• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با صدمیلیون چیکار می کنی؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
قراره پول دربیاری. برای شروع کار 100میلیون تومن بهت میدن. تو چیکار میکنی با این صدمیلیون تومن؟

صدهزار تومن چون کم بود ایده های خورد زیاد میشد زد. یک میلیون چون نه زیاد بود نه کم ، نمیشد زیاد ایده زد. اما صد میلیون زیاده و خیلی ایده میشه زد !

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : با صدمیلیون چیکار می کنی؟

میرم سرمایه گذاری می کنم! :D

مثلا چون100 میلیون کمه مثالش این میشه! :D ====> میری با یکی شریک میشی بعد خونه میسازی می فروشی(بساز بنداز :D ) بعد 1 سال پولت 3 برابر میشه! :-"

البته این مثال بودا! خیلی کارای دیگه میشه کرد! مثلا پول از توکار از یه شرکت معتبر!

یا تو بورس سرمایه گذاری می کنی تویه جایی که ببینین تو 1 سالچقدر سهمش بالا پایین رفته(اگه مدیریت خونده باشی راحت حسابش می کنی! :-" )

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سرمایه گذاری تو بورس ایده خوبیه ولی خیلی کلیشه ایه.

خونه سازی هم نمیشه کرد با این پول. حتی اگر شریک پیداکنی سه برابر هم نمیشه پولت. اونقدرا الکی نیست.

با 100 میلیون چی میشه خریدوفروش کرد که سود خوبی داشته باشه؟

mra1375

محمدرضا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
طلای زیست
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از محمّد :
با 100 میلیون چی میشه خریدوفروش کرد که سود خوبی داشته باشه؟
این که سوال نداره :D ترقه !

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

من میزدم تو کار مواد غذایی..به هر حال تو این روزا نمیشه به شکم نه گفت :D کلی هم سود داره

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

من میزدم تو کار تجارت فرش!بازار کار خوبی داره،صد ملیون هم فکر کنم براش خوب باشه نه؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من در بند مادیات نیستما ، ولی ... :-" :D

خب بانک ها سودهای خوبی میدن اینروزا ، میشه نصفش رو سرمایه گذاری کرد تو بانک ، با نصفش جنس خرید و فروخت ، مثلا" یک مغازه ی طلا فروشی رو با یکی شریک شد (من شنیدم طلا فروشی رو با 10 میلیون هم میشه شروع کرد ، اما خب اگه مجلل تر باشه و بیشتر ، خب طبیعتا" بهتره) ، میشه سکه بهار آزادی هم خرید ، اینروزها خیلی سکه ها هم خوب بالا میره ...
یا خرید و فروش ماشین کرد ، این کار هم سود خوبی داره ، دوستی در ارمنستان با همین کار شروع کرد ، الان یک نمایشگاه خوب داره ، و وضع زندگی مطلوبی هم داره ...

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از Amir - Eblis :
من در بند مادیات نیستما ، ولی ... :-" :D

خب بانک ها سودهای خوبی میدن اینروزا ، میشه نصفش رو سرمایه گذاری کرد تو بانک ، با نصفش جنس خرید و فروخت ، مثلا" یک مغازه ی طلا فروشی رو با یکی شریک شد (من شنیدم طلا فروشی رو با 10 میلیون هم میشه شروع کرد ، اما خب اگه مجلل تر باشه و بیشتر ، خب طبیعتا" بهتره) ، میشه سکه بهار آزادی هم خرید ، اینروزها خیلی سکه ها هم خوب بالا میره ...
یا خرید و فروش ماشین کرد ، این کار هم سود خوبی داره ، دوستی در ارمنستان با همین کار شروع کرد ، الان یک نمایشگاه خوب داره ، و وضع زندگی مطلوبی هم داره ...
به نظر من سرمایه گذاری تو بانک خوبه ولی طول میکشه تا پول چندبرابر شه!راستی به نظرت100 ملیون وا3 ماشین کم نی؟با سکه و طلا موافقم ولی سرمایه گذاری تو اینا اونم باچنین سرمایه ای ریسک بزرگیه!

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

همون که من گفتم صنایع غذایی...بازار کارش هیچوقت کساد نیست B-)

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از .Mahsa :
همون که من گفتم صنایع غذایی...بازار کارش هیچوقت کساد نیست B-)
چقد کلی میحرفی!صنایع غذایی مثلا چی؟

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از hiam jun :
چقد کلی میحرفی!صنایع غذایی مثلا چی؟
هرچیزی...چندتا کارخونه مواد غذایی میزنم :D میگم که هر چیزی که به شکم ربط داشته باشه بازار کارش هیچوقت کساد نیست :D

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از .Mahsa :
هرچیزی...چندتا کارخونه مواد غذایی میزنم :D میگم که هر چیزی که به شکم ربط داشته باشه بازار کارش هیچوقت کساد نیست :D
یعنی واقعا به نظر تو میشه با 100ملیون چند تا کارخونه ی مواد غذایی زد؟ :-/

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از hiam jun :
به نظر من سرمایه گذاری تو بانک خوبه ولی طول میکشه تا پول چندبرابر شه!راستی به نظرت100 ملیون وا3 ماشین کم نی؟با سکه و طلا موافقم ولی سرمایه گذاری تو اینا اونم باچنین سرمایه ای ریسک بزرگیه!
درسته ، اما میتونی مطمئن باشی ، 50 ملیونی که الان میذاری تا 4 سال دیگه 200 ملیون میشه ، تازه میشه وام های بزرگی هم گرفت بعدش ...
کم که ... بالاخره قرار نیست از اول یک تجارت بزرگ ماشین راه بندازیم ، میشه با کارهای کوچیک تر شروع کرد ، یا با شراکت و نقش چند درصدی تو معاملات در کنار یک فرد دیگه یا یک کسی که تو این کاره ... قرار نیست 100 ملیون پولمون رو یک شبه به طلا تبدیل کنیم که فردا صبح اگه رکود داشت ما ضرر کنیم ، اینجور چیزها که باید منتظر بالارفتن قیمتشون باشیم معمولا" مهمترین کار هوشیاری و ارزیابی موقعیت هست ، وقتی ببینیم قیمت بالاتر رفته و با توجه به جو بازار دنیا ، ممکنه سقوط کنه یا پیش بینی اقتصاد دانا اینه که هنوز بالاتر میره ، باید تصمیم بگیریم ، یکم ریسک داره ، اما نه انقد که شما میگی

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

اینطوری که تو میگی سود پولا به وارثای آدم میرسه!پول باید در جریان باشه اینطوری خیلی کند پیش میره!
البته این که یه مقدار از پولو تو بانک گذاشت و از وامش استفاده کرد به نظرم ایده ی خوبیه اما به شرطی که اون وام کار آدمو راه بندازه مثلا اگه همین پول و وام رو روی تجارت فرش ابریشم بذاریم آینده ی خوبی داره!تازه سرعت هم میره بالا! :-?

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از hiam jun :
یعنی واقعا به نظر تو میشه با 100ملیون چند تا کارخونه ی مواد غذایی زد؟ :-/
100تا شروعه...1کارخونه با 100تا بعدش 2تا خلاصه سود داره

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از .Mahsa :
100تا شروعه...1کارخونه با 100تا بعدش 2تا خلاصه سود داره
آره خب!میشه یه کارخونه ی کوچولو زد اما خب فکر میکنم 200سال بعد به هدف نردیک بشی! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از hiam jun :
آره خب!میشه یه کارخونه ی کوچولو زد اما خب فکر میکنم 200سال بعد به هدف نردیک بشی! :D
دقیقا" ، کارخونه گام بزرگیه که نیازمند پای قدرتمنده ، 100 ملیون پای مناسبی برای کارخونه نیست
به نقل از hiam jun :
اینطوری که تو میگی سود پولا به وارثای آدم میرسه!پول باید در جریان باشه اینطوری خیلی کند پیش میره!
البته این که یه مقدار از پولو تو بانک گذاشت و از وامش استفاده کرد به نظرم ایده ی خوبیه اما به شرطی که اون وام کار آدمو راه بندازه مثلا اگه همین پول و وام رو روی تجارت فرش ابریشم بذاریم آینده ی خوبی داره!تازه سرعت هم میره بالا! :-?
نه ، اتفاقا" ! خرید و فروش سکه و طلا خیلی سریعه ، همچنین ماشین ، سرعت بالایی داره تعجبم میگی به ورثه می رسه ! (یکی از ثروتمند ترین افراد اروپا ، از طریق خرید و فروش مشروب به این ثروت رسیده بود ، همشم خودش استفاده میکرد و میکنه)
با وام میشه ، کارهای بیشتر کرد ، مثلا" زدن یک مکان یا ساختمان که لازمه ی شهر و هر خونواده ایه ، به طوری که آس باشه ، و شماره یک باشه ، مثلا" یک تالار بسیار عالی با امکانات فوق العاده و کاملا" مجلل ! یا یک رستوران درجه 1 ، یا هتلی درجه 1 ، یا شرکتی که ارزونتر از بقیه شرکتا بگیره ، عوامل زیادی هم داشته باشه تا کار رو سریع تر راه بندازه و 100 ترفند جذف مشتری دیگه ...
فرش بد نیست ،اما انقدی که فک می کنی سود نداره ، (یعنی سود دهی سریع نداره ، چند سال باید صبر کنی) ،یکی از بستگان در طهران فرش فروشیه بزرگی دارن و وضع زندگی بسیار خوبی هم از لحاظ مالی دارند ، اما به تدریج به دست میاد ، اصطلاح بازاریش : خواب جنس زیااده ...

• لایک
امتیازات: death

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از hiam jun :
:D آره خــــــب حالا کارخونه نه یه فروشگاه بزرگ به هر حال مزیتش اینه که کسب و کارت همیشه به راهه و میتونی مطمئن باشی به یه جایی میرسی اما چیزایی که شماها میگید مثل فرش یا طلا بازار کارشون بالا و پایین داره اما مواد غذایی نه همیشه مشتری داره

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

اولا" الان اینجوری نیست ، من تو همین مدت 2-3 ماهه ، بگم 10 تا سوپر مارکت بزرگ و زنجیره ای دیدم که زده شد و سر ماه جمع کردن ! این یعنی اینکه انقدی که مردم فکر می کنند جواب نمیده ، یه زمانی آره ، اما اشباع میشه ، بعشدم قدرت خرید مردم پایین اومده ، بیشتر به فکر تهیه مواد اولیه هستند که اونا میشه بقالیه سر کوچه هم تهیه کرد
دوما" فروشگاه های بزرگ ، هیچ وقت سود بسیار زیاد و سریع نمیدن ، یعنی باید کلی صبر کرد ، در صورت گرفتن و خیلی غوول شدن ، یک سودی نصیبت میشه در حد یکی از کارهایی که ما گفتیم شایدم کمتر ، معمولا" زندگی یکم بهتر از زندگی معمولی میشه ، یعنی تفاوت کمه ، بعدشم احتمال پایینه (همونطور که گفتم)

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

اما تجارت امنیه حداقل مطمئنی که سودشو میگیری اما تجارت طلا یا فرش ریسک بالایی داره...

بالا