• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تمدن مایا مرموز ترین تمدن تاریخ بشریت

• شروع کننده موضوع

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز
مایا اسمه یه قبیله ای تو امریکای جنوبی
این قبیله تا حالا هر چیزی از قبیل جنگ ها و اتفاقات رخ داده شده در جهان رو از قبل پیشگویی کرده و جای تعجب اورشم اینه که تا حالا همه ی پیشگویهاشون درست بوده
مطلب جالبیم که هست اینه که این قبیله هم در مورد سال 2012 پیشگویی کرده.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : تمدن مایا مرموز ترین تمدن تاریخ بشریت

خب مـن چیزه زیادی راجع به مایا نمی دونم ولی خوبه کـه بیشـتر توضیح بدی :D
بحث راجع به سال 2012 هم که توی تاپیک ِ خودش انجام میدیم !

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

میگن در گذشته های دور که آدم فضایی ها (بعضی ها از وجودشون مطمئننا!) به زمین اومدن و کلی چیز یاد این قوم مایا دادن از ریاضی و نجوم و... :-/

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از Manfred :
میگن در گذشته های دور که آدم فضایی ها (بعضی ها از وجودشون مطمئننا!) به زمین اومدن و کلی چیز یاد این قوم مایا دادن از ریاضی و نجوم و... :-/
بحث منطقی بکـنیم :-? ایـنا کـه خرافات ِ :D

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از 'SaYnA' :
شاید از نظر تو خرافات باشه
ولی بقیه قبولش داشته باشن

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از علـی :
شاید از نظر تو خرافات باشه
ولی بقیه قبولش داشته باشن
شاید نباید از کلمه ی خرافات استفاده کرد ... منظورم این بود کـه منبعی برای تایید ندارن !

hermit2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
دزفول، اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اولا که اگه از دید اسلام نگاه کنیم قضیه 2012 منتفیه شدیدا!
دوما اتفاقا من شنیدم که یه سری از پیش گوییهاشون اشتباه دراومده
سوما اینا همونان که یه فیلم ازشون ساخته بودن واسه معابدشون آدم قربونی می کردن؟!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

ایـنم یه عکس ِ از ویکی پـدیا راجع بـه ریاضیات تو تمـدن مایا ؛ ظاهرا مایا ها اولین قومی بودن کـه عدد صفر رو کشف کـردن !
Maya.svg

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

باو اون که منسوب به هندیاست!!!هم تو ی تست زبان(close test :D) اومده بود هم تو نت هست

"هندیان کسانی بودند ک پیشرفت چشمگیری در اعداد و جدول ارزش مکانی اعداد ایجاد کردند هندیان نیز از صفر برای نشان دادن جای خالی در جدول استفاده می کردند.

این نکته نیز قابل ذکر است ک تمدن مایاها کi در آمریکای مرکزی زندگی می کردند نیز از دستگاه اعداد استفاده می کردند و برای نشان دادن جای خالی صفر را به کار می برند"

http://www.celatin.ir/?p=204

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من این حکومت رو چک کردم! :D
چیزه خیلی خاصی نداشت! فقط این سه، چهار موضوعش منحصر به فرد بوده در جهان (;
اصلن اشاره ای به این موضوع نکرده! (;

a1de01f893e0.png

منبع : Riseofnations.com

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

مایاها ظاهرا ریاضیات را تا میزانی از اقوام اولمک فراگرفته بودند. آنها احتمالا نخستین قومی در جهان بودند که موفق به کشف عدد صفر شدند. این اتفاق در حدود سال ۳۶ پیش از میلاد افتاد و ششصد سال بعد بود که هندی‌ها به راز صفر پی برده و از طریق مسلمانان آن را به اروپایی‌ها رساندند.[nb]http://library.thinkquest.org/C004577/math.php3[/nb]

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از 'SaYnA' :
توصیه میکنم هیچ وقت چیزی رو که با عقلتون جوردرنمیاد درجا رد نکنین. این کار از این که هرچیزی رو که دیدین و شنیدین باور کنین، بهتر نیست. منم نگفتم اعتقاد دارم. فقط گفتم: میگن...
واسه اینجور چیزا دلیل قطعی که نمیشه آورد ولی مثلا اینو ببینین:

======================================================​
[size=12pt]
رازمقبره یک فضا نورد مایاcenter]]

((آلبر تو رو س لو یی یر )) با ستان شناس مکزیکی ضمن کار های پژو هشی خو د درسالهای ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۲ در معبد موسو م به ((معبد کتیبه ها))در ((پا لنکه))مقبر های پیدا کرد .تیم حفاری مکزیکی بر ای باز کردن را هی که از بالا به عمق هرم منتهی می شد به سه سال زمان نیاز داشتند . کف اطاقی که کشف گر دید ۳.۸طول و ۲.۲ عرض داشت که بر روی آن یک کتیبه نقش بر جسته بسیار عجیب و جو د داشت .درحاشیه دور این سنگ مستطیل شکل ،علا یم و گلیفههای مخصوص قوم مایا ها چجاری شده است که تا کنون تعداد بسیار کمی از آنها رمز گشا ئی و خوانده شده است.

mayamachine.jpg

تعدادی از با ستا نشنا سان پس از دیدن این سنگ قبر بر ای آن تعا بیر فنی و تکنیکی غیر قابل با وری متصور گر دیدند .
عدهای نیز بر این عقیده اند این تصویر فضا نوردی است که هزاران سال قبل با وسیله خود بر این سیاره پای نهاده و این قبر این مو جو د است .سنگ قبر مورد بحث حاشیه ای دارد که مو جودی را نشان می دهد که بر پشت وسیله ای نشسته و به طر ف جلو خم شده است (دقیقا مشا به فضا نوردان امروزی که در کپسول فضا ئی خود می نشینند .)این مو جو د عجیب و مر موز کاسکتی بر سر دارد که از آن لو له ها و شیلنگ ها بیر ون امده است و به طرف عقب امتداد دارد .درست در مقابل بینی این مو جود دستگا هی به مانند دستگاه اکسیزن و جو د دارد و این مو جود با دو دست خود در حالی که به جلو خم شده بر پشت کنسو لی مشغو ل کار با دستگاه های سفینه است .دست با لا ئی باز است و انگشتان شست و اشاره چنان قر ار گر فته که گو ئی مشغول تنظیم دکمه ای است .دست پا ئینی به مانند این است که مشغو ل پیچا ندن اهرمی از دستگا هی است

T000002.jpg

palenqueC.jpg

پاشنه پای چپ او روی یک پدال و یا دنده و درجه قر ار دارد هر بیننده پس از دیدن این تصویر متو جه خو اهد شد که لباس این مو جود مرموز کا ملا مدرن است .این مرد کمر بند ایمنی بز ر گی به کمر بسته است که دارای یک قفل ایمنی بز ر گ است.
مشخصات دستگاه سفینه :روبر وی این مرد به ظاهر دستگا ه مر کزی کنتر ل و دستگاه اکسیژ ن دهی و جو د دارد و در قسمت جلو انبو هی از دستگا ه ها و لو له ها ئی با پیج و خم های زیا د دیده می شود .در پشت مرد فضا نورد را کتور سفینه دیده می شود و درانتهای سفینه گا زهای متصا عد شده از را کتور سفینه به صور ت شما تیک نقش بسته وبه و ضو ح قابل مشا هده است .

بسیار طبیعی و قابل قبول است که قوم مایا پس از دیدار یک مو جود ما ورا ء زمینی بخو اهند خا طره و رویداد این مو جود را با ظر افت و وسواس خاصی با تمام جز ئیات و البته در حد تو ان و در ک بصری این تجهیزا ت این رو یداد را به ثبت بر سانند .
و بسیار طبیعی و غیر ممکن است که سنگ تر اشان بتو انند د قیقا یک دستگاه بسیار بغر نج را مانند این سفینه فضا ئی تک نفر ه را تنها با مشا هده صر ف-آنهم بر روی سنگ-تر سیم نما یند .

downloadd.jpg

آیا سنگ تر اشان قوم مایا در این مورد با فر ازمینیان مشورت نمو ده اند ؟ آیا این مو جو دات طر ح سا ده و شما تیکی از این سفینه را به این هنر مندان داد ه بو دند ؟
چرا این مو جو دات حاضر شدند این اطلا عات را به مایا ها بد هند ؟
؟؟؟.......
mfark.gif

حال با ید دید تصمیم تا ریخ و اکتشافات آینده در این مورد و هزارا ن
راز دیگر تا ریخی چه می گو ید
======================================================​

اینجا رو هم ببینید بد نیست:
http://extict-truth.blogfa.com/post-36.aspx​

• لایک
امتیازات: sh-sh

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

پـست ِ بدون منبع اسپـم محسوب میشـه ؛ خواهشا اطلاعاتی رو که میگید ؛ منبعـم بزارید واسش :) کـلا گفـتم !
+ مـن نگفـتم چیزی که ندیدم و نشـنیدم خرافاته ! اگفـتم تا منبع و اثری ازش نیس نباید باورش کـرد !

farnazy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
tabriz
دانشگاه
دانشگاه تهران سرشهه
رشته دانشگاه
پزشکی

هـانی منم چیزایی شنیدم اما نمی دونم صحت داره یا نه =)) به هر حال دمت گرمممممم ;;)

xویرایش: لطفا فینگیلیش تایپ نکنید

mgh-nano

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
cs

من خیلی وقت پیش ، یه کتاب ازشون خوندم ، که الآن اسمش هم حتی یادم نیست ، اما یهخ سری مطلبی که ازشون یادمه ، از حدودای 2600 سال قبل از میلاد پیدایشان شده ، حوالی ِ مکزیک اون ورا ، کلا هم آدمای متمدن ِ پیشرفته ای هستن ، اون موقع ها ، نجوم میدونستن ، تقویمشون معروف بوده و معماریشون هم خوب !
اینی هم که میگید در مورد 2012 ، صرفا نگفتن پایان ِ دنیاست ، فقط انتهای تقویمشون اونجاست ، اون ها بیشتر معتقدن که تغییرات ِ جهانی منجر به یه تغییر ِ بزرگ در آگاهی ها میشه ، الآنم بازماندگانشون ، یا همون مایاهای الآن ، معتقدن که یه بحران اقتصادی یا اجتماعی ِ بزرگ پیش میاد ، بعد از اونم ، یه تغییر ِ معنوی ِ خیلی بزرگ !

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ما از معلم زمین شناسی مون پرسیدیم گفت قراره 2012 یه اتفاق بیفته اونم این که قطب های زمین جا به جا شن(قطب نما ها بعدش جا به جا نشون میدن)
این اتفاق هر نمیدونم چند سال یه بار میفته
گفت این پدیده یکی از احتمالاییه که باعث نابودی دایناسور ها شده
تو این پدیده مثکه یه اتفاقی(فکر کنم گفت جریانات)تو هسته زمین متوقف میشه و در جهت عکس دوباره شروع میشه
اگه این توقف زیاد طول بکشه سرما و یخبندون و نابودی و این چیزا :-ss
ولی اگه سریع(فک کنم گفت 24 ساعت)عوض شه اتفاق خاصی نمیفته

چقد من سر کلاس گوش می کنم :D

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از kavir :
ما از معلم زمین شناسی مون پرسیدیم گفت قراره 2012 یه اتفاق بیفته اونم این که قطب های زمین جا به جا شن(قطب نما ها بعدش جا به جا نشون میدن)
این اتفاق هر نمیدونم چند سال یه بار میفته
گفت این پدیده یکی از احتمالاییه که باعث نابودی دایناسور ها شده
تو این پدیده مثکه یه اتفاقی(فکر کنم گفت جریانات)تو هسته زمین متوقف میشه و در جهت عکس دوباره شروع میشه
اگه این توقف زیاد طول بکشه سرما و یخبندون و نابودی و این چیزا :-ss
ولی اگه سریع(فک کنم گفت 24 ساعت)عوض شه اتفاق خاصی نمیفته

چقد من سر کلاس گوش می کنم :D
این پست اصولا نباید تو تاپیک ِ 2012 می بود ؟ چه ربطی به تمدن ِ مایا ها داشت ؟
اسپم ندین دیگه ...

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از فاطمه افزون :
من خیلی وقت پیش ، یه کتاب ازشون خوندم ، که الآن اسمش هم حتی یادم نیست ، اما یهخ سری مطلبی که ازشون یادمه ، از حدودای 2600 سال قبل از میلاد پیدایشان شده ، حوالی ِ مکزیک اون ورا ، کلا هم آدمای متمدن ِ پیشرفته ای هستن ، اون موقع ها ، نجوم میدونستن ، تقویمشون معروف بوده و معماریشون هم خوب !
اینی هم که میگید در مورد 2012 ، صرفا نگفتن پایان ِ دنیاست ، فقط انتهای تقویمشون اونجاست ، اون ها بیشتر معتقدن که تغییرات ِ جهانی منجر به یه تغییر ِ بزرگ در آگاهی ها میشه ، الآنم بازماندگانشون ، یا همون مایاهای الآن ، معتقدن که یه بحران اقتصادی یا اجتماعی ِ بزرگ پیش میاد ، بعد از اونم ، یه تغییر ِ معنوی ِ خیلی بزرگ !
یعنی ظهور آقا و پایان انتظار ؟ [-o< :(( (اشک شوقه)

من و تو یه مستند راجع بش نشون داد فک کنم ، کسی دید ؟
تنها چیزی که میدونم اینه که خرافات بسیار کم داشتن نسبت به بقیه اقوام زمان خودشونو این نکته ای بوده که متمایزشون میکرده (اینم یه دبیری داشتیم بیکار بود گفت ، مغز منم خالی بود اینو چسبوندم یه گوشش)

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سـاینا :
این پست اصولا نباید تو تاپیک ِ 2012 می بود ؟ چه ربطی به تمدن ِ مایا ها داشت ؟
اسپم ندین دیگه ...
خیلی هم بی ربط نبود خو...حالا شما عصبانی نشو :)
"مایاشناسان سر شناس نیز دربارهٔ اینکه آیا سال ۲۰۱۲ پایان دوره تقویم این قوم است، و آیا این تاریخ سرآغاز دوره‌ای جدید برای بشریت است بحث کرده‌اند و بیان داشته‌اند که این عقاید برداشت‌های نادرست از تاریخ مایا‌ها است. در باورهای امروزه این قوم نیز پدیده ۲۰۱۲ کاملا در تضاد با عقاید آن‌هاست."
منبع:http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B2

یه چیز جالب :
تو ویکی نوشته مردمشون به دو دسته تقسیم می شدن(طبقات اجتماعی)
نخبه:ثروتمندان(خاندان شاه)و روحانیون و بازرگانان و جنگجویان
غیر نخبه:کشاورزان،صنعتگران،شکارچیان و هنر مندان

در ضمن روشنفکر بودن ???
بعضی موقه ها که تو خاندان شاهی مرد نبوده زن به مقام شاهی می رسیده

بالا