• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوابگاه و مشکلاتش

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : مشکلات خوابگاه

به نقل از موازی :
یه بار یه نفر تو این تاپیک گفته بود هزینه خوابگاهی شدن تقریبا میشه ماهی 200هزار تومن.خب چه خبره؟؟؟ :-??غذا که میدن...سرویس رفت و آمد هم که هست.چه مخارجی داریم مگه؟بخوایم هفته ای یکی دوبار هم خودمون غذا بپزیم اینقدرا نمیشه. :-??
ببین مثن من خودم اکثریت خرجم خورد و خوراکه. 5 شنبه جمعه ها که غذا نیست یا خوراکی برای وقتی تو اتاقی. بهتره از همون اول خرجاتونو یاد داشت کنین که چی و چه جوری خرج می کنین دیگه دستتون میاد خرجتون چه قدره ماهیانه.

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

اینو تو فیس بوک زدن گفتم اونایی که خوابگاه میرن بخونن حواسشون باشه یه تیکه رو هم سانسور کردم :D :-$
دوستانی که راهی خوابگاه میشن چند نکته را مد نظر داشته باشن ...
1 - به هیچ وجه با ترم بالایی ها مخصوصا ترم هفتی ها و هشتی ها در نیفتید که شدیدا بد میبینید ...
2 - دمپایی نه به وجود میاد نه از بین میره بلکه از اتاقی به اتاق دیگه منتقل میشه ... یا با خودتون دمپایی نبرید ... یا رو دم پاییتون زیاد حساس نباشید ... یا از دم پاییتون خیلی مراقبت کنید
3 - غذای سلف بسیار بی کیفیت و بد میباشد در حدی که بعد از یکی دو سال معدتون به روغن سوزی میفته ... تا جایی که میتونید خودتون آشپزی کنید وگر نه بعد از فارغ التحصیلی هرچی پول در میارید باید خرج معدتون کنید
4 - از ویژگی های غذای دانشجویی اینه که تو یه چشم بهم زدن تموم میشه ... اگه نجنبی گشنه میمونی ...
5 - در انتخاب هم اتاقی بسیار دقت کنید ... هم اتاقی زبون نفهم آدم را دیوونه میکنه ...
6 - اصولا تو خوابگاه دزدی اتفاق نمیفته ولی بازم شما مواظب وسایلتون باشید ...
7 - دوستانی که دانشگاه قبول میشن جو میگیرتشون و حس میکنن وارد دوره دکتری شدن و لپ تاپ لازم دارن ... من از همینجا به شما میگم هیچ دانشجویی در ایران به لب تاپ نیاز پیدا نمیکنه الکی به خانواده هاتون فشار نیارید ...
8 - در خوابگاه اصلی ترین سرگرمی ورق بازیه ... دوستانی که میرن خوابگاه حتما یکی دو دست ورق با خودتون ببرید به شدت نیاز میشه
9 - این نکته مخصوص آقایونه ... یه مراسمی هست به نام جشن پتو ... تر بالایی ها به عنوان شیرینی قبول شدنتون تو کنکور میپیچنتون لای پتو و مثل برره ای ها میریزن روتون تا جایی که تقریبا تا دم مرگ میرید این مورد را خیلی مواظبش باشید ... البته یکی دو هفته اول ترم بالایی ها نمیان دانشگاه و شما در امان هستید
10 - در بعضی خوابگاهها دیده شده که تر بالاییها برای خوشامدگویی به ترمکها ( ترم اولی ها معروف هستن به ترمک ) به اتاق های آن ها خشم شب میزنند ... این کار حوالیه ساعت 3 صبح اتفاق میفته ... بنده خودم افتخار اینو داشتم که در یک خشم شب شرکت کنم ... خعیعلی حال میده !!!! ترمکها از خواب میپرن و از ترس میمیرن .... خیلی جالبه
11 - کافووووووور در غذای سلف فیل را از پا در میاره ... اگر بعد از خوردن ناهار احساس کردید که بدنتون به شدت ضعف میره و میخواهید دو سه روز بخوابید آثار کافور است ... حتما بعد از ناهار یکی دو تا خرما بخورید که هم سرحال شوید و هم به کوری چشم مسئولین دانشگاه ......... .. کم نشه !!!!
اینها که گفتم 10 نکته حیاتی بود که حتما باید میدونستید قبل از اینکه تجربشون کنید ... اگه نکته دیگه ای هم یادم اومد بهتون میگم

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از RezA19 :
1 - به هیچ وجه با ترم بالایی ها مخصوصا ترم هفتی ها و هشتی ها در نیفتید که شدیدا بد میبینید ...
اگر منظورت از در افتادن ، دعوا و بگو مگو ـه ، که خب با هیچ کس نباید این طور برخورد کرد . چه سال بالایی چه هم دوره ای ، چه سال پایینی
اما اگر منظورت از در افتادن ، ارتباط برقرار کردن ـه ، که خب خود به خود اکثر ارتباط ها با هم دوره ای ها برقرار میشه اما ارتباط با سال بالایی هم خوبه و به هیچ وجه دلیل نداره دوری بشه ازش

3 - غذای سلف بسیار بی کیفیت و بد میباشد در حدی که بعد از یکی دو سال معدتون به روغن سوزی میفته ... تا جایی که میتونید خودتون آشپزی کنید وگر نه بعد از فارغ التحصیلی هرچی پول در میارید باید خرج معدتون کنید
دیگه در این حد هم نیست . غذای خوب داره غذای افتضاح هم داره .
7 - دوستانی که دانشگاه قبول میشن جو میگیرتشون و حس میکنن وارد دوره دکتری شدن و لپ تاپ لازم دارن ... من از همینجا به شما میگم هیچ دانشجویی در ایران به لب تاپ نیاز پیدا نمیکنه الکی به خانواده هاتون فشار نیارید ...
این خیلی حرف بی اساسی ـه . { "هیچ" دانشجویی نیاز نداره } درست نیست . اکثر دانشجو ها نیاز ضروری ندارن . اما رشته ای مثل نرم افزار اگر برنامه نویسی نیاز داشته باشه ، طبیعی ـه که داشتن لپ تاپ لازمه . یا رشته هایی که با نرم افزار های نقشه کشی سر و کار دارن

8 - در خوابگاه اصلی ترین سرگرمی ورق بازیه ... دوستانی که میرن خوابگاه حتما یکی دو دست ورق با خودتون ببرید به شدت نیاز میشه
اصلی ترین نیست طبیعتا . اینترنت خیلی فراگیر تره نسبت به ورق . ولی خب ورق هم رایجه

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

:Dگفتم از تو فیس یافت کردم خودم هم با این موارد مخالفم منم هنوز یه هفته ایی مونده تا دانشجو بشم اگه نظرم عوض نشه :D
ولی چنتا از مواردش درسته 2-4 ....

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از RezA19 :
( ترم اولی ها معروف هستن به ترمک )
ترمك رو ديگه از كجاتون در اورديد ؟:))))
چس ترم آقا ، چس ترم.

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

من دوسال خوابگاه بودم ندیدم این چیزا رو :)) عجب خوابگاهی بوده این آدم :))
پس چقدرخوبه که دانشگاه ما خوابگاه ورودیا رو از سال بالاییای مخوف جدا میکنه :))

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

من قضيه ي غذاي دانشگاهو نفهميدم :/
همه ي وعده ها ميدن؟! :/
نميدن؟! :/
ب هر حال هر چي بدن من ميخورم :/ بدم بود از بيرون ميخرم :/ امكان نداره آشپزي كنم :/
گشنه هم ميمونم :/

عه اينجا نبايد پست ميدادم :-" اشتباه شد :-"

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بعد ما لباسامونو بشوریم باید کجا ببریم پهن کنیم تا خشک شه ؟ :-" رخت آویز داره؟طناب داره ؟ چجوریاس؟ :-s

• لایک
امتیازات: مت

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Dr.Stansfield :
بعد ما لباسامونو بشوریم باید کجا ببریم پهن کنیم تا خشک شه ؟ :-" رخت آویز داره؟طناب داره ؟ چجوریاس؟ :-s
یه کدومش هست دیگه :D تهش اگه نبود رو جالباسیای اتاق خشک میشن :D

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

بچه ها روزای اول خوابگاه چیکار کنم حوصلمون سر نره

من گریم میگیره اهههه :(

بعد گریه کنی مسخره نمیکنن؟ :D

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

به نقل از niloooofar :

میایم سمپادیا :))

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از niloooofar :

بچه ها تو صفحه های قبل کامل توضیح دادن :)) اگه دختر باشی بقیه میشینن کنارت دلداریت میدن خودشونم گریه میکنن اگه پسر باشی چندتا میزنن پس کلت مسخرت میکنن :))

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

آقا من دوچار دوگانگی شدم :D

یکی گفت اینترنت خوابگاه محدودیت داره یکی گفت نداره، الان اینترنت کوی دانشگاه محدودیت ترافیک داره؟بعد اینکه سرعت دانلودش هم دو نفر بصورت متفاوت ج دادن، سرعتش چقدره؟ :-"

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ExDa :

یکی گفت اینترنت خوابگاه محدودیت داره یکی گفت نداره، الان اینترنت کوی دانشگاه محدودیت ترافیک داره؟بعد اینکه سرعت دانلودش هم دو نفر بصورت متفاوت ج دادن، سرعتش چقدره؟ :-"
اینترنت محدودیت نداره. ولی استفاه از وی پی ان‌های UTI و Gate محدودیت داره. حداقل قبلا که داشت!

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

به نقل از ExDa :

با UTI از ftp دانشگاه؛ با سرعت دو مگ در خوابگاه دانلود کردم! :‌>

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از niloooofar :

هفته ی اول خوابگاه خیلی جو سنگینه مگر اینکه خلافش ثابت بشه :D ( بچه های اتاق پایه باشن )
والا تو خوابگاه پسرانه هم گریه بود اونجا که بخیر کنه :)) ( خودم حتی :-" (( یعنی دل آدم واسه بقال سر کوچه هم تنگ میشه :(( ) )
به نقل از Fateme.RMA :
بچه ها تو صفحه های قبل کامل توضیح دادن :)) اگه دختر باشی بقیه میشینن کنارت دلداریت میدن خودشونم گریه میکنن اگه پسر باشی چندتا میزنن پس کلت مسخرت میکنن :))
نه در این حد دیگه !
اکثرا سعی می کنن بخندوننت !

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی