست میاد خیلی تاثیر گذاره و ما که تا حالا اصلا تعقیب خط کار نکردیم( 1 هفته کار کردیم :D ولی مسابقه جایی شرکت نکردیم) حداقل از لحاظ اطلاعات به میزان بالاتری از تیم های تعقیب خط داریم.
پ.ن : اگه نیازی هست همینجا هم میتونید سوال بپرسید و منم هم قول میدم(تضمین دیگه ای نمیشه داد که ! :D) فقط از اطلاعات خودم پاسخ بدم !

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

تو دیگه چی میگی این وسط همین مونده بود تو براممون شاخ شونه بکشی.چیزی هست بین من و پریسایی هست من اجازه ندادم بچه ها بیان اینجا حرمت آقای پریسایی رو بشکنن.من و آقای پریسایی دوستیم هر چیم باشه بین خودمونه دلیلی نمیبینم کسی بیاد این وسط هوچی بازی دراره بخاطر همین میل دادم که شما نیای این وسط در نزده دخالت کنی.بچه های من هرچی باشن خیلی از شما بالاترن پس لطفا شما power off

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

روزبه جان چرا عصبانی می شی اینقدر؟ کلا خیلی عصبی هستیا! یه کم به خودت مسلط باش. بنده خدا چیزی نگفت که! حالا یکی بیاد یه کمم شاخ بازی در بیاره نمک بحث می شه! :D
هادی جان، تو بیا، همه رو له کن! از شما مسلط بودن و له کردن، از ما تشویق کردن و کم آوردن. خوبه؟! :) قول می دم روزبه اگه از شما خورد، بیاد همینجا بگه اشتباه کردم. اما چشمم آب نمی خوره به این زودی ها کسی رقیب تیمهای روزبه بشه. کارش رو قبول دارم. پس اول ببین با کی داری حرف می زنی بعد بیا با اعتماد به نفس بگو ما شاخیم!
روزبه جون چه حرمتی بابا؟! حرمت کجا بوده؟ خودت که بهتر دانش آموزای الان رو دیدی! این چیزا سرشون نمیشه! به همین خاطر هم ما دیگه عادت کردیم! حرمتی دیگه تو خودمون حس نمی کنیم، یه جورایی بی حس شدیم دیگه...! :D

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

خیلی ممنون از دوستان که اینجوری ارزش قائل میشن برا دانش آموزا :O
خوبه تاپیک تو یه فرومه فک کنم منو تو مسابقه ای جایی میدید الآن اینجا نبودم کلا !
دیگه من اوج ادب و شخصیتتون رو فهمیدم نیازی به سوال و وارد شدن به بحث نمیبینم !

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از amparisay :
روزبه جان چرا عصبانی می شی اینقدر؟ کلا خیلی عصبی هستیا! یه کم به خودت مسلط باش. بنده خدا چیزی نگفت که! حالا یکی بیاد یه کمم شاخ بازی در بیاره نمک بحث می شه! :D
هادی جان، تو بیا، همه رو له کن! از شما مسلط بودن و له کردن، از ما تشویق کردن و کم آوردن. خوبه؟! :) قول می دم روزبه اگه از شما خورد، بیاد همینجا بگه اشتباه کردم. اما چشمم آب نمی خوره به این زودی ها کسی رقیب تیمهای روزبه بشه. کارش رو قبول دارم. پس اول ببین با کی داری حرف می زنی بعد بیا با اعتماد به نفس بگو ما شاخیم!
روزبه جون چه حرمتی بابا؟! حرمت کجا بوده؟ خودت که بهتر دانش آموزای الان رو دیدی! این چیزا سرشون نمیشه! به همین خاطر هم ما دیگه عادت کردیم! حرمتی دیگه تو خودمون حس نمی کنیم، یه جورایی بی حس شدیم دیگه...! :D
من از شما دیگه این انتظار رو نداشم ! آقا شاخ و شونه چیه ! من خودم رو در حدی نمیبینم که برا لیدر ها شاخ و شونه بکشم (حالا برا دانش آموزا شاید ! :D)
شما که استاد مایین حرفی درش نیست ! من میگم تعقیب خط چیزی به دانش آدم اضافه نمیکنه ! من از دوم راهنمایی میتونستم تعقیب خط بسازم و همون دانش هم برای تعقیب خط کافیه ! حرفم این بود که میشه یه سری سوال مطرح کرد مثل یه مسابقه ی علمی همه بیان جواب بدن سطح دانشش معلوم بشه ! امتحان هم توهین به معلمه ؟ !!!!!
تاپیکش رو هم زدم تو بخش مباحث عمومی !

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از m-hadi :
من از شما دیگه این انتظار رو نداشم ! آقا شاخ و شونه چیه ! من خودم رو در حدی نمیبینم که برا لیدر ها شاخ و شونه بکشم (حالا برا دانش آموزا شاید ! :D)
شما که استاد مایین حرفی درش نیست ! من میگم تعقیب خط چیزی به دانش آدم اضافه نمیکنه ! من از دوم راهنمایی میتونستم تعقیب خط بسازم و همون دانش هم برای تعقیب خط کافیه ! حرفم این بود که میشه یه سری سوال مطرح کرد مثل یه مسابقه ی علمی همه بیان جواب بدن سطح دانشش معلوم بشه ! امتحان هم توهین به معلمه ؟ !!!!!
تاپیکش رو هم زدم تو بخش مباحث عمومی !
چرا دیگه هادی، زیرش نزن. اومدی گفتی
حداقل از لحاظ اطلاعات به میزان بالاتری از تیم های تعقیب خط داریم.
این یه جورایی وسط صحبت ما دو نفر که با حرارت دنبال می شد شاخ بازی بود دیگه...بپذیر.
تعقیب خط داریم تا تعقیب خط هادی جان. اینکه روی یک تعقیب خط مثلا PID داشته باشی، خیلی فرق داره با تعقیب خطی که توی راهنمایی ببندی.
طرح مسابقه ای که داری میگی رو توی ذهنمون هست و به یه فرم دیگه می خواهیم پیاده سازیش کنیم، یه کم دندون رو جیگر بذار.

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از amparisay :
چرا دیگه هادی، زیرش نزن. اومدی گفتی
حداقل از لحاظ اطلاعات به میزان بالاتری از تیم های تعقیب خط داریم.
این یه جورایی وسط صحبت ما دو نفر که با حرارت دنبال می شد شاخ بازی بود دیگه...بپذیر.
تعقیب خط داریم تا تعقیب خط هادی جان. اینکه روی یک تعقیب خط مثلا PID داشته باشی، خیلی فرق داره با تعقیب خطی که توی راهنمایی ببندی.
طرح مسابقه ای که داری میگی رو توی ذهنمون هست و به یه فرم دیگه می خواهیم پیاده سازیش کنیم، یه کم دندون رو جیگر بذار.
اولا :توضیح میدید من چه نیازی به شاخ بازی دارم ؟
اون دوستمون رو که اصلا نمیشناسم !
شما هم که منو میشناسید(قطعا قیافمو ببینید میشناسید ! :D)
دوما : میشه بگید PID تو تعقیب خط چه فایده ای داره ؟ ما تو فوتبالیست هم با روش های خیلی ساده تر کار میکنیم ! استراتژی های خیلی ساده هم برای حل کردن تعقیب خط هست چرا کد پیچیده بنویسیم ؟

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

pid یکی از بهترین روشهای کنترله شما کلاسیک برنامتون تو اکثر جاها هم میشه پیادش کرد مثلا من رو چرخش مین یاب پیادش کردم .وقتی بتونی یک برنامه pid بنویسی میتونی اکثر خطاهارو از بین ببری و اونو نزدیک صفر نگه داری.من منکر این نیستم فوتبالیست بهتره و بچه ها چیزای بیشتر یاد میگیرن و مسیریاب جز لیگای آماتوره .شاگردای من همین الان دارن مین یاب میسازن واسه خوارزمی و مسیریابم واسه سرگرمی میان.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

شاخ بازی یک نیاز درونیه، :D
توی تعقیب خط گاهی احتمالا دیدی که روبات بعد از رد کردن یه پیچ 90 درجه، روی خط مستیقیم چندتا حرکت چپ و راست می کنه تا دوباره حرکتش صاف بشه. اون رو با PID میشه در کمترین زمانی که سیستم مکانیکیت بهت اجازه می ده میرا کنی. دیدی حالا خیلی هم خوبه؟! (توی پرانتز می گم که ضریب I اونقدر کوچیکه که PD خیلی بهتر جواب می ده. درسته روزبه؟)
یه کم برای عوض شدن فضا فقط :
*تا حالا دقت کردین وقتی یه نفر شما رو دعوت به دیدن یه فیلمی که قبلا خودش دیده میکنه، تو مدت فیلم یه جوری نگاتون میکنه که انگار خودش فیلمو ساخته؟!
* ماهیمون هی میخواست یه چیزی بهم بگه . تادهنشو وا می کرد آب می رفت تو دهنش نمی تونست بگه . دست کردم تو آکواریوم درش آوردم . شروع کرد از خوشالی بالا پایین پریدن . دلم نیومد دوباره بندازمش اون تو . اینقده بالا پایین پرید خسه شد خوابید . دیدم بهترین موقع تا خوابه دوباره بندازمش تو آب. ولی الان چند ساعته بیدار نشده . یعنی فکرکنم بیدار شده دیده انداختمش اون تو قهر کرده خودشو زده به خواب...
* مامانم وقتی میخواد بیاد تو اتاق من دمپایی پاش میکنه :|
یه همچین نگرشی نسبت به من داره...
همینجوری روزم مبارک؛ مرد به من می گن

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

خوب اگه قرار به بهترین حالته که شبکه عصبی از همش بهتره :D
بعدش سر پیچ های 90 هم اگه با حداکثر سرعت نپیچید مشکلی پیش نمیاد و بهینه ترین حالت هم میشه بدست آورد :D
راستی pid باید اکثر چیز ها در حالت خیلی ایده آل باشه که در اکثر مواقع نیست !

rozbeh_ak2007

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

شبکه عصبی کاربردی نداره رو ربات مسیر یاب که مقصد معلومه.روش کنترل مهمه
بله آقای پریسایی کوچیکه به حدی که هیچ وقت نمیشه تو بیسکام یا کدویژن بهش عدد داد چون کامپایلر محدودیت خودشو داره و نمیتونه یه عدد خیلی کوچیکو پردازش کنه بخاطر همین تو اکثر کارام از dspic استفاده میکنم ولی نمیشه بیخیالشم شد درسته کوچیکه ولی اثر گذاره.ما با استفاده از خود pid ضریب kd رو با توجه به طول مسیر تغییر میدیم و هیچ وقت 1 عدد ثابت بهش نمیدیم.به همون دلیل بعد 90 ما زیاد over shot نداریم.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از rozbeh_ak2007 :
شبکه عصبی کاربردی نداره رو ربات مسیر یاب که مقصد معلومه.روش کنترل مهمه
بله آقای پریسایی کوچیکه به حدی که هیچ وقت نمیشه تو بیسکام یا کدویژن بهش عدد داد چون کامپایلر محدودیت خودشو داره و نمیتونه یه عدد خیلی کوچیکو پردازش کنه بخاطر همین تو اکثر کارام از dspic استفاده میکنم ولی نمیشه بیخیالشم شد درسته کوچیکه ولی اثر گذاره.ما با استفاده از خود pid ضریب kd رو با توجه به طول مسیر تغییر میدیم و هیچ وقت 1 عدد ثابت بهش نمیدیم.به همون دلیل بعد 90 ما زیاد over shot نداریم.
هیچ اثری نداره. I فقط برای جاییه که خطای حالت ماندگار داری که اینجا نداری. 0 بذار راحت باش.
اینی که میگی هی اسمش میشه Adaptiv PID که چون دینامیک سیستمت تغییر نمی کنه فکر نمی کتم نیازی باشه، داری سخت می گیری.

Kavosh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

من در حدی نیستم که اظهار نظر کنم ولی یه چیزی میگم :
آقا روزبه خاص قصه بکه - لیوا قصه نکه
متوجه منظورم شدی ؟ البته شوخی کردم تا حدی . به دل نگیر

• لایک
امتیازات: tezar