• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدیریت ورزش کشور

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
اگر ورزش کشور دست شما بود چیکار میکردین؟ ورزش رو چجوری مدیریت میکردین؟ کجاها هزینه میکردین و کجاها هزینه نمیکردید؟

به نظرتون مسخره نیست چندمیلیارد خرج یک تیم ورزشی دولتی میشه (بازیکن، ورزشگاه، اردو ، مسابقات و ...) ولی با اون پول میشه کلی ورزشگاه کوچیک و بزرگ تاسیس کرد؟ مسخره نیست هزاران نفر آدمی که میان ورزشگاه ، شاید یک صدمشون هم اهل ورزش نیستند؟ به نظرتون چه چیزی نصیب کشور میشه با برنده شدن یک تیم یا ورزشکار در جام جهانی یا المپیک؟

اگر حوزه عمومی و مردمی ورزش رو تقویت میکردید با حوزه تخصصی چیکار میکردین؟ چجوری جواب ملتی که انتظار برنده شدن دارن رو می دادید؟ چطوری این همه فشار رو تحمل میکردید که هرروز علیه شما روزنامه ها مطلب بنویسند؟

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : مدیریت ورزش کشور

به نقل از مدیریت :
اگر ورزش کشور دست شما بود چیکار میکردین؟ ورزش رو چجوری مدیریت میکردین؟ کجاها هزینه میکردین و کجاها هزینه نمیکردید؟

به نظرتون مسخره نیست چندمیلیارد خرج یک تیم ورزشی دولتی میشه (بازیکن، ورزشگاه، اردو ، مسابقات و ...) ولی با اون پول میشه کلی ورزشگاه کوچیک و بزرگ تاسیس کرد؟ مسخره نیست هزاران نفر آدمی که میان ورزشگاه ، شاید یک صدمشون هم اهل ورزش نیستند؟ به نظرتون چه چیزی نصیب کشور میشه با برنده شدن یک تیم یا ورزشکار در جام جهانی یا المپیک؟

اگر حوزه عمومی و مردمی ورزش رو تقویت میکردید با حوزه تخصصی چیکار میکردین؟ چجوری جواب ملتی که انتظار برنده شدن دارن رو می دادید؟ چطوری این همه فشار رو تحمل میکردید که هرروز علیه شما روزنامه ها مطلب بنویسند؟
من اگه مدیریت ورزش می امد دستم اولین کاری که میکردم این بود که بودجه ی همه ی ورزش ها عادلانه باشه نه اینکه میلیارد ها پول بدی برای یه ورزش مثله فوتبال اونم به این خاطر که میگن طرفدار زیاد داره ولی اون وقت یه ورزش دیگه مثله ژیمناستیک یا دو میدانی امکانات صفر باشه .
دوم این که همه ی باشگاه ها باید خصوصی بشن ولی نه این جوری که الان هست همه با هم !!!
سوم بیشتر بودجه باید صرف ساختن امکانات برای سنین پایه باشه
چهارم خودم اینو نمیدونم چجوری ولی باید فرهنگ بازدید از یه بازی وجود داشته باشه یعنی اگه یه نفر آملی طرفدار یه تیم مثه والیبال آمل هست باید حاضر بشه که برای دیدن بازی این تیم پول بلیط بده نه اینکه سعی کنه از هر طرف یه کار کنه مفتی بره تو >>>>> باشگاه در آمد مطمئن داشته باشه.
پنجم تجربه نشان داده ایران توی ورزش های گروهی خیلی موفق نیست پس باید روی بخش انفرادی بیشتر سرمایه گذاری کرد تا توی المپیک یا بازی آسیایی موفق تر باشه.

آخر همه ی اینها را میگیم ولی یه عامل بد هست و اونم اینکه افرادی که مسئولیت ورزش را دارن اصلا علم اونو ندارن و دوم پارتی بازی های بسیاری که در همه جا هست .

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

یه چیز جالبی هم هست این وسط اینه که یارو مسئول یه باشگاهی (در مورد فوتبال بیشتر،ولی در مورد بقیه هم صادقه) کلی تومن خرج می کنه یه مربی رو میاره اگر آخر فصل باخت می ندازتش بیرون بعد شاید مجبور شه با قیمت بالاتر یه مربی دیگه بیاره

حتی وقت نمی دن یه مربی به تیمی شکل بده !!!! ???

بعد مثلا این فوتبالیستا خدا تومن پول می گیرن که برن یه بازیو ببازن سرافراز شیم :D

این پولو می تونن صرف تیم نوجوان که می تونه آینده ی کشور باشه بکنن

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

اول روی ورزش های مادر مثل ژیمناستیک سرمایه گذاری می کردم که باعث بهتر شدن بقیه رشته ها هم بشه.
ورزش هایی مثل شنا، ژیمناستیک رو از دبستان اجباری می کردم.
در تمامی نقاط کشور استعدادیابی رو از سنین پایه شروع می کردم.
روی ورزش های مدال آور مثل دو و میدانی و شنا و ..... بیشتر سرمایه گذاری می کردم.
همونطور که سیاوش گفت تمامی باشگاه ها باید خصوصی بشن، اگه درست باشه، برای باشگاه ها درآمد های خوبی از بلیت فروشی، عضو شدن در کلوپ هواداران، حق پخش تلویزیونی،....... بدست میاد.
در مورد فوتبال، اگر درست برنامه ریزی بشه درآمد خوبی واسمون حاصل میشه، مثلا با گرفتن یک میزبانی جام ملت های آسیا کلی گردشگر وارد کشور می شن.
در آخر دست همه ی سیاسیون رو از ورزش کوتاه می کردم! :>

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

من فقط رو فوتبال میتونم نظر بدم چون از بقیه ورزشا سر در نمیارم!!!
1برنامه 10ساله برای خصوصی سازی میریختم
تو این مدت تیمای بزرگسالو مجبور میکردم که همشون تیم پایه داشته باشن
همه چیزم تو تیمای پایه باید استاندرد باشه حتی اگه تو تیم بزرگسالان نباشه

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اول از همه سرمایه رو تو رشته های مختلف پخش میکردم. نه فقط کشتی و فوتبال.
سعی میکردم مردم رو به ورزش علاقه مند کنم.
استعدادیابی درست تو همه نقاط کشور انجام میدادم تا استعدادهای مملکت تلف نشن!
بعد هم چند تا ورزشگاه درست و حسابی میساختم تا تو دنیا واسه میزبانیو اینا حرفی واسه گفتن داشته باشیم.(هم به پیشرفت ورزش کمک میکنه هم به اقتصاد)
البته...این همه در حد حرفه! :D هم پول میخواد هم کار!!
به نقل از سیاوش :
پنجم تجربه نشان داده ایران توی ورزش های گروهی خیلی موفق نیست پس باید روی بخش انفرادی بیشتر سرمایه گذاری کرد تا توی المپیک یا بازی آسیایی موفق تر باشه.
چرا نیست؟ ایران تو بسکتبال و فوتسال و حتی والیبال نا موفق نیست. نمیگم خیلی موفقه اما حداقل تیم ضعیفی هم به حساب نمیاد. تو این زمینه ها قدرت آسیاست.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

به نقل از سیاوش :
من اگه مدیریت ورزش می امد دستم اولین کاری که میکردم این بود که بودجه ی همه ی ورزش ها عادلانه باشه نه اینکه میلیارد ها پول بدی برای یه ورزش مثله فوتبال اونم به این خاطر که میگن طرفدار زیاد داره ولی اون وقت یه ورزش دیگه مثله ژیمناستیک یا دو میدانی امکانات صفر باشه .
دوم این که همه ی باشگاه ها باید خصوصی بشن ولی نه این جوری که الان هست همه با هم !!!
سوم بیشتر بودجه باید صرف ساختن امکانات برای سنین پایه باشه
چهارم خودم اینو نمیدونم چجوری ولی باید فرهنگ بازدید از یه بازی وجود داشته باشه یعنی اگه یه نفر آملی طرفدار یه تیم مثه والیبال آمل هست باید حاضر بشه که برای دیدن بازی این تیم پول بلیط بده نه اینکه سعی کنه از هر طرف یه کار کنه مفتی بره تو >>>>> باشگاه در آمد مطمئن داشته باشه.
آخر همه ی اینها را میگیم ولی یه عامل بد هست و اونم اینکه افرادی که مسئولیت ورزش را دارن اصلا علم اونو ندارن و دوم پارتی بازی های بسیاری که در همه جا هست .
1. تا جایی که من دیدم حتی فوتبالی هاش هم ناله می کنند از کمبود بودجه. البته کاملا طبیعیه که ورزش های پرسروصدا و پرحجم پول بیشتری بخوان. طبیعت فوتبال اینه که بازیکناش خیلی پول میگیرن و یا ورزشگاهش هزینه زیادی داره و ... .
2. خصوصی سازی باشگاه ها ایده خوبیه برای خلاص شدن از دردسر مدیریت و حواشی. خوبیش اینه که هیچ کس از شما جواب نمیخواد که چرا فلان تیم خصوصی باخت !
3. سنین پایه یعنی چی؟ خب امکانات ورزشی امکانات ورزشیه دیگه ! زمین ورزش یک استاندارد خاص خودش رو داره حالا چه برای بچه راهنمایی چه بزرگسال.
4. فرهنگ سازی وظیفه شماست؟ نیست ! شما مدیریت ورزش رو به عهده داری. در ضمن یک ورزشگاه صدهزار نفری که همه هرچی فحش از دهنشون درمیاد میگن رو میخوای چیکار کنی؟ اصلا به ما چه !
5. استدلال جالبی نیست وقتی میگی روی چیزی سرمایه گذاری میکنی که احتمال موفقیت بیشتری داره! اینطوری بیشتر به فکر خودتی تا ورزش مملکت !

به نقل از Captain. Pisko :
یه چیز جالبی هم هست این وسط اینه که یارو مسئول یه باشگاهی (در مورد فوتبال بیشتر،ولی در مورد بقیه هم صادقه) کلی تومن خرج می کنه یه مربی رو میاره اگر آخر فصل باخت می ندازتش بیرون بعد شاید مجبور شه با قیمت بالاتر یه مربی دیگه بیاره
حتی وقت نمی دن یه مربی به تیمی شکل بده !!!! ???
بعد مثلا این فوتبالیستا خدا تومن پول می گیرن که برن یه بازیو ببازن سرافراز شیم :D
این پولو می تونن صرف تیم نوجوان که می تونه آینده ی کشور باشه بکنن
ما بحثمون غلط های مسئولین فعلی نیست. اصلا این پست شما ربطی به تاپیک نداره.

به نقل از هرزنامه نويس :
اول روی ورزش های مادر مثل ژیمناستیک سرمایه گذاری می کردم که باعث بهتر شدن بقیه رشته ها هم بشه.
ورزش هایی مثل شنا، ژیمناستیک رو از دبستان اجباری می کردم.
در تمامی نقاط کشور استعدادیابی رو از سنین پایه شروع می کردم.
روی ورزش های مدال آور مثل دو و میدانی و شنا و ..... بیشتر سرمایه گذاری می کردم.
همونطور که سیاوش گفت تمامی باشگاه ها باید خصوصی بشن، اگه درست باشه، برای باشگاه ها درآمد های خوبی از بلیت فروشی، عضو شدن در کلوپ هواداران، حق پخش تلویزیونی،....... بدست میاد.
در مورد فوتبال، اگر درست برنامه ریزی بشه درآمد خوبی واسمون حاصل میشه، مثلا با گرفتن یک میزبانی جام ملت های آسیا کلی گردشگر وارد کشور می شن.
در آخر دست همه ی سیاسیون رو از ورزش کوتاه می کردم! :>
1. چطور ورزش های مادر باعث بهتر شدن رشته های دیگه میشن؟!
2. شما اختیار اجباری کردن هیچ ورزشی رو نداری ! ورزش زورکی هم ندیده بودیم که دیدیم. چه کاریه؟ برنامه آموزشی مدارس رو جای دیگه تعیین میکنه. اصلا در اختیارات شما نیست.
3. استعدادیابی؟ میشه بگین چطور قراره استعدادیابی کنید؟ به اون سیستم دولتی که قراره استعدادیابی بکنه فکر کن ببین میتونی چنین سیستمی طراحی کنی و هزینه ش رو بدی و فایده ای که میخوای رو داشته باشه ! به این کشکی نیست.
4. گرفتن جام ملت های آسیا یک پیش زمینه هایی میخواد. ورزشگاه داشته باشی. محیط لازم رو بتونی فراهم کنی. برنامه ریزی و ... اینها همگی پول و نیروی انسانی و زیرساخت میخواد. شما ورزشگاه بخوای بسازی میدونی چقدر باید هزینه کنی؟ جام ملت های آسیا بگذاری باید زن ها رو به ورزشگاه راه بدی.... اصلا فکرش رو بکن چقدر هزینه میبره و چقدر شرایط لازم داره که ما نداریم !

به نقل از amir h :
من فقط رو فوتبال میتونم نظر بدم چون از بقیه ورزشا سر در نمیارم!!!
1برنامه 10ساله برای خصوصی سازی میریختم
تو این مدت تیمای بزرگسالو مجبور میکردم که همشون تیم پایه داشته باشن
همه چیزم تو تیمای پایه باید استاندرد باشه حتی اگه تو تیم بزرگسالان نباشه
عمر یک وزیر ورزش 4 ساله نهایتا. خصوصی سازی 10 سال زمان نمیبره. یک ساله میشه کلش رو خصوصی سازی کرد.
در ضمن همه چیز دستوری نیست. وقتی یک باشگاه خصوصی باشه شما به هیچ وجه حق نداری دستور بدی که تیم پایه داشته باش. باشگاه در نهایت احترام به شما میگه هیچ ربطی به شما نداره. ما نمیخوایم داشته باشیم.

به نقل از ROzhiN :
اول از همه سرمایه رو تو رشته های مختلف پخش میکردم. نه فقط کشتی و فوتبال.
سعی میکردم مردم رو به ورزش علاقه مند کنم.
استعدادیابی درست تو همه نقاط کشور انجام میدادم تا استعدادهای مملکت تلف نشن!
بعد هم چند تا ورزشگاه درست و حسابی میساختم تا تو دنیا واسه میزبانیو اینا حرفی واسه گفتن داشته باشیم.(هم به پیشرفت ورزش کمک میکنه هم به اقتصاد)
البته...این همه در حد حرفه! :D هم پول میخواد هم کار!!چرا نیست؟ ایران تو بسکتبال و فوتسال و حتی والیبال نا موفق نیست. نمیگم خیلی موفقه اما حداقل تیم ضعیفی هم به حساب نمیاد. تو این زمینه ها قدرت آسیاست.
1. مردم رو زوری نمیشه به فوتبال علاقه مند کرد. شما چیزی میگین که راه حلی براش ندارین. همین جوری که نیست!
3. ورزشگاه رو با چی میسازی؟ پولش رو از کجا میاری؟

حداکثر بودجه ورزش کشور 1000میلیارد تومنه. این صفحه رو هم ببینید تا بدونید ساختن ورزشگاه چقدر خرج داره. حرف بی حساب کتاب نزنید !

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از مدیریت :
عمر یک وزیر ورزش 4 ساله نهایتا. خصوصی سازی 10 سال زمان نمیبره. یک ساله میشه کلش رو خصوصی سازی کرد.
در ضمن همه چیز دستوری نیست. وقتی یک باشگاه خصوصی باشه شما به هیچ وجه حق نداری دستور بدی که تیم پایه داشته باش. باشگاه در نهایت احترام به شما میگه هیچ ربطی به شما نداره. ما نمیخوایم داشته باشیم.
خب اصولا" در همه جای دنیا 1سیاست برای 1کشور تعین میشه و دولت ها با راهکارای متفاوت اونو دنبال میکنن
بحث ما که درباره 1وزارتخونس
خصوصی سازی تو ایران خیلی زمان میبره چون خصوصی سای فقط این نیست که باشگاهارو واگذار کنی!!!
البته شاید طبق تعریف همین باشه ولی نتیجه دلخواهو نمیده
اول باید بسترای لازم برای خصوصی سازی فراهم شه
تا وقتی که باشگاها دست دولتن همه چیز دستوریه
و البته وقتی 1باشگاه خصوصی بشه دیگه آویزون دولت نیست و خودش میفهمه که باید اصولی و از تیمای پایه کار کنه و دیگه نیازیم به زور نیست!!!

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از مدیریت :
1. چطور ورزش های مادر باعث بهتر شدن رشته های دیگه میشن؟!
2. شما اختیار اجباری کردن هیچ ورزشی رو نداری ! ورزش زورکی هم ندیده بودیم که دیدیم. چه کاریه؟ برنامه آموزشی مدارس رو جای دیگه تعیین میکنه. اصلا در اختیارات شما نیست.
3. استعدادیابی؟ میشه بگین چطور قراره استعدادیابی کنید؟ به اون سیستم دولتی که قراره استعدادیابی بکنه فکر کن ببین میتونی چنین سیستمی طراحی کنی و هزینه ش رو بدی و فایده ای که میخوای رو داشته باشه ! به این کشکی نیست.
4. گرفتن جام ملت های آسیا یک پیش زمینه هایی میخواد. ورزشگاه داشته باشی. محیط لازم رو بتونی فراهم کنی. برنامه ریزی و ... اینها همگی پول و نیروی انسانی و زیرساخت میخواد. شما ورزشگاه بخوای بسازی میدونی چقدر باید هزینه کنی؟ جام ملت های آسیا بگذاری باید زن ها رو به ورزشگاه راه بدی.... اصلا فکرش رو بکن چقدر هزینه میبره و چقدر شرایط لازم داره که ما نداریم !

حداکثر بودجه ورزش کشور 1000میلیارد تومنه. این صفحه رو هم ببینید تا بدونید ساختن ورزشگاه چقدر خرج داره. حرف بی حساب کتاب نزنید !

1-کسی که اول ورزش های مادرو کار کنه،می تونه ورزش های دیگه رو راحت تر انجام بده.

2-البته فکر نکنم بچه ها بدشون بیاد! الان در مدرسه ما که بهترین کلاس درس، کلاس ورزش محسوب میشه!
در مورد اختیارش که فکر کنم الان شنا اجباری شده باشه،برای اجبارری کردنش هم میشه با مسئولین آموزش و پرورش گفت و گو کرد.

3-خب میشه تربیت بدنی هر استان، افرادی رو به مناطق مختلف استانش ارسال کنه تا استعدادیابی کنه.
البته یکی از جاهای مناسب برای استعدادیابی مسابقات ورزشی از سطح ناحیه تا استان هست.

4- فوتبال باید یک برنامه ریزی بلند مدت براش بشه. باید اول فوتبال خودمون رو ترمیم بکنیم، تا بعد بتونیم برای جام ملت های آسیا میزبانی بدیم. در مورد ورزشگاه ها، فکر کنم اگه باشگاه ها به درستی خصوصی بشن، یعنی درآمدشونو داشته باشن، خود باشگاه می تونن برای خودشون ورزشگاه بسازن یا انکه ورزشگاه ها رو بازسازی کنند.

پ.ن: اگه بخوان بهم چهار سال وقت بدن، اصلا قبول نمی کنم!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از مدیریت :
1. تا جایی که من دیدم حتی فوتبالی هاش هم ناله می کنند از کمبود بودجه. البته کاملا طبیعیه که ورزش های پرسروصدا و پرحجم پول بیشتری بخوان. طبیعت فوتبال اینه که بازیکناش خیلی پول میگیرن و یا ورزشگاهش هزینه زیادی داره و ... .
2. خصوصی سازی باشگاه ها ایده خوبیه برای خلاص شدن از دردسر مدیریت و حواشی. خوبیش اینه که هیچ کس از شما جواب نمیخواد که چرا فلان تیم خصوصی باخت !
3. سنین پایه یعنی چی؟ خب امکانات ورزشی امکانات ورزشیه دیگه ! زمین ورزش یک استاندارد خاص خودش رو داره حالا چه برای بچه راهنمایی چه بزرگسال.
4. فرهنگ سازی وظیفه شماست؟ نیست ! شما مدیریت ورزش رو به عهده داری. در ضمن یک ورزشگاه صدهزار نفری که همه هرچی فحش از دهنشون درمیاد میگن رو میخوای چیکار کنی؟ اصلا به ما چه !
5. استدلال جالبی نیست وقتی میگی روی چیزی سرمایه گذاری میکنی که احتمال موفقیت بیشتری داره! اینطوری بیشتر به فکر خودتی تا ورزش مملکت !
1-ببینید وقتی عمل خصوصی سازی در طی حدود یک یا دو سال انجام بشه دیگه فوتبالی ها و کل ورزش ها بودجه ای از سازمان نمی خواهند چون خصوصی سازه شده و خودشون باید بر درامدشون مدیریت کنند.
3- من یه مثال میزنم تو شهر ما 3تا زمین فوتبال هست که یکیش یه ذره به استاندارد نزدیکه که اونم همیشه پره چون تیم های بزرگسال توش مسابقه میدن یا تمرین میکنن در این صورت بچه های توی سن 7 تا 12 سال باید برن توی زمینای غیر استاندارد کار کنن که این یه عامل مهمه که باعث جلوگیری پیشرفت اونها میشه.
البته این قضیه فقط در باره ی فوتبال نیست و توی بقیه ی رشته ها هم این وجود داره
4- نخیر معلومه وظیفه ی من نیست. ولی به عنوان یه مشکل باید صورت بگیره وگرنه شما بیا همه ی باشگاه ها را خصوصی سازی کن وقتی فرهنگ وجود نداشته باشه وثتی تماشاگرا 150 ملیون به یه ورزشگاه خسارت میزنن نتیجه ی شما میشه >>> یه تیمی مثه استیل آذین
5- من اگه هدفم به عنوان یه مدیر ورزش کسب مدال توی المپیک باشه باید همچین کاری کرد مثلا کشور چین همیشه تو المپیک اوله ولی کمتر توی ورزش های گروهی مدال داره پس باید برای موفق شدن تو این جور بازی ها ناچارا روی ورزش های انفرادی و پر مدال سرمایه گذاری کرد. :) ( بازم میگم اگه هدف مدیر کسب مدال تو المپیک باشه ) وگرنه یه مدیر هم هست که اهدافش یه چیز دیگست پس برنامه هاشم متناسب با اونه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

هیچ کس ایده تعطیل کردن ورزش قهرمانی رو نداره؟ من ورزش بیافته دستم عملا هرگونه ورزش قهرمانی دولتی رو تعطیل میکنم :D

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از محمّد :
هیچ کس ایده تعطیل کردن ورزش قهرمانی رو نداره؟ من ورزش بیافته دستم عملا هرگونه ورزش قهرمانی دولتی رو تعطیل میکنم :D
خوب اگه این کار انجام بشه که خیلی از علاقه ی مردم به ورزش کم میشه و باعث میشه که دیگه اون تشویق ها و حمایت های همیشگی را نکنند !

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از محمّد :

خب چرا؟ چه دلیلی برای اینکار داری؟

البته با کارهایی که این آقایون دارن انجام میدن چیزی جز این اتفاق نخواهد افتاد. با این تفاوت که دولتی و غیر دولتیش تعطین خواهد شد...

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نظرم یه ذره بحث پخش شده اصولن ما باید تعریف کنیم که منظورمون از پیشرفت چیه؟پیشرفت اینه که ما توی المپیک مدال بگیریم؟پیشرفت اینه که توی مسابقات آسیایی مدال بگیریم؟پیشرفت اینه که مردم رو به ورزش بیارن؟پیشرفت اینه که مردم مشتاق ورزش بشن و حاضر بشن برای اون هزینه بدن؟
من اگه مدیر ورزش ایران بودم برای علاقه مند کردن مردم به ورزش تلاش می کردم که به نظرم توی این زمینه از مهم ترین عوامل ساخت مکان های ورزش تفریحی که این کار رو بیشتز از طریق قوانینی که شهرداری ها رو ملزم به انجام این کار بکنه به جای صرف هزینه از اون مجموعه ای که مسولش هستم پیگیری می کردم
برایپیشرفت ورزش قهرمانی به ظرفیت های ورزش ایران نگاه می کردم و اولین کاری که می کردم یه تحقیقات رو راه می نداختم تا ببینم هر منظقه از کشور به چه رشته ای علاقه داره و ظرفیت پیشرفت توی اون رو داره و بعد توی اون منطقه برای اون سرمایه گذاری می کردم
برای المپیک هم به نظرم در کوتاه مدت کار خاصی نمی تونستم بکنم و برای آینده برنامه می ریختم و به نظرم 2 تا کاری که اشاراه کردم توی آینده به درد این بخش هم می خورد

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

يه نکته اي که پس از مشاهده شناي بانوان تو دريا يادم اومد، سرمايه گذاري روي ورزش هاي مدال آور براي بانوان هست!
رشته هايي نظير تکواندو، تيراندازي،..

AHMADREZA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از هرزنامه نويس :
يه نکته اي که پس از مشاهده شناي بانوان تو دريا يادم اومد، سرمايه گذاري روي ورزش هاي مدال آور براي بانوان هست!
رشته هايي نظير تکواندو، تيراندازي،..
این کار رو با شرایط اکروز مملکت ما امکان پذیر می دونی؟

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

آره،البته روي چند ورزش که امکانش تو ايران باشه، مثل تيراندزي. ولي ورزش هايي که فعاليت بدني زيادي مي خواد مثل فوتبال خب با توجه شرايط ايران امکان پذير نيست.

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

اگه مدیریت ورزش دست من بود اول از همه به ورزش بانوان اهمیت میدادم کلا تو هر رشته ای :-" با توجه به اینکه الان اهمیت زیادی به ورزش بانوان داده نمیشه ولی بازم خوب ظاهر میشن و اینا :-"
بعدش اینکه بودجه ایی که بود رو عادلانه بین ورزشا تقسیم میکردم الان با توجه به اینکه به خیلی از ورزشا اهمیت نمیدن و پول و اینا ندارن ولی نسبت به ورزشی مثل فوتبال که خیلی هم اهمیت میدن و باز هم موفق نیست :-" خوبن !

به نظرتون مسخره نیست چندمیلیارد خرج یک تیم ورزشی دولتی میشه (بازیکن، ورزشگاه، اردو ، مسابقات و ...) ولی با اون پول میشه کلی ورزشگاه کوچیک و بزرگ تاسیس کرد؟
نه خب مسخره نیست ! :D چون اگه کلی ورزشگاه و امکانات داشته باشیم ولی یه تیم درست حسابی نداشته باشیم که فایده ای نداره ! به نظرم باید متعادل باشه ! هم خرج کنن هم زیاد نباشه که بشه در کنارش ورزشگاه و اینام تاسیس کرد !
مسخره نیست هزاران نفر آدمی که میان ورزشگاه ، شاید یک صدمشون هم اهل ورزش نیستند؟
سیاهی لشگر همیشه وجود دره اما تا کوچیکترین علاقه ای نباشه پا نمیشن برن ورزشگاه ! :-دی

اگر حوزه عمومی و مردمی ورزش رو تقویت میکردید با حوزه تخصصی چیکار میکردین؟
اونم تقویت میکردم ;;) چون خب تخصص مهمتره دیگه :-"
چطوری این همه فشار رو تحمل میکردید که هرروز علیه شما روزنامه ها مطلب بنویسند؟
دیگه ادم باید انقاد پذیر باشه دیگه ! الانم که هرکاری بکنی یه جای کارت لنگ میزنه و همیشه این چیزا هست ;;)

:-""""""

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

سرمایه گذاری روی زیرساخت های ورزشی مهمتر از سرمایه گذاری روی تیم هاست ،
مثلن فوتسال ایرانو ببینید ، خب بازیکناش همون بچه های قدیم عشق گل کوچیک بودن که الان شدن این !
یا مثلن بسکتبال آمریکارو ببینید ، توی هرخونه یه سبد بسکت هست و کشورش حرف اولو توی این رشته میزنه !
فکر میکنم اگه اینطور امکانات زیاد بشه ، یعنی بیان سالن ورزشی بسازن توی محله ها ، توی پارکها زمین های ورزشی بهتری درست کنن خیلی میتونه مفید باشه !
وقتی یک ورزش توی یک جامعه رشد میکنه خودش میشه منبع درآمد و تا حد زیادی خودش هزینه های خودشو تامین میکنه !
درآمدی که باشگاه های لیگ NBA دارنو نگاه کنید ، با اون پول خیلی راحت میتونن هم تیم بزرگسالانشونو تامین کنن و هم به تیم های پایشون برسن ،

پس بدون شک اگه دست من بود هرجا شهرداری زمین خالی داشت میدادم یه پارک بسازن و دروازه و سبد و این چیزا بزارن تا بچه های مردم از بچگی خودشون کار کنن و وقتی بزرگتر بشن استعدادشون توی رشته مورد نظر دیده میشه ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا