• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سطح آموزش در مدارس حلی و فرزانگان تهران

• شروع کننده موضوع

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
یه سوالی که برای من همیشه بوده اینه که واقعاً فرزانگان ها(!) و حلی ها(!) ی تهران چقدر از نظر درسی باهم متفاوتند ...
به طور مثال برای پایه اول ، معمولاً هندسه تدریس میشه ... چقد این سرفصل ها متفاوتند ؟
تمرین های کدام مراکز قوی تره ؟

+ منظورم این نیست که بیاید بگید : مرکز ِ ما خیلی ریاضی ُ خوب کار میکنه ، یا فقط حلی !! :D... لطفاً درسای مختلف رو در پایه های مختلف مد نظر قرار بدید و نتیجه گیری کنید ...
+ من امروز نمونه سوالات هندسه سال اول حلی 1 رو که نگاه میکردم کــــاملاً مباحثش متفاوت بود با اون چیزی که ما کار میکردیم ...
و به نظرم سطحش بالاتر بود ... :-"
+ من همیشه فکر میکردم که اوصولاً باید سطح آموزش توی مراکز تهران یکسان باشه ! یعنی مسئولا باید این کارو ترتیب بدن ... اما مثه این که اصـــلاً اینطوری نیست !

• لایک
امتیازات: N.M

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : سطح آموزش در مدارس حلی و فرزانگان تهران

بنــظر من سطح حلــی ها بالاتره :rolleyes: با توجه به معلماشون و ...

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

مطمئنا سطح كادر حلي بالاتره :D

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

مثلا تو درس فیزیک تو مدارس حلی از پایه اول راهنمایی مسئله کار میکنن!

ولی تو مدارس ما از اول راهنمایی فیزیک بامون مفهمومی کار میشه واس همین جدیش نمیگیریم ولی وقتی سوم میشیم و کلی فرمول میریزه رو سرم کلی ضربه میخوریم!

واس همین مدرسه ی ما بیشتر بچه ها سال سوم با فیزیک مشکل دارن...ولی خب تو حلی...
:rolleyes: #S-:

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

یه چیز دیگه هم هست!!!
تو مدرسه ی ما کلی رو این درسای چرت و پرت وقت میزارن...(مثلا حرفه،هنر،تاریخ... :-s) و اینقدرم این درسا رو جدی میگیرن که
ما مجبور میشیم وسط زنگ ریاضی به جای اینکه بشینیم به درس گوش کنیم زیر میز با چسب و قیچی و... کار هنرمونو درست کنیم!!!
ولی فک نمیکنم تو حلی اینجوری باشه!!!

farhad_ka

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران

من همیشه فکر می کردم فرزانگان بالا تر باشه ولی مثل اینکه اینجوری نیست :> :>
ولی فکر نکنم تفاوت چندانی باشه

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

اگه می خواهید تفاوت را احساس کنید تهران رو با شهرستان های دیگه مقایسه کنید ...... :-w

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

هر معلمی رو از حلی اخراج می کنن می فرستن دبیرستان ما! :-w
یامثلا اونی که تو حلی اولو درس می ده میارن به بچه های پیش ما بدرسه [-( :rolleyes:

• لایک
امتیازات: meli

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

نه به نظر من خیلی اختلاف نداریم اما مدل کار کردنمون خیلی متفاوته.
من داداشم الان راهنمایی حلیه اما کارایی که بهشون میدن خیلی با راهنمایی ما فرق داره. خصوصا فیزیکشون! یه کارایی بهشون میدن...اصا یه وضعی! اما ریاضیشون تقریبا همونه که ما خوندیم.
من از سطح درسی دبیرستان اطلاعی ندارم اما میدونم اونا هم مدلشون فرق داره با فرزانگان. میشه برای مقایسه میانگین امتحانایی که امسال از سمپاد اومد رو بگیرن تا ببینیم چطور بوده.
به نقل از Meli :
یه چیز دیگه هم هست!!!
تو مدرسه ی ما کلی رو این درسای چرت و پرت وقت میزارن...(مثلا حرفه،هنر،تاریخ... :-s) و اینقدرم این درسا رو جدی میگیرن که
ما مجبور میشیم وسط زنگ ریاضی به جای اینکه بشینیم به درس گوش کنیم زیر میز با چسب و قیچی و... کار هنرمونو درست کنیم!!!
ولی فک نمیکنم تو حلی اینجوری باشه!!!
اصلا حرفتو قبول ندارم. [-( :-w کی گفته حرفه و هنر و تاریخ و... چرت و پرت اند؟ مگه همه چی فقط ریاضی و فیزیکه؟؟ اتفاقا من با روش کار راهنماییمون تو علوم انسانی خیلی هم موافق بودم.(اون موقع که راهنمایی بودیم) کاملا مفهومی کار میکنند و تو توی درسی مثل اجتماعی یا تاریخه که سر بحثای کلاسی روش استدلال کردن و تجزیه تحلیل رو یاد میگیری و همینه که تو زندگی به دردت میخوره نه اینکه شیب خط رو چجوری به دست بیاری!
درضمن هرکی ندونه من که میدونم...هرچی باشه سه سال تو همون مدرسه ای که داری ازش حرف میزنی بودم. تاحالا هیچ کس رو ندیدم که زیر میز سر زنگ ریاضی کار هنرو انجام بده.خدایی شما بیشتر سر زنگا رو آهنگ گوش دادن با هندزفری بیشتر وقت میذارین یا درست کردن کار هنر؟؟؟

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ROzhiN :
.اصلا حرفتو قبول ندارم. [-( :-w کی گفته حرفه و هنر و تاریخ و... چرت و پرت اند؟ مگه همه چی فقط ریاضی و فیزیکه؟؟ اتفاقا من با روش کار راهنماییمون تو علوم انسانی خیلی هم موافق بودم.(اون موقع که راهنمایی بودیم) کاملا مفهومی کار میکنند و تو توی درسی مثل اجتماعی یا تاریخه که سر بحثای کلاسی روش استدلال کردن و تجزیه تحلیل رو یاد میگیری و همینه که تو زندگی به دردت میخوره نه اینکه شیب خط رو چجوری به دست بیاری!
درضمن هرکی ندونه من که میدونم...هرچی باشه سه سال تو همون مدرسه ای که داری ازش حرف میزنی بودم. تاحالا هیچ کس رو ندیدم که زیر میز سر زنگ ریاضی کار هنرو انجام بده.خدایی شما بیشتر سر زنگا رو آهنگ گوش دادن با هندزفری بیشتر وقت میذارین یا درست کردن کار هنر؟؟؟
زمان شما رو نمیدونم ولی حداقل بچه های ما میدونن اون هفته که نمایشگاه کارهای حرفه و هنرمون بود(امسال ایده های ناب زدن کل کارهای حرفه هنر رو تو یه روز تحویل میگرفتن!)

مثلا معلم ریاضی مون داره پای تخته درس میده بچه ها دارن وسط کلاس کار هنر درس میکنن!!! ولی اینم که بچه ها سر کلاس با موبایلشون ور میرن یا آهنگ میگوشن بحثش جداس!!!

• لایک
امتیازات: L.E

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Meli :
زمان شما رو نمیدونم ولی حداقل بچه های ما میدونن اون هفته که نمایشگاه کارهای حرفه و هنرمون بود(امسال ایده های ناب زدن کل کارهای حرفه هنر رو تو یه روز تحویل میگرفتن!)

مثلا معلم ریاضی مون داره پای تخته درس میده بچه ها دارن وسط کلاس کار هنر درس میکنن!!! ولی اینم که بچه ها سر کلاس با موبایلشون ور میرن یا آهنگ میگوشن بحثش جداس!!!

ببین عزیزم من موقعی که شما دوم بودی سوم بودم! یه قرن پیش که نبوده! یه سال زودتر بودم فقط.
خب مشکل از خود بچه هاس! چرا کار هنرشون رو تو خونه انجام نمیدن؟؟! کارای مهمتری دارن؟
اصلا من درس هنر رو ازش دفاع نمیکنم اما برای حرفت راجعبه علوم انسانی چه توجیهی داری؟!

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ROzhiN :
ببین عزیزم من موقعی که شما دوم بودی سوم بودم! یه قرن پیش که نبوده! یه سال زودتر بودم فقط.
خب مشکل از خود بچه هاس! چرا کار هنرشون رو تو خونه انجام نمیدن؟؟! کارای مهمتری دارن؟
اصلا من درس هنر رو ازش دفاع نمیکنم اما برای حرفت راجعبه علوم انسانی چه توجیهی داری؟!
خب شاید تو بخش علوم انسانی حق با شما باشه...
ولی واسه هنر ما سوپر من نیستیم که معلمه روز دوشنبه میگه چهارشنبه نمایشگاهتونه ما هم در عرض دو روز هم عروسک حرفمونو هم کیف حرفمونو هم یه مجسمه رو دو روزه کامل کنیم!!!!(لابد واسه اینم میخواین بگین باید تو طول سال تقسیم میکردیم!!!) ولی به قول خودت ماله یه قرن پیش که نیستی میدونی بچه ها اکثرشون کاراشون دقیقه نودیه!!!!
بعدم واسه امسال(دقیقا یه سال بعد شما) به علت عوض شدن کادر یه ایده های نابی میزدن تو همه چی...!)

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

در مورد پایه اطلاع خاصی نداشتم، اما پیش دانشگاهی، معلم های دیفرانسیل، هندسه تحلیلی و گسسته مون یکسان بود، فیزیک پیش هم بود، اما این سالی که گذشت، آقای صادقی حلی دیگه تدریس نکردن.
عربی ما بهتر بود فکر می کنم. اما دینی حلی قوی تر بود، معلم هندسه پایه هم داشتن و این طور که می گن معلم خوبی هم بوده. ولی ما هندسه پایه معلم نداشتیم اصلاً :|
دبیرستان هم هندسه مون خوب نبود. ریاضی و فیزیک اول دبیرستانمون هم متاسفانه "افتضاح" بود و خیلی بعید می دونم حلی معلم هایی مثل ما داشتن که این قدر بتونن پایه شون رو خراب کنن!!!
در کل فکر می کنم وضعیت دبیرستان و پیش دانشگاهی حلی بهتر از فرزانگان باشه. راهنمایی رو اطلاعی ندارم...

farhad_ka

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از ندا مکرم :
در مورد پایه اطلاع خاصی نداشتم، اما پیش دانشگاهی، معلم های دیفرانسیل، هندسه تحلیلی و گسسته مون یکسان بود، فیزیک پیش هم بود، اما این سالی که گذشت، آقای صادقی حلی دیگه تدریس نکردن.
عربی ما بهتر بود فکر می کنم. اما دینی حلی قوی تر بود، معلم هندسه پایه هم داشتن و این طور که می گن معلم خوبی هم بوده. ولی ما هندسه پایه معلم نداشتیم اصلاً :|
دبیرستان هم هندسه مون خوب نبود. ریاضی و فیزیک اول دبیرستانمون هم متاسفانه "افتضاح" بود و خیلی بعید می دونم حلی معلم هایی مثل ما داشتن که این قدر بتونن پایه شون رو خراب کنن!!!
در کل فکر می کنم وضعیت دبیرستان و پیش دانشگاهی حلی بهتر از فرزانگان باشه. راهنمایی رو اطلاعی ندارم...
فکر نکنم راهنمایی زیاد فرق بکنه.دبیرستان هم فکر کنم همونجوری باشه که شما گفتید تو بعضی جاها حلی بهتره تو بعضی جاها فرزانگان
ولی کلا تحلیل قشنگی بود خیلی حال کردم (; (; (;

• شروع کننده موضوع

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از ندا مکرم :

مدرسه ِ ما هم تقریباً توی پایه همینه ... مثلاً در مورد ِ هندسه(پایه اول دبیرستان)که من هم حلی ُ اطلاع ِ کامل دارم و هم فرزانگان ُ ( 1 و 2) ، میتونم بگم 1 و 2 تقریباً یکسانن ، اما با حلی اصـــلاً قابل ِ مقایسه نیست.

حتی سرفصل ها هم تا اونجایی که میدونم فرق میکرد ... :-"

و حلی قوی تر به نظر میرسید .:-\

+ به نظر ِ شما این ربطی به وضعیت درسی بچه ها نداره ؟ مثلاً شاید معلما فک کنن که بعضی از میحثا زوده که گفته بشه ، یا نمره میاد پایین ، که مطرحشون نمی کنند ؟ :-w

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از !!...me :
+ به نظر ِ شما این ربطی به وضعیت درسی بچه ها نداره ؟ مثلاً شاید معلما فک کنن که بعضی از میحثا زوده که گفته بشه ، یا نمره میاد پایین ، که مطرحشون نمی کنند ؟ :-w
توی دبیرستانو نمیدونم ولی توی راهنمایی خیلی مبحثایی(مثلا تو فیزیک) که به سال قبلیامون میگفتن به ما نمیگفتن و وقتی بهش میرسیدیم میگفتن حذف شده و سالای بعد تو دبیرستان میخونین!
واسه همینه سطح علمیه ما نسبت به سال های قبل پایین اومده چه برسه به حلی!

y.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3/ فرزانگان۱
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ریاضی سال ۹۲
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

به نقل از !!...me :
مدرسه ِ ما هم تقریباً توی پایه همینه ... مثلاً در مورد ِ هندسه(پایه اول دبیرستان)که من هم حلی ُ اطلاع ِ کامل دارم و هم فرزانگان ُ ( 1 و 2) ، میتونم بگم 1 و 2 تقریباً یکسانن ، اما با حلی اصـــلاً قابل ِ مقایسه نیست.

حتی سرفصل ها هم تا اونجایی که میدونم فرق میکرد ... :-"

و حلی قوی تر به نظر میرسید .:-\

هندسه حلي ها به روابط طولي استيوارت و سوا غيره بر ميگرده ولي فكر نكنم به خاطر اين باشه كه وضعيت درسيشون بهتره ... به نظر من معلم هاشون و در كل سيستم اموزشي اونها بهتره ..مثلا همين هندسه ما تقريبا هيچ مبحث جديدي باهامون كار نكردن هندسه 1 رو خونديم و مسئله حل كرديم
اما توي درسهايي مثل فيزيك يا رياضي من جزوه هاشون رو ديده ام . هيچ چيز جديدي نسبت به درسهاي ما نداره
پس تفاوت اصلي به نظر من در معلم هاست كه بعضي هاشون بچه ها رو دست كم ميگيرن بعضي ها هم درس دادن بلد نيستن...

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

توی تهران تا جایی که من میدونم خیلی سر فصل ها شبیه به هم هستن و حتی برنامه آموزشی هاشون خیلی شبیه به هم هست.با این حال به خاطر تفاوت معلم ها تا حدودی سطح درسیشون فرق داره.البته بازم به شماره مرکز ربط داره.مثلا معمولا شماره 1 هر مرکز از دوش بهتره و دو از سه و ... .

بالا