• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا عقب مونده ايم؟

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این
پاسخ : چرا عقب مونده ايم؟

د اخه مشکل ما که فقط از اعرابی های 1400 سال پیش نیست!ما همین الانشم با عرب ها مشکل داریم X-(حالا این ملت مگه میفهمن؟الان خود شما (بی احترامی نباشه) بجای این که میزگرد درباره ی ریشه های مشکلات ما بزارین میزگرد سوسیالیسم گذاشتید نمیگم بده ولی خب ما خیلی مشکلامون از این ها بیشتره!یادمه خیلی وقت پیش داشتم یه کتاب میخوندم به اسم سوسیالیسم علمی تا وسطاش خوندم بعد یهو به خودم گفتم هی عرفان چی داری میخونی؟ :-wاگه میخوای جامعه رو بشناسی تو ایران کمونیسم به درد نمیخوره!کلا بیخیال! :))(کلا من نمیتونم این جا حرف بزنم احساس میکنم یه لباس تنگ پوشیدم دارم خفه میشم :((

kimia molla

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فَرزانِگان
شهر
گـنـبـد کـاووسـ

به خاطر اینه که هیچکس به پیشرفت کشور توجه نمیکنه یا اگرم توجه میکنه پیشرفت خودشو در اولویت قرار میده ( نمیگم که آدم باید تمام زندگیشو بذاره برای پیشرفت کشور ولی توی ایران همه حاضرن سرنوشت کشورو فدای خوشی خودشون بکنن)
برای پیشرفت کشور برنامه های بلند مدت نداریم یعنی دولت نمیذاره در حالی که دولت امریکا از ده سال پیش میدونه میخواد ده سال بعد به کجا برسه و کدوم پروژه هاش آماده باشن و اینا
مسئولیت پذیریم که هیچ
پارتی بازیم هست
دیگه وضع چی میخواد باشه

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از عرفان عشوریون :
د اخه مشکل ما که فقط از اعرابی های 1400 سال پیش نیست!ما همین الانشم با عرب ها مشکل داریم X-(حالا این ملت مگه میفهمن؟الان خود شما (بی احترامی نباشه) بجای این که میزگرد درباره ی ریشه های مشکلات ما بزارین میزگرد سوسیالیسم گذاشتید نمیگم بده ولی خب ما خیلی مشکلامون از این ها بیشتره!یادمه خیلی وقت پیش داشتم یه کتاب میخوندم به اسم سوسیالیسم علمی تا وسطاش خوندم بعد یهو به خودم گفتم هی عرفان چی داری میخونی؟ :-wاگه میخوای جامعه رو بشناسی تو ایران کمونیسم به درد نمیخوره!کلا بیخیال! :))(کلا من نمیتونم این جا حرف بزنم احساس میکنم یه لباس تنگ پوشیدم دارم خفه میشم :((
خب میشه بگی عرب های حال حاضر چجوری باعث عقب موندگی ما میشن؟

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

د نه د!گفتم که نمیشه این جا چیزی گفت L-:

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

عقب مونده ایم چون حاظر نیستیم تغییر کنیم.
عقب مونده ایم چون اینقدر خود خواهیم که بهتر شدنو نمیخوایم.
عقب مونده ایم چون لجبازیم و یک دنده.
عقب مونده ایم چون به شدت افراطی هسیم. و حاظر نیسیم فک کنیم.
عقب مونده ایم چو مستبدیم و عادت کردیم زیر استبداد باشیم....چون کوته فکرمون کردن.
عقب مونده ایم چون...
:( :( :( :(

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من همیشه واسه پیشرفت باید قبول کنی که یه مشکلاتی داری تا اونا رو رفع کنی و پیشرفت کنی
مسئله اینجاست که خیلیا اصن قبول ندارن ایران جهان سومیه...

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

در ادامه ی پست کویر بگم که دقیقن اینم یکی از دلایلشه
برای حل مشکل اول باید متوجه وجود مشکل بشی بعد وارد مرحله پیچیده ی حل مشکل بشی
تو همین فروم تو بحث مهاجت یکی میگفت که ما جهان سومی نیستیم و اقتصاد برتر جهانیم چون اقتصادمون اسلامیه
نمیشه به اعتبار یه سیستم گفت که وضع ما خوبه؛چه بسا اشکال از همون سیستم باشه

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

جامعه شناسی خودمانی و پی نکته های حسن نراقی رو بخونید خیلی خوب ماها رو تحلیل کرده
همه جا خوبیامونو گفتن اون بدی هامونم گفته

• لایک
امتیازات: N.M

kasandan s

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
پردیس فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

چندوقت پیش یه میل خوندم درمورد حج رفتن ماایرانی ها بود...با این بیت شروع میشد:دلخوش ازآنیم که حج میرویم غافل ازآنیم که کج میرویم درپس پستوهمه نوعی خطا بازن همسایه کرج میرویم روز همه مکروریا وفریب شب همه درروضه وامن یجیب...
نوشته بودباپول ماکه به حساب سران عرب(وهابیا)ریخته میشه صدها لاتاری وقمارخونه و...اروپایی ها توعربستان تغذیه میشن واقعا به کجا داریم میریم ما...یادمون رفته چراانقلاب شد؟یه سری رفتن بالا ودیگه هیچی نمیفهمن...قراربود پیشرفت کنیم نه باهزارها تحریم میخکوب بشیم...سی سال پیش 100سال عقب بودیم الان 200سال...

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

همچین حرفایی که درآمد حاصل از توریسم‏(اکثرن حج‏)‏ تو عربستان خرج قمار خونه ها و لاتاری های اروپایی میشه سندیتی نداره‏!‏

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

[/quote]
به نقل از پدرام فــ . :
به نظر شما مهم ترين عامل عقب افتادگي ما نسبت به برخي كشور هاي ديگه چيه؟
به طور کلی هر انقلابی 50 سال کشورو عقب میندازه . نمیخوام خیلی خوش بین باشم ولی دیشب تو گفتگو خبی گفت ایران رتبه ی 22 در تولید علم رو داره . خوب این علم و فناوری به زودی وارد زندگی مردم خواهد شد .

به نقل از kasandan s :
نوشته بودباپول ماکه به حساب سران عرب(وهابیا)ریخته میشه صدها لاتاری وقمارخونه و...اروپایی ها توعربستان تغذیه میشن واقعا به کجا داریم میریم ما...یادمون رفته چراانقلاب شد؟یه سری رفتن بالا ودیگه هیچی نمیفهمن...قراربود پیشرفت کنیم نه باهزارها تحریم میخکوب بشیم...سی سال پیش 100سال عقب بودیم الان 200سال...
نمیشه مردم نرن مکه باید سنت سوغاتی خریدن ور بیفته . هر کس بخواد بره باید کم کمش 1 ملیون چیزی بخره . درسته با این پولا تو ایران خیلی کارا میشه کرد

به نقل از ' Shek8fe ' :
به نظرم مهم ترین علّتش همین فرار مغز هاست. و این که ...
در نظر بگیرین کشور های پیشرفته دارن با یه سرعتی در یه فاصله ای جلو تر از ما حرکت می کنن ، ما داریم با سرعت کمتر پشتشون میریم ، خب معلومه هیــچ وقت بهشون نمی رسیم ! :-??
اگه از هر 10 تا از این آدمای به اصطلاح مغز بشن یکی مثل "حسابی " و برگردن واسه هممون بس هستن . بیان به مردم درس بدن . فرهنگسازی کنن . همش که تقصیر مسئولا نیست

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

همون طور که نوشین گفت کشور ما دو تا انقلاب داشته(مشروطیت و انقلاب اسلامی) و یه جنگ.
همینا باعث تحلیل و از بین رفتن نیروی جوان کشور ما میشه، و کاملا مشخصه که هر کشوری بیشترین نیازو به نیروی جوان داره،
زمان جنگ خانواده ها برای از بین بردن این معضل سعی کردن نسل جوون رو بیشتر کنن اما همین خودش باعث یه مشکل دیگه شد،
ازدیاد نیروی جوون که دقیقا برعکس قبلیه؛خوب الان داریم هرروز اینو میبینیم که تعداد دهه شصتیا از بقیه بیشتره،تعداد زیادی از این نسل کار و شغل درست و حسابی ندارن، همین باعث میشه که جمعیت مصرف کننده زیادی تو کشور داشته باشیم،نه تولید کننده....

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

چون هنوز باور نكرديم كه عقب مونده ايم . و يا كساني كه باور كردن كاملا تسليمش شدن و يا سعي كردن بپوشوننش .
عقب مونده ايم چون حاضر نيستيم با جهان پيش بريم . چون همه رو به چشم دشمن ميبينيم .چون نمي خوايم چيزي بديم و انتظار داريم همه چيز رو تنهايي بدست بياريم .چون حاضر نيستم اشتباهاتمون رو بپذيريم و هميشه براي مشكلاتمون دنبال مقصري غير از خودمون مي گرديم .چون هر كس ايرادات ما رو بگه دشمنه و خيلي چيز هاي ديگه :-??

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

به نظر من دلیل اصلی این عقب موندگی اینکه ما برای وقت ارزشی قائل نیستیم و دلیل دیگه اینه که تعطیلی هم زیاد داریم.

• لایک
امتیازات: jzm

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

چون فکر میکنیم همینقدر کافیه و برای بهتر شدن درست تلاش نمیکنیم

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

باید از خودمون شروع کنیم.
سعی کنیم اول خودمون رو تغییر بدیم چون تغییرات بزرگ از تغییرات خودمون شروع می شه چون ما نمی تونیم دیگران رو تغییر بدیم باید روی خودمون کار کنیم بعد دیگران.
ما اصلا پر تلاش نیستیم.
ما راحت طلبیم.
ما خیلی راحت تقلب می کنیم.
تقلب های بزرگ (مثه اختلاس 3000 میلیاردی) از همین تقلب های کوچک شروع می شه.
ما به حقوق هم اصلا احترام نمی ذاریم.
حتی حقوق شهروندی ساده.
مثه عبور از چراغ قرمز و هزاران "و" دیگه.
ما به قانون احترام نمی ذاریم.
و ما زیاده خواه از نوع منفی هستیم.
و ما نسبت به هم دیگه و نسبت به کشورمون احساس مسئولیت کمی داریم.
ما منفعت طلب و خودخواه هستیم.
باید اول از خودمون شروع کنیم.
اگر هر نفر این صفات رو در خودش اصلاح کنه، قطعا دنیا بهشت می شه.
خدا سرنوشت هیچ مردمی را تغییر نمی دهد مگر این که خودشان بخواهند.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

یکی از بزرگترین مشکلات جامعه‌ی ما اینه که میخوایم همه‌ی تقصیرارو بندازیم گردن یک نفر یا یک عامل و بعد برای حل معضل یک راه حل ارائه بدیم و تمام . نمیدونم چرا شاید چون بررسی همه جانبه‌ی مشکل و ارائه‌ی راه حل برای همه جوانب کار سخت تریه . توی این تاپیک هم دیده شده این موارد . که علت عقب ماندگی کشور رو میندازن تقصیر یک عامل . مثلا می گن همه‌ی بدبختی‌های ما واسه اعرابه . همین ! یا مثلا راه حل می خوان ارائه بدن ، هیچی خودت فرهنگ اجتماعیت رو درست کن دیگه حله . با این که ما داریم راجع به یک کشور خیلی حساس و پیچیده [راجع به این موضوع] حرف می‌زنیم . مشکلات کشور ما یکی دو تا نیست و ما باید سعی کنیم این ها رو از همه‌ی جوانب ( اقتصادی - فرهنگی - تاریخی - موقعیت جغرافیایی - جامعه شناسی - مردم شناسی - روانشناسی و ... ) بررسی کنیم .

× روی این سوال " چرا عقب مانده‌ایم " خیلی فکر کردم و میشه گفت اگر بخوام حرف خودم رو رعایت کنم و همه جانبه بررسی کنم ، فعلا حرفی برای گفتن ندارم. اما به زودی!

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

دلیلش کاملا واضحه؛چون ملت ایران تلاش نمیکنند...از جونشون برای پیشرفت کشورشون برای عمران و آبادانیش مایه نمیذارن... .
برای اینکه دولت کمترین توجه ممکنه رو به علم و دانش داره؛به تامین مالی و حمایت از دانشمنداش فکر نمیکنه..
ایران بالا ترین میزان فرار مغزهارو در سطح دنیا داره... .
میدونید چقدر استعداد در حال فنا و نابودی در محرومیت،فقر وبی توجهیه؟
فرق کشورهایی مثل ژاپن با ما درچیه؟در استعداد؟در هوش؟خیر.در تلاش ،در پشتکار ، در بودجه ها و برنامه ریزی های دقیق دولت و توجه واقعا کاملش به علم ودانش.اینه که پیشرفت ژاپن رو بعد از جنگهای جهانی در پیشرفت نظام آموزشیش میبینن.

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

پیشرفت یه گروه کوچیک ب طرز فکر اعضا و روابط اعضا با هم برمیگرده....
در زمینه کشور هم ب همون نسبت مسائل بزرگتر میشه.....
ما ب خاطر طرز فکر های غلط و روابط غلطمون عقب مونده ایم.....
توی دنیا هر کشوری فهمید عقب مونده، پیشرفت کرد ولی مردم ایران هنوز نفهمیدن ک عقب موندن....
و ی نکته دیگه اینکه با ی سری مقدس سازی های الکی خودمون رو گول زدیم و دنبال مسائل پیش و پا افتاده ایم.... :-<

Mahtab131

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از Dorna :
با ریشه یابی مشکلی ندارم!اما چیزی که امروز تو جامعه میبینیم عرب ستیزیه به جای حل مشکل.تازه نه با عرب های 1400 سال پیش بلکه با اعراب حال حاضر !
عزیزم من تو اهواز زندگی میکنم اینجا تا دلت بخواد عرب هست.این عربهایی که من میبینم 90درصدشون کسانی هستند که از حیوان هم پست ترند و مطمءن باش که با اعراب 1400 سال پیش فرق خاصی نکردند به قول فردوس عرب هر که باشد به من دشمن است کژاندبش و بدخواه و اهریمن است

بالا