• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و بررسی در مورد بازیگرهای ایرانی

AGHA ALEX

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان ماندگار فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمیوکامپیوترتادم مرحله دوم رفتموبرگشتم!!!
رشته دانشگاه
پرستاری
پاسخ : بحث و بررسی در مورد بازیگر ها

خوب كسي بازيگر بعديو پيشنهاد نمي كنه؟؟؟؟
ما الافيما!!!!

• لایک
امتیازات: ALISC
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

مسئله ای که وجود داره اینه که اینجوری واقعا اتفاق خوبی تو این تاپیک نمیفته.
ینی من بیام یه نمای کلی از یه بازیگر بدم، چهار پنج نفر نظر بدن تموم شه.
ینی بحثی هم جریان نداره!

نظرتون چیه راجع به تغییر سیستم؟ :-?
با بازیگر خارجی موافقین؟
کلا نظری دارید در این راستا بگید.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بازیگر خارجی موافق نیستم...
اما موافقین مثلا ی سری طرفدار ی بازیگر بشن ی سری مخالف بعد اینا بیفتن ب جون هم؟؟ :-" :-<

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

بازیگران ایرانی ؛ مسلمآ از بازیگرای خارجی شناخته تر شده هستن برای بحث و بررسی . درسته فیلم خارجی بیشتر می بینیم ولی از نظر حواشی و پیشنهادات و اینها بچه ها درمورد بازیگرای داخلی بیشتر در جریان هستن !
تقریبا مثل بررسی رپ انجمن موسیقیه که اطلاعات داخلیا دم دست تره و بحث روی اونها می چرخه !
پیشنهاد میکنم امتحانی بذارین ، اطلاعات رو بسنجین !
+
در کل بنظرم بازیگرای ایرانی جنجالی رو انتخاب کنید و این طرح پوریا رو اجرا کنید ! اینطوری به نقاط ضعف و قوت بازیگر بهتر میرسیم .
یه چیزی شبیه مباحثه !
اطلاع رسانی هم باید جنجالی و وسیع باشه ! اطلاع رسانی روی بالا بردن اهمیت بحث خیلی تأثیر داره .

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

آره.دقیقا منم همین نظرو دارم.به علاوه این که باید بازیگرایی انتخاب بشن که جای بحث دارن،مثلا پرستویی و جواهریان افرادی هستن که کم تر مخالف دارن و نمیشه راجبشون بحث کرد.خوب همه میان میگن پرستویی عالیه واینا!باید یکی انتخاب بشه که یه جنجالی به پا بشه!!! :D
منم بازیگرای ایرانی رو ترجیح میدم.

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

پس میشه یکی بگه کی؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

خب، من منتظر موندم که تعداد بیشتری نظرشونُ بگن مثکه کسی نیست ولی!
احتمال زیاد با شیوه ی این پیش میریم که یه بازیگر انتخاب میشه و بعد موافق ها و مخالف های اون بازیگر نظرشونُ میگن!
بازیگر رو هم از نظرسنجی انتخاب میکنیم!
تا انتخاب کردن گزینه های نظر سنجی تاپیک قفل میشه. پیشنهادی برای گزینه ها داشتین پ.خ بدین بهم! (;

نظرسنجی گذاشته شد.
دقت کنید که این نظرسنجی برای اینه که موافق ها و مخالف های بازیگری که انتخاب میشه بیان و دلایلشونُ بگن و به معنای واقعی بحث باشه! :D
بنابراین براین اساس انتخاب کنید.
باتشکر.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

طبق نظرسنجی، محمدرضا گلزار برای بحث انتخاب شد!
گزینه ی خوبی برای بحث‌ـه چون به همون اندازه که طرفدار داره، مخالف سرسخت هم داره.
برای بحث به این شکلی که براتون توضیح می‌دم، به نظر میاد گزینه ی خوبیه.

روند کار تاپیک به این شکل‌ـه که من اول یه سری اطلاعات راجع به بازیگر انتخاب شده می‌دم که خوندن‌ش خیلی مهمه!
بعد کسایی که می‌خوان شرکت کنن می‌شن دو گروه مخالف و موافق و باهم بحث می‌کنن!
کسایی که تمایل به شرکت در بحث دارن به من پ.خ بدن که موافق‌ن یا مخالف.
تاپیک هم سه روز قفل می‌مونه برای خوندن این اطلاعاتی که من گذاشتم و ترجیحا کسب اطلاعات بیشتر.

بعدانوشت: فعلا کسی موافق جناب گلزار نبوده! برای همین گزینه ی ممتنع رو هم اضافه می‌کنیم. معنی‌ش هم واضحه دیگه. :-? بیشتر این گزینه برای کسائی هست که چهار چوب دار به قضیه نگاه می‌کنن و همه ی جنبه ها رو بررسی می‌کنن.
اگه می‌خواید پ.خ بدید که زودتر شروع کنیم بحث رو.

معرفی:

محمدرضا گلزار متولد ۱ فروردین ۱۳۵۶؛ بازیگر سینما، نوازنده گیتار، خواننده و مدل آگهی‌های تبلیغاتی ایرانی است که در اواخر دهه ۷۰ شمسی در ایران به شهرت رسید.
گلزار فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد.
سال 1379 => بازی در فیلم سام و نرگس ساخته ی ایرج قادری، برای نخستین بار
سال 1376 => آغاز فعالیت موسیقی به عنوان گیتاریست با گروه آریان
(مهارت در نواختن گیتار، ارگ و پرکاشن)

الان هم یک گروه موسیقی به اسم REZZAR داره که مخفف اسم خودشه و این برند رو به اسم خودش ثبت کرده.

IMAGE634870115713476563.jpg

• کارت مربیگری اسکی داره.
• تا سال 86 کاپیتان تیم والیبال هنرمندان بوده.
• سال 80 => ظاهر شدن به عنوان اولین مرد فتومدل بعد از انقلاب.
• روزنامه نگار و یکی از اعضای تحریریهٔ مجلهٔ رویش در سال ۱۳۸۷.

جشنواره‌ها و جوایز:

• در بخش تجلیل و نکوداشت دومین "جشنواره فیلم‌های ایرانی در تورنتو" در سال ۲۰۱۰، از ۱۰ سال بازیگری محمد رضا گلزار به عنوان "تک ستاره سینمای ایران" تجلیل و جایزهٔ این بخش به وی اهدا شد.
• برای فیلم شیش و بش در سومین "جشنواره فیلم‌های ایرانی در تورنتو" در سال ۲۰۱۱ از وی تقدیر شد.
• کاندیدای بازیگر نقش اول مرد برای فیلم بوتیک در جشن "دنیای تصویر" در سال ۱۳۸۴.
• کاندیدای لوح زرین انتخاب ویژه سال برای فیلم بوتیک در دوره ۵ منتخب سایت ایران اکتور (بهترین‌های سال) در سال ۱۳۸۴.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

متاسفانه موافقی برای گلزار نبود درحالیکه یه سری قبلا اعلام میکردن که طرفدارشن و میگفتن که برای بررسی خیلی خوبه و اینها! :-??
چون بیشتر از این نمیشه صبر کرد، تاپیک رو باز میکنم و بحث رو شروع میکنیم.
اگر کسی خواست شرکت کنه و اسمش تو این لیست نبود، به من پ.خ بده تا اسمش رو وارد لیست کنم و اون هم نظرشُ اعلام کنه!

مخالفان:
b|ue_seven
مرضـیــــه
شقایق
نگاره
تیرداد
wiliam levy
نیلوفر
ملیکا
پوریا عابدی

موافقان:
ftnt
بابک

خودمم هم فعلا ممتنع‌م.
شروع کنید!

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خوب!بحثو شروع میکنیم!
من خیلی حرفا داشتم.ولی اکثریتشو یادم رفت!حالا اگه بحث ادامه پیدا کنه،یادم میاد کم کم!عاجزانه خواهش میکنم اون 12 نفری که به گلزار رای دادن بیانُ تو بحث شرکت کنن!
یه سوالی برام پیش اومده،اونم اینه که چرا به گلزار میگن سوپر استار سینمای ایران؟تعریف سوپر استار تو سینمای ما چیه؟این که صرفا چون فیلماش می فروشه،یه سوپر استاره؟آیا فیلماش واسه این میفروشه که بازیگر خوبیه؟من این طور فکر نمیکنم!گلزار توی چند فیلم اخیرش واقعا بد ظاهر شده،یه چیز دیگه ای که میشه مقایسه رو راحت کرد،اینه که گلزار توی 2 تا فیلم نقش خودشو بازی کرده،یکی توفیق اجباری و دیگری در امتداد شهر.وبا مقایسه این دو فیلم با فیلمای دیگش مثه 2 خواهر،کلاغ پر،آتش بس،میبینیم که هیچ فرقی نیست تو بازیاش.یعنی انگاری که همه جا خودشه.خنده هاش،نگاه هاش،طرز بیان دیالوگ هاش ،همش یه جوره.و این که گلزار هیچ وقت نتونسته حسشو حداقل به من منتقل کنه!
اما از یه طرف بازیش توی بوتیک محشر بود.توی شام اخر هم خوب ظاهر شد که مربوط به زمانیه که تازه وارد سینما شده بود.خوب پس میشه گفت که گلزار تواناییه خوب بازی کردن رو هم داره.اما این که چرا تازگیا توی این جور فیلما بازی می کنه،واقعا برام جای سواله!یا مثلا همین فیلم جدیدش،تو و من،از بازیگراو عوامل کاملا معلومه که چه فیلمی خواهد شد!کاش که گلزار توی فیلمای بهتری،با فیلمنامه و کارگردان بهتر بازی می کرد،تا بشه واقعا گفت که آیا گلزار امروز توانایی بازیی مثل بوتیک رو داره یا نه؟!
اما با این وضع کنونی،گلزار از نظر من،در سطح بازیگران معمولی سینمای ماست.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

خب شقایق این ینی تو به طور کامل مخالفش نیستی! :D
منم نظر تو رو دارم.
من با اینکه خیلیا از همون اول که اسم گلزار رو میشنون با گارد میان جلو مخالفم. (هرچند خودم همیشه اینجوریم ولی خب نباید اینجوری باشم!)
درسته که الان نه خصوصیات یه سوپراستار رو داره و نه هیچ چیز دیگه ای.
واقعیتش اینه که از همون اول به خاطر فیزیک‌ش انقدر معروف شد. ولی من مطمئن نیستم که اولاش هم بازیش بد بوده باشه.
کسی سام و نرگس رو دیده؟ :-?
واینکه تو توفیق اجباری هم واقعا بد بازی نکرد؟ بد بازی کرد؟
مشکل اینه که انگار کارگردانا شناختی از بازیش ندارن! یا نمیخوان داشته باشن!
گلزار فقط برای نقشایی مثه همون نقشی که تو توفیق اجباری یا بوتیک داشت مناسبه و لاغیر!

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

سام و نرگسو کامل ندیدم.ولی توی سام و نرگسم خیلی خوب نبودبه عنوان کار اول شاید بشه گفت قابل قبول بود.توی توفیق اجباری که نقشی بازی نکرده.معلومه که هر کس به درد اینکه خودش باشه میخوره!!!
توی برنامه شب شیشه ای،رشیدپور ازش پرسید قبول داری به خاطر چهره و فیزیکت وارد سینما شدی؟گفت مگه اشکالی داره آدم به خاطر این جور چیزا وارد سینما بشه.مهم اینه که کسی که وارد سینما شد بتونه تو سینما بمونه.یعنی اون ادعا میکنه به خاطر تواناییاش تو سینما مونده.در حالی که اصن اینطوری نیست!!آره خوب،اون تو سینما مونده،ولی با چه فیلمایی؟؟؟؟!!!!خوب به چه قیمتی آدم باید تو سینما بمونه؟با بازی تو فیلم مسخره ای مثه 2 خواهر و امثالهم؟!!
البته به ادعای خودش قرار بوده توی فیلمای مهمان مامان و سرباز های جمعه،اگه اشتباه نکنم،بازی کنه.خیلی از افراد و منتقدان بازیشو توی بوتیک پسندیدند.پس چرا بعد از اون فیلم خوبی بهش پیشنهاد نشده؟!!!این قضیه یه فرضیه رو به وجود میاره که شایدم جسارت اینو نداشته که توی یه فیلم خوب بازی کنه.ایشون خیالشون راحته که عده ی کثیری صرفا به خاطر حضور گلزار توی یه فیلم،میرنُ میبینن فیلمو.بنابراین دلیلی واسه خودش نمیبینه که آنچنان به خودش زحمت بده...!!!!

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

خب جناب گلزار..
بنظرم اون کسی بازیگر نیست که فقط به تونه یه نقشو(که اونم یه خود واقعیش شبیه )بازی کنــه..
با شقایق هم موافقم؛فکر می کنم مصنوعی بازی می کنــه،عمق حس رو به بیننده انتقال نمیده!
فیلماشم همه خیلی شبیه همن،که من بعضی اوقات قاطی می کنم باهم :D
اونم می تونیم بگیم بخاطر بازی تکراریشه..
مثلا کسی اگه اسم یه فیلمو یادش نیست،میگه یادتونه فلانی چه قشنگ بازی کرد؟
اما اگر بخوای چنین چیزی رو راجع به جناب گلزار بگی؛همه میگن:کدوم؟
بعد مثلا یکی مثل شبنم قلی خانی میگه من دوست دارم نقش منفی بازی کنم،ولی کارگردانا نمی خوان ریسک کنن؛مردم منو در قالب نقشه مثبت پذیرفتن و اینا..
ولی نقشای اخیر گلزار و انگار کپی گرفتن.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Sh.YPR :
سام و نرگسو کامل ندیدم.ولی توی سام و نرگسم خیلی خوب نبودبه عنوان کار اول شاید بشه گفت قابل قبول بود.توی توفیق اجباری که نقشی بازی نکرده.معلومه که هر کس به درد اینکه خودش باشه میخوره!!!
خب به نظرم باید کامل دید تا بشه قضاوت کرد! :-??
بعدم منظورم اینه که مدل نقشایی مثه توفیق اجباری رو از پسش برمیاد.
ببین شاید آسون تر باشه، ولی کلا بازیگری آب خوردن نیست قطعا!
اشتباه نشه! من به هیچ وجه نمیگم بازیگر خوبیه! میگم از پس یه سری بازی ها برمیاد!
و اینکه به هرحال این یه واقعیته که یه سری طرفدارای ثابتی داره و یه سریا صرفا به خاطر گلزار میرن یه فیلمُ میبینن!
هرچند مردممون خدا رو شکر الان عاقل تر شدن و کمترشدن کسایی که صرفا به خاطر گلزار برن سینما. ولی بازم هست همچین چیزی.
"ساخت ایران" رو کسی دیده؟

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

با شقایق و بلو سون موافقم ...
بازی های گلزار خیلی مشابه ، بی کوچکترین تنوع و تکراری هست ....
گلزار فقط و فقط بلده نقش چنین آدمیو بازی کنه :
جنتلمن ، پولدار ، منطقی ، همه چیز دون !

و بس .....

و من واقعا نمیدونم چرا بهش میگن سوپر استار ؟؟ به نظر من استار کسیه که از پس نقش های مختلف بربیاد و بتونه خودشو واقعا نشون بده و وقتی ادم فیلمیو میبینه حس و حالش به آدم منتقل بشه ولی بازیهای گلزار خیلی سرد و خشک و تکراریه و اگر کسی نقش خودشو بازی کنه سوپراستاره ؟؟؟ :|

توی توفیق اجباری که واقعا مسخره بود آقای گلزار کسی بود که همه دیوونشن ولی خودش به روی خودش نمیاورد واقعا احمقانه بود فیلمش به نظرم ....
گلزار توی ساخت ایران باز بهتر بود ولی اون 4 تا صفتی رو که گفتم جز دومی رو داشت بازم :-??

تنها نکته ی مثبت گلزار فیزیکشه ولی به نظر من قشنگتر از اون فراوونه ....

تیرداد

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی |
شهر
طهرون
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی قبول شدم ...
دانشگاه
هنوز که وقتش نشده
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

خیلی عذر میخواما ولی گلزار فقط عکساش به درد روکش سطل آشغال میخوره :-& اه خدا چه پولی هم میدن بهش ... بخدا این پولا خوردن نداره ... :rolleyes: :-< :-< :rolleyes: [-(

nilufar77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اونور اب......هرجا شد

بیشتر مردم از گلزار به خاطر قیافش و تیپش خوششون میاد که من هرچی سعی کردم نکته ی خارق العاده ای توش ندیدم :D

william levy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
مشهد

منم با پستايه بالايى موا فقم :D
گلزار همه نقشاش مثه همه كه شبيه شخصياتش خودشه
تازه يه زمانى به خاطر قيافش معروف شده بود ولى الان خيلى بهتر ازاونم هست كه هم قيافش خوبه هم بازيش.....

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نظرمن محمدرضا گلزار خوب بازی میکنه،فقط تنها چیزی که ممکنه این روزا از محبوبیتش کم کرده باشه،اینه که یه خورده مغرور شده؛البته یکی بود میگفت مغرور نیست،خجالتیه! :O...خوب البته اینم نظریه ها!اما ما نباید به خاطر غرورش از ارزش کارش کم کنیمو بگیم خوب بازی نمیکنه و این حرفا!
به هرحال من به عنوانِ یه بازیگر فبولش دارم...

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ftnt :
به نظرمن محمدرضا گلزار خوب بازی میکنه،فقط تنها چیزی که ممکنه این روزا از محبوبیتش کم کرده باشه،اینه که یه خورده مغرور شده؛البته یکی بود میگفت مغرور نیست،خجالتیه! :O...خوب البته اینم نظریه ها!اما ما نباید به خاطر غرورش از ارزش کارش کم کنیمو بگیم خوب بازی نمیکنه و این حرفا!
به هرحال من به عنوانِ یه بازیگر فبولش دارم...
میشه غیر از بوتیک یه فیلم دیگه که به نظرتون توش خوب بازی کرده رو بگین؟این که میگین خوب بازی میکنه کجا مثلا؟

بالا