• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سال سوم وآزمون!

• شروع کننده موضوع brano
  • تاریخ شروع

کدوم آزمون برای سال سوم مفید تره؟

• قلم چی

رای‌ها: 37 50.0%
  • گزینه 2

رای‌ها: 32 43.2%
  • گاج

رای‌ها: 5 6.8%

• رای‌دهندگان
    74
  • شروع کننده موضوع

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام دوستان
تاپیک مشابه این قبلن هم بوده
اما خوب
پست هاش رو که میدیدم و با نظرات اخیرتون مقایسه کردم دیدم خیلی فکراتون عوض شده
حالا یه سوال:
1- به نظرتون برای سال تحصیلی سوم شرکت در آزمون(به معنای واقعی کلمه) مفید هست یا نه؟
و سوال دوم(جنجال برانگیز)
2-قلم چی برای سوم
یا گزینه 2
و چرا؟
بازم ممنون

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سال سوم وآزمون!

من سال سوم نرفتم ولی می دونم اکثریت دانش اموزای مدرسمون می رن قلم چی
در ضمن تو مصاحبه دانش اموزای برتر هم خوندم بیشترشون سال سوم کانونی بودن :D

• لایک
امتیازات: brano

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بهتره که قلم چی رو بدین .چون سوالاش خط به خط و اساسیه.
ولی مهم تر اینه که فقط در یه آزمون شرکت کنید چون بعضی ها چند آزمونی اند.(خود من هم بودم)

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

اگه عزمتون جذمه (املا !) مفیده برای سال سوم و قلم چی بهتره. چون تجربه نشون داده به جامعه آماری اصلی نزدیک تره (سوالات هم بهتره)

• لایک

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

:D!!!!! من نه آزمون میدادم نه خیلی درس میخوندم,چون داشتم واسه المپیاد میخوندم.
الانم از خیلیایی که هزار تا آزمون میدادن جلو ترم,اگه بخوای بخونی میخونی,چه با آزمون چه بی آزمون,تو سال سوم اینا همش بهانه س,به خصوص برا سال سوم که بیشتر باید تشریحی کار کنید واسه امتحان نهاییاتون,چون معلوم نیست دقیقا چه درصدی تو کنکور داشته باشه

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من به نظرم کسایی که میرن سال 3 آزمون ندن بهتره چون اصولن نمی رسن به میحث های آزمون و به مرور این آزمون براشون بی اهمیت میشه و سال بعد که آزمون های خیلی مهم هست ممکنه براش به مشکل بر بخورن.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

آزمون دادن تو سال سوم مفید هست به شرطی که به درسای خودتون لطمه نزنه!
سال سوم امتحانات نهایی دارین که تو کنکورتون مؤثره و تأثیرشم خیلی کم نیست!سال قبل 15%،امسال 25% و سال بعد مطمئناً بیشترم میشه!
پس سعی کنین که همه ی حواستون رو روی تست زدن معطوف نکنین،چون ممکنه بعداً موقع امتحانات دچار مشکل بشین!

درمورد اینکه کدوم مؤسسه واسه آزمون دادن بهتره،نظر من اینه که این سوال نسبیه!
بعضیا دوس دارن تنوع رو تجربه کنن،مثلاً یه سال تو قلم چی باشن،یه سال تو گزینه 2 و ... .
بعضیا هم به یه مؤسسه اعتماد میکنن و سعی میکنن از همون ابتدا با برنامه های اون مؤسسه برن جلو!
من خودم مورد اول رو پیشنهاد میکنم و دو مؤسسه ی کانون و گزینه 2 رو پیشنهاد میکنم!فرقیم نمیکنه سال سوم تو کدوم یکی باشین،ولی به نظرم سال سوم برین گزینه 2 بهتره!
اگه هم جزو دسته ی دوم هستین،سعی کنین علاوه بر سوالای مؤسسه ای که توش هستین،سوالات مؤسسه های دیگه رو هم تهیه و بررسی کنین!

Sobh@n

کاربر حرفه‌ای

قلم جي
جون من خودم ميخوام برم

• لایک

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من خودم سال سوم ازمون دادم و خیلی راضی بودم. با دو تا از دوستام تصمیم گرفتیم درس بخونیم واسه ازمون و خوندیم و الان خیلی راحت تر درسای سوم رو میخونم تا درسای دوم(البته به نظر من کلا سوم اسون تره) پس پیشنهاد میکنم ازمون رو حتما بدید.
خوندنشم واقعا سخت نیست. درسای اختصاصی که معمولا توی کلاس پرسیده میشن و فقط لازمه یکم تست بزنید. من خودم 5 شنبه ها دینی و ادبیاتو میخوندم که فرار تر هستن و سوالای تستی شون هم با تشریحی بیشتر فرق داره.
من گزینه دو میدادم و خیلی راضی بودم. دوستای دیگم هم قلمچی میدادن و راضی بودن. فک نکنم این دو تا با هم فرق زیادی بکنن. فقط اگه قلم چی دادین سوالای فیزیک گزینه دو رو حتما بگیرید و حل کنین. سوالاش سخت نیست قشنگه! :D
در ضمن فک نکنم ازمون دادن با امتحانای نهایی تضادی داشته باشه. بعضی وقتا سوالا باعث میشه یه نکته که از روش ساده و بی توجه گذشتید رو بهش توجه کنین.

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من خودم به شخصه ترجیه میدم سال سوم نرم برای آزمون
من مورد های زیادی رو میشنام که سال سوم رفتن آزمون دادن و برای پیش دیگه خسته شدن(از ازمون دادن)
البته این یه مسئله ی کاملا نسبیه
من برای خودم ترجیه میدم سال سوم رو خودم خوب بخونم تا برای ازمون دادن اماده بشم و برای پیش برم برای ازمون

من از چند تا از رتبه های برتر کنکور شنیدم که تفاوت چندانی بین کانون و گزینه ی دو نیست ولی کانون تو بعضی موارد بهتره

• شروع کننده موضوع

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

درباره فاصله آزمون ها يكي از بچه ها گفت مال قلم چي خسته كننده است

در مقابل يكي ديگه گفت مال گزينه 2 خيلي دير به ديره آزمون ها
نمي دونم من فك كنم گزينه 2 براي سوم مناسب تره
شايد چون سطح بالاي سوالات باعث ميشه يكم مفهومي تر بخونه كه اين همون چيزي كه واسه امتحان هايي نهايي كمكش ميكنه
اينطور نيست؟

grifis

مهمان

ببین نرمه سوالای کنکور تقریبا هرساله یجور بوده(و البته مشابه کانوون) ولی اینو مورد توجه قرار بده که آزمون دادن درسته که تورو به یه سری چیزا عادت میده که اتفاقا تو کنکورم به دردت میخوره اما اگه یه سال بیان شیوه ی سوالارو عوض کنن چی؟؟؟ حرفم اینه که ممکنه یه سری مزایا داشته باشه ولی قدرت خلاقیتو درت از بین میبره ...اینو مطمئن باش !!!! مثالش کنکور 89 ....

• لایک

error

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
قبلنا تفننی میخوندم :D
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

دوستان به نضر من برا سال سوم گزینه دو خیلی بهتره مخصوصا برا رشته ی ریاضی
چون ضریب سختی اون خیلی بالاتره و جامعه اماری هم برا سال سوم نسبت به پیش زیاد مهم نیس
و ازمون های گزینه دو سه هفته یه باره که استاندارد تره
البته اینا فقط برا سال سوم بود

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من ( و اکثر بچه های کلاسمون ) سال 3 گزینه 2 میدادیم

نمیخوندیم واسه اش ==> کاملا بی تفاوت میرفتیم سر جلسه و بر میگشتیم من بعض وقتا حتی درصد هامو هم بعدش چک نمیکردم :D

ولی سؤالاش خوب بود، نسبت به سؤالای قلم چی که بعضی بچه ها دیگه میدادن و میوردن درست حسابی تر بود

برنامه اش خیلی بد نبود، به نظرم اگه یکی باش میخوند میتونست مفید باشه واسه اش

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

برنامه قلم چی خوبه و سوالای گزینه
اگه قلم چی بدی و سوالای گزینه رو هم از یه جا گیر بیاری عالیه

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

هدفتون نسبت به اين موسسات چيه؟؟؟
اگر برنامه ريزي مد نظر شماست قلمچي بهتره چون شما رو وادار ميكنه كه خودتون از پايه به سمت مفهوم برويد ...
اگر سوال و آزمون سخت مي خواهيد گزينه 2 خيلي جلوتره...
در ضمن از آزمون هاي گاج اطلاعي ندارم... :-"

يادم رفت كه بگم آزمون هاي قلمچي بيشتر از گزينه 2 ميباشد...

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من هیچ کدوم رو شرکت نکردم ولی چیزی که می دونم اینه که واقعآ مهمه که سال سوم شروع کنی به تست زدن و امتحان دادن دلایلش زیاده حوصله ی توضیح دادن ندارم بیشتر هدف امتحان تو سال سوم اینه که مجبور شی درس رو ریز و دقیق بخونی از این حیث شاید قلمچی بهتره چون یه ذره حفظی تره.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از برانول :
شايد چون سطح بالاي سوالات باعث ميشه يكم مفهومي تر بخونه كه اين همون چيزي كه واسه امتحان هايي نهايي كمكش ميكنه
اينطور نيست؟

امتحان نهایی رو که بزار در کوزه آبش رو بخور نسبت به کلید یه دونه "و" جا انداخته باشی 0.25 کم می کنن امتحان نهایی تقریباَ توش تنها چیز هایی که سنجیده میشه میزان خریت طراح و بیشتر از اون مصحح که چقدر دنبال اون راه میافته و به کلید پایبند میشه. (خریت رو با یه کلمه ی دیگه که با "د" شروع میشه عوض کن)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

(یه بار نوشتم بعد همه ش پاک شد :(( )

به نظر من آزمون دادن سال سومی به شرطی خوبه که یه کم هم که شده بهش اهمیت بدین نه اینکه براتون علی السویه بشه!اینطوری باعث میشه سال بعد هم که آزمونها کالا جدین، جدیشون نگیرین!چون بدعادت شدین!
اما به طور کلی هیچ موسسه ای قرار نیست معجزه کنه! ته تهش خودتونین که باید درس بخونین! این رتبه4 ما فکر میکنین رتبه شو بابت قلمچی داره؟!! به هیچ وجه!! این چه گزینه2 میداد چه کاج میداد چه علوی میداد چه هرچیز دیگه، رتبه ش همین بود!چون به هرحال تحت هر شرایطی درس میخوند!! ام اگر یکی مثل من زیاد همت و حوصله درس خوندن نداشت هباشه آزمون دادن موتور محرک خوبیه.
حالا بین گزینه2 و قلمچی، نظر من برای سال سوم (رشته ریاضی) گزینه2 هست. (اما برای پیش دانشگاهی حتما حتما قلمچی!)در ضمن خودم هم همینطور آزمون دادم و از این کار خیلی راضیم.البته من تابستون پیش دانشپاهی هم با گام اول گزینه2 خوندم که خیلی خیلی راضی بودم.
حالا چرا میگم سال سوم گزینه2؟!

1. تعداد زیاد آزمونهای قلمچی،همون قدر که برای سال آخر لازم و مفیده، برای سال سوم خسته کننده ست!

2. سطح سوالات قلمچی برای سال 3خیلی پایینه.سوالات گزینه2 سخت و مفهومین.این چند تا مزیت داره.یکی اینکه تا مفهومو درست نفهمیدی، دست از سرت برنمیداره! درواقع نمیذاره توهم یادگرفتن بزنی!این خیلی مفیده!چون سال سوم وفت تشریحی خوندنه.اما سال آخر اصلا فرصت اینکارهار وندارین. درضمن سطح بالای سوالات گزینه2 باعث میشه برای امتحانات نهایی به خوبی آماده بشین.

3. سال سوم قلمچی دفترچه سوالات عمومی و اختصاصیش جدا نیست.این خیلی خیلی بده!چون باعث میشه الکی فکر کنین سرعتتون بالاست و تمرین مدیریت زمانو نکنین.به هرحال اول سال پیش دانشگاهی این براتون ایجاد مشکل میکنه.

4. جامعه آماری بالای کانون خیلی خیلی خیلی مفیده برای پیش دانشگاهی.اما برای سال سوم هیچ اهمیتی نداره.

5. برنامه خیلی خوب قلمچی مزیت بزرگی براش محسوب میشه.برای همین تاکید دارم که سال آخر قلمچی شرکت کنین. اما برای سال سوم زیاد مهم نیست.(به نسبت معایبش، مزیت زیادی حساب نمیشه)

6. سال سوم آزمونهای قلمچی عموما نظم و ترتیب درست و حسابی ندارن سر جلسه!این میتونه باعث دلسردیتو نبشه.

الان چیز دیگه ای بهرهنم نمیرسه.اما دفعه قبل بیشتر از این حرفها نوشته بودم که پاک شد :-<

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

شخصا" عقیدم اینه (برای خودم محترمه) برای شما هم شاید محترم باشه :D

(خطاب به مخاطب نوعی!!!!)

گاج که هیچی ((من اظهار نظر نمیتونم بکنم چون تا حالا آزموناشو ندادم))

میریم سر کانون و گزینه 2:

اگه آدم درس خون نباشه (منظور فقط درس نخوندنه حالا چه فرد مورد نظر تیزهوش باشه (که نداریم) چه متوسط باشه (که زیاد داریم) و چه کودن باشه (کم داریم)) باید کانون بده! چرا؟
چون 17 تا آزمونه (مطابق با سال پیش)! با سوالای گلابی! اما یه حسن داره اونم اینه که دو هفته یه باره اگه بخونه و به برنامش برسه با همین سوالای گلابی ای که از تو خود کتابای کانون میدن خیلی خیلی مفیده

اگه آدم درس خون هست (ولی وضعش خوبه (چه میدونم خوب رو چطور بگم حداقل تو 30، 40 تای اول استان باشه دیگه)) حتما حتما گزینه 2 بده چرا؟ برای اینکه با یه سری سوالات سخت و آبدار (نسبت به بقیه جا ها حداقل) مواجه میشه که اتفاقا تازه تالیف و جدیدن اما خوب گزینه 2 انگار 13 تا آزمون بیشتر نیست 3 هفته یه باره برای همین فاصله افتادن فقط اونایی که درس میخونن به دردشون میخوره اونایی که نمیخونن بی تفاوتن (مثه خودم که سال دوم گزینه 2 دادم و بجز اولیش بقیشو فقط آزمون میدادم اصن براشون نخوندم)

اگه آدم کودن باشه فقط باید کانون بده! چون سوالاش گلابیه و آدم رو میبره جلو

(خواهشن از اونوری پستا رو نخونین گفتم کودنا برن کانون نه این که کانونیا کودنن! بنده خودم 3وم کانون بودم :D)

آخرشم این که (بازم مخاطب هیشکی نیست!)

اگه سال سوم بالای 3 ساعت تو روز درس میخونی خب درس خونی
زیر 1 ساعت درس میخونی خب .. برو سنجد بخور!
بین 1 تا 3 میخونی مشکلی نداره باید ببینی کودنی یا نه میری مرحله اول

و دیگه آخر آخرشم این که
آزمونای سال سوم فقط موجب میشه که اگه بخوای با برنامه درس بخونی اما بعد عید برو تو کار امتحان نهایی

موفق باشی(د)! (;

بالا