• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هفت

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : هفت

فراستی خیلی به نکات جالبی توی فیلما دقت میکنه، نقداش واقعا قوین، من دوسش دارم :D
بهش میگن مبصر سینمای ایران :D منم فکر می کنم این لقب برازندشه و تاثیر مهمی روی فیلم ها میزاره

• شروع کننده موضوع

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام
آقا یوسف در هفت ...

به گزارش سینمانگار، برنامه زنده سينمايی «هفت» در این هفته فيلم سينمايی «آقا يوسف» به کارگردانی دکتر علی رفيعی را مورد نقد و بررسی قرار خواهد داد.

در برنامه این هفته «هفت»، فیلم سینمایی «آقا یوسف» با حضور علی رفیعی به عنوان کارگردان، مسعود فراستی به عنوان منتقد و فریدون جیرانی به عنوان مجری، مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

دکتر علی رفیعی کارگردان مطرح تئاتر کشورمان، حدودا شش سال پس از ساخت اولین تجربه سینمایی خود با عنوان «ماهی‌ها عاشق می‌شوند»، اینک با دومین ساخته خود با نام «آقا یوسف» میهمان سینماها شده است.

«آقا یوسف» با فیلمنامه ای از علی رفیعی، مضمونی اجتماعی داشته و داستان پیرمردی بازنشسته به نام "آقا یوسف" را روایت می‌کند که از پنج سال پیش، پنهان از چشم دخترش در خانه‌های مردم کار می‌کند. حوادثی که در این خانه‌ها، به ویژه در دومین خانه رخ می‌دهد، مستقیماً به او ربط پیدا می‌کند و زندگی او را دگرگون می‌سازد...

بازی مهدی هاشمی در نقش «آقا یوسف» تحسین منتقدان در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر را به همراه داشت و خود فیلم نیز موفق به جلب نظر مثبت مخاطبان و منتقدان شد.

هانیه توسلی، شاهرخ فروتنیان، پگاه آهنگرانی، لادن مستوفی، مریم سعادت، سهیلا رضوی، ستاره اسکندری، لیلا بلوکات، داریوش موفق، رویا میرعلمی، ملیکا پارسا، مینا خسروانی و صابر ابر دیگر بازیگران فیلم سینمایی «آقا یوسف» هستند.

به گزارش سینمانگار، برنامه سينمايی «هفت» جمعه شب‌ها با هدف بررسی مشكلات و موانع موجود در سينماي ايران و همچنين نقد و بررسی فيلم‌های روز روی آنتن شبكه سه سيما می رود.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

برنامه ی خوبیه ولی مجریاش نه . اصن از مجریاش خوشم نمیاد ! به شدت مغرورن . انگار فقط خودشون آدمن ! کلا یه جوری حرف میزنن !
از شخصیت فریدون جیرانی خوشم میاد ولی از مدل حرف زدنُ برخوردُ ایناش اصلا .

آلفرد جیمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد شیمی 91
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فراستی خیلی به نکات جالبی توی فیلما دقت میکنه، نقداش واقعا قوین، من دوسش دارم
بهش میگن مبصر سینمای ایران منم فکر می کنم این لقب برازندشه و تاثیر مهمی روی فیلم ها میزاره
ببخشيد جه نكته ي جالبي؟

فراستی در نقد فیلم «جرم»، دقیقا این جمله را به زبان می‌آورد: «ناصر به ملیحه نظر داره، دست میکنه تو کیسه مار نمی‌زنه، شوخی». در حالی که آنان که فیلم را دیده‌اند، می‌دانند که شوخی واقعی اظهار نظر عجولانه مسعود فراستی است که حتی متوجه نکته به این سادگی و روشنی نشده که ناصر (حامد بهداد) به هیچ وجه به ملیحه (شبنم درویش) نظر نداشته است. (به نقل از caffecinema.com)
نميخوام از جرم كه فيلم بديه دفاع كنم اما اين كه نشد نقد!

درسته كه آدم كاريزماتيكيه وهميشه عقيدش رو حفظ مي كنه اما اصلا آدم عادلي نيست.
طعنه آميز ترين قسمت هفت وقتي بود كه فراستي جلوي كارگردان و تهيه كننده ي بايان نامه اون قدر سازش كرد اما بيست دقيقه بعد بدون حضور فرهادي جدايي رو فيلمي با فلسفه ي ماقبل سوفسطايي خوند!!!!!!!!!

mamad75

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

آقا من یه برنامه هفت ندیدم انگار امین تارخ چی گفته بود تو برنامه؟

آلفرد جیمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد شیمی 91
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

یه مدتیه یه سری از برنامه های هفت رو دانلود می کنم و می بینم

با دقت بیشتری نسبت به سری های قبل :-?

باید حرف خودم در مورد فراستی رو پس بگیرم :> نقد هاش بسیااااااااار ریزبینانه و منتقدانست و حس کردم اگه حرفمو پس نگیرم خیلی باید آدم مزخرفی باشم :D

یعنی هرچی بیشتر می رم جلو بیشتر درک می کنم این آدم خعلی خفنه :D

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

تو هفت جدايي نادر از سيمين رو هم نقد کرده بودن؟ اگه نقد کرده بودن نظر فراستي چي بود؟
من که نمي تونم ولي شما امشب هفتو نگاه کنين، ببينين در مورد جدايي نادر از سيمين چي مي گن؟(طبيعتا بايد يه چيزي بگن ديگه!)

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

من ندیدم ولی شنیدم که می گفتن نقد کرده و یکمی هم انتقادی بوده که یه سری هارو تحریک کرده این نقدش :D

ولی خب اونم آدمه، عقایدی داره ،نمی شه با همین یه دونه نقدش کلا مهارتش رو زیر سوال برد :D

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Captain. Pisko :
من ندیدم ولی شنیدم که می گفتن نقد کرده و یکمی هم انتقادی بوده که یه سری هارو تحریک کرده این نقدش :D

ولی خب اونم آدمه، عقایدی داره ،نمی شه با همین یه دونه نقدش کلا مهارتش رو زیر سوال برد :D
نقد کرده و یکمی هم انتقادی بوده؟ :)) حرف تاریخی بود
خو اصلا نقد انتقادیه دیگه!
اینم کارش نقده، حرفه اش منتقد بودنه، باید انتقاد کنه، وگرنه اگه قرار بود هیچی نقد نکنه و فقط هر فیلمی دید بگه ایول و به به، که میشد پاچه خوار اعظم، نه منتقد سینما

• لایک
امتیازات: HHH

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از GCD :
نقد کرده و یکمی هم انتقادی بوده؟ :)) حرف تاریخی بود
خو اصلا نقد انتقادیه دیگه!
اینم کارش نقده، حرفه اش منتقد بودنه، باید انتقاد کنه، وگرنه اگه قرار بود هیچی نقد نکنه و فقط هر فیلمی دید بگه ایول و به به، که میشد پاچه خوار اعظم، نه منتقد سینما

حیف نمی شه اینجا فوش داد :-"

منظورم که واضح بود :D نقد کرده و یک سری ها اعتقاد داشتن مغرضانه (املا؟) بوده بعد به همین واسطه کلا فراستی رو زیر سوال بردن

منم گفتم این کار که به خاطر یدونه نقدی که یه سری ها نپسندیدن زیر سوال ببریمش بسیار احمقانست

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Captain. Pisko :
حیف نمی شه اینجا فوش داد :-"

منظورم که واضح بود :D نقد کرده و یک سری ها اعتقاد داشتن مغرضانه (املا؟) بوده بعد به همین واسطه کلا فراستی رو زیر سوال بردن

منم گفتم این کار که به خاطر یدونه نقدی که یه سری ها نپسندیدن زیر سوال ببریمش بسیار احمقانست
خصوصی میشه داد :P
خب این اصولا ویژگی جامعه ماست که از یه چیزی (در اینجا جدایی نادر از سیمین) بت میسازیم و هرکی بگه این بت نواقصی داره فورا متهمش می کنیم که جوسازی و تخریب می کنه و کارش انتقاد نیست و مغرضانه ست و این حرفا

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

نظرتون راجبه رفتن فریدون جیرانی چیه؟
به شدت خشک شده برنامه جدیدا ...

Angel_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
به امید خدا تهران!!
رشته دانشگاه
پزشکی ایشالا!

خیلی بی روح.با این مجری جدید که دیگه آدم باید وسط برنامه بخوابه... واقعا دیشب وسط برنامه خوابم برد. (:|

باز جای شکرش باقیه فراستی هست هنوز...

من نمیدونم هدف از وجود مجری تو برنامه هفت چیه؟ کلا نظر خاصی نداره هیچ وخ.فقط مثلا میگه موضوع امشب برنامه اینه...خب اینم دیگه چرا زحمت دادن به اون.خود مهمونا اول برنامه بگن دیگه... :-??

راستی چرا جیرانی رف؟ :-/

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از ریـحـانـه :
نظرتون راجبه رفتن فریدون جیرانی چیه؟
به شدت خشک شده برنامه جدیدا ...

نه اصلا من همیچین احساسی ندارم !
مجری جدید خیلی بهتر از جیرانی بحث و جدل های داغ رو کنترل میکنه و فن سخنوریش هم بسیار بالاتر از جیرانی هست .
---------
قسمت دیشب رو دیدن ؟
جالب بود .
فقط این بچه ـه کی بود دعوت کرده بودن ؟ :)) نمیتونست حرف بزنه و مرتب به هته پته میفتاد !
میگفت من سینمای آمریکا رو به عنوان یک سینمایی که خانواده رو به خوبی به تصویر میکشه قبول دارم !

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

یادش بخیر!!
پارسال من همه ی جمعه ها تا ته تهش بیدار بودم و میدیدم!!
خیلی خوب بود!
ولی از وقتی جیرانی رفته ، دیگه یبارم کامل ندیدم!! اصن دیگه نمیبینم!!
هر چند اگه جیرانی هم بود اینجا بازم فقط میومدن دعوا میکردن :-<

sinaa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
استان کردستان
شهر
کردستان
دانشگاه
تهران!!!!!!!
رشته دانشگاه
داروسازی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

برنامه انتقادی جالبیه و در کل من فقط به خاطر اقای فراستی می بینمش. :-[

بالا