• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چطوری خودمان زبان بخوانیم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
تابستان است و بهترین موقعیت برای یادگیری چیزهایی که تو مدرسه وقتش رو نداریم ...

من میخوام خودم شخصا زبان بخونم اما موندم چجوری. این کتاب های آموزشگاهی به درد کلاس میخوره و وقتی کلاس نری فایده نداره.

پیشنهاد شما چیه؟

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
پاسخ : چطوری خودمان زبان بخوانیم؟

زبان دو بخش می شه خوندنش:

1-گرامر
2- لغت

واسه گرامر که کتاب ها جدا برای تمرین گرامر هست (فکر نکنم بخوای گرامر بخونی!!!! ) کتاباشم بسیار عالیه( اسمشو یادم نی! ولی اصلا مربوط به آموزشگاه خاص یا کتاب آموزشی خاصی نیست)

بخشی که احتمال می دم بیشتر برات مهمه لغته

حالا اینش بستگی داره به این که با چی حال می کنی!

اگر میخوای خوندنت محض فان باشه فیلم به زبان انگلیسی با زیر نویس انگلیسی بهترین چیزه! بعد از اونم کتاب بد نیست ولی حال نمی ده

اگر اهل موسیقی خارجی هستی بد نیست لیریکاشو بگیری گاهی همراش نگاه کنی و بخونی

اگر اینا خیلی سطح پایینه براتون و واقعا می خواین وقت بذارین برید مقاله انگلیسی ترجمه کنید! زمینشم فرق نداره! چون اطلاعات عمومی هم می بره بالا

بسته های شبیه جی 5 ، 6 ، 7 ، 8 ، 9 ، هپ ( :D) هم واسه یادگیری یه سری لغت کاربردی یا اصطلاح های کاربردی باحال خوبه

ایناییی که گفتم همه محض یادگیری تفننی زبان بود! هدف اگر خیلی تخصصیه ذکر کنید بی زحمت :D

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

I think in contemporary english grammer is not important
you should learn how to speak well
and for speaking you should learn lots of vocabularies
books for grammer : basic english usage and practical english usage
books for vocab : 504 words absolutely essential , oxford picture dictionary
and also reading books for learning new words is important
for example : select reading

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به اینو امتحان کردم و خیلی تأثیر داشته :
یه فیلم معروف که دوست دارید رو انتخاب کنید. زبان اصلیشو دانلود کنید و ببینیدش.
بعد نقل قول های جالبشو از imdb بگیرید و بخونید. بعد نقدای مختلفشو از اینترنت گیر بیارید و بخونید. اگر احیانا شعری توی فیلمش هست اون شعرو سعی کنید مثل یه مترجم حرفه ای به زیبایی ترجمه کنید(کلمات مترادف فارسی رو باهم مقایسه کنید و قشنگ ترینشو بذارید). بعد میتونید اسکریپت فیلمو از اینترنت بگیرید و یه تیکه هاییشو (مثلا جایی از فیلم که بیشتر دوست داشتید) بخونید.
من خودم درباره انجمن شاعران مرده این کارو انجام دادم. البته نقداشو کامل نخوندم. ولی روی زبانم خیلی تأثیر داشت.

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

با این خانوم بالایی و اون یکی خانوم بالاتریه موافقم... اما فیلم کافی نیست ... می دونی، زود تموم میشه دیگه، سریال خوبه.پادکست هم خوبه ولی یه خرده زیادی جمبه آموزشی دارن آدم حوصلش سر میره. شاید الان بگی" پوف، چی میگی تو؟ ببین من می خوام آیلتس بگیرم، سریال به چه دردم می خوره؟"، در جواب باس بگم شاید از نظر شما فیلم و سریال بار آموخته های ... چطور بگم، بذار بگیم کلاسیک -ینی گرامر و واژگان و اینا- کمی داشته باشه (که از نظر من اصلا اینطور نیست) اما یه کمک خیلی خیلی خیلی ... خیلی خیلی بزرگی که می کنه، اینه که به آدم اون حس زبان انگلیسی رو میده، مهارتی که با یادگرفتن بیست هزار واژه و حفظ کردن کل گرامر به دست نمیاد. نمی دونم چطور توضیح بدم... این همون مهارتیه که یه بومی داره و یه زبان آموز ِ خُشک و خالی نداره.
در مورد کتاب و اینها هم من زیاد نظر تخصصی ای نمیدم، متشکر میشم کسی ما را هم راهنمایی کنه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خب کتاب چه چیزهایی معرفی میکنید؟ (هم لغت هم گرامر)

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از محمّد :
خب کتاب چه چیزهایی معرفی میکنید؟ (هم لغت هم گرامر)

آخه ببينيد شما فقط داريد مي گيم زبان بخونيم

خب هدفتون از زبان خوندن چيه؟

كتاب زياده ولي هر كدوم براي يه هدفي بهترن

شما بگو انگيزتو من مي رم ليست كتاب ميارم (قول :-" )

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

واقعَن آموزشگاهای زَبان رفتن خیلی وَخ تلف کنی ِ در مقابل ِ خود خوانی !
من خودم کلاس زبان نمی رفتم خودم می خوندَم یه کتاب آموزشگاه ُ دو هفته ای تمومشو می خوندمُ دوره هم می کردم
حالا رفتم کلاس ِ زبان هر جلسه 90 دقیقه ای ای ! باورتون می شه دو صفحه درس می ده ؟ نه کمتر نه بیشتر !
پس می رسیم به اینکه تو خونه خوندَن واقعا بهتره و اگه از مقدماتی ِ همون کتاب شروع کنید ( اگه چَن تا کتاب ِ ) نیاز به معلمم خیلی خیلی کم می شه .در حد ِ صفر
برای گِرامر من خودَم یه کتاب دارَِم خیلی خوبه . هم گرامر داره هم یه سری لُغات ! کلن کتاب ِ خوبیه . هر کلمه ای رو هم که داره با تلفظش نوشته اینی ِ که واسه تلفظم مشکلی ایجاد نمی شه و سی دی هَم داره . کتاب ِ گرامر مدرن ِ انتشارات ِ جنگل . برای هر گرامر توضیح ِ فارسیم داره که کجاها بکار می ره . عین ِ معلم ِ

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

من میخوام توی حداکثر یک سال به سطح آیلتس و تافل برسم. سطح زبان فعلیم توی آموزشگاه هم در حد 3 ترم مونده به آیلتسه.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

کتاب واسه لغت 504 essential words هست، واسه تافل میخونن اینو

واسه گرامر هم english grammar in use رو من شنیدم سطح بندی هم داره

( اینطوری خوندن واسه آیلتس و تافل و امتحان کتبی شاید خوب باشه ولی حرف زدن، نمیشه، با لغت گرامر خوندنِ صرف هیچ زبانی رو نمیشه درست حسابی یاد گرفت (مثل عربی که میخونیم و آخرم بلد نیستیم) )

واسه listening هم کتابای مختلف هست، tactics for listening رو شنیدم، گویا سطح بندی داره ولی نمیدونم در چه حده بهترین کار واسه listening فیلم دیدنه + آهنگ خارجی به مقدار زیاد اگه فیلمش زیرنویس انگلیسی داشته باشه و آهنگ ها رو تکستشون رو داشته باشین هم بهتر

واسه writing معلم ما میگفت کتاب داستان زیاد بخونید، از آسون شروع کنید به سخت. جمله بندی ها میاد دستتون

یه سری کتابا هم هست idiom ها و expression ها رو داره ( یه کتاب سه جلدی هست اسمشو یادم نمیاد الان :D )

دیگه... واسه لغت من شندیم تا اونجایی که میشه اگه از روی دیکشنری تصویری ها بخونیم بهتر تو ذهن میمونه

واسه حرف زدن یه سری کتاب street talk هست سه جلده کلی اصطلاحات عامیانه داره + تلفظاشون

( واسه تافل prepration course for the toefl test هست مال longman اونو میشه همینطوری آدم بخونه، من بوده دیدم کسایی که زبانشون اصلا خوب نبود و اونو میخوندن تافل هم طرفا 510-520- 530 شده بودن، تازه با یه 3-4 ماه خوندن ( ولی خب خر میزد :D ) کتابش بخش های listening comprehension داره وstructure and written expression و reading comprehension ، جلدشم نارنجیه 4 تا فلش روشه )

nazaninpary

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
به اندازه موهای سرم......
دانشگاه
علوم پیرا پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

البته بايد توجه کنيد تو کلاس زبان تو هر کلاس رده هاي سني متفاوتي هستن براي همين جلسه اي 2صفحه درس ميدن! اما موافقم براي افرادي مثل شما که گيرايي بالايي داريد خيلي کمه.من هم اکثرا سر کلاس دارم صحبت ميکنم!!!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

آهان. مرسی بابت توضیحات خوبتون.

lAsThErO

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان

سلام
منم یه نکته ی کوچو اشاره کنم که اگه هدفت فان باشه سریال و فیلم خیلی مفیده...
همشون هم که توی یه سطح نیستن!
مثلا کم کم از فیلما و سریالای سطح زبان پایین شروع میکنی بعدش میری سطح بالا تر تا جایی که میرسی به جایی که واسه فهمیدن یه! کلمه از دیالوگ یه قسمت باید بشینی یه مقاله ی کامل انگلیسی رو بخونی :D

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

بی شک می دونید که واسه آیلتس writing خیلی مهمه!

اون مقاله خوندن خیلی تو این مورد کمک می کنه
کتابم که هرچی بود پگاه گف :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از Captain. Pisko :
بی شک می دونید که واسه آیلتس writing خیلی مهمه!

اون مقاله خوندن خیلی تو این مورد کمک می کنه

دقیقا، کلا هر چیز کتبی که پیدا بشه، مجله، مقاله، کتاب، ... واسه writing خوبه

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

اگه واسه TOEFL می خوای این روش های بالا زیاد به کارت نمیاد چون TOEFL قلق و تکنیک داره مثل کنکور می مونه یه کتاب TOEFL بگیر فقط بخش Writing و Speaking حتماَ باید معلم داشته باشی.

بالا