• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جدایی نادر از سیمین

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟
پاسخ : جدایی نادر از سیمین

به نقل از علی ع. :
من ده‌ها سوال از شما ندیدم والا فقط ۴ تا لینک دادی٬ شما سوالات رو واضح بپرس یا من یا بقیه جواب می‌دیم.
برا اون جایی که گفتی ضد دینه دقیقن می‌شه بگی کجای فیلم؟ من که ندیدم جایی تو فیلم.

@شادی:انقد نگین فیلم بهتر بود٬ فیلم‌هایی که از جدایی نادر از سیمین توی سال اخیر بهتر بودن رو با دلیل لطفن نام ببر.
من فیلم شناس نیستم اولاً!
اسکار رو هم دیدم ولی یادم نی فیلمای دیگش چی بود...ولی همون فیلمایی ک نامزد بودند..کی گفته بد بودند؟اگ اون فیلما رو میدیدم حتما الان با دلیل براتون میگفتم ولی فعلا اون فیلما تو بازار نی..اما گزیده هاشو ک دیدم چیز کمی از جدایی نداشت....
ضد دینه؟یکی از جاهایی ک خیلی تو ذهنمه همون جاییه ک حاتمی دبیره و سرکلاسه و شالشو برمیداره.....ی تکه هاییشم ک خوب دس میزنند ب هم{ک البته این زیاد از نظر من مهم نیس و تو دنیای واقعی هم اتفاق میافته}
شما قبول نداری فیلم سیاسی بوده؟؟؟؟نداری؟قبول نداری داره سیاستهای ایرانو میکوبونه؟
اگه نه من ک دیگه تو این بحث شرکت نمیکنم چون نه خودم قانع میشم و نه شما میتونید منو قانع کنید...
×من کلی ارسال زدم بازم نتونستم بفهمونم حرفم چیه!!Im sry 4 my self!!! :|

دونفری

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهـــید قدوســـی
شهر
قم
مدال المپیاد
بیست و پنجم کلاس! (زیاد جدی نگیرید!)

ا

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

دوستان تاپيك راجع به فيلم جدايي نادر از سيمين ه انقدر نزنيد جاده خاكي :دي گلشيفته و اينا بحثش جداس و اينجا نيست جاش !

+ مستند حرف بزنيد و مرتبط !

+ ضد درسته نه زد :د

sarang

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد

یه سوال چرا روی سن اضغر فرهادی متنشو از رو برگه خوند؟ :-? :-"
به نظر من یکی از مشکلات ما اینه که اونایی که تو صحنه ی بین المللی هستن انگلیسی درست یاد ندارن [-(

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از دونــــــــــــــــــــفـــر :
وای...عزیز من قبل از دادن این گاف ها...از حوزه بیرون بیا و برو یه ذره تو اجتماع...ابلیس نام یکی از خواننده های رپ ایران است(که بنده شخصا چاکرشم)...تازه الان میگه دیگه به من نگین ابلیس...اما اگه منظورت امیر ابلیسه من یادمه امیر یه مدت عکس حسین ابلیس بود آواتارش...
بعدم بیا تا تو پ.خ100تا برداشت دیگه از"شیطان"برات بکنم...
حرف آقای مدیر هم برای من کاملا قابل قبوله...
پس بفرما از این به بعد یه بخش ستاد بسیج هم بزنیم تا همه چیز سایت قبل اجرا از نظر دینی با شما چک بشه (:|

دونفری

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهـــید قدوســـی
شهر
قم
مدال المپیاد
بیست و پنجم کلاس! (زیاد جدی نگیرید!)

به نقل از SaϔnA.M :
+ ضد درسته نه زد :د
گفتم که: کیبوردم خرابه دارم به زور مینویسم دیگه به ایناش گیر نمیدم
می خواستم مستند بگم گفتم شاید جاش نباشه
بازیگرای فیلم نشان دهنده ی ذات فیلمن
من الان 6 ساعته علافم پس بای بای h-: h-:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بله بله...کاملا حق با ایشونه...اون بی حجابی کفر آمیز لیلا حاتمی بر همگان آشکار بود واقعا...تازه...من تو یه تحلیلی خوندم ک شهاب حسینی نقش دجال رو بازی میکرده (:|
پس ما نمیتونیم تا وقتی مستند نگفتی(به هر دلیلی)بگیم حرفت درسته...ضمنا...برای جبهه ی مخالف آزادی نیست...شما که حقیقتش راسته راستی...پس میتونی بحرفی دیگه

shadi2011

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
؟
شهر
؟

آقا اجازه!ما تا این جا از جبهه ی شما دفاع کردیم!ولی دیگه داریم با هم در میافتیم! :D
بازیگرای فیلم همشون عشق بودند!از پیمان معادی بگیر x: تا شهاب حسینی و حاتمی ک همه بازیگرای مطرح و کادرستی اَند..پَ این نقض.
و اینکه من ی جا خوندم دس دادن مرد مسلمون با زنی ک مسلمون نی عِب نداره پَ اصغر فرهادی هم آدم بدی نی...فیلمشم بد نی...من تازه فهمیم میخوام چی بگم!آمریکا آدم بدیه اصن :D
×جدی گفتم ها.

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

یه چیزی بگم...
ماشاالله انگار اینایی که می گن این فیلم ضد انقلاب و اسلام ه یادشون رفته که توی جشنواره ی فجر پارسال این فیلم پخش شد و کلی هم به به و چه چه پشتش داشت... یادشون رفته چه جوری شهاب حسینی و پیمان معادی و لیلا حاتمی شده بودن بت همه و همه ازشون تعریف می کردن... یادشون رفته که وقتی یه فیلم توی جشنواره پخش می شه و اکران عمومی هم می شه حتی, از همه ی فـیلت‍‌‍ر های جمهوری اسلامی گذشته.... حالا که فیلم رفته چاهار تا جایزه گرفته و پرچم ایران رو بالا برده, اینا یه دفعه به فکرشون رسیده که عه...!!!! عجب فیلم فسق و فجور دار و مروج فسادی بوده ( واج آرایی "ف" :D)...!!!
+ شهاب حسینی هم خیلی + نیس!
فقط همین شوق پرواز را به درد بخور بازی کرد اما بقیه ش.....
از نظر شما هنر یعنی چی...؟؟؟
یعنی چی می گی که فقط همین شوق پروازش به درد بخور بوده...؟؟؟؟ به نظر من که شوق پرواز یه سریال مسخره ی آبکی بود ... اینم فقط من نمی گما... آدمایی که هزار بار بیشتر از من از هنر و سینما سر در می آرن اینو می گن... به شهید بابایی توهین نمی کنم..!!! اتفاقا ایشون یکی از آدمایی که من همیشه تحسین ش می کنم... ولی سریالی که واسش ساختن به معنای واقعی کلمه افتضاح و خواب آور ه....
اگه یکی عقایدش مثل شما نیست, آدم به درد نخوری ه واقعا"؟؟؟؟ اگه اینجوریه برای جامعه ای که توش زندگی می کنم و خودم متاسفم...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من همچنان سر حرفم هستم که این فیلم یک شاهکار پست مدرن بود...دلیل این حرفم هم ایرانی بودنم نیست...اینه که تا حالا ندیده بودم دیدی آزاد و بدون قضاوت نسبت به مقوله ای مدرن-کلاسیک داشته باشیم...
یعنی این ذهنیت برای من ایجاد شده که اصغر میخواد بیننده بدون هیچگونه ذهنیتی بین نادر(کلاسیک)و سیمین(مدرن)قضاوت بکنه...
پس تو رو خدا این یکی رو دیگه به"کثافتکاری های سیاسی"آلوده نکنین :-&

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

بنده خدا "دونفر" :-" 8->
با اینکه دونفر بود ولی حریف شما نشد
من کنار کشیدم :D چون فقط بعضی از قسمتای فیلمو دیدم بهتره نظر ندم
بابا به خدا هرکی یه عقایدی داره لازم نیست عقایدتونو به هم تحمیل کنین
والله :-??

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

و یه چیز دیگه می گم... لطفا" یادتون نره توی مراسم golden globes اصغر فرهادی چی گفت... گفت که مردم من صلح طلب ان و دنبال دوستی با ملت هان.... چه تبلیغی بهتر از برای ایرانی ها توی کشوری که داره مردمشو از ما می ترسونه...؟؟؟!!!! جمهوری اسلامی ایران میلیون ها دلار هم خرج می کرد قد این کاری که فرهادی کرد تاثیر نمی ذاشت...

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

در جواب یک سری دوستان که می گفتن فیلم سیاسی بوده....یا فیلم بهتر از اون هم برای اسکار بوده....
ببینید....شما فیلمای اسکار گرفته رو دیدید؟؟؟ مثلاً همین امسال هوگو نامزد 11 تا اسکار....البته نمیدونم چندتاشونو برد....به نظر من هیچی نشد....یعنی من نیگاش کردم یخ زدم....واقن مسخره....یا خیلی فیلمای دیگه مثلاً قفسه ی درد(فیلم خوبی بود ولی نه در حد اسکار!)
اگه فیلمای اسکار گرفته رو دیده باشید متوجه می شید سطح جدایی نادر از سیمیم از اسکار خیـــــــــــــــلی بالاتر بود....
این از این
و در مورد سیاسی بودنش....آقاجون.....اگه این سیاسی بود....پس فیلم اجتماعی تعریفش چیه؟!.....به شخصه چندین بار فیلمو دیدم و هیچ نشونه ای از خصومت فیلمساز با کشورش ندیدم....حتی توی مراسم گلدن گلوب و ساکار هم اگه حرفای کارگردانو گوش میدادین کیف می کردین از اینکه یک ذره هم جانبدارانه به هیچ کس نگاه نکرده بود....
آخه چی می گید شما؟!.....اصلاً می فهمید هنر چیه؟!.....نه واقعاً.....
جناب دونفر....روی چی دین ما پا گذاشت این فیلم؟! نقشی که ساره بات بازی کرد واقعاً قشنگ بود اصن آدم از باایمان بودنش لذت می برد

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

تجربه ثابت کرده امید به بحث منطقی با افرادی مثل شما حماقته! اما خب ما که احتمالاً از نظر شما احمق و شیطان پرست و کافر هستیم؛ امتحان میکنیم! :D

اول اینکه شما اگر توانایی تعریف ساده ی مراسم اسکار فقط در یک خط رو داشتی، چنین چیزی نمیگفتی! 5600 نفر منتقد کاربلد برای آکادمی رأی میدن که اسکار رو به معتبرترین جایزه ی سینمای جهان تبدیل کرده. حالا "ایران" و سیاست ما اینقدر در جهان اهمیت پیدا کرده که اسکار اعتبار خودش رو تا مرز سیاست پایین بیاره؟ واقعاً ما اینقدر مهمیم؟ این توهم شیرینو ول کنید...
این فیلم سیاسی نبوده؛ این فیلم یک هدف داشته. مثل همه ی فیلم های موفق دیگه ی سینمای جهان؛ و فیلمی به موفقیت میرسه که منظور خودش رو، هر چی که هست، به بهترین نحو بیان کنه. چهارمین لینکی که قرار دادید (که احتمال میدم هنوز مطالعه نکردید!) فقط من رو بیشتر متقاعد کرد که فرهادی لیاقت اسکار رو داشت. چرا که اگر از نظر شما، فرهادی جامعه ی ایران رو زیر سوال برده، من هم میگم که به بهترین نحو ممکن این کار رو کرده و شایسته ی تقدیره!

باقی لینک ها و حرف و حدیث ها، فقط چکیده ی تعصبات و کوته فکری های طبقه ی بیشعور منتقدینه که سعی دارن هرجوری هست یه گیری بدن! و خب با توجه به اینکه ما توی ایران زندگی میکنیم و دم دست ترین آیتم موجود، احساسات مذهبی و عقاید دینی مردمه، کاملاً قابل پیشبینی بود.
این که یک زن، با چه کسی دست میده یا حجاب خودش رو جطور انتخاب میکنه، به خودش مربوطه و جزئی از حریم خصوصی اجتماعی تعریف میشه. به زبان ساده، به شما هیچ ربطی نداره و این که جسارت اظهار نظر در این مورد رو به خودتون میدید، تجاوز محسوب میشه!

این فیلم، تجسم تنها بخش کوچکی از جامعه و حواشی زندگی های ماست.
این فیلم نیست که مشکل داره؛ جامعه ی ماست که ایده آل نیست!

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

دلایل کمه؟!
خوبه چندتا مطلب گذاشتم
حرف زور؟!
خیلی دلت می خواد هی بگی من ... ام که حرفهاما انکار کنی
ینی من الان کشش میدم؟

راستی دست دادن فرهادی و آنجلینا جولی
حرکت زشت گلشیفته فراهانی
لیلا حاتمی و مرد فرانسوی
حجاب نصفه و نیمه بازیگرا توی فیلم
و اینکه توی خیلی از صحنه ها راحت بازیگر ها به هم دست میزدن!

اینا را هم (+قبلی ها) یادتون نره! :-"

اصلا شما فرض کنید اینا نظرات شخصی منه!
پس منا قانع کنید حتی اگه یه نفر باشم (که البته دونفرم!)

یعنی به نظر تو دین اسلام فقط حجاب و دست زدن به همه؟!.....حالا از تعریف حجاب بگذریم....
یعنی دیگه هیچی از این فیلم ندیدی تو؟؟؟؟
آقا یک بار کل چیزایی که از این فیلم فهمیدی تو یک پست بنویس.....واقعاً دوست دارم بدونم مغزت چجوری کار میکنه.....به خدا! :| :| :| :-ss

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از shadi2011 :
شما دوباره ارسال منو بخون.من گفتم فیلم بده؟؟نه!
ب نظر خودمم عالی بود ولی بابا فیلم بهتر از اون کم نبوده...درباره ی الی مثلا بد بود؟؟؟این همه فیلم بهترساخته شد ولی چیزی ک جدایی رو ب برترین رسوند این عقایدی بود ک تو فیلم واضح و مبرهنه{نگید ک شما متوجهش نشدید}وگرنه همه میدونند فیلم جز بهترین ها بود اما بهترین نبود.
وایسا وایسا !
من تازه این بحثو دیدم .
تو تشخیص دادی ؟! تو کدوم یک از کاندیدا های دیگه رو دیدی ؟ با مهران موافقم . حدس میزنی ک بهتر از اون بوده ؟!
و تو گفتی درباره ی الی . مشخص شد کاملا ک درباره ی فیلم ها فقط درحد بد بود خوب بود میدونی ! این فیلم با فیلم قبلی فرهادی(درباره ی الی) زمین تا آسمون فرق داشت.کلی پیشرفت داشت نسبت به اون .

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نظر من اصغربرهادی خیلی ادم بزدلیه
رفته اسکار گرفته اون بالا میگه مردم ایران صلح طلبند بافرهنگندو.....
به جای اینکه از مشکلات مردم بگه از کارگردانای زندانی که به هیج
دلیلی زندانند بگه فقط حرفای مسخره وساده گفت هیچ حمایتی
نکرد چرا؟؟؟؟
چون فردا تو ایران راش بدن

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از pucy cat :
نکرد چرا؟؟؟؟
بزدلی با منطقی بودن خیلی فرق داره ها...
به نظر من کار اصغر منطقی بود...
ببین اینکه اصغر به فکر منافع خودش بوده باشه وا3 توجیه اون کارش کافیه...اما لازم نیست...به نظرم دلیل اون حرکت اصغر این بوده که بتونه برگرده به میهن و بیشتر خدمت کنه به مردمش و نه منافع شخصی خودش...

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

به نقل از pucy cat :
نکرد چرا؟؟؟؟
بابا ما چرا اینقدر کوته فکریم....آخه اینکه راش ندن تو ایران و سیاسی بشه چه سودی داره؟؟؟
به جاش از مردم حرف زد....جو الکی نداد....آخه واسه اون چه سودی داره که تو ایران راش بدن؟!....یکم فکر کن آخه....
بهترین کار الان اینه که اوضاع آروم بشه که بشه کاری کرد....

بالا