• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب سوم: عقاید یک دلقک

آیا از این کتاب راضی بودید و آن را مناسب می‌دانستید؟

• بله

رای‌ها: 43 79.6%
  • خیر

رای‌ها: 11 20.4%

• رای‌دهندگان
    54
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : کتاب سوم: عقاید یک دلقک

در مورد این‌که کتاب واسه گروه سنی بعضی دوستان مناسب نیست و این‌ها:

ببینید!
ما این‌جا گروه‌های سنی متفاوتی داریم؛ من کلا به ردی بندی کتاب واسه گروه سنی خاصی اعتقادی ندارم. این خود طرف هستش که باید متوجه شه این کتاب مناسبش هست یا نه، هر سنی که داشته باشه.
خودتون رو مقید به سن و این‌ها نکنید؛ بد نیست گاهی اوقات آدم بیش‌تر از سنش بدونه، از هم‌سن و سالاش جلوتر باشه و این‌ قبیل مسائل.
در کل این سن نیست که محدودیت واسه حیطهٔ مطالعه یا هر کار دیگه‌ای رو مشخص می‌کنه؛ خود شما هستید.

واسه همین من به سن هیچ‌کدوم از شماها کاری ندارم و انتخاب کتاب بدون توجه به سن شما صورت می‌گیره؛ چون گفتم، ممکنه یه فرد ۱۳ ساله اندازهٔ یه فرد ۱۸ ساله به بلوغ فکری رسیده باشه.

اما اگه دوست دارید همچنان خودتون و دنیای خودتون رو با عددی به نام سن محدود کنید؛ حرفی نیست. ازین به بعد متناسب با گروه سنی کتاب انتخاب می‌کنیم؛ اما ارزش اصلی کتاب‌خوانی و ادبیات رو مسلما از دست خواهیم داد.

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

هنوز کامل نخوندم ولی تا اینجا ، فصل 15 ، بد نبود!! داره یواش یواش خسته کننده میشه ولی بنظر میاد که داستان سرانجامٍ خوبی

داشته باشه و به همین دلیل ترغیب میشم که بقیشم بخونم.

تنفر شدیدی از دلقک دارم و خیلی تناقضات رو توش می بینم: *خودش معتقدٍ که به شیوه " تک همسری " زندگی می کنه ولی اولین

نگاهش به هر زنی از سرٍ " نیاز جسمی "ــه. این همه وفاداری ظاهری ، ولی فقط ظاهری. در عمل شکلی دیگه رفتار میکنه.

*معتقدٍ که بو رو از پشتٍ تلفن متوجه میشه و این ویژگی خارق العاده رو داره ولی هیچ وقت حاضر نبوده به " متافیزیک " که ماری به اون

ایمان داره، توجه کنه.

حرف هایٍ دیگه ای هم هست که ترجیح میدم بعد از پایانش بگم.

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من هم گروه سنی برای کتاب خوندن رو قبول ندارم ، اما همیشه توی خریدن و خوندن این جور کتاب ها دچار مشکل میشم و پدر مادرم هی گیر میدن که مناسب سن تو نیست و نباید بخونی .
میتونین بگین شرکت نکن خب ، [ ولی یاد اهداف ِ بزرگ ِ میتینگ میفتم که یکیش این بود که بچه های راهنمایی رو جذب سایت کنیم ... :-" زهی خیال باطل . ]

• شروع کننده موضوع

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ستـاره‌ :
میتونین بگین شرکت نکن خب
پست من ویرایش نشده اصلا، می‌تونید دوباره بخونید. من همچین حرفی نزدم و کاملا بدیهی هستش اصلا چنین منظوری نداشتم؛ واضحه که منظور اصلی من چی بوده.

به نقل از ستـاره‌ :
[ ولی یاد اهداف ِ بزرگ ِ میتینگ میفتم که یکیش این بود که بچه های راهنمایی رو جذب سایت کنیم ... :-" زهی خیال باطل . ]
این‌ طرز صحبت کردن فقط جو رو متشنج می‌کنه.

گفتم:
به نقل از مهران م. :
اما اگه دوست دارید همچنان خودتون و دنیای خودتون رو با عددی به نام سن محدود کنید؛ حرفی نیست. ازین به بعد متناسب با گروه سنی کتاب انتخاب می‌کنیم.
من تابع اکثریت هستم. به زودی رای‌گیری می‌کنیم در این مورد.

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از بیلی بچه...! :
من کاملا مخالف Captain. Pisko ام... به نظرم یکی از بهترین قسمت های داستان فصل 14 بود.... بعد هم فکر نمی کنم که هانس داشت خواب می دید... داشت تصور می کرد....
مادر هانس هم نه فقط کودن و خسیس و حال بهم زن بود، بلکه به شدت احمق هم بود.... دلم برای هنریته می سوخت.... وقتی مادرش فرستادش رفت جنگ...!
درباره ی ماری هم باید بگم که به نظرم درک و فهم به سواد خیلی ربطی نداره... شما الآن کلی آدم می تونین پیدا کنین که لیسانس دارن ولی قد چیز هم بارشون نیس...

اسپم نیست به سلامتی که..؟؟؟؟ :-"
فصل چهارده بی مقدمه تو رو به رویا هایی وارد می کرد که خیلی رو بعضی جمله هاش باید فکر می کردی تا بفهمی چی می گه

فصل کوتاهی بود ولی زجر آور

من کودن و احمق رو یکی می دونم! ولی اون دو تا صفت رو خیلی حال کردم باهاش چون دقیقا چیزی رو که انتظار داشتم بهم گفت :D

ببین درک و فهم یکم به سطح فرهنگی ربط داره!

با پدری که ماری داشت و با تحصیلاتش انتظار می رفت کمی معقول تر و منطقی تر باشه

به پست شما نمی گن اسپم! می گن نقد ! خیلی هم خوب :D

یه چیز جالب دیگه که الان گفتی یادم اومد: هنریته و فکر کردنش به هیچ خیلی قشنگ بود

کاملا قابل درک بود واسم x:

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

من بـا گذاشتن گروه سنی مخالفم ! امـا میگم برای کتابخوانی گروهی ، اونم توی سایتی که کتـابخونای حرفه ایِ فعالش فوقش (فوقش)بیس تاــَن ، گذاشتن کتابای سنگین درست نیست . فک نکنم هدف مطالعه گروهی این باشه که افرادی که مشخصه کتاب رو میخونن ، توش شرکـت کنن .{اونا قبلاً ــَم تو تاپیک مربوط به کتاب احتمالش هس که نظرشونُ نوشته باشن .} فک کنم ( اونطور که من درباره ی طرح فک میکنم :) ) اینه که افرادی که جزو اون کتابخونای "فعال توی انجمن کتاب" نیسن و اینا ، با دیدن یه واقعه ی دسته جمعی تو سایت ترغیب شن کتابُ بخونن و شرکت کنن . اینطور نیست ؟

+فک کنم ازین اعتراضا و اینا صرف نظر کنیم . طرح خوبی مث مطالعه گروهی خراب نشه یهو :-" نظرمم درباره ی انتخاب این کتاب نبود فقط ، که میدونم کتاب قبلیم انتخابش اشتباه بوده(از لحاظ کمیابی و اینا) ... نظرو کلی گفتم ! :D

فک کنم بهتره ازین به بعد دوباره درباره ی کتاب بحث کنیم ! :)

+مرسی از مطالعه گروهی :)

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

می گم بقیه نظرشون راجع به جلد کتاب چی بود؟ :-?

اون متنی که پشت کتاب بود چطور؟ خیلی متن باحالی بود!

فکر کنم جذابیتش وقتی خارج از متن داستان می خوندیش بیشتر بود!

بعد یه سوالی! :D چرا فهرست نداشت کتابه؟ {-8

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

تو کتابِ نشر چشمه که دارم :
طرح جلـد قشنگ بود . {مثل طرح جلد بیشتر کتابای این سریِ نشر چشمه}
فقط من معنیِ اون علامت سوال اون کنارو نفهمیدم . :-?
متن پشت جلدم لایک داشت ! :D
طرح جلد کتابِ اصلی آلمانیشم خیلی خوبه .

• لایک
امتیازات: HHH

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

ادامه از پست قبلیم! :D
بل جریان داستانو خیلی آروم پیش میبره و فک کنم تاثیر گذاری زیاد کتاب هم به همین دلیله.
محور و پیام اصلی کتاب انتقاد از جامعه کاتولیک های افراطی بود و آلمان بعد از جنگ. جنگ توی جامعه ی بل تاثیر روانی،اجتماعی و سیاسی زیادی گذاشته بود. آلمان و عقاید فاشیسمی بعد از جنگ یه جورایی دنبال یه شروع جدید بودن و همه چیز در حال تغییر بوده.پول دوستی و سرمایه داری رایج شده که بل اونو درغالب ثروت پدر و مادرش کاملا مسخره کرده.هانس به ثروت خانواده ش پشت کرد تا آرامشو جای دیگه پیدا کنه... بل این سلسله تغییرات و انتقادات تندش و در غالب یه شکست عشقی بیان کرده...
هانس همه جای داستان از کسایی ناراحت بود که بیرحمانه توی جنگ جهانی شرکت کردن و بعد از جنگ در کمال پررویی منکر کاراشون شدن و توی بالاترین سطح اجتماعی و بالاترین پست و مقام ها یه جور دیگه به بقیه ظلم میکنن...
هانس از سنت ها و عقاید دست و پاگیر جامعه یا همون هنجارها به شدت متنفره و همیشه سعی میکنه از این چیزا فرار کنه و در عین حال آرامش زندگیش در کنار مری به قدری واسش مهمه که به محض اینکهاین آرامش به هم میخوره زندگیش دگرگون میشه...
و جالب اینه که هانس در نهایت از خودگذشتگی به همه خواسته های مذهبی مری_که خودش از اونا بیزار بود_ تن میداد ولی نمیدونم چرا مری حاضر به یه ذره از خودگذشتگی نشد!
اوج بروز مشکل بل با کلیسا به نظرم تو این قسمت بود:
این چه دینی است که نه تنها احساسات و عشق او را نایده می گیرد بلکه تنها عشق او را نیز از دستش می رباید
و در نقد مذهب کاتولیک وقتی با اسقفی حرف میزنه مینویسه"وقتی آدم وعظ های شما را گوش می دهد خیال می کند قلبی به بزرگی و پهنای بادبان دکل جلوی کشتی دارید، اما شما فقط می توانید در سالن انتظار هتل ها پرسه بزنید و به فریب دادن مردم بپردازید و گمراهشان کنید . در حالی که من جان می کنم و عرق می ریزم تا لقمه نانی در بیاورم ،شما با همسر من به مشورت و گفتگو می پردازید و سعی می کنید بدون گوش دادن به حرف دل من ، او را از راه به در کنید . به این می گویند تزویر و ریا و حرکت نا صادقانه
ین چه مذهبی است که به جای اینکه همسر او را تشویق کند که با او زندگی کند همسرش را از او جدا می کند و به گفته ی هانس او را وادار به زنا می کند .چون او ماری را همسر خود می داند حتی اگر به سنت کلیسا ازدواج نکرده باشند

پ.ن: تا حالا دقت کردین همه کتابایی که انتخاب شده حالت مونولوگ داشته؟ نمیگم بده ولی من به شخصه این نوع نوشتنو نمی پسندم!
پ.ن2: با عرض معذرت از گروه گرافیک به نظرم این بنفشه که بالای سایت گذاشته بودن خیلی قشنگ نشده بود. حس کردم اصن به کتاب نمیاد...
پ.ن3: کسایی که گفتن کتاب سنگین بوده کاملا باهاشون موافقم. نسبت به دوتای قبلی کتاب عمیق تری بود.نیاز به تفکر و وقت گذاشتن داشت. ولی به نظرم وقتی یه کتابیو میخونی لازم نیست همون دفه اول همشو درک کنی...همون اندازه که فهمیدی بسه کتابو بذار کنار دو ماه دیگه برو سراغش دوباره بخون...

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از بـُزدوست :
من بـا گذاشتن گروه سنی مخالفم ! امـا میگم برای کتابخوانی گروهی ، اونم توی سایتی که کتـابخونای حرفه ایِ فعالش فوقش (فوقش)بیس تاــَن ، گذاشتن کتابای سنگین درست نیست . فک نکنم هدف مطالعه گروهی این باشه که افرادی که مشخصه کتاب رو میخونن ، توش شرکـت کنن .{اونا قبلاً ــَم تو تاپیک مربوط به کتاب احتمالش هس که نظرشونُ نوشته باشن .} فک
کنم ( اونطور که من درباره ی طرح فک میکنم :) ) اینه که افرادی که جزو اون کتابخونای "فعال توی انجمن کتاب" نیسن و اینا ، با دیدن یه واقعه ی دسته جمعی تو سایت ترغیب شن کتابُ بخونن و شرکت کنن . اینطور نیست ؟

+فک کنم ازین اعتراضا و اینا صرف نظر کنیم . طرح خوبی مث مطالعه گروهی خراب نشه یهو :-" نظرمم درباره ی انتخاب این کتاب نبود فقط ، که میدونم کتاب قبلیم انتخابش اشتباه بوده(از لحاظ کمیابی و اینا) ... نظرو کلی گفتم ! :D

فک کنم بهتره ازین به بعد دوباره درباره ی کتاب بحث کنیم ! :)

+مرسی از مطالعه گروهی :)
عقاید یک دلقک کتاب سنگینی نیست.... هر کتابی که شاهکار باشه که سنگین نیست....! فقط یه خرده سر خوندنش باید حوصله به خرج داد....!من وقتی بچه( دوم راهنمایی) بودم ناتور دشت خیلی سنگین تر از عقاید یک دلقک بود برام....!
من فکر می کنم که عقاید یک دلقک با اون جایزه هایی که برده و اون همه مشهوری ش کتاب خوبی باشه برای کتاب خوانی گروهی... نمی تونیم که م.مودب پور بخونیم اونو نقد کنیم.... کتاب باید ارزش ادبی داشته باشه... باید از یه جایی شروع کنیم به خوندن شاهکار های ادبیات جهان....!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

شاهکار های ادبی ای هم هستن که مورد ِ +18 نداشته باشن . شما فکر نمیکنید خانواده های ما جقله ها چقدر بهمون گیر میدن؟ حتما باید کلید کنید رو آثاری که بهتره بچه های کوچیک تر از یه سنی نخونن؟ تا این حد خودخواهی؟ :|
من هیچ علاقه ای ندارم بحث رو این جا ادامه بدم . ولی واقعا کار جالبی نیست، انتخاب کردن ِ کتاب ها بدون در نظر گرفتن شرایط، و فقط برای دبیرستانی ها . در حالی که در فکر نمیکنید چند تا بچه راهنمایی هم توی سایت وجود دارند . [-(
به نقل از مهران م. :
پست من ویرایش نشده اصلا، می‌تونید دوباره بخونید. من همچین حرفی نزدم و کاملا بدیهی هستش اصلا چنین منظوری نداشتم؛ واضحه که منظور اصلی من چی بوده.
من نگفتم "گفتید" ، گفتم "میتونید بگید" .

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

اقا واقعا میشه از پشت تلفن بو ها رو احساس کرد؟؟؟ :-/

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از ساراناز-ابلیس :
اقا واقعا میشه از پشت تلفن بو ها رو احساس کرد؟؟؟ :-/

اینش واسه منم خیلی جالب بود!

نمی دونم از توهمات مالیخولیاییش بود یا واقعی بود!!!

در ادامه ی حرف میس وارسلوس بگم که:

آره موضوع محوری همین بود و نقدش به سبک غیر مستقیم جالب بود

احتمالا به همون خاطر بود که برنده جایزه نوبل شده بود! ولی این نوبل فقط به درد همون سال می خورد به نظرم

یعنی کتاب بیشتر واسه کسی بود که در اون برحه ی(املا؟) زمانی بوده و چیزایی که نویسنده می گه رو از نزدیک حس کرده

این کتاب الان فقط بخش های عمومیش واسم جالب بود چون اصن به تاریخ و مخصوصا بخش جنگ های جهانی و اختلافات مذهبیش علاقه ای ندارم و واسم جالب نیست

در کل می خواستم بگم : آره آقا! شاهکار بود...ولی یه شاهکار تاریخ مصرف دار!

به نقل از بیلی بچه...! :
عقاید یک دلقک کتاب سنگینی نیست.... هر کتابی که شاهکار باشه که سنگین نیست....! فقط یه خرده سر خوندنش باید حوصله به خرج داد....!من وقتی بچه( دوم راهنمایی) بودم ناتور دشت خیلی سنگین تر از عقاید یک دلقک بود برام....!
من فکر می کنم که عقاید یک دلقک با اون جایزه هایی که برده و اون همه مشهوری ش کتاب خوبی باشه برای کتاب خوانی گروهی... نمی تونیم که م.مودب پور بخونیم اونو نقد کنیم.... کتاب باید ارزش ادبی داشته باشه... باید از یه جایی شروع کنیم به خوندن شاهکار های ادبیات جهان....!

اصرار عجیبی داری در تایید این کتابا :-" !!!!!

درسته کتاب درک و مفهوم معنوی نداشت که سنگین باشه ولی اینقدر به خودش پیچیده بود نویسنده که واقعا ذهنو خسته می کرد

به نقل از ستـاره‌ :
شاهکار های ادبی ای هم هستن که مورد ِ +18 نداشته باشن . شما فکر نمیکنید خانواده های ما جقله ها چقدر بهمون گیر میدن؟ حتما باید کلید کنید رو آثاری که بهتره بچه های کوچیک تر از یه سنی نخونن؟ تا این حد خودخواهی؟ :|

غر نزن دیگه ستاره :D مهران گفت نظر سنجی می شه و اینا!

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من عاشق جاهایی بودم که درباره خواهرش با مامانش حرف میزد. یا درباره خواهرش توضیح میداد.

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

@هنگامه: اسم به این قشنگی چه وضعشه آخه! نه جان من اون چیزی که نوشتی به اسم من شباهت داره؟
اون قسمت تاریخ مصرف هم خیلی لایک! دقیقا مثل ناتوردشت که چون زمان خودش سنت شکنی کرده بود خیلی صداکرد!
@ستاره: الان به نظرت مشکل کتاب دقیقا چی بود؟ من خیلی ازت بزرگتر نیستم و واقعا درک میکنم که گاهی والدین گیر میدن! ولی خب آدم یه جوری باید خودشو وفق بده با بقیه! من تو نقد درخت زیبای من هم گفتم که به نظرم بهتر بود کتاب بعدی کلا متفاوت باشه و از یه ژانر دیگه! اصن به نظرم روند کار یه ذره داره تکراری میشه...
در مورد سنگین بودن هم باور کن اینجا هیچ کس از بقیه انتظار نداره که نقد در حد نوبل ادبیات ارائه بدن! همین قدر که فهمیدی رو هم اگه بنویسی واسه بقیه جالبه...کلا میخوام بگم خیلی سخت نگیر...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

بچـه ها تو رو خـدا اینجا این بحثِ کتاب شاهکار +18 و اینا رو ادامه ندین دیگــه ! :-" میگم مـن که نمیتونم ، آقای مهران میـشه یه تاپیک بزنین تو انجمن ، اونجا بحث کنیم ؟! :D
الـان نصف پستای صفه ی دو راجع به همین بـودن ... :rolleyes:

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Captain. Pisko :
در ادامه ی حرف میس وارسلوس بگم که:

آره موضوع محوری همین بود و نقدش به سبک غیر مستقیم جالب بود

احتمالا به همون خاطر بود که برنده جایزه نوبل شده بود! ولی این نوبل فقط به درد همون سال می خورد به نظرم

یعنی کتاب بیشتر واسه کسی بود که در اون برحه ی(املا؟) زمانی بوده و چیزایی که نویسنده می گه رو از نزدیک حس کرده

این کتاب الان فقط بخش های عمومیش واسم جالب بود چون اصن به تاریخ و مخصوصا بخش جنگ های جهانی و اختلافات مذهبیش علاقه ای ندارم و واسم جالب نیست

در کل می خواستم بگم : آره آقا! شاهکار بود...ولی یه شاهکار تاریخ مصرف دار!

اصرار عجیبی داری در تایید این کتابا :-" !!!!!

درسته کتاب درک و مفهوم معنوی نداشت که سنگین باشه ولی اینقدر به خودش پیچیده بود نویسنده که واقعا ذهنو خسته می کرد
برای اینکه کتاب خیلی خوبیه...!!!! قبول دارم واسه دفعه ی اول خوندنش یه خرده سخته ولی انقدر هم که شما ها می گین سخت نیست....!
ولی به نظر من تاریخ مصرف دار نیست... من این دفعه که کتاب رو خوندم خیلی با دقت تر از دفعه های قبل خوندم چون قرار بود نقدش کنیم و به یه نکته ی خیلی جالب رسیدم... کتاب برای من هنوز بعد از 5-6 بار خوندن جذابیت داشت و حرف های هانس رو به شدت می فهمیدم و قبول می کردم ( جز اون قسمت تعطیلاتش!) ... درباره ی جنگ و کاتولیک ها به نظرم خیلی قشنگ حرف میزد.... حتی می تونستم یه چیز هایی رو که درباره ی کاتولیک ها میگه توی جامعه ی خودمون مصداقش رو پیدا کنم....! ( اگه کسی خواست می تونم بگم بعدا")

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

خیلی خوشم اومد.البته فعلا 16 فصلشو خوندم.ولی لذت بردم.برام عقایدش ارزشمند بود.این که رو راست بود.طرف هیچی نبود فقط رو راست بود. ریا و تزویر و هرچی خصلت بد تو اطرافیانش بود رو به چالش می کشید.
عقاید مذهبیش واسم یه جوری بود.یک کم تا اینجا ابهام داره!
عقایدش راجع به مسائل ج ن س ی رو دوست نداشتم ولی این که هر مردی به یه زن تعلق داره و هر زنی به یه مردش رو خیلی خوشم اومد.نه اینکه قبول داشته باشما!نه!ولی به نظرم عقیده ی جالب و قابل تامل و خاصیه!
طوری شده بود موقع خوندنش که مداد گرفته بودم دستم و مث آدمی که داره درس می خونه زیر جملات مهمش خط می کشیدم و تا اینجاش که کتاب خط خطی شده!
عقیدش راجع به اوقات فراغت هم جالب بود!
کلا کتاب خیلی مفیدی بوده!تا اینجا!بدجور ازش خوشم اومده!
تفاوت فصل چهارده اش با پونزده تای دیگه رو دوست داشتم و به نظرم فصل سیزدهش محشر بود.گفت و گوی تلفنیش با زمرویلد

Golnoosh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 !
شهر
همدان
مدال المپیاد
شیمی میخوندم ☺
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

من کتابو قبلا خوندهخ بودم ! اصلنم متوجه دور جدیدش نشده بودم :| !بابا بنرشو کی برداشته ؟؟؟ L-:
نقد کتاب قبلیم میخواستم بشرکتم موند !
حالا بریم سراغ تحلیل و بررسی کتاب !
کتابش در کل برای من خیلی جالب بود ! هر چند با همه ی قسمتاش موافق نبودم !
از همه جالب تر برام این بود که چالش برانگیز بود ! عقاید خودشو تو کل کتاب داشت شرح میداد و یه جوری میخواست به خواننده تحمیلشون کنه ولی دقیقا به اسم عقاید خودش ! یعنی اینکه اگه هرکیم موافق نبود میتونه نباشه ! این عقاید فقط عقاید منه !
در کل به نظر واقعا یکی از شاهکارهای ادبیات جهان بود !
چون سعی نکرده بود کل داستانو یه جور جلوه بده که قهرمان داستان باز بشه یه آدمی که حتی افکارشم کامله !
همونطوری نشون داده بودش که هرکدوم از ما هم که جای اون بودیم ممکن بود به همون افکار و عقاید برسیم
در کل ملموس بود !

• شروع کننده موضوع

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ستـاره‌ :
من هیچ علاقه ای ندارم بحث رو این جا ادامه بدم .
بحث به هر حال باید به نتیجه برسه؛ راضی نگه داشتن همه سخته، اما لااقل باید براش تلاش بشه.
یه تاپیک برای همین منظور درست کردم می‌تونید بحث رو اونجا ادامه بدین، حالا که مایل نیستن اینجا ادامه بدین.

به نقل از ستـاره‌ :
ولی واقعا کار جالبی نیست، انتخاب کردن ِ کتاب ها بدون در نظر گرفتن شرایط، و فقط برای دبیرستانی ها . در حالی که در فکر نمیکنید چند تا بچه راهنمایی هم توی سایت وجود دارند . [-(
من گفتم، باز هم می‌گم. معیار انتخاب سن نیست، واقعا نمی‌دونم چرا شما انقدر اصرار دارید بین راهنمایی‌ها و دبیرستانی‌ها یک شکاف ایجاد کنید و این‌ها رو دو دستهٔ از زمین تا آسمون متفاوت بدونید.
معیار خود افرادن. مطابق نظرسنجی‌ای که همینجاست ۱۸ نفر موافق بودن و ۶ نفر مخالف تا الان.
خیلی از این موافق‌ها ممکنه از راهنمایی‌ها باشن و خیلی‌ از مخالف‌ها دبیرستانی.
این که نشد ملاک.
در ضمن: اصولا در نظرسنجی، انتخابات یا هر چیزی، اکثریت اولویت دارند.
اما ما باز هم لطف کردیم و حداکثر تلاش خودمون رو کردیم و می‌کنیم که همه رو راضی نگه داریم و برای همین اون تاپیک ایجاد شد.
بحث رو در صورت تمایل می‌تونید اونجا ادامه بدین.

به نقل از Go|nOo$h :
من کتابو قبلا خوندهخ بودم ! اصلنم متوجه دور جدیدش نشده بودم :| !بابا بنرشو کی برداشته ؟؟؟ L-:
عه وا!
فکر کنم ۴ یا ۵ روز بنر اون بالا بود! بس بود دیگه آخه! :D
من گفتم همه دیدن لابد.
زود به زود به سایت سر بزنین در جریان قرار بگیرین :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا