• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی درس فیزیک در کنکور ( از 1 تا پیش )

• شروع کننده موضوع

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
درس فیزیک تو کنکور ضریب بالایی داره....معمولا کسایی که از ریاضی کم میارن با فیزیک میتون به طرز قابل توجهی رتبه خودشون رو بالا ببرن!......خودم تاثیرشو دیدم که دارم میگم!.....همه کنکوریا هم میدونن اینو......ضریبش تو نهایی 3 هست که برای کنکور در یه 3 ضرب میشه که کلا ضریبش تو کنکور میشه 9 ( :D .....اگه ابهام داشت جمله همینو بدونین که تو کنکور ضریب فیزیک 9 هست!)

فیزیک 1

فیزیک 1 رو که همه میدونن مبحث آینه عدسیش مهمه و عمق واقعی و ظاهری.....که واقعا تستای مفتی هستن.....از دستشون ندید.
بیشتر تلاشتون تو فیزیک 1 این باشه که سریع تشخیص بدین که مثلا وقتی بتون گفتن جسمی مقابل آینه مقعری از بی نهایت تا کانون جابه جا میشه بدونین تصویرش چه طوری تغییر میکنه!.... یا وقتی که بهتون گفتن جسمی مقابل یک آینه کروی قرار داره اگه طول تصویر 2 برابر طول جسم باشه آینه چه آینه ایه؟.....سریع تشخیص بدین که مقعره! و امثال اینها.
تو کنکور از فیزیک 1، 5 تا سوال برا ریاضی ها و ، 3تا سوال هم برا تجربی ها میاد.
کتابی هم که پیشنهاد میشه فیزیک پایه گاج سفید هست.

فیزیک 2

توی فیزیک دوم دبیرستان مهمترین فصل، فصل 5 (بیشتر لوله های U شکل) و 6 (بیشتر تعادل های گرمایی) هستن.....دینامیک و سینماتیک توی پیش دانشگاهی مفصلتر بحث میشن و بیشتر سوالات مکانیک از پیش میاد (البته به این معنا نیست که نباید خوندشون).
ولی به کسایی که میخوان تو تابستون پیش دانشگاهی رو هم بخونن (کار شدنی ای هست....تعجب نکیند!) پیشنهاد میدم که مکانیک دوم رو نخونن....چون خیلی ساده است!
پس اگر کسی مکانیک دوم دبیرستان رو نخونه ضرر آنچنانی نمیکنه!

از این قسمتها که به "گرما – فشار" معروفن بین بکس کنکوری، حدودا 4 تا سوال میاد تو کنکور که پیشنهاد میشه مبحث تعادل گرمایی رو بزارید آخر سوالات فیزیک بزنید چون وقت گیرن! بقیه شون تست مفتن! راحت میشه بزنیدشون.
البته اینم بگم که چون رشته ی تجربی ترمودینامیک رو ندارن از این مبحث (گرما-فشار) سوالات سخت تری نسبت به گروه ریاضی طرح میشه براتون. نمونه شم کنکور 89 تجربی (حالا ممکنه که کسی راحت باشه براش ولی در مقایسه بقیه میگم).
کتابی هم که پیشنهاد میشه فیزیک پایه گاج سفید هست.

فیزیک 3

فیزیک سوم دبیرستان سهم بیشتری داره نسبت به دوم دبیرستان. مهمترین مباحث رو هم به طور دقیق نمیشه مشخص کرد. باید همه شو بخونید. احتمال اومدن سوال از همه قسمتها هست ، ولی احتمال اینکه از ترکیب مقاوت و خازن سوال بدن بیشتر از اینه که فقط از خازن یا فقط از مقاومت سوال بدن.....تو فصل 5 (القای الکترو مغناطیسی) ، مبحث جریان متناوب ، بهتون پیشنهاد میدم که اول نوسان رو از کتاب پیش بخونید بعد برید سراغ جریان متناوب. به عبارتی اول پیش بخونید بعد جریان متناوب رو بخونید ، چون جریان متناوب پیش زمینه اش نوسانه! اگر اول نوسان رو خوب خونده باشید درک بهتری رو جریان متناوب پیدا میکنید و طبعا سرعت عملتون هم میره بالاتر.

تو کنکور از فیزیک 3 برا رشته ریاضی حدودا، 13 تا سوال میاد و برای رشته تجربی حدودا، 8 تا سوال میاد.
تو فیزیک 3 پیشنهاد میشه که قوانین کیرشهف رو مثل تعادل گرمایی بذارید آخر سوالات فیزیک بزنید ، چون واقعا وقت گیرن!
کتابی هم که پیشنهاد میشه فیزیک پایه گاج سفید هست. مبتکران هم بد نیست....ولی سوالاتش خیلی آبکی هستن.....به نظرم برا بعد از عید تو دوران جمع بندی واسه یادآوری خوبه!

فیزیک پیش دانشگاهی

فیزیک پیش که همه مباحثش مهمه و این فیزیک پیش خیلی کاریه!.....حتما حتما همه ی مباحث رو یاد بگیرید. سبک سوالات معمولا با سالای گذشته فرقی نمیکنه ، مخصوصا تو پیش 2 ، ولی نوسان و موج رو سعی کنید مفهومی یاد بگیرید چون میتونن بپیچوننشون!
تعداد سوالات پیش هم دیگه زیاده! :D . ممکنه که هر سال تعدادشون کمتر یا بیشتر بشه (مثل دیفرانسیل که تو سال 89 یه تست مشتق کمتر از سال قبل یعنی 88 بود!).

پیش 2 که نگرانش نباشید هرچی هم که فیزیک سرتون نشه پیش 2 آب خوردنه......چون همه اش فرمولی و حفظیه!

بیشتر گیر تو پیش 1 هست ، مخصوصا مکانیک! که اونم با کمی تمرین بیشتر حل میشه.

یه بحثی هم هست تو فیزیک پیش. اونم "جا به جایی در Tثانیه nام" هست که متاسفانه معلم ها خیلی بچه ها رو با این مبحث سرکار میذارن!......این مبحث اصلا مورد توجه طراحان سوال کنکور سراسری نیست!.....خودتون رو با فرمولای مسخره و زیادش سرکار نذارید!
مطمئن باشید که اونقدر سوال واسه طرح کردن زیاد هست که به این مبحث کشیده نمیشه
! ولی اینم به اون معنا نیست که نخونیدش ، فقط زیاد روش مانور ندین!......فرمولای خیلی زیادی داره که همه سرکارین. با یکی دوتا فرمول اصلی ای که داره همه مسائلش حل میشن.

کتابی هم که پیشنهاد میشه فیزیک پیشدانشگاهی 1و2 گاج سفید هست.
ولی برای فیزیک مدرن اصلا گاج پیشنهاد نمیشه!.....کتاب فیزیک پیشدانشگاهی 2 خیلی سبز به نظرم عالیه!

خوب به گمانم تموم شد. اگه چیزی کم و کسره بگید تا حلش کنیم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : بررسی درس فیزیک در کنکور(از 1 تا پیش)

ممنون.عالی بود :)
فقط من با یه بخشش مخالفم :D
اونم گاج سفیده!
گاج سفید بسیار ساده تر هست از سوالاتی که تو 2سال اخیر مطرح شدن تو کنکور.
من خودم انرژی اتمی رو پیشنهاد میکنم.به خصوص برای پیش دانشگاهی.سوالات خوب و خلاقانه و ترکیبی زیاد داره.
بعد از اینکه احساس کردید مسلط شدید، برید کتاب بنفش کانو بزنید!کتاب کم حجمیه ولی پر از سوالات ترکیبیو خلاقانه.یعنی هر سوالش یه نکته داره! اون کتاب از همه کتابهای موجود، سوالاتش شبیه تر هست به کنکور 2 سال اخیر!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از مهسا.ش :
اونم گاج سفیده!
من خودم انرژی اتمی رو پیشنهاد میکنم.به خصوص برای پیش دانشگاهی.سوالات خوب و خلاقانه و ترکیبی زیاد داره.
بعد از اینکه احساس کردید مسلط شدید، برید کتاب بنفش کانو بزنید!کتاب کم حجمیه ولی پر از سوالات ترکیبیو خلاقانه.یعنی هر سوالش یه نکته داره! اون کتاب از همه کتابهای موجود، سوالاتش شبیه تر هست به کنکور 2 سال اخیر!

اول اینکه دستتون درد نکنه آقا امیر ...عالی بود ... <D=

دوم اینکه راستش مهسا جون منم با حرف آقا امیر موافقم ....بچه های تجربی که واسه پایه به نظر من نرن سراغ انرژی اتمی بهتره و با گاج و 30 سال کنکور کارشون راه می افته .. چون سوالاتش یکم سخت و وقت گیرتر از گاج سفیده ...یعنی برای بچه های تجربی که اصلا پیشنهاد نمیکنم برن سراغ پایه ی انرژی اتمی ...اما خب واسه بچه های ریاضی من نمیتونم نظر بدم ...اما مهسا جون میگن انرژی اتمی واسشون خوبه پس خوبه دیگه :D ....واسه پیش 1 چرا ...از نظر من واسه پیش 1 هر چی بیشتر تست بزنن به نفعشونه ...خصوصا انرژی اتمی واسه پیش 1خیلی بهتره ...

و اینکه آقا امیر امسال توی پیش 2 به ما تجربیا یه سوال از e=∆mc^2 دادن که باید اول m∆ رو از روی ِ جرم نوترون و پروتون و تعداداشون و جرم هسته اتم از حساب میکردیم :O(اونم با اون جرمای مزخرف ِ چند رقم اعشارشون) #-o و انرزی بستگی هسته رو حساب میکردیم...مطمئنا نمیشد توی اون وقت تست این سوالو حل کرد ...یا باید بیخیال ِ این تست میشدی یا باید محاسباتت اینقدر سریع ِ سریع بود که خوب اون عدادشونو تو اون عدادی مزخرف جرمشون ضرب کنی(که بعید میدونم 10 درصد هم بوده باشن ) یا این تستو حل میکردی و بیخیال حداقل 3 تست دیگه میشدی...پس نمیشه گفت سوالای پیش 2 همیشه آسونه ...بچه ها باید انتظار اینجور چیزارو هم داشته باشن ...
این طراحای کنکور واقعا هر سال باید یه مسخره بازی رو سوالای کنکور در میارن ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

مریم جان ممنون :) من هی یادم میره تجربی رو! بله واسه تجربی فکر نمیکنم لازم باشه!یعنی واقعا وقتتونو بذارین رو همون زیستتون!به این درسا زیاد گیر ندین! :D

پیش2 ما خیلی آسون بود تستاش.یعنی همه ش ومن به شخصه زدم.فکر کنم اغلب بچه ها زده باشن! واسه شما سخت داده بودن نامردا!

• شروع کننده موضوع

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از negine-raz :
اول اینکه دستتون درد نکنه آقا امیر ...عالی بود ... <D=
پس نمیشه گفت سوالای پیش 2 همیشه آسونه ...بچه ها باید انتظار اینجور چیزارو هم داشته باشن ...

اول اینکه خواهش میشه. :-[
دوم اینکه درست میگین شما......ولی خب همونطوری که مهسا گفته بود مال ما خیلی آسون بود پیش 2.....ببخشید بچه های کنکوری لطف کنن حرفای حرفای مریم خانوم رو برا تجربی ها لحاظ کنن.

به نقل از مهسا.ش :
بعد از اینکه احساس کردید مسلط شدید، برید کتاب بنفش کانو بزنید!

گاج سفید به نظر من مناسبترینه!.....من خودم 4 بار گاج سفید رو تستاشو زدم ولی سراغ کتاب دیگه ای نرفتم!......انرژی اتمی رو من داشتم و لی دیگه بعضی جاها خیلی زیاده روی کرده.....ولی کتاب بدی نبود به نظرم!.....بنفش قلمچی هم سوالای المپیادی داره که اونا رو بی خی خی......سوالات تالیفیش هم خیلی دیگه فضاییه!.....
کنکور همچین چیز سختی نیست فیزیکش.....با حل کردن همون سوالات سالای گذشته میشه در حد 80 به بالا هم تو کنکور سرمایه گذاری کرد!.....
کسی که تو کنکور از فیزیک ضربه میخوره معمولا به خاطر محاسباته!.......نه چیز دیگه ای......پس سوال فرقی نداره که چی باشه......اصل تقویت محاسبات ریاضیه!

• لایک
امتیازات: N!ma
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من اونارو واسه کسی گفتم که میخواد فیزیک رو برای بالای 90 حساب کنه (;

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

منم یه فصل از فیزیک پایه کانون بنفششو که پشتیبانم بم گفتن رو تستاشو زدم خیلی با تستاش حال نکردم ولی با تستای خیلی سبز خیلی حال کردم (همچین جون داره) اما برای کنکور نشر الگو از همش بهتره اگه هم مسلطین (به نظر من) خیلی سبز رو تستاشو بزنید

البته من فقط خیلی سبزو تستای الکتریسیته ساکن و جاریشو زدم و بنفش کانون رو کار و انرژی شو! (حالا 2 تا فصل دیگه هم تستاشو میزنم حواب نهاییو ارجاع میدم :P)

راه حل های بنفش کانون با اینکه کتاب فیزیک پایس ولی راه حل هاش بعضی جاهاش از تکانه و حرکت پرتابی و اینا حل کرده (مسائلی که با معلومات فیزیک 1 2 و 3 هم میشه حل کرد)

جزوه گزینه 2 قسمت فشار صفحه 36 مثال 11 گزینه 4 درسته! گفتم بگم یه وقت بی توجهی بش نشه (;

• لایک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از عــلـ ن ـی :
منم یه فصل از فیزیک پایه کانون بنفششو که پشتیبانم بم گفتن رو تستاشو زدم خیلی با تستاش حال نکردم ولی با تستای خیلی سبز خیلی حال کردم (همچین جون داره) اما برای کنکور نشر الگو از همش بهتره اگه هم مسلطین (به نظر من) خیلی سبز رو تستاشو بزنید

البته من فقط خیلی سبزو تستای الکتریسیته ساکن و جاریشو زدم و بنفش کانون رو کار و انرژی شو! (حالا 2 تا فصل دیگه هم تستاشو میزنم حواب نهاییو ارجاع میدم :P)

راه حل های بنفش کانون با اینکه کتاب فیزیک پایس ولی راه حل هاش بعضی جاهاش از تکانه و حرکت پرتابی و اینا حل کرده (مسائلی که با معلومات فیزیک 1 2 و 3 هم میشه حل کرد)
الان به هیچ وجه نرسید سراغ فیزیک بنفش الگو!!!!!!!!!!!!!!
اونو بذارید واسه عید.اونموقع هم پیشو خوندین و هم پایه رو و خواهید دید که با پیش خیلی راحت تر حل میشه سوالاتی که میگید با پایه هم قابل حله.
درضمن نور وشکستش چیزی نداره.چون خود مبحثش آسونه اصلا!
ولی بقیه ش خیلی خوبه. حالا به هرحال من تجربه شخصیمو میگم. بقیه ش با خودتونه(;

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی
پاسخ : بررسی درس فیزیک در کنکور ( از 1 تا پیش )

برا فیزیک حتما وقت بذرید مخصوصا اگه دانش اموز تجربی باشین چون ریاضیا خودشون می دونن باید بخونن ولی تجربیا اکثرا کم کاری می کنن تو این درس
اگه بخواید گاج سفید بخونید فقط تستای ستاره دارشو بحلید اگرم نه که هیچ
خیلی سبز خوبه من برا سوم و پیش 1 و پیش 2 خوندم خوببود مخصوصا پیش عالیه
مبتکران سوم خوبه اونم نه اون کتاب کلفته اونی که کوچیکه نیسندش یادم نیس همون خوبه
دی وی دی های گزینه دو عالیه واقعا خوبه هااااااااااااااااااااااا
نکته اخر فیزیک می تونه از زمین تا اسمون رتبه تونو تغییر بده(چه اغراقیییییییییییی)

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

با اینکه یه خورده شاید دیر باشه ...
برای فیزیک پیش دانشگاهی ...
کتابی هست که زیاد معروف نیست و کمتر کسی از سال قبلی های ما میشناسش . چند سالی بود که چاپ نمیشد ...
فیزیک انتشارات فار
روش هاش متفاوت و بسیار جالبه ...
کمی حجمش زیاده ... اما فوق العاده است ...

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نــيما :
با اینکه یه خورده شاید دیر باشه ...
برای فیزیک پیش دانشگاهی ...
کتابی هست که زیاد معروف نیست و کمتر کسی از سال قبلی های ما میشناسش . چند سالی بود که چاپ نمیشد ...
فیزیک انتشارات فار
روش هاش متفاوت و بسیار جالبه ...
کمی حجمش زیاده ... اما فوق العاده است ...
من خودم نمیخوندم ولی یکی از رتبه های خوب میگفت که از فار اسفاده کرده و کتاب خوبی بوده!!!!!!!!!!!!!

• لایک

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

گفتم منم یه چیز بگم برم . معلممون میگه 5 تا بخشه تو فیزیک کنکور خیلی تعیین کنندست . 3 بخش اول فیزیک پیش و الکتریسیته ساکن و جاری سال سوم. اگه بخوان سخت بدن راحت میتونن بپیچونن هیچ کی جواب نده.

• لایک

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

خب یه معذرت از همه به خاطر کمکاریم. راستش نتونستم همه پستارو بخونم ولی گفتم منم یه چیزی گفته باشم

1- فیزیک 1 فصل های اول هم جزو منابع کنکور هستن . اونارو هم بخونین . تا مثه من نشه که تو کنکور سوال مربوط به اون نیروگاه آبی رو غلط بزنید.

2- فیزیک 2 بعضی چیزا داره که مکانیک پیش نداره !!! بله درسته !!! دقت کنین 1

3- برا تست مراقب باشین و بدونین دنبال چه نوع تستی هستین . برا تست آموزشی اندیشه سازان (قدیمی) یا فار خوبه - برای تست مهارتی آبی کانون 10 سال خوبه
برای تست با سطح بالاتر بنفش کانون(سوالات تکمیلی ) خیلی عالیه. خوشخوان برا مرور خوبه . مخصوصن اون آزمونای آخر کتاب !!!!

4- فیزیک پیش 1 رو مراقب باشین . من خودم یادمه نخوندم موند برا آخر ترم و عید. یعنی فکر کردم همون مال دومه ولی بعد فهمیدم نه بابا !!!

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام فک کنم این تاپیک این جا داره خاک میخوره ..........کنکوری های 92 هر مشکلی در زمینه فیزیک دارن (حتی اگه سوالی باشه که با مغهومش مشکل دارند) این جا بیان مطرح کنن......رسیدگی میشه.......هرکدوم از فصلای فیزیک که نتونستین مفهومی یاد بگیرید رو این جا بیاین بگید حل میشه

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از ali 73 :
گفتم منم یه چیز بگم برم . معلممون میگه 5 تا بخشه تو فیزیک کنکور خیلی تعیین کنندست . 3 بخش اول فیزیک پیش و الکتریسیته ساکن و جاری سال سوم. اگه بخوان سخت بدن راحت میتونن بپیچونن هیچ کی جواب نده.
دقیقا به قول یک فیزیکدان! این فصل ها چون منابع دانشگاهی و کتابهاش زیاده طراحان میتونن سوالای متنوعی طرح کنن

بچه ها یه سوال من از مکانیک دوم در حد صفر هم یادم نیست . واسه پیش پیش نیازی نمیخواد ؟ یعنی نخونده برم سر کلاس کم نمیارم؟ البته اینو بگم که دبیرمون گفت تابستون مکانیک دوم نخونید اصلا چهارم یه جور بتون درس میدم مشکلی نداشته باشید اما من نسبت به بقیه خیلی تو مکانیک کمترم!

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

به نقل از شواليه سبز :
بچه ها یه سوال من از مکانیک دوم در حد صفر هم یادم نیست . واسه پیش پیش نیازی نمیخواد ؟ یعنی نخونده برم سر کلاس کم نمیارم؟ البته اینو بگم که دبیرمون گفت تابستون مکانیک دوم نخونید اصلا چهارم یه جور بتون درس میدم مشکلی نداشته باشید اما من نسبت به بقیه خیلی تو مکانیک کمترم!
دبیرتون درست گفته
وقتتونو رو مکانیک دوم تلف نکنین
منم نخوندمش و پشیمون نشدم

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه دبيرتون گفته پس نيازي نيست!
منم نخوندمش تابستون ولي رفتم مدرسه دبيرمون گفت اينو2م خونديدديگه زيادوقت نميزاريم روش! کلي ضررکردم

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از شواليه سبز :
نه اصلا درسایی که تو پیش دوباره تکرار می شه رو به نظر من حتما بذارید همون موقع. خیلی بهتره . وقتتونم تلف نمی شه. بعد تازه همه دبیرا فرض رو بر این می ذارن که شما هیچی حالیتون نیس و از پایه درس می دن.

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از 1024 :
دبیرتون درست گفته
وقتتونو رو مکانیک دوم تلف نکنین
منم نخوندمش و پشیمون نشدم

منم نخوندم با این که مکانیکم خیلی خوب بود سال دوم . یکم فقط رو رحیم اثر گذاشت . نخوندی مشکلی نیس فک کنم ولی اعتماد به نفستو حفظ کن همین (;

• لایک

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از مهســـــــــــــا :
اونم گاج سفیده!

در مورد پایه اصلا کتاب انرژی اتمی مناسب نبود ...
البته باید همه تستا رو زد و من اون کتاب رو هم زدم....
ولی بخش عادیش خیلی خیلی آسون بود حتی آسونتر از گاج و بخش تکمیلیش هم الکی سخته و چیزی به شما اضافه نمی کنه ...
من بین سفید گاج و انرژی اتمی و خیلی سبز که زدم خیلی سبز از همه بهتر بود ...

بالا