• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب سوم: عقاید یک دلقک

آیا از این کتاب راضی بودید و آن را مناسب می‌دانستید؟

• بله

رای‌ها: 43 79.6%
  • خیر

رای‌ها: 11 20.4%

• رای‌دهندگان
    54
وضعیت
موضوع بسته شده است.

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : کتاب سوم: عقاید یک دلقک

به نقل از بیلی بچه...! :
برای اینکه کتاب خیلی خوبیه...!!!! قبول دارم واسه دفعه ی اول خوندنش یه خرده سخته ولی انقدر هم که شما ها می گین سخت نیست....!
ولی به نظر من تاریخ مصرف دار نیست... من این دفعه که کتاب رو خوندم خیلی با دقت تر از دفعه های قبل خوندم چون قرار بود نقدش کنیم و به یه نکته ی خیلی جالب رسیدم... کتاب برای من هنوز بعد از 5-6 بار خوندن جذابیت داشت و حرف های هانس رو به شدت می فهمیدم و قبول می کردم ( جز اون قسمت تعطیلاتش!) ... درباره ی جنگ و کاتولیک ها به نظرم خیلی قشنگ حرف میزد.... حتی می تونستم یه چیز هایی رو که درباره ی کاتولیک ها میگه توی جامعه ی خودمون مصداقش رو پیدا کنم....! ( اگه کسی خواست می تونم بگم بعدا")

مام مصداقشو پیدا کردیم والا :D

فقط هرچی فکر می کنم حرفاش رو خیلی تکرار می کرد

ببین لقمه رو می پیچوند

بنده هم با پیچش غیر هدفمند مخالفم

کتاب یه جاهایی می پی چوندت و چیزیو تعریف می کرد که اصلا لازم نبود

بازم لبته سلیقه به سلیقه فرق می کنه (;

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من تازه شروع کردم به خوندنش
بابا ته کتابه....من خیلی از این سبک خوشم میاد(که رو نوشته طرف یه کم فک کنی)
اینایی که میگن کتاب سخت بود یا هر چی دیگه(مثه +18):
خدایی هدفتون از کتاب خوندن چیه خب؟؟اول تکلیفتونو با خودتون مشخص کنین
اگه می خواین الکی وقتتون پر شه و سریع کتاب تموم کنین فرق میکنه با این که بخواین کتابی بخونین که کلی جملات با حال داره که اگه فک کنی درموردشون، کفت می بره

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

پست کویر لایک!می شد رو خیلی از جمله هاش فک کرد و خیلی چیزا در آورد.تما عقاید و فهمیدنامو تو کتاب نوشتم!

اینی که می گم فقط نظر شخصیمه!
کتابی بود که نمی خواستم اصلا تموم شه!همین!
رفت تو لیست بهترین کتابایی که خوندم!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من این کتاب رو نخوندم ولی از پست های بچه متوجه قضیه تا حدودی شدم به نظر من کتاب انتخاب شده نباید اون قدر ها هم شاهکار باشه حالا چرا؟ من خودم خیلی دوست دارم بشینم داستایوفسکی یا کافکا بخونم ولی چرا این کار رو نمی کنم چون معتقدم اگه بخوام بشینم بخونم تنها کاری که کردم اینه که اون کتاب رو سوزوندم. کاری هم نه به رده ی سنی دارم نه به هیچ چیز دیگه این یه چیزیه درون خود فرد و از اونجایی که من از پست ها فهمیدم بچه ها همچین مشکلی رو برای این کتاب داشتن به نظر من کتاب ها یه ذره سبک تر باشه بهتره. منظورم از سبک هم دارن شان و هری پاتر و ... نیست به طور مثال:
اینا کتاب هایی که من تو http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,84662.msg594422/topicseen.html#msg594422
پیشنهاد دادم.
1) شیطان و دوشیزه پریم ، پائولوکوئیلو
2) ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد ، پائولوکوئیلو
3) کتاب های فردریش دورنمانت (سوئ ظن ، قول ، قاضی و جلادش)
4) ارواح ، پل استر
5) 1984 ، جورج اورول
6) قلعه ی حیوانات ، جورج اورول

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از stewie_griffin :
من این کتاب رو نخوندم ولی از پست های بچه متوجه قضیه تا حدودی شدم به نظر من کتاب انتخاب شده نباید اون قدر ها هم شاهکار باشه حالا چرا؟ من خودم خیلی دوست دارم بشینم داستایوفسکی یا کافکا بخونم ولی چرا این کار رو نمی کنم چون معتقدم اگه بخوام بشینم بخونم تنها کاری که کردم اینه که اون کتاب رو سوزوندم. کاری هم نه به رده ی سنی دارم نه به هیچ چیز دیگه این یه چیزیه درون خود فرد و از اونجایی که من از پست ها فهمیدم بچه ها همچین مشکلی رو برای این کتاب داشتن به نظر من کتاب ها یه ذره سبک تر باشه بهتره. منظورم از سبک هم دارن شان و هری پاتر و ... نیست
شما که کتاب رو نخوندی چرا فکر می کنی کتاب اونقدر ها هم شاهکار نیست... شاید هنوز درک و سواد خیلی از ما به کتاب نمی رسه... ( شامل خودم هم میشه در پاره ای از موارد) به طور مثال فکر نکنم کسی تو شاهکار بودن هملت شک داشته باشه... ولی من دفعه ی اولی که خوندم از کتاب اصلا" خوشم نیومد و فکر کردم که این آدما که این همه کتاب رو تحسین می کنن واقعا چی از این کتاب فهمیدن ولی بعد از یه سال که دوباره خوندمش گفتم ای ول...! عجب کتابیه... من حتما" اون موقع درکم نمی رسید که کتاب رو نمی فهمیدم... همیشه نباید تقصیر رو گردن کتاب انداخت... کتاب هایی هم که شما معرفی کردی خیلی کتاب های خوبی ان.... همین 1984 یکی از شاهکار های جهان ه.... ولی شاید یکی که درک ادبی ش پایین باشه کتاب رو نفهمه...

L.L

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نطرم کتابه بدی نبود اما خیلی پرش داشت. یعنی هی از اینور میپرید اونور!
طرف داش با باباش حرف میزد یهو یه خاطره یادش میومد و تو 5 یا 6 صفحه اون خاطره هَرو تعریف میکرد!
آدم یهو یادش میرف طرف کجا بوده اصن!

اما از شخصیته دلقکه خوشم اومد!و اینکه نه مسیحی بود نه پروتستان نه کافر :))
اما آخرش دیگه واقعن دلم واسش سوخت، نامردی بود! شخصیت به این گلی به فلاکت کشیده شد!
و ماری...اصن به یه سنگ میموند تا انسان!

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Captain. Pisko :
مام مصداقشو پیدا کردیم والا :D

فقط هرچی فکر می کنم حرفاش رو خیلی تکرار می کرد

ببین لقمه رو می پیچوند

بنده هم با پیچش غیر هدفمند مخالفم

کتاب یه جاهایی می پی چوندت و چیزیو تعریف می کرد که اصلا لازم نبود

بازم لبته سلیقه به سلیقه فرق می کنه (;
ولی من این پیچش ش رو دوست می داشتم..! بعله... قبول دارم که سلیقه با سلیقه فرق می کنه کاملا"...!!!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از بیلی بچه...! :
شما که کتاب رو نخوندی چرا فکر می کنی کتاب اونقدر ها هم شاهکار نیست... شاید هنوز درک و سواد خیلی از ما به کتاب نمی رسه... ( شامل خودم هم میشه در پاره ای از موارد) به طور مثال فکر نکنم کسی تو شاهکار بودن هملت شک داشته باشه... ولی من دفعه ی اولی که خوندم از کتاب اصلا" خوشم نیومد و فکر کردم که این آدما که این همه کتاب رو تحسین می کنن واقعا چی از این کتاب فهمیدن ولی بعد از یه سال که دوباره خوندمش گفتم ای ول...! عجب کتابیه... من حتما" اون موقع درکم نمی رسید که کتاب رو نمی فهمیدم... همیشه نباید تقصیر رو گردن کتاب انداخت... کتاب هایی هم که شما معرفی کردی خیلی کتاب های خوبی ان.... همین 1984 یکی از شاهکار های جهان ه.... ولی شاید یکی که درک ادبی ش پایین باشه کتاب رو نفهمه...

بد متوجه شدی منظورم این بود که کتابی که انتخاب میشه نباید اون قدر ها هم شاهکار باشه. منم حرف شما رو تایید میکنم یه بار دیگه پست من رو با این لحن جدید بخون.

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یکی از بچه ها گفت که خوندن کتابایی تو این سبک تو سن کم سوزوندن کتابه
یه ذره باهات مخالفم
ببین اصولااین یه حسنه واسه نویسنده که تو از نوشتش بتونی چند برداشت مختلف کنی...
تو این کتاب مثلا اول راهنمایی می خونی یه چیزایی بالاخره برداشت می کنی(نمی شه گفت اصلا هیچی نفهمیدم)بعدا هم می خونی یه چیز دیگه برداشت می کنی...به نظر من این توانایی نویسندس که تو شرایط مختلف تو برداشتای متفاوتی می کنی
اخر حرفم اینه که این کتاب واسه هر سنی می تونه باشه و این که می گن راهنمایی یا دبیرستان اساسا.....

در ضمن این کتاب رو اصلا نمیتونی با نوشته های کافکا مقایسه کنی چون معمولا از نوشته های کافکا برداشتای زیادی نمیشه چون اون شرایط کتابشو جوری واست تعیین می کنه که تو اخر به هدفی که اون می خواد می رسی(توصیف می کنه در واقع)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از کویر :
یکی از بچه ها گفت که خوندن کتابایی تو این سبک تو سن کم سوزوندن کتابه
یه ذره باهات مخالفم
ببین اصولااین یه حسنه واسه نویسنده که تو از نوشتش بتونی چند برداشت مختلف کنی...
تو این کتاب مثلا اول راهنمایی می خونی یه چیزایی بالاخره برداشت می کنی(نمی شه گفت اصلا هیچی نفهمیدم)بعدا هم می خونی یه چیز دیگه برداشت می کنی...به نظر من این توانایی نویسندس که تو شرایط مختلف تو برداشتای متفاوتی می کنی
اخر حرفم اینه که این کتاب واسه هر سنی می تونه باشه و این که می گن راهنمایی یا دبیرستان اساسا.....

در ضمن این کتاب رو اصلا نمیتونی با نوشته های کافکا مقایسه کنی چون معمولا از نوشته های کافکا برداشتای زیادی نمیشه چون اون شرایط کتابشو جوری واست تعیین می کنه که تو اخر به هدفی که اون می خواد می رسی(توصیف می کنه در واقع)

مساله اینه که آیا بر خواهی گشت کتاب رو دوباره با دقت بخونی خیلیا چون داستان رو می دونن دیگه بر نمی گردن و اگه هم برگردن دیگه با اون دقت نمی خونن و اتفاق دیگه ای که ممکنه بیافته اینه که تا وسط های کتاب بخونی بعد دلزده شی چون نمی فهمی و این باعث شه دیگه کلاَ برنگردی که کتاب رو بعداَ بخونی

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

مساله اینه که آیا بر خواهی گشت کتاب رو دوباره با دقت بخونی خیلیا چون داستان رو می دونن دیگه بر نمی گردن و اگه هم برگردن دیگه با اون دقت نمی خونن و اتفاق دیگه ای که ممکنه بیافته اینه که تا وسط های کتاب بخونی بعد دلزده شی چون نمی فهمی و این باعث شه دیگه کلاَ برنگردی که کتاب رو بعداَ بخونی
خیلیا بر نمی گردن ولی اگه واقعا عاشق ادبیات و کتاب خوندن باشن حتما بر می گردن و دوباره کتاب رو می خونن.... به نظر من البته ... چون بیشتر از ده بارش برای خود من اتفاق افتاده....!
بد متوجه شدی منظورم این بود که کتابی که انتخاب میشه نباید اون قدر ها هم شاهکار باشه. منم حرف شما رو تایید میکنم یه بار دیگه پست من رو با این لحن جدید بخون.
آهان...! فهمیدم...! ولی باز هم مخالفم...! :D

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از بیلی بچه...! :
خیلیا بر نمی گردن ولی اگه واقعا عاشق ادبیات و کتاب خوندن باشن حتما بر می گردن و دوباره کتاب رو می خونن.... به نظر من البته ... چون بیشتر از ده بارش برای خود من اتفاق افتاده....!آهان...! فهمیدم...! ولی باز هم مخالفم...! :D

منم به خاطر همین می گم کتاب می سوزه دیگه اگه هم برگردی با همون دقت بار اول نمی خونیش.

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ساراناز-ابلیس :
اقا واقعا میشه از پشت تلفن بو ها رو احساس کرد؟؟؟ :-/
میشه رو این بیشتر بحث کنیم خیلی واسم سواله!!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

باو بدبخت یکم تخیل زده دیگه!

تخیلی زده تا توی اثرش یه چاشنی بشه! :D

L.L

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

راس میگیا! آخه خط تلفن چه ربظی به...
شاید مثلن گوشیه بو میداده اینم فک میکرده بوی اوناس! اما حالا چرا بوها هی عوض میشده... :-?
آره لگند راس میگه شایدم تخیل بوده!!

اما خوب میشد آدم همچین توانایی داشت 8->

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی