• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوء استفاده جـنس‍‌‍ی (نظرسنجی)

اگر شما مورد سوء استفاده جنسی قابل اختفا (توضیح داخل متن تاپیک) قرار گیرید، خانواده خود را مطلع می س

• رای‌دهندگان
    198

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی
پاسخ : سوء استفاده جـنس‍‌‍ی (نظرسنجی)

فک کنم آدم تا تو اون شرایط قرار نگیره نمیتونه قطعی بگه چیکار میکنه! :-?

Pedram.fe

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نیو نیشابور سیتی
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

ميتوني الان فرض كني تو اون شرايط قرار گرفتي و بعد فك كني ببيني چي كار ميكني.
من خودم اين كارو كردم و بعد نظر دادم

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

چه نظر سنجی شنیعی
آدم اسمشم نمیتونه تحمل کنه
من فک میکنم ضربه ی روحی خیییییییییییییییییییلی شدیدی وارد میکنه

ایشا... که هیشکی 2 4 نمیشه [-o< [-o< [-o<

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

~
ولی کلا همچین موقعیتی صدسال سیا پیش نمیاد امدوارم برای بقیه هم همینجور باشه :-[

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از OOO.elham.OOO :
~
ولی کلا همچین موقعیتی صدسال سیا پیش نمیاد امدوارم برای بقیه هم همینجور باشه :-[

اتفاقا احتمال اینکه پیش بیاد اصلا کم نیست

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

تاپیک اتفاقن مفیده.چون نشون میده که واقعن چقدر جامعه برای دختر ها ناامن تره

• لایک
امتیازات: MHD.H

po0ya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
shahid ejei
شهر
esfahan
مدال المپیاد
سابقه دارم !

به نقل از dorna :

و پسر ها !‌ D:

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از po0ya :
ناامنی کلن برای همه هست ولی اصولن تجاوز چه از نوع کلامی چه فیزیکی و چه جنسی معمولن از جانب مرد ها صورت میگیره و معمولن آسیبش متوجه دخترا میشه ولی خب از اونجایی که ناامنی تو جامعه ی ما خیلی رشد کرده و همین طور هی داره رشد میکنه و خیال توقف هم نداره جامعه هم برای پسر ها ناامن تر از حد معموله و هم ناامنی برای دخترا خیلی زیاد شده.

کاربر حذف شده 8031

مهمان

به نقل از dorna :

ولی فکر نکنم تا این قدر جامعه برای دختر ها یا پسر ها نا امنه . چون بستگی به خود ادم داره (منظور نوع پوشش) که طرف به خودش اجاز ه ی چنین کاری رو بده.

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از پروفسور :
ولی فکر نکنم تا این قدر جامعه برای دختر ها یا پسر ها نا امنه . چون بستگی به خود ادم داره (منظور نوع پوشش) که طرف به خودش اجاز ه ی چنین کاری رو بده.
خیر.هیچ هم بستگی نداره.بذار ببینم امنیت زن ها تو ایران بیشتره یا توی سوئد!؟یا مثلن تو افغانستان که زن ها برقع سر میکنن؟؟؟
این منطقی که میگن نوع پوشش امنیت رو زیاد میکنه اشتباهه.مثل این میمونه که راه حل کاهش دزدی اینه که پولتون رو قایم کنید!ممکنه که دو اون لحظه برای شخص خاص اگه پولش رو قایم کنه کم تر دزدی انفاق بیفته ولی آیا با قایم کردن پول آمار دزدی پایین میاد؟؟؟؟
یه بررسی کشور خودمون با کشور های که امنیت خیلی بالاتری دارن نشون میده که نوع پوشش در آمار کلی امنیت تاثیر نداره.

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ببینید اینی که میگید در دنیا پوشش اهمیت نداره در امنیت شاید به جای خودش درست باشه اما توی ایران که بر اکثریت جامعه هنوز اون دید سنتی حاکم هست ظاهر طرف در اینگونه اتفاقات موثر هست.
من فکر می کنم کمتر دیده باشیم که به یه خانوم چادری تیکه انداخته باشن تا یه خانومی که با مانتو هست[nb]از حرف من برداشت نشه که همه باید چادری باشن از نظر من[/nb]

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

اگه طرف فامیل آدم باشه فک کنم حتا اگه با خانواده مطرح بشه تو رو در بایستی گیر کنن و ترس از ابرو رفتن که انگ بزنن به فردی که مورد سو استفاده بوده کم تر شکایات کنن

ولی اگه فامیل نباشه خیلی دست آدم بیشتر بازه

ولی این جوری که من تو روز نامه ها خوندم تو کودکان خیلی زیاده بیشتر توسط اطرافیان

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از احمدرضا.ج :
ببینید اینی که میگید در دنیا پوشش اهمیت نداره در امنیت شاید به جای خودش درست باشه اما توی ایران که بر اکثریت جامعه هنوز اون دید سنتی حاکم هست ظاهر طرف در اینگونه اتفاقات موثر هست.
من فکر می کنم کمتر دیده باشیم که به یه خانوم چادری تیکه انداخته باشن تا یه خانومی که با مانتو هست[nb]از حرف من برداشت نشه که همه باید چادری باشن از نظر من[/nb]
بله.من آدمی نیستم که سفسطه کنم و مثل خیلیا بگم نه!اینطور نیست و به چادری ها همون قدر تیکه میندازن تا به مانتویی ها و ..... .این حرفتون درسته ولی بذار برگردم به همون مثال پول:این یه چیز واضحه که تو یه جامعه ی ناامن هر کس پولش رو همه جا دنبال خودش ببره و کلی استرس بکشه و حواسش رو جمع کنه که کسی ازش دزدی نکنه کم تر ازش دزدی میشه تا کسی که این کار ها رو انجام نده اما آیا این دردی از جامعه دوا میکنه؟؟؟؟قطعن این طور نیست.اتفاقن برعکس:هر چی افراد بیشتر پولشون رو قایم کنن و در خونشون رو قفل و زنجیر کنن بی اعتمادی و ناامنی بیشتر میشه.جریان حجاب هم همینه.مشکل ما اساسیه برای حل مشکل هم نمیضشه راه حل دفاعی پیشنهاد بدیم چون وضع اینطوری بهتر که نمیشه هیچ بدتر هم میشه.آزادی حجاب ممکنه در اول یه سری مشکلات پیش بیاره ولی فرهنگ ما راکد نیست قابلیت تغییر هم داره.خلاصه بگم که دید سنتی همین طوری واسه خودش تغییر نمیکنه ،باید تغییرش داد.زمانی که عدالت رعایت شه در کنار فرهنگ سازی این تغییر میسر میشه ولی با حرف زدن قرار نیست جامعه تغییری بکنه.
به نقل از farnazZ :
اگه طرف فامیل آدم باشه فک کنم حتا اگه با خانواده مطرح بشه تو رو در بایستی گیر کنن و ترس از ابرو رفتن که انگ بزنن به فردی که مورد سو استفاده بوده کم تر شکایات کنن

ولی اگه فامیل نباشه خیلی دست آدم بیشتر بازه

ولی این جوری که من تو روز نامه ها خوندم تو کودکان خیلی زیاده بیشتر توسط اطرافیان
درسته.ولی فک میکنم مردم باید یاد بگیرن که از خودشون در هر صورتی دفاع کنن.بحث آبرو تو این قضیه خیلی افراطیه.باید کنار گذوشته شه.

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از dorna :
درسته.ولی فک میکنم مردم باید یاد بگیرن که از خودشون در هر صورتی دفاع کنن.بحث آبرو تو این قضیه خیلی افراطیه.باید کنار گذوشته شه.

بله من هم با حرف شما موافقم

ولی چه جوری باید جا انداخته بشه یا یاد داده بشه ؟ مثلان اگه پدر یا برادر یا .... مورد آزار و اذیت قرار بدن چی ؟

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از dorna :
بله.من آدمی نیستم که سفسطه کنم و مثل خیلیا بگم نه!اینطور نیست و به چادری ها همون قدر تیکه میندازن تا به مانتویی ها و ..... .این حرفتون درسته ولی بذار برگردم به همون مثال پول:این یه چیز واضحه که تو یه جامعه ی ناامن هر کس پولش رو همه جا دنبال خودش ببره و کلی استرس بکشه و حواسش رو جمع کنه که کسی ازش دزدی نکنه کم تر ازش دزدی میشه تا کسی که این کار ها رو انجام نده اما آیا این دردی از جامعه دوا میکنه؟؟؟؟قطعن این طور نیست.اتفاقن برعکس:هر چی افراد بیشتر پولشون رو قایم کنن و در خونشون رو قفل و زنجیر کنن بی اعتمادی و ناامنی بیشتر میشه.جریان حجاب هم همینه.مشکل ما اساسیه برای حل مشکل هم نمیضشه راه حل دفاعی پیشنهاد بدیم چون وضع اینطوری بهتر که نمیشه هیچ بدتر هم میشه.آزادی حجاب ممکنه در اول یه سری مشکلات پیش بیاره ولی فرهنگ ما راکد نیست قابلیت تغییر هم داره.خلاصه بگم که دید سنتی همین طوری واسه خودش تغییر نمیکنه ،باید تغییرش داد.زمانی که عدالت رعایت شه در کنار فرهنگ سازی این تغییر میسر میشه ولی با حرف زدن قرار نیست جامعه تغییری بکنه.درسته.ولی فک میکنم
رعایت حجاب و این بحث‌ها رو که می‌گید ممکنه واسه فرد موثر باشه، اما تاثیری رو کل نداره. (چیزی بود که من برداشت کردم از مجموع حرفاتون)
عدم رعایت حجاب (آزادی حجاب که مطرح کردید) می‌گین اول مشکلاتی به وجود میاره ولی بعد فرهنگ و سنت ما تغییر می‌کنه و حل می‌شه.

خب الان به نظر شما راهکار چیه واسه در امان موندن از مشکلات و پیامدهای احتمالیش تو جامعه؟
الان خود شما به عنوان یک دختر تو این جامعه چه راهکاری پیش می‌گیرید تا حداقل مشکلات و مزاحمات‌ها و مسائلی از این دست براتون پیش بیاد؟

مونا پ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ف یک تهران.
شهر
تهران

واقعا آدم بهش فکر هم میکنه مخش سوت میکشه. :D

من که اگه جای اونی بودم که مورد تجاوز قرار گرفته صد درصد خودکشی میکردم چون لطمه روحی خیلی زیادی میزنه و آدمو تو شرایط انگشت نما یی قرار میده که خیلی بده و عذاب وجدانی که سراغ آدم میاد دیوونه کنندس.

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از مونـا پ.(ه) :
واقعا آدم بهش فکر هم میکنه مخش سوت میکشه. :D

من که اگه جای اونی بودم که مورد تجاوز قرار گرفته صد درصد خودکشی میکردم چون لطمه روحی خیلی زیادی میزنه و آدمو تو شرایط انگشت نما یی قرار میده که خیلی بده و عذاب وجدانی که سراغ آدم میاد دیوونه کنندس.
به هر حال اکثر مردم این شعورو دارن که بدونن تقصیر اونا نیس و اونا پاک و بی گناهن!

به نظر من در شرایط کنونی اگه واسه یه دختر این اتفاق بیفته بهتره که نگه چون به نوعی آینده اش خراب می شه (از ازدواج گرفته تا استخدام و.....)
واسه پسر هم که اصلن نمی شه بهش فکر کرد! :-w
ولی در کل این کار اوج رذالت _ :-w :(

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من مخالف اینم که گفته نشه.
گفته نشدن باعث میشه ما به سمتی بریم که خیلی ها واقعیات رو ندونن و نشه برای اون کاری کرد و در بلند مدت میشه یه جایی مثه مکزیک که اوایل رواج این حور کارا مردم به خاطر بافت سنتی جامعه و فرهنگشون چیزی نمی گفتن اما امروزشون معلوم هست چه خبر ه
به نظرم باید به مراجع قانونی گفت و دنبال احقاق(املا) حق رفت تا افرادی که اینجور کارا رو می کنن احساس آرامش نکنن.
راهکاری هم که من به نظرم میرسه اینه که باید به جامعه آگاهی بخشید، به پلیس آموزش لازم برای برخورد با این موارد رو داد، با پلیس و نیروهای امنیتی مربوط به این امور همکاری کرد.

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

خب نهاتیا 101 نفر در نظرسنجی شرکت کردند که نتیجه این شد:

پسر هستم - بله
12 (11.9%)
دختر هستم - بله
33 (32.7%)
پسر هستم - خیر
29 (28.7%)
دختر هستم - خیر
27 (26.7%)

نظرسنجی قفل شد.

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از مهران م. :
رعایت حجاب و این بحث‌ها رو که می‌گید ممکنه واسه فرد موثر باشه، اما تاثیری رو کل نداره. (چیزی بود که من برداشت کردم از مجموع حرفاتون)
عدم رعایت حجاب (آزادی حجاب که مطرح کردید) می‌گین اول مشکلاتی به وجود میاره ولی بعد فرهنگ و سنت ما تغییر می‌کنه و حل می‌شه.

خب الان به نظر شما راهکار چیه واسه در امان موندن از مشکلات و پیامدهای احتمالیش تو جامعه؟
الان خود شما به عنوان یک دختر تو این جامعه چه راهکاری پیش می‌گیرید تا حداقل مشکلات و مزاحمات‌ها و مسائلی از این دست براتون پیش بیاد؟
درسته!میدونید فرهنگ چیزی نیست که خود به خود تغییر پیدا کنه.چیزی که میتونه تاثیر اساسی روی فرهنگ داشته باشه قوانین یه جامعه هستن.و متاسفانه قواین تو مملکت ما نمیتونه از حریم خصوصی زنان دفاع کنه چون اصلن حقوقی که برای یه زن قائل شده کم هست.یکی از دلایل دیگش هم اینه که تو جامعه ی ما یه جور دیوار بین دو جنس مخالف کشیده شده که این خیلی مشکل سازه.به خصوص که بچه ها از کودکی توی جامعه ی تک جنسی رشد پیدا میکنن.و فکر نمیکنم با این وضع خیلی مشکلات رو حل کرد و تغییرات اساسی به وجود اورد.
خلاصه اول باید قوانین یه جامعه اصلاح شه و بعد فرهنگ سازی بشه.میدونم که تغییر قوانین کافی نیست ولی شرط انجام تغییر اینه که ضرفیت تغییر وجود داشته باشه که من این رو توی قوانین جامعمون نمیبینم.

بالا