• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یاد بگیریم محدود کنیم تا محدود نشویم

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...
پاسخ : یاد بگیریم محدود کنیم تا محدود نشویم

اخه دوستان الان يه چيزيو قانون كردن بايد رعايت كني ديگه...
مث اينكه تو توي مجتمع زندگي كني دلت بخواد ده تا ماشين داشته باشي همشم بذاري تو پاركينگ!
خب همه از اون پاركينگ استفاده ميكنن
ادمن بقيه عم!
حالا قانون ايران اينه!
كشور اسلاميه
بد بري بيرون قانونو زير پات گذاشتي
اون موقه ها هم كه كسي ارايش نمي كرده... رايج نبوده عزيز من ... ارايشي كه امروز اقشار جامعه ميكنن بيشتر واسه جلب توجهه واسه همين هم هس كه اينطوريه
ميبينه نميشه مانتورو گذاش كنار خوب ميره رو صورتش
هرجايي يه قانوني داره
بر خلافش عمل كردي خب قطعا تنبيه ميشي و نبايد هم ناراحت هم شد! از ماست كه برماست! :)
اما بازم با محدوديت خيلي زياد كاملا مخالفم
هرچيزي متعادل
نه يه مدت در بي قانوني به سر ببريم و به بي قانوني عادت كنيم كه بعد قانونمند شديم نتونيم خودمونو درس كنيم، نه اونقد قانونمند كه ديگه واسه نفس كشيدنم به فكر قانون باشيم! :D

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از M@HN@Z :
اون موقه ها هم كه كسي ارايش نمي كرده... رايج نبوده عزيز من ... ارايشي كه امروز اقشار جامعه ميكنن بيشتر واسه جلب توجهه واسه همين هم هس كه اينطوريه
ميبينه نميشه مانتورو گذاش كنار خوب ميره رو صورتش
هرجايي يه قانوني داره
بر خلافش عمل كردي خب قطعا تنبيه ميشي و نبايد هم ناراحت هم شد! از ماست كه برماست! :)

تو داری میگی مانتو باعث شده پس نتیجه میشه یه جای این قانون مشکل داشته ! چرا دخترا و پسرا انقدر تو خیابون دنبال جلب توجه اند ؟ به خاطر قانون ها و محدودیت هایی که از بچگی باهاشون بزرگ شده ...به خاطر اینکه جایی برای ابراز خودشون و احساساتشون ندارن ! مثل اینه که یه گاز رو بخوای تو ی بادکنک فشرده و فشرده و فشرده کنی بعدم بگی این قانونه ... گاز باید فشرده بشه ...ولی بابا اونم یه حدی داره بالاخره میترکه !

اما بازم با محدوديت خيلي زياد كاملا مخالفم
هرچيزي متعادل

ینی الان محدودیت زیاد نیست ؟!

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

درسته حرفات منطقیه ولی توی جامعه کسایی هستن که میخوان ادم خودشون باشن وازخودشون اطاعت کنن نه بقیه ماکشورای دیگه هم میبینیم توی اون کشورااصلابامشکلی که مابافرهنگ کشورمون داریم مواجه نیستن دلیلش چیه؟دلیلش اینه که اونااین فرهنگ براشون جاافتاده وبهش عمل میکنن اماماوقتی اونارومیبینیم که وضعشون ازمابهتره مسلمامیخوایم فرهنگ اوناروروی خودمون پیاده کنیم البته نه درحدوسیع بلکه محدودتر.خانم پرستاریااون کارمندهم دلش میخوادکاری روفراترازمحدوده ی کاریش انجام بده چون دلش نمیخوادزیرسلطه ی دیگران باشه برای همین ازمحدوده ی شغلیش خارج میشه

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

مشکل اصلی اینه ک ملت ما نصفی غرب زده و نصفی عرب زده اند و تکلیفشون با موندگی هاییه ک تو جامعه هست

farewel

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanagan nahie1
شهر
kerman
مدال المپیاد
ای بابا بیخیالم نمیشه!!!!

فک میکنم اگه هر کس خودشو و خانوادشو با عقاید و نظر درست محدود به چیزای لازم کنه(نیاز جامعه و دین)
دیگه ناراحتی از محدودیت بی مورد نداریم!!

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از جـــــــــــلاد لــاغر :> :
اینا همه درسته ولی همون مثالی که زدی (مانتوی تنگ و ...) اینا همه ناشی از محدودیت بیش از حده وگرنه تو دروه ای که حجاب آزاد بود چرا مردم اینجوری آرایش نمیکردن ؟ وقتی محدودیت زیاد باشه این اتفاقا می افته و طرف دیگه شعور خود فرد و اینکه تا چ حد سوئ استفاده گره . جامعه ی ما معمولا مردم سوئ استفاده گرن از همه چی و کسی که اینجوری نباشه ساده لوح میشه مثلن اینکه کسی تو خیابونی که جا نیست یه ماشین رد شه پارک میکنه بعد ک جریمه اش میکنن فحش میده از بالا تا پایین رو ... مردم ما یاد نگرفتن که قانون یعنی وحی هرکسی که قانون رو رعایت نکنه داره حق یه سری آدم دیگه رو زیرپا میزاره ...

بله ، قانون در کل چیز مهمی هست

جمعیت با قانون بد بهتر اداره می شه تا با بی قانونی

اگر محدوده ها بسیار تنگ شدن و دارن به حریم شخصی مردم هم وارد می شن و فردا رنگ لباس زیر مانتوتم می تونه واست مشکل ایجاد کنه راه حلش این نیست که مانتوت رو بکنی در حد پیراهن و شلوارتو بکنی اندازه شلوارک و یه پارچه 3در3 بندازی سرت و بعد بگی من اعتراض دارم آقا!! صدای اعتراض منو بشنوید!!!!!

این آدم در نظر من جز اینکه بگه من منطق و استدلال نمی فهمم و فقط می خوام اعلام وجود کنم کار دیگه نکرده که نتیجه هم نمی ده

یعنی در فرد نتیجه نمی ده ، شاید اگر جنبش های ساطمان یافته مخالف قانون ایجاد شن جواب بده

اما اولین کار اینه که افراد حقوق دان و حقوق شناس از در تغییر قوانین اجتماعی باید وارد عمل بشن و رو موضعشون پافشاری کنن . از راه خود قانون!

اگر این راه جواب نداد و مجبور شدن جنبش های انسانی برای تغییر قانون به وجود بیارن هم راه خودشو داره

در کل موضعم مشخصه دیگه؟ :D طرفدار قانون مندی افراد هستم نه آشفتگی اجتماعی

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از Captain.Pisko :
بله ، قانون در کل چیز مهمی هست

جمعیت با قانون بد بهتر اداره می شه تا با بی قانونی

اگر محدوده ها بسیار تنگ شدن و دارن به حریم شخصی مردم هم وارد می شن و فردا رنگ لباس زیر مانتوتم می تونه واست مشکل ایجاد کنه راه حلش این نیست که مانتوت رو بکنی در حد پیراهن و شلوارتو بکنی اندازه شلوارک و یه پارچه 3در3 بندازی سرت و بعد بگی من اعتراض دارم آقا!! صدای اعتراض منو بشنوید!!!!!

این آدم در نظر من جز اینکه بگه من منطق و استدلال نمی فهمم و فقط می خوام اعلام وجود کنم کار دیگه نکرده که نتیجه هم نمی ده

یعنی در فرد نتیجه نمی ده ، شاید اگر جنبش های ساطمان یافته مخالف قانون ایجاد شن جواب بده

اما اولین کار اینه که افراد حقوق دان و حقوق شناس از در تغییر قوانین اجتماعی باید وارد عمل بشن و رو موضعشون پافشاری کنن . از راه خود قانون!

اگر این راه جواب نداد و مجبور شدن جنبش های انسانی برای تغییر قانون به وجود بیارن هم راه خودشو داره

در کل موضعم مشخصه دیگه؟ :D طرفدار قانون مندی افراد هستم نه آشفتگی اجتماعی

راستش با حرفاتون موافقم به جز مسئله ي حجاب.
الان كار ديگه اي از دست مردم برنمياد.
ميدونين چندساله مردم دارن با تظاهرات و... به حجاب اجباري اعتراض ميكنن؟ تاثيري نداشته.
من خودم ساده تو خيابون ميرم چون حوصله ي دردسر ندارم، ولي موضوع اينه كه وقتي اكثريت مردم با حجاب اجباري مخالفن و به اين موضوع هيچ پاسخي داده نميشه، مردم عاصي ميشن و همين راه پيش پاشون ميمونه.
وگرنه زمان شاه چرا زن ها بي حجاب تو خيابون بيرون نيومدن؟ قانون بود ديگه.
هر قانوني شايسته اطاعت نيست.

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

اینکه یه اکثریتی مخالف این نوع پوششن درست ولی مخالفت هاشون رو چجوری بیان کردن؟ جز اینه که یه سری مدافع حقوق بشر به خاطر همین مردم حتی جون دادن و مردم نشستن نگاه کردن؟

عرضه ی اعتراض صحیح و قوی نداشتیم به نظرم. حتی جامعمون هم واسه این اعتراض یکپارچه نیست.

یعنی مادر همون جوونی که معترض این حجابه ممکنه از اون مذهبی های تیر باشه که فکر کنه الان بچش ملهده.

خیلی چیزا باعث شده که مردم به این نقطه برسن که سکوت کنن در موضع حق و جیغ و داد کنن وقتی فایده ای نداره

الان مسئله همون جیغ و داد بی خود دختریه که دم ون گشت ارشاد میکنه. واقعا فایده ای داشته این نوع اعتراض؟! میخوام بدونم. اگر داشته بگو!

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

آره موافقم با تاپیک
بعضی نوقع ها باید محدود کنیم تا همیشگی باشه
اینجوری بهتره
ممکنه خیلی استفاده کرد و ی هویی از بین رف

• لایک
امتیازات: G.MM

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

حالا جدا از یه سری مسائلی که مجبوریم رعایت کنیم مثه همین مسئله ی حجاب توو خیابون ، در کل من نظرم اینه که توی ِ خیلی از چیزا آدم نباید خودشو به یه چیز ِ واحد محدود کنه .

lapUta

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان قزوین

یادبگیریم محدودکنیم تا محدود نشیم؛
خیلی وقت‌ها، برای بی‌جنبه‌بازی تو مسئله‌های مختلف-هم خیلی رعایت‌‎ کردن و هم‌ خیلی رعایت نکردن!-خیلی از موقعیّت‌های خوب رو از خودمون گرفتیم. و دیگران به‌دیدِ آدمی که نمی‌تونه متعادل باشه، به‌مون نگاه کردن. و البّته که محدود کردن خودمون، در بعضی مواقع، کار بسیاربسیار اشتباهی‌ ه و درنقیض این مورد(!)، محدود کردن خودمون، کار بسیار بسیار درستی ه و در این دو امور خاص، به‌ترتیب بی‌جنبه‌بازی هم سفارش شده و هم سفارش نشده. :D

hesam.rastegar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
داراب
شهر
داراب
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک (نمیدونم چه دورهی بود)

یکی از عمده ترین مسائل بشر همیشه خود سانسوری بود که باعث ایجاد شرع و عادت ها و هنجار های جامعه میشن . اینکه فکر کنی برای رضایت دیگران رعایت و شرع باید خود سانسوری پیشه کنی اونی که هستی رو پنهان کنی عاقبتی جز از بین بردن خودت و ایجاد یک موجود تضویر گر نداره بهتر بدونیم که نحوهی استفاده هر شخص از هر وسیله و ابزاری به اون هدف اون از زندگی یا ته تهش به هدف از استفاده از ابزار بر میگرده . همیشه اون چیزی که باقی هست خود اون ادم هست . چون تا وقتی زنده هستی انگار دنیا هست. به نطر من بهتر که تمام ادم ها به جای اون محدودیت ایجاد کردن و خود سانسوری که شما عرض میکن دنبال خود اصلاحی یا توی شرایطی که حق باهاشون هست به دنبال حق خودشون باشن به جای دروغ نمایی.

بهتر هنجاری نباشه تا بعد به عده ی هجار شکن بگیم. (بهتر درک کنیم که اگه هرکاری که بقیه میکنن ما هم بکنیم دیگه ما هم بقیه میشم )

به قول اقای قرائتی ادمی که همه با هاش موافقن با همه موافق همه با هاش حال میکنن خلاصه حتما یه ریگی به کفشش هست چون نمیشه همه رو رو به کاری که میکنی قانع کنی

بالا