• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
پاسخ : تفکیک جنسیتی از گهواره تا گور؟

به نظرم اينكار يه جورايي بيهودس!
چون در واقع انگار هي دارن اين در كنار هم زندگي كردن رو عقب ميندازن!
درسته تو جنسيت يه سري چيزا فرق داره اما آدما بايد در كنار همو با هم زندگي كنن!
بايد اينجوري زندگي كردنو ياد بگيرن!
تو كشوري مثل ايران متاسفانه اين اتفاق انقدر دير و تو سن بالايي ميفته كه ديگه جايي براي اون يادگيريه نميذاره..

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از ساقي :
من علت خيلي از اسيب هاي اجتماعي رو همين تفكيك هاي شايد نه چندان منطقي مي دونم و البته مي دونم كه در حال حاضر چاره اي جز اين نيست وقتي پسر بچه هاي دبستاني دنبال سرويس هاي مدارس دخترانه مي دون و دختر بچه ها خودشون رو براي پسر هاي مهد كودكشون لوس مي كنن . :-& [-( ~X( :-< :((
:|
کلن این از این مثال ها و حرف ها زدن کار سختی نیست.منتها حرف باید مبنای محکم داشته باشه.
همچین جریانی وجود نداره.

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از Dorna :
:|
کلن این از این مثال ها و حرف ها زدن کار سختی نیست.منتها حرف باید مبنای محکم داشته باشه.
همچین جریانی وجود نداره.
شهر شما رو نمي دونم ولي اين جا به وفور ديده ميشه .
مبنايي محكم تر از ديدن وقايع با چشم ؟ :)

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

ديدن يه جور حکمه
همين چيزايي که ما ميبينيم وقايع رو تشکيل ميدن
تفکيک ج.ن.س.ي.ت.ي فقط زمان رو به تاخير ميندازه تهش ماها هممون با هم توي يه جامعه برخورد مي کنيم بايد ياد بگيريم با هم زندگي کردن رو :)
خب دخترا يه نقاط قوتي دارن بسرا هم همين طور و تفکيک ج.ن.س.ي.ت.ي باعث ميشه ما اين نقاط رو دير تر بفهميم و نتونيم ازشون استفاده مفيد کنيم
و درنتيجه عقب ميمونيم :(

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

یه کاری که دلیلی پشتش نباشه قائدتا نتیجه ی خوبیم نداره مخصوصا یه همچین موضوعی! که خیلی میتونه وضع جامعه رو عوض کنه.کاری به جنبه ی مذهبی و سیاسی و ایناش ندارم به نظر من تفکیک کردن تو هر جایی و هر نوع تفکیکی باشه بی شرمانه ترین کار ممکنه .

paryam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

تفکیک جنسیتی در مکان هایی که برای کسب دانشه یک جور مردسلاری پنهانه. چون در آخر دانش خوب نسیب پسرا می شه و دانش چند درجه پائین تر نسیب دخترا. مثلا اگر فقط استاد زن برود سر کلاس ها اولا در جامعه ایرانی اعتماد به نفس زنان کمه پس دانشجویان دختر با مشکل مواجه می شوند از این گذشته تدریس یک زن با یک مرد همواره متفاوته. هر دو در کنار یک دیگر کامل می شوند

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از GCD :
یکی از سیاست هایی که خیلی از جوامع مذهبی در سطح گسترده (حتی دانشگاه) و جوامع دیگر در سطح خرد (مثلا فقط دستشویی ها) اجرا می کنن طرح تفکیک جـنس‍‌‍یتیه که بر مبنای این سیاست مذکر و مونث در امکاناتی مثل مدرسه ها، وسایل نقلیه عمومی، سینماها، مکان های عمومی و... به صورت جداگانه استفاده می کنند، اما خیلی از افراد معتقدند این سیاست تاثیر منفی بر افراد و رفتارهای اجتماعی میزاره و بلعکس عده ای هم معتقدند تفکیک جـنس‍‌‍یتی در سطح گسترده نه تنها زیانی برای سلامت عموی جامعه نداره بلکه اون رو تقویت هم می کنه
شما در این باره چه فکری می کنید؟ زیان ها و مزایای احتمالی تفکیک جـنس‍‌‍یتی در یک جامعه به طور کلی میتونه چه چیزهایی باشه؟ تفکیک جـنس‍‌‍یتی در چه سطحی و چه مواردی بهتره اجرا بشه و در چه مواردی نه؟
من زيانو فقط از يه جهت ميتونم بررسي كنم كه امكانات رو نا برابر تقسيم كنن
و مورده بعدي: نميشه گفت اگه تفكيك كنن تو هر چي زياني ديده ميشه يا سودي چون اگه امكاناتو برابر بدن همون كسايي كه قراره كاري كنن هر كدوم تو محيطه جداگانه انجامش ميدن گروهيه مختلطم چندان تفاوتي با غيره مختلط نداره فقط امكاناته مساوي مهمه اين از لحاظه علمي

ولي تو سطحه دبيرستانو و سنه بلوغ در كل تفكيك خوبه چون فساد كم ميشه ولي خب ازون سن به بعد ديگه لازم نيست تفكيك و اگه مسائله علميو بذاريم كنار كه فرقي نميكنه قاطيو غير قاطيش خوبه كه زنو مرد در كنار هم باشن

the secret

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی بجنورد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

تفکیک جنسیتی.........می دونیم که اگه بخوایم از جنبه دینی به این موضوع نگاه کنیم کاملا درسته و بادین اسلام منافاتی هیچی نداره و هیچ اشکالی هم توش نیست اما......اگه از دین بیایم بیرون بخایم با عقل و منطق صحبت کنیم. :)....درسته اگه تو فرهنگی که پسرای دبستانی میدون دنبال سرویس دخترا باوجود تفکیک و از این جور کارا اگه تفکیک نباشه چی کار میکنن....غیر از اون اگه چند لحظه فکر کنی یه شخص تو همچین مدرسه ای درس بخونه دبستانو تا یه مدرسه مخلوط از نظر رفتاری بهتره البته با اینکه بازهم تاکید میکنم بستگی به شخصش داره. :-/...تو دوره ی راهنمایی خصوصا دبیرستان که قاطی بودن فاجعس همه تو سن بلوغن تمایل به رابطه و...دیگه لازم نیست توکوچه خیابون دنبال دختر بگردن تو کلاس هست...
((((0تازه یک آدم تا پیش دانشگاهی به نظر من بچس و احساساتو به عقل ترجیح میده ونمیتونه درست و غلطط روتفکیک کنه تفکیک جنسیتی یه امر عالیه.......تو دانشگاه که فرد عاقل شده و توانایی تشخیص درست از غلطوداره و به عبارتی بزرگ شده قاطی باشن خوبه کمااینکه خیییییییلی از ازدواج های سالمم از طریق همین دانشگاه صورت میگیره :))))
(; (;

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من با the secret مخالفم، چون اگه از همون اول بچه با افراد دیگه(چه دختر چه پسر) باهم درس بخونن جنبشم میره بالا....
بعدشم موقع دبیرستانُ راهنمایی فکرش به خلاف نیمیره.
اما فک کنین یه دفه ای نظام آموزشی عوض بشه ماها که 8-9 ساله داریم تفکیکی درس میخونیم بیان غیر تفکیک(!) کنن....
این اشتباهه....
اگه قراره تغییریم ایجاد بشه از همون اول باید اینجوری کرد....

MAAT

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
oxford
شهر
London

به نقل از بانــــــــــوشــــــاک :
از همون اول باید اینجوری کرد....

از همون اول یعنی چی؟!
هر وقت هم که این کار رو بکنن ، دبیرستانی وجود داره... :D

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

این جا دو مساله وجود داره
اگه می خوان کلا مختلط کنن باید از پیش دبستانی شروع کنن که برای بچه ها عادی مثلا بچه ها اگه از دبیرستان وپیش برن دانشگاه همه دهناشون وا می مونه ولی اگه از پیش دبستانی عادت کرده باشن وقتی هم می یان تو دانشگاه هم براشون عادی می شه
ولی اگه می خوان کاملا جدا کنن باید از پیش دبستانی دبستان ودبیرستان و دانشگاه هم جدا کنن.

حالا کدومش بهتره من دیگه نظری ندارم

هر کدوم یه ضرری یه منفعتی داره.

• لایک
امتیازات: jzm

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

اينايي که شما دارید الان میگید همش مربوط به دوران تحصیل و محیط های تحصیلیه.اما جامعه که فقط محیط های تحصیلی نیست.مدرسه و دانشگاه و مهد کودک یک بخشش هست.
حالا مثلن فرضن اومدن مهد کودک دبستان و دبیرستان و دانشگاه رو تفکیک جنسیتی کردن.بعد از اون چی؟
تفکیک جنسیت تا چه سطحی باید تو کل جامعه باشه؟

مثلن در صورتی که محیط های تحصیلی همشون نفکیک جنسیت بشه محیط های کار تا چه حد باید تفکیک جنسیتی بشه؟

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

موضوعی ه ک میشه گفت کمک سیاستمدارا،جامعه شناسا و ... خیلی ا رو می طلبه تا با مناسبت زمان حال دربارش کرد،اما ب نظرم جاذبه ذاتی ک بین دو نوع جنسیت هس مخالف تفکیک ه شونه،با زور و این ها نمیشه موضوع ه تفکیک و پیش برد،باید ب دور ا تعصبات و .. عمل کرد تا نتیجه بخشی ش پایدار باشه. :) :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اصن گیریم اومدن محیط کار رو جدا کنن..دیگه این آدم رو چقد میخوان ببندن؟ مثلا بیمارستان نمیخواد بره؟ داروخونه؟ بقالی؟ خرید؟ آدم نبینه؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فک کنم همه اینو قبول داشته باشن که چه بخوایم و چه نخوایم باید با هم تامل و ارتباط داشته باشیم! چه الآن چه در محل کار ولی بحث اینجاست که آیا اون موقعی یعنی 20 سال بعد دیر نیست! :-/

به نظر من هست! و فقط این کار باعث ضرره!

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

ببینید از نظر من تفکیک جنسیتی یه جورایی درست نیستش باعث میشه که نسبت یه جنس مخالف یه حس عجیب داشته باشیم و یه جورایی کمی هم عقده در وجودمون به وجود بیاره!
ولی حالا با توجه به سطح فرهنگی ای که داریم به نظر من همون بهتر که تفکیک جنسیتی صورت بگیره،به نظر شما مثلا اگر توی اتوبوس تفکیک جنسیتی از بین بره وقتی که اتوبوس شلوغ بشه و خانوم ها و آقایون نزدیک همدیگه قرار بگیرن آقایون و یا خانوم ها در سطح کم تر،چی کار میکنن؟

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

کاملن مخالفم و کار مسخره ای میدونم
بخصوص با فورمی ازش که هم اکنون تو جامعه ما حاکمه
بنظرم این تفکیک جنسیت ها قریب به 90% بیخوده و جلوی خیلی از پیشرفت هارو میگیره و یجورایی پتانسیل واقعی جامعه استفاده نمیشه
طبیعی شدن خیلی مهمه و البته بطور 100% امکان پذیر نیست
من خودم از بچگی تقریبا دوتا خالم همسنم بودن و من بیشتر از مامانم با اونا بزرگ شدم
همینطور دختر عمم همبازی کل بچگیم بوده
اما بازم هیچکی نمیتونه ادعا کنه از هم صحبتی با جنس مخالف بیشتر از موافق لذت نمیبره
اما این کشش رو هم مفید میدونم و بنظرم خیلی خوب هم هستش
این تفکیک مدارسم خیلی بد آسیب میزنه بنظرم

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

به نقل از White Lord August :
این تفکیک مدارسم خیلی بد آسیب میزنه بنظرم
می تونی بگی برای چی !؟ البته امیدوارم دلایلت علمی و منطقی باشه .

amtinati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نقره ی فیزیک 92
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

متاسفانه با این آقایونی که الان تو ایران حکومت می کنن تا دو سال دیگه یه خط وسط ایران می کشن می گن
مردا اینور زنا اون ور ~X( عوض این که بیان با فرهنگسازی این رابطه رو بجای یک رابطه ناسالم یک رابطه سودمند کنن
مگه تو بقیه کشورا چجوری؟!!آیا اونو پیشرفت نمی کنن؟!!اونجا دختر پسرا بجای درس خوندن یه کار دیگه می کنن؟!!
مطمئنا اگه این جوری بود از ما عقب افتاده تر بودن

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از amtinati :
متاسفانه با این آقایونی که الان تو ایران حکومت می کنن تا دو سال دیگه یه خط وسط ایران می کشن می گن
مردا اینور زنا اون ور ~X( عوض این که بیان با فرهنگسازی این رابطه رو بجای یک رابطه ناسالم یک رابطه سودمند کنن
مگه تو بقیه کشورا چجوری؟!!آیا اونو پیشرفت نمی کنن؟!!اونجا دختر پسرا بجای درس خوندن یه کار دیگه می کنن؟!!
مطمئنا اگه این جوری بود از ما عقب افتاده تر بودن

ببین بحث این رابطه به این سادگیا نیست که با فرهنگ سازی تغییر کنه ... بخش زیادیش کاملا غریزیه .. با فرهنگ سازی فقط حل نمیشه ...

کشور های دیگه هم مشکل دارن ... بهتره به آمار ها نگاه بندازی ... روز به روز مشکلشون بیشتر میشه ...
ضمنا بستگی داره پیشرفت رو چی تعریف کنی...

بالا