• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تقلید از جنس مخالف

کدوم گزینه ؟!!

• پسرم و دوست دارم پسر بمونم

رای‌ها: 83 33.1%
  • پسرم ولی کاش دختر بودم!

رای‌ها: 4 1.6%
  • دخترم و دوست دارم دختر بمونم

رای‌ها: 84 33.5%
  • دخترم ولی کاش پسر بودم!

رای‌ها: 24 9.6%
  • جنسیت خودمو قبول دارم ولی کارای شبیه به جنس مخالفم زیاد انجام می دم

رای‌ها: 56 22.3%

• رای‌دهندگان
    251

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه
پاسخ : پسرهای امروزی در قالب دخترها

یه بحثی وجود داره که من تو پستای اول دیدم؛ بحث ِ این‌که طرف حق داره و اینا. فک کنم ما انسان‌هایی هستیم که داریم توی ِ جامعه زندگی می‌کنیم و علاوه بر من ِ فردی، یک من ِ اجتماعی داریم. این من ِ اجتماعی ناگزیره که یک‌سری هنجار و ارزش رو قبول کنه و مطابق با اون رفتارهای ِ اجتماعی انجام بده. یک فرد توی ِ خونه‌ی خودش وقتی تنهاست می‌تونه هـرکاری بخواد بکنه چون رفتارهاش طبق ِ یک‌سری هنجار اجتماعی مورد قضاوت قرار نمی‌گیرند، اما وقتی پاشو از در ِ خونه‌ش گذاشت بیرون نتیجه‌ی رفتارهاش روی ِ یک جامعه اثر می‌گذاره.

جدا از غلط و درست بودنش؛ در هنجارهای جامعه ما این مقوله‌ کلاً ضدهنجار حساب می‌شه که حالا شاید در طی گذشت زمان جامعه قبولش بکنه مثل ِ الان که آدم‌ها با دیدن ِ یک پسر ِ ناخون‌بلند یا دماغ غمل کرده متعجب نمی‌شند. از لحاظ اعتقادی هم تا جایی که می‌دونم این مسئله نفی شده و به قول ِ دوستمون از نشانه‌های ورود دجال و آخرالزمانه توی ِ روایات. به این خاطر که ذات ِ وجودی ِ جنسیتی ِ فرد که مخلوق ِ خداست نفی می‌شه و حتی می‌شه نزدیک دونستش به ناشکری.

• لایک
امتیازات: ali.m

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام
پاسخ : پسرهای امروزی در قالب دخترها!!

به نقل از ُSaman2 :
حرف دخالت نیست
حرف اینکه یه مرد حق نداره تو کارایی که بهش مربوط نیست دخالت کنه
اگه یه مرد چادر سرش میکرد هم همینو میگفتی؟؟

حالا درسته که از قدیم فقط زن ها ناخنشون رو بلند می کردن و ابرو بر می داشتن و مو بلند می ذاشتن ... ولی دلیل نمیشه که بگیم چون قدیما این بوده باید همینطور ادامه پیدا کنه.
اصلا اگه این طوریه تحصیل و شغل هم جزو کارهای مرد هاست و یک زن حق نداره توش دخالت کنه!!!

این بحث استدلالیش بود ... بریم سراغ بحث سلیقه ایش:

تا حالا مردی رو ندیدم که بهش بیاد این کارا رو بکنه و کسایی که این کار رو می کنن به نظر من بیشتر دارن زشت میشن ... در نتیجه خودم هیچ وقت از این کار خوشم نمیاد ولی خب ... اگه یکی سلیقش جور دیگه ایه، به خودم اجازه نمیدم که اون رو بد بدونم.

ُSaman2

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خودمون!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟
پاسخ : پسرهای امروزی در قالب دخترها!!

به نقل از Iman.Mage :
حالا درسته که از قدیم فقط زن ها ناخنشون رو بلند می کردن و ابرو بر می داشتن و مو بلند می ذاشتن ... ولی دلیل نمیشه که بگیم چون قدیما این بوده باید همینطور ادامه پیدا کنه.
اصلا اگه این طوریه تحصیل و شغل هم جزو کارهای مرد هاست و یک زن حق نداره توش دخالت کنه!!!

این بحث استدلالیش بود ... بریم سراغ بحث سلیقه ایش:

تا حالا مردی رو ندیدم که بهش بیاد این کارا رو بکنه و کسایی که این کار رو می کنن به نظر من بیشتر دارن زشت میشن ... در نتیجه خودم هیچ وقت از این کار خوشم نمیاد ولی خب ... اگه یکی سلیقش جور دیگه ایه، به خودم اجازه نمیدم که اون رو بد بدونم.
چه کسی گفته ک تحصیل برای مرد هاست؟؟!!!اتفاقا اگه زنا کار نمیکردن جامعه لنگ میموند.

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
پسران دخترانه

ببینید بحث سر کارو تحصیل نیست اون یک مثال زد و منظورش اون نبود
منظورش این بود با اینکه معتقده جالب نیست این حرکتو کارا اما اینکه حدود دختراس اینکار و پسرا حق انجامشو ندارن چون از قدیم دختر انجامش میدادن(همچین از اول قدیم هم نه البته،گفتم که ی زمانی اینکارا رو برا زنام هرزگی میدونستن) استدلال صحیحی نیست
بحثو منحرف نکنید لطفا سر موضوع تاپیک صحبت کنیم بهتره چون اونا باید تو جامع شناسی بحث بشه

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

@ Saman : شما مثل اینکه دقت نکردی چی گفتم ... ولی به هر حال منظورم همونی بود کهWhite Lord August گفت.
@Azura : موضوع اینه که آیا برداشتن ابرو و گذاشتن مو و ناخن بلند در خلقت زن بوده و اگه یه مردی این کار رو بکنه الزاما "شبیه زن ها" شده؟ یا شاید کاریه که قبلا فقط زن ها انجام میدادن و حالا مرد ها هم بعضا سراغش رفتن.

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

[size=12pt]قابل توجه پسرا[/size]
همون طوری که پسرا از دخترا سیبیلو خوششون نمیاد...
دخترا هم از پسرایی که زیر ابروشون رو ورمیدارن خوششون نمیاد

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

من خیلی ازدیددینی ازاین موضوع سردرنمیارم ولی تااون جاکه میدونم فکرکنم درست نیست وگرنه گشت ارشادگیرنمیداد
من شخصافکرمیکنم مردبایدمردونه کارکنه من خیلی بدم میادیه پسرمثل دختراحرف بزنه پسربایدجذبه داشته باشه قاطع حرف بزنه وهمچنین ازلاک زدن پسراهم متنفرم و....... اینانظرمن بود
ولی هرکس اختیارش دست خودشه ومانمیتونیم توهین کنیم فقطمیتونیم نظرمونوبگیم

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از Azura :
ببینیددرموردابروبرداشتن بگم اولین کس هاجر زن حضرت ابراهیم بود...حالادلیلشم این بودکه ادم با ابرو ورداشتن ظریفترمیشه...ظرافتم به خانوما اومده...والا اگه به اقایون میومد اول اونا کشف میکردنش...موضو اینه که الان اقایون از خانوما تقلیدمیکنن... :)) :))...درموردناخن هم بگم وجدانی کدوم مردی وختی ناخنشو دراز میکنه زیباترمیشه انگشتاش؟مگه غیرازینه که چندش اورمیشن؟؟اصلن خود خانوماتایه حد باید دراز کنن والا مال اوونام چندش اور میشه :D :Dاصن شما یه دلیل محکمه پسندبیارین که ایاپسرابایدابرو وردارن یانه هم چنین درموردناخن :-?

همونطوری که من در همون اولین پستی که تو این تاپیک گذاشتم گفتم، به نظر خودم هم پسرایی که این کارو میکنن بسیار زشت تر میشن. بحث من اینه که اگه خود شخص دوست داره اون شکلی باشه، پس من چه کاره ام که بخوام بگم این کارش بده.

@نسرین : بله ... دختری که سبیل داشته باشه هم به نظر من زشته ... ولی دلیل نمیشه بگم کار بدی میکنه سبیل میذاره. شاید به نظر خودش کار خوبی هم باشه.

===============
نتیجه گیری اخلاقی : لازم نیست سلیقمون رو به کسی تحمیل کنیم.

• لایک
امتیازات: N.Y.M

S.96

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1) ساری
شهر
ساری

این جور که معلومه اغلب شماها نظرتون اینه که این کار چه برای پسرا و چه برای دخترا جلوه ی جالبی نداره، اما ما نمی تونیم در کار دیگران دخالت کنیم.
و اما نظر من اینه که درسته که ما نمی تونیم تو کار اونا دخالت کنیم، اما این مسئله یه کمی متفاوته. :-?چون این یه هنجار اجتماعیه که داره توسط بعضیا زیر پا گذاشته می شه و درست مثل اینه که یکی یه کار خلاف قانون بکنه و مجازات نشه، ^-^ فقط به این خاطر که کسی حق نداره تو کارش دخالت کنه. البته منظورم این نیست که این افراد باید مجازات بشن...

پ.ن: هنجار اجتماعی یعنی یه قانون نانوشته که بین مردم باب شده و ممکنه طی زمان تغییر بکنه ولی تا زمانی که تغییر نکرده از افراد سالم از نظر روانی انتظار میره که طبق اون عمل کنن اگرچه مجازاتی براشون در نظر گرفته نمی شه.

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

آه بدم می یاد از این مردا...
عاقا اصن مردا از مردونگی افتادن....
مردانگی سال هاست مرده :-<

Saeid1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد صدوقى
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
هوافضا
پاسخ : تقلید از جنس مخالف

من نمي دونم چرا همه دوست دارن جاي يكي ديگه باشن درحاليكه مي تونن درجايگاه خودشونم بهترين باشن

RAGA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
داشتم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
صنایع

يه جمله 2تا پست قبلتر ديدم"پسر با همه پسر بودنش قشنگه ودختر با همه دختربودنش"حرف دل منه
كاش موقعيت اجتماعيمونو درك كنيم

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
:)مركز راهنمايي فرزانگان رشت
شهر
:)رشت

بعضي از دخترا براي جلب توجه خودشونو شبيه پسرا ميكنن...
مثلا تو مدرسه ي ما دو تا دختره بودن كه همه ادا هاشون عين پسرا بود...همه ي بچه هاي مدرسه ي ما هم دوستشون داشتن و تقريبا ميشه گفت عاشقشون بودن!!!
الانم كه اونا رفتن دبيرستان يه چند نفر دبگه هم از اونا تقليد كردن و خودشونو شبيه پسرا كردن كه مثل اونا تو مدرسه محبوب بشن!

• لایک
امتیازات: Azura

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

تقليد از جنس مخالف ؟؟
آره هست اما نه اينطور كه شما ميگيد
مگه شلوار شيش جيب و كفش اسپرت فقط واسه پسراست؟
يامثلا پسري كه خيلي ( =)) ) زشته ، شب عروسيش ميره آرايشگاه حالا ي دستي هم به صورتش ميكشه گناه كرده ؟؟؟ :-?
يه چيزايي هست كه نه براي تقليده ونه واسه جلب توجه و نه از روي مد ...
ممكنه دختري كه گرم كن ميپوشه با اون لباس راحت تر باشه ( شايدم ميخواد ورزش كنه :-" )
ولي اونايي كه بصورت فاحشه خودشون رو بشكل جنس مخالف درميارن احتمالا از جنسيت خودشون راضي نيستند :rolleyes:

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر

به نقل از Bahar.no:-) :
تقليد از جنس مخالف ؟؟
آره هست اما نه اينطور كه شما ميگيد
مگه شلوار شيش جيب و كفش اسپرت فقط واسه پسراست؟
يامثلا پسري كه خيلي ( =)) ) زشته ، شب عروسيش ميره آرايشگاه حالا ي دستي هم به صورتش ميكشه گناه كرده ؟؟؟ :-?
يه چيزايي هست كه نه براي تقليده ونه واسه جلب توجه و نه از روي مد ...
ممكنه دختري كه گرم كن ميپوشه با اون لباس راحت تر باشه ( شايدم ميخواد ورزش كنه :-" )
ولي اونايي كه بصورت فاحشه خودشون رو بشكل جنس مخالف درميارن احتمالا از جنسيت خودشون راضي نيستند :rolleyes:
مگه شما دختري رو نديد كه مثل پسرا راه ميره؟صداشو عين پسرا كلفت ميكنه؟رفتاراش عين پسرا خشنه؟
يا پسري رو نديد كه عين دخترا راه ميره؟صداشو نازك ميكنه؟عفه دخترونه مياد؟زير ابرو برميداره؟دماغشو عمل ميكنه(منظورم بي خود و بي جهته)؟

so what?

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان

اینا بستگی ب اخلاق و سلیقه داره ولی بعضیا برای جلب توجه اینکارو یکنن

Sahdis

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر

من كه ميگم همه ي اين كارا براي جلب توجه هست!
همش...من فكر نكنم دليلي ديگه اي وجود داشته باشه!!
دخترا ميخوان كه تو مدرسشون معروف باشن بخاطر همين از جنس مخالفشون تقليد ميكنن!

• لایک

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

در آخر الزمان زنان خود را شبیه مردان و مردان خود را شبیه زنان می کنند.
امام علی(ع)

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

واقعاخیلی جالبه الان پسراصداشون ازخانمانازک ترشده وبای عشوه ونازی حرف میزنن وراه میرن اوفففففففففففففففف L-: L-:
واقعاچرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-? :-? :-?

• لایک

Behnoosh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
Mashhad
مدال المپیاد
fizik. nesfe vel krdm
دانشگاه
University of Tehran
رشته دانشگاه
Material science and Metallurgy engineering

واقعا جلب توجه نیست
مشکل ما اینه که هر جنسی رو با کلیشه اش میشناسیم. اگه 100 یا 200 سال پیش یه مرد سبیل نداشت همه به چشم تحقیر بهش نگاه می کردن و ما الان همین دید رو داریم برای پسری که ابروشو بر می داره.دلیل نمی شه اگه دو جنس متفاوت باشن حتما از یه سری کلیشه هایی که اصلا قبول ندارن و خوششون نمی یاد پیروی کنن.به نظر من هر کسی هر ظاهری دلش می خواد می تونه داشته باشه و فقط هم به خودش مربوطه و در ضمن من به عنوان یه دختر که کمترین شباهت به جنسم از نظر ظاهری و اخلاقی رو دارم و برادر هم ندارم اینو با اطمینان کامل میگم که تقلید نیست و فقط به این خاطر که دوست دارم، موهام کوتاهه یا به نظرم دامن پوشیدن خیلی جلفه، فقط شلوار می پوشم

بالا