• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خرخوان شویم؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
پاسخ : چگونه خرخوان شویم؟

اگه هیچی نمی خونی :D :

اول از یکی دو ساعت شروع می کنی

بعد از یه مدت احساس می کنی که سه ساعت خوندن برات آسونه

بعد از یه مدت سه ساعت خوندن احساس می کنی که می تونی راحت 4 5 ساعت بخونی

بعد از سومین مدت :D 6 ساعت آسون میشه

همین طوری 8 و 9 و 10 و ... و 26 و... :D

saeedkhorsand

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

والا من میانگین ساعت مطالعم بین 6 و 7 بود ولی کسی باورش نمیشه
اگر میخواید خرخون بشید همین الآن نت رو جمش کنید
باور کنید تاثیر داره من تجربشو دارم

konkor93

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
,,mm,mm2
شهر
U

به نقل از میم ح میم دال :
خیلی از ماها به خرخوان ها حسودی میکنیم. تو ذهنمون هم نمیگنجه که چطور طرف روزی 5-6 ساعت بعد مدرسه درس میخونه یا روزهای تعطیل 10-12 ساعت درس میخونه. واقعا چطور میشه به این حد از تحمل رسید که این همه درس بخونی؟ چطوری خرخون بشیم؟
به سختی(کلش اینه)
جهت رفع اسپم در این حد بگم که برا هر چیزی باید 2تا حلقه ارتباطی محکم تو ذهنت بسازی
یکی اینکه با نرسیدن به اون هدف یا انجام ندادن کاری چه سختی هایی رو متحمل میشی
یکیم اینکه با انجام دادن و رسیدن بهش چه لذت هایی رو میبری
نقل قول از حاج انتونی رابینز

Elnazkh21

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نظر من
هدف خیلی مهم باشه
برنامه ریزی
نظم و پشتکار
:D

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

والا عقیده دارم ک خرخونی هم انگیزه میخواد :D
درخودتون انگیزه بیافرینین
مثلا اگه عین من بیخیالین بیخیال نباشین نمره های همه امتحانا براتون مهم باشه
البته نه در حدی که استرس بگیرین و اینا ولی انقدی بیخیال نباشین ک نخوندنین هم براتون مهم نباشه!
مثلا بخونین ولی بعدش بگین من که خوندم حالا که گند زدم مهم نیست ایشالا امتحانای بعدی
در نهایت هم داریم که اصلا امتحان مهم نیست
مهم اون نهاییه :|
:-ss
من تا الان عین خیالمم نبوده اما از سال سوم یکم دارم ادم میشم :-s
امیدوارم سال دیگه به اوج خرخونیت نایل بشم :))

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96

واقعا چه جوری میشه خرخون شد؟؟ :D :D :D :D :D

مشکل اینجاست من واقعا کم میخونم مثلا امتحان ادبیات دوشنبه داشتیم دوستام همون روز اول شروع می کنند من اصلا نمی تونم روز اول بخونم نشستن از 9 شب تا

3 صبح فیلم دیدم :D بعد خوابیدم تا 12 ظهر X_X خواستم شروع کنم نشد تازه 9 شب شروع کردم تا 6 صبح یک سره 8-> ولی با تمرکز کامل نخوندم

نکته جالب این جاست با اهنگ تموم درسای نهایی رو خوندم :D

بعد رفتم امتحان دادم اوایل کتابو اصلن نخوندم فکر کنم 19.5 میشم :-[ خیلی عصبانی میشم وقتی دوستام فکر میکنند دروغ میگم بهشون باور نمی کنند

حتی بهم میگن 100 تا کلاس میری اینقدر گفتن الکی گفتم اره میرم [-( بچه ها لطفا کمک کنید چون واقعا وقتی می بینم دوستام این همه میخونند نمرشون

اینه من بی مصرف =(( استفاده نمی کنم؟؟؟

دخترا حرفمو بهتر درک میکنند :)

ببخشید سرتون رو درد اوردم x:

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

صرفا خرخون بودن نتیجه خوبیم به همراه نداره.
اگه این طوری باشه رتبه 1 کنکور باید بالاترین ساعت خوندن رو داشته باشه کسی هم که بالای 10ساعت تو روز میخونه رتبه زیر 1000شه.ا(این طور نیست واقعا)لمپیادیا هم که کلا دیر شروع میکنن رتبه خوبی نباید بیارن.
نمیگم استعداد مهمه چونکه مثال نقض زیاد و ابهام تو تعریفش زیاده ولی آرامش و انسجام فکری به نظرم از میزان مطالعات اهمیت بیشتری داره.
هم چنین علاقه نیز بسیار مهمه...

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام

من رک و پوست کنده بگم؛ من تو عمرم هیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییچ وقت خرخوان نبودم وشایدم هیچ وقت نتونم خرخوان بشم ؛ اما واسه پیدا کردن جواب این سوال خودمو به هر در و دیواری زدم ! انواع روش ها رو امتحان کردم ولی هیچ کدوم نتیجه نداد ! هرچی برنامه ریزی کردم هیچ ! این امتحان نهاییم که فکر کنم معدلم حتی پایین تر از 18 بشه و از این بابت یه زخم خورده ی حسابی نهایی هستم ! اما این نهایی واسه من یه درس خیلی خوب داد که شاید بتونم با همین یه کلید خیلی ساده غول کنکورو از پا دربیارم واون چند کلمه ی ساده ست ! :
فقط باید یه جای ساکت بشینی و تا جای ممکن و تا حد خستگی با آرامش درستو بخونی !
.تممَّ !!!( تمام شد [nb](دوستان سومی قضیه ی قبض آب توی زبان فارسی که هنوز یادتون هست ؟؟؟!!؟)[/nb])
فقط همین ! خیلی ساده !
در ضمن اینو هم بگم که خرخوان بودن یه ویژگی مثبته که میتونه مارو به هدفمون برسونه اما تنها این نیست خرخوان بودنی که ندونی چی میخونی هیچ دردی رو درمان نمیکنه ! والا نمیکنه واسه همین علاوه بر اینکه دارید کمییت مطالعه تونو بالا میبرید کیفیت رو هم در نظر بگیرید !
فعلاً ! B-)

hastiiii98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من خودم خیلی میخونم.تنها چیزی هم ک مسببش میشه اول اینه ک گوشی ازم دوره من میرم کتابخونه گوشیم تو خونه و دوم هم اینه که وقتی میخونم استرسم کمتر میشه برای همین سعی میکنم بلند نشمو اینا و سوم هم نوشتن یه برنامه از قبل.

شاید کوچولو بنظر برسن فاکتورام ولی شماها هر سه تاشو انجام بدین میتونین زیاد بخونین..

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ب1.رنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشی، این که در طولانی مدت قراره کددم کتابارو و تا چه حدی بخونید، مثلا قراره مبتکران شیمی رو امسال درسنامه شو بخونم، دینی کتاب درسی رو فول بشم و ،،
بعد برنامه بریزید تا هفته بعد این فصلا باید تموم بشه
بعد بگید هر روز باید من 6ساعت رو بخونم، تو این 6ساعت طبق اولویتام اینارو میخونم.
2. حتما مکتوب بنویسید
3.با دوستانتون رقابت سر ساعت مطالعه داشته باشید.
4.گوشی، کامپیوتر و تبلت رو کلا کنار بزارید، شماره پدر یا مادرتونو به بقیه بدید در صورت کنسلیه کلاس یا کار خیلی مهم به اونا پیام بدن
5.خودتونو با خودتون مقایسه کنید و سعی کنید هر روز بیشتر بخونید.
6.از خودتون توقع درسخون بودن داشته باشید و تلاش کنید به خانواده بفهمونید دوره دبیرستان شما باید محیطی ارام برای درس براتون مهیا کنند، مهمانی نگیرند و مهمان نرن، مسافرت ها بسیار محدود بشه. درسته ادم باید تفریح و ..داشته باشه ولی اگر قرار به نتیجه گرفتن باشه اولویت باید درس باشه، تفریح تا حدی که فقط حال و هواتونو خوب کنه تا بتونید درس بخونید، تفریح اضافی موقوف!
7.برای 24ساعتتون برنامه داشته باشید. اگر قراره برید مهمانی و شما حاضرید و خانواده یکساعت بعد به راه میوفتن شما دلیلی نداره بیکار بچرخید تا بگذره، برید سراغ اولین کار تو برنامتون، مثلا 50تا تست شیمی رو تو این فرصت بزنید.
اگر سرکلاسی معلمی داره خاطره میگه، و میدونید حرف غیر درسیش طولانیه شما میتونید همون درس رو بخونید مثلا متن کتابشو، یا پا رو فراتر بزارید و درس دیگه بخونید.

اینا کارایی بود که خودم امتحان کردم.

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خرخونی خیلی سخته من احساس میکنم خیلی از ماها هیچ عرقی با رتبه های برتر نداریم واقعا هیچ فرقی! مگه ساعت مطالعه و استمرار تو درس خوندن
من تو هیچ برهه ای ازمان تا ب حال خرخونی نکردم همیشه فقط با انجام ب موقع تکلیفا و اینا نتیجه گرفتم حتی برای تیزهوشان راهنمایی یادمه کلاس میرفتم اما فقط درس معلم و امتحانای کلاسیشو میخوندم بیشترین تستمم مال عید بود ک فقط کتاب علوم اندیشمندو درسنامشو کامل خوندم و ریاضی یذره تست زدم ای کاش کنکورم میشد اینطوری جواب گرفت ولی صد حیف! واقعا خرخونی کار سختیه ولی همین خرخونا همیشه موفق ان نه ماها :|

به نقل از مهســـــــــــــا :
اول یه سوالی! خرخون همون درسخونه اینجا دیگه؟!
آخه قدیما خرخون اونایی بودن که بیخودی هی میخوندن.ولی بازدهشون لزوما بالا نبود.اما اگه منظور درسخونه، من همیشه تو دوران تحصیلم درسخون بودم.یعنی به تفریحم میرسیدم.همیشه هم یا شاگرد اول بودم یا اقلا جزء 5 نفر اول کلاس بودم.
یه هدفو بگیرید تو ذهنتون.و روش تمرکز کنید.بعد بشینید بنویسید چه کارهایی لازمه برای رسیدن به اون هدف.لزوما هم نیاز نیست خیلی بخونید.فقط وقتی میخونید تمرکزتونو بذارید روی درس.من وقتی درس میخوندم به این فک می کردم که دارم چیزهای جدید یاد میگیرم.و این کلی لذت بخش بود.وقتی هم درسهای بیخودی مثل دینی میخوندم به خودم میگفتم باید این درسو دوست داشته باشی چون راه رسیدن به هدفته!!! کلا مهمترین و سخت ترین بخش کار دوست داشتن همه درسهاست.
البته سالهای پایه میشه با کمی تلاش خیلی نتیجه گرفت.شاگرد اول شدن کار سختی نیست.اما کنکور کمی فرق داره و لازمه تا حد زیادی آدم از تفریحاتش بزنه.که اون هم باز با توجه به تمرکز روی هدف خیلی راحت یمشه بهش رسید.
من فکر میکنم الان تعریف عوض شده من خودم درسم خوب بوده ولی در اون حد زیاد نمیخوندم!
الان خرخونا دو عدن ی عده که میخونن اما بازدهی نداره
یه عده هم اونایی ک میخونن و نتیجه های خیلی عالی میگیرن ولی اگه نخونن به زیر خط فقر میرسن
ولی بهترین حالت اینه ک هم خیلی زیاد بخونی و هم بازدهی بالا داشته باشی و هم بدون نخوندن یه گند اساسی نزنی :))

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

حمیده: پست متوالی ممنوع.

71

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل

اقا من یه سوال داشتم نفهمیدم کجا بذارم این دسته بندی فعال بودن چطوریه. چه فرقی با هم دارن؟ معیار رنگ بندی چیه؟

elsa123

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
متاسفانه سمپادی نیستم
شهر
کرج

من خودم چنذ تا سوال دارم
یکی اینکه میشه در طول هفته سال تحصیلی علاوه بر درس خوندن کلاس های دیگه هم بره ؟ یا هم زمان با هم چند زبان رو یاد بگیره ؟
دوم اینکه هیچ سمپادی به سوال من جواب نمیده.....واقعا شما ها بدون سهمیه قبول شدید ؟ اخه سوالات خیلی سطحش بالاهست
و اینکه مثلا یک دانش آموزانپایه نهم هرروز علاوه برخواندن درس های معمولی (درس های مدارس دولتی) چه کار های دیگه ای باید انجام بده؟
خواهشا پاسخ بدید

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از elsa123 :
من خودم چنذ تا سوال دارم
یکی اینکه میشه در طول هفته سال تحصیلی علاوه بر درس خوندن کلاس های دیگه هم بره ؟ یا هم زمان با هم چند زبان رو یاد بگیره ؟
و اینکه مثلا یک دانش آموزانپایه نهم هرروز علاوه برخواندن درس های معمولی (درس های مدارس دولتی) چه کار های دیگه ای باید انجام بده؟
خواهشا پاسخ بدید
اگه منظورتون از کلاس دیگه کلاس های درسی باشه که من خودم کلاس های بیرونو توصیه میکنم نرین و سعی کنین تو مدرسه و خودتون درسارو یاد بگیرین
ولی اگه کلاسی واستون خیلی مهم و مفیده اون کلاسو برین چندتا کلاس باهم بیشتر سر در گم و خستتون میکنه
در مورد زبان هم دوران راهنمایی فرصت خیلی خیلی خوبیه واسه یاد گرفتن زبان چون دوران دبیرستان واقعا فرصتی واسه زبان رفتن و اینا اصلا نمیشه
و در مورد اونیکی سوالتون اینکه زیاد خودتونو اذیت نکنین به نظر من الان درسایی مثل ریاضی رو خیلی خوب بخونید تا پایتون قوی باشه وگرنه لزومی نداره دانش آموز نهمی روزی 7 ساعت درس بخونه :|

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
خب جونم براتون بگه که : من یه زمانی خرخون بودم.
اون وقتا هدفم قبولی تو تیزهوشان بود این یک. دومی این بود که تو قلمچی ثبت نام کردم هر بار سعی می کردم بهتر از قبل باشم ،یه جوری رقابت با خود بود . بعدشم اصلا دلم نمییومد که کتابی رو خالی بزارم . خیلی قشنگ بدون اینکه زیاد برا خودم طرح بریزم ، یکی یکی می رفتم سراغ درسامو کارام . اینجوری خیلی خوب و پیوسته درس می خوندم . یا به عبارت دیگر خرخون بودم. خودمم واقعا نمی دونستم خرخونم . الان دارم می فهمم.;;);;);;);;)[-|
.
.
.
.
.
.
.
فک نکنین با فهمیدن روش خرخونی دیگران خرخون می شین . چرا که من خودم الان نمی تونم از شیوه ی خرخونی قبی خودم استفاده کنم.:D:D

aylar82mobina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قلم چی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
انشالله شهید بهشتی_آکسفورد
فکر کنم کسی که این تایپیک رو درست کرده دیگه الان باید فارغ التحصیل شده باشه :)).من خودم خیلی دوست دارم تیزهوشان قبول بشم برای دبیرستان .اتفاقا مدرسه اش هم دم خونمونه و هرروز نگاهم موقع رفت و برگشت به خونه میوفته .اما هیچوقت نمیتونم اراده قوی داشته باشم و درس خون بشم.ولی یه چیز هست که هروقت فکرش رو میکنم انرزیم چندین برابر میشه .چند سال پیش کلاس ششم که بودم همه دوستام تیزهوشان نمونه قبول شدن اما من و چند نفر از دوستام قبول نشدیم و در آخر آبرومون جلوی بقیه رفت.اون دوتا دوستم الان دارن خودشون و میکشن تا قبول بشم اما من فقط همون لحظه اول انرژی دارم بعدش خسته میشم . این مشکل تنها ما نیست .خیلی ها موقع درس خوندن خسته میشن اما تو تایم استراحتشن به هدفشون فکر میکنن نه نت و ... پس بهتره نت و کنار بزاریم و به خاطر خانواده هامونم که شده بجنگیم

Seeker

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
2020
لازمه ی خرخون بودن تمرکز روی درسه یعنی محاله شما فکر و خیالت درس باشه ولی خرخون نباشی
وقتی فکر و خیال اضافه داشته باشی و مصمم نباشی رو درست خب نمیتونی تمرکز کنی و حوصلتو سر میبره درس خوندن
اعتیاد به فضای مجازی و اینترنت یکی از عوامل اصلی اون فکرو خیال های اضافست علاوه بر اون ترغیب میکنه فرد رو که هی بیاد سر بزنه پس از هر دو نظر بده
شاید فکر کنید که ربطی به اینا نداره چون مشکلتون اینه حوصله کتاب هارو ندارید یا اینکه زود از درس خوندن خسته میشید ولی دقیقا ریشه های مشکل همیناست
درس خوندن باید بخش پر اهمیتی برای شما بشه.تنها کار مهمی که باید انجام بدید
نه اینجوری که تو نت بچرخید بعد بگید خب یه ساعتم برم درس بخونم
قبل درس خوندن باید ذهنتون خالی از چیزای اضافه باشه
پس پیشنهاد من اینه اول اون بخشایی از فضای مجازی و زندگی که درگیرتون میکنه و تمرکزتونو میگیره به کل حذف کنید و این فضا رو از یک اساس به یه راهی برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل کنید و درس رو بزارید سرلوحه
اینوهم بدونید بعد اتمام تحصیل(دوره مدرسه) کلی موقعیت برای رسیدگی به عوامل متفرقه رو دارید تا میخواید تو نت باشید.دوستی ها و وقت گذرونی های متعدد پس نگران اونا نباشید چون خودشون میان
پس اراده کنید چرا که برای انجام این کار باید آدم قوی باشید

آخرین ویرایش:

someon

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
sa
شهر
tu
سال فارغ التحصیلی
0000
خخخ
شما که کنکوری و دانشگاهی هستین ما الان هشتمیم یارو ساعت 4 صبح بلند میشه میخونه تا 6
بعد میاد مدرسه.بعد میره خونه از 2 تا 4 میخوابه.بعد 4 میخونه تا 12 شب !
یعنی روزایی که مدرسه داریم 10 ساعت میخونه !!!
منم پارسال خیلی میخوندم چون ورودی تیزهوشان داشتم ولی امسال واقعا فاز خرخون هارو نفهمیدم ! بنظر من آدم تونسته بیاد سمپاد باید تا میتونه از امکاناتش استفاده کنه و خرخونی رو فقط بزاره برا امتحانا !

بالا